Beşik Modelleri

Yenidoğan bebeklerin yürümeye ve kendi başına hareket edebilmeye başlayana kadar güvende uyuması için çeşitli beşik modelleri geliştirilmiştir. Her biri farklı modelde ve farklı işlevde olan beşik modellerini siz değerli anneler ve anne adayları için bir araya getirdik. Bebek beşiği seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli detaylar arasında güvenlik ve konfor yer alıyor. Sonrasında ise bebek beşiğini koyacağınız alanın genişliğine ve kullanım amacına göre seçmek çok kolay. 

1. Ahşap Beşik

Ahşap beşik modelleri, özellikle eski zamanlarda en çok kullanılan bebek beşikleri arasında yer alıyor. Günümüzde de fazlasıyla sevilen ahşap beşik modeli kolay taşıma ve kullanım imkanı sunuyor. Yere konulan ve sallanabilen bu modeli evinizin her alanına taşıyabilir ve bebeğinizi kolayca sallayarak uyutabilirsiniz. Yerde sallanan beşik modelleri daha çok yenidoğan bebekler için tercih ediliyor.
ahsap-besik

2. Anne Yanı Beşik

Anne yanı beşik modelleri, (baş ucu beşik modelleri olarak da bilir) annenin ve bebeğin bir arada uyumasına imkan tanıyan modeller arasında. Üç yanında korumalıkları bulunan yatak yanı beşik modeli anne yatağı ile birleştirilebiliyor. Fotoğrafta da göreceğiniz üzere bebeğin annesi ile güvenli bir şekilde uyumasına imkan sağlıyor. Anne yanı beşik modeli ile bebeğiniz uyandığında anında müdahale edebilecek, hem siz hem de bebeğiniz huzurla uyuyabilecek.

anne-yani-besik

3. Başucu Bebek Karyolası

Başucu bebek karyolası da anne ile bebeğin ayrı yataklarda olup yan yana uyumasına imkan sağlıyor. Özellikle yenidoğan ve sık sık emzirilmesi gereken bebekler için kullanılır. Bebeğinizle yan yana uyuduğunuz zaman aranızdaki özel bağ gelişir. Bebeğiniz 6 aylık olduktan sonra bu ürünü kendi yatağınızdan ayırarak ayrı bir bebek karyolası olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca seyahat yatağı, normal karyola ve uyku karyolası olarak kullanılabilme imkanı sunar.

Başucu Bebek Beşik

 

4. Klasik Beşik

Klasik beşik modeli, bebeğin rahat ve güvenli şekilde uyuması için tasarlanmış olan modeldir. Kenarlarında bulunan uzun korumalıkları, uyandığında yataktan düşmesini engeller. Cibinlik ile birlikte kullanıldığında son derece şık bir görüntü oluşturur.

klasik-besik

5. Sepet Beşik

Sepet beşik de özellikle yenidoğan bebeklerde kullanılan bir üründür. İstediğiniz her odada kullanabileceğiniz sepet beşik modelleri de sallanabilen yapıları ile son derece rahat kullanım imkanı sunar. Sepet görünümünde olan ve ayaklarla desteklenen bu ürün de cibinlik ile kullanıldığında oldukça şık görünür.

sepet-besik

6. Hamak Beşik

Hamak beşik modeli, adından da anlaşılacağı üzere tıpkı bir hamak görünümünde tasarlanmıştır. Evde, bahçede, piknikte ya da bebekle gidilen herhangi bir yerde kolay kullanım imkanı sunan bir üründür. Sallanabilen yapısı ile bebeğinizi oyalar, katlanabilen yapısıyla da bagaja kolayca sığabilir.

Hamak Beşik

7. Ahşap Hamak Beşik

Ahşap hamak beşik de son derece şık görünen ve kolay kullanım imkanı sunan beşik modelleri arasında. Kayın ağacından yapılan ve kimyasal madde içermeyen bu ürün, otantik tasarım (eski model beşik) seven annelerin tercihi.

Ahşap Hamak Beşik

8.Sallanabilen Sepet Beşik

Sallanan beşik modeli, uyumakta zorlanan bebekleri sallayarak kolayca uyutabilmeye olanak sağlayan ürünlerdir. Üstelik hafif ve az yer kaplayan yapıları ile evin tüm odalarında kullanılabilir. 5 noktalı emniyet kemeri, bebeğin beşikten düşmesini engeller. Farklı pozisyonlarda ayarlanabilen sırt dayanağı ile bebeklere konforlu bir alan sunar.Salıncak Sepet Beşik

9.Park Yatak

Park yatak beşik modellerinin en önemli özelliği arasında tekerlekli olması ve istenilen her yere taşınabilmesi geliyor. Oyun, uyku ve alt değiştirme gibi üç farklı amaç için kullanım imkanı sunar. Yan bölümünde bulunan fermuarlı oyun kapısı ve oyuncak barı bebeğinizin canının sıkılmasını engeller. Ayrıca cibinlik sayesinde bebeğinizi sineklerden de korur. Sallanabilme özelliği sayesinde bebekleri kolay uyutabilmeye imkan sağlar. Özellikle evinde dar alanı bulunan anneler birçok farklı amaca hizmet eden bebek park yatak beşiklerini tercih edebilirler.

Park Yatak

 

10.Geniş Sepet Beşik

Büyük sepet beşik, 3 yaşa kadar kullanım imkanı sunan, kolay temizlenebilen ve tekerlekleri sayesinde istenilen her yere kolayca taşınabilen bebek beşiği modeli arasında yer alıyor. İstenildiğinde sallanabilme ve istenildiğinde sabitlenebilme özelliği sayesinde oldukça kullanışlı. Altında bulunan alan ise bebek bezi, oyuncak gibi malzemeleri koymanıza imkan sağlıyor.

Büyük Sepet Beşik

 

11.Çocuk Odası Olabilen Bebek Karyolası

Dolaplı beşik modeli, bebeğinizin eşyalarını bir arada muhafaza etmenize olanak sağlarken bebeğiniz büyüdüğünde kolayca genç odasına dönüşebilir. Sallanan beşik daha sonra büyüyen yatağa dönüşürken beşiğin diğer kısmı çalışma masası olarak kullanılabilir. Böylece bebeklik döneminde kullandığınız bu ürünü çocuğunuz büyüdüğünde de kullanmaya devam edebileceksiniz.Dolaplı Beşik

n11 beşik modelleri arasında, yukarıda bahsettiğimiz tüm beşik modellerini bulabilir ve minik yavrunuz için en uygun olanını satın alabilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı