Doğum Günü Kıyafetleri

Çocuklar için doğum günü eğlence, neşe ve oyun demek. Onların bir yaş daha büyümesine şahit olduğumuz bu güzel günde biz büyüklere düşen görevse doğum günü organizasyonunu yapmak. Doğum günü parti malzemeleri, oyuncaklar, yiyecekler ve tabii ki pasta. Tüm bunların yanı sıra çocuğumuzun partinin prensi ya da prensesi olması için de kıyafet seçimi yapmamız gerekiyor. Biz de sizler için birbirinden eğlenceli doğum günü kıyafetlerini derledik. İşte listemiz:

Kız Çocuklar İçin Doğum Günü Elbiseleri

Bir kız çocuğunun kendi doğum gününde giyebileceği en güzel elbise tabii ki prenses elbisesi. Siz de prenses elbisesi modelleri ile çocuğunuzun bu özel gününde kendini bir prenses gibi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Prenses elbiseleri, çocuk giysileri satan pek çok mağazada bulunabilir.

Onun doğum günü giysisini kendi ellerinizle yapmak isterseniz tütü etek yapımını öğrenebilir ve dilediğiniz renkte tüller ile ona en güzel tütü eteği hazırlayabilirsiniz. Tütü etek ile birlikte giyeceği beyaz pamuklu bir kıyafet yeterli olacaktır.

Kız Çocuk Elbise

Doğum günü kıyafeti seçiminde partinin konsepti de büyük önem taşıyor. Eğer belirli bir konsepte sahip olan bir doğum günü partisi planlıyorsanız kızınızın giyeceği kıyafeti de buna göre seçebilirsiniz. Örneğin yazın bahçede bir doğum günü partisi planlıyorsanız etrafı süs çiçeklerle donatabilir, bahar çiçeklerini andıran bir pasta sipariş edebilirsiniz. Bu konsepte uygun olarak çocuğunuza çiçekli bir elbise giydirebilirsiniz. Doğum günü kış mevsimine denk geliyorsa kar konseptine sahip bir parti hazırlayabilirsiniz. Kar tanesi kurabiyeler, mavi süslemeler evinize hoş bir hava katacak. Buna uygun olarak mavi bir prenses elbisesi kızınız için oldukça hoş bir seçenek olabilir.

Erkek Çocuklar İçin Doğum Günü Kıyafetleri

Erkek çocuklar için doğum günü kıyafetleri arasında pek çok seçenek bulunuyor. Çocuğunuzu bu güzel günde şık giydirmek istiyorsanız gömlek ve buna uygun bir pantolon tercih edebilirsiniz. Bu giysiye ek olacak renkli bir papyon da onu oldukça tatlı ve şık gösterecektir. Buna ekleyeceğiniz pantolon askıları ve sevimli yelekler ile çocuğunuzun bu partinin prensi olduğunu her an hatırlayacak.

Erkek Çocuk Doğum Günü

Doğum günü çocuğu eğer küçük yaşlardaysa onun için kendi ellerinizle bir taç hazırlayabilirsiniz. Mavi karton malzeme kullanarak hazırlayabileceğiniz doğum günü tacı oğlunuzun doğum günü kıyafetini tamamlayacaktır.

Eğlenceli Doğum Günü Kostümleri

Çocuklarınızın doğum günleri için kıyafet arıyorsanız yalnızca giyim ürünlerine değil kostümlere de göz atabilirsiniz. Kız çocukları için doğum günü kostümlerini çocuk giyim mağazaları ya da oyuncakçılardan satın alabilirsiniz. Kız çocukları için Disney prenseslerinin kostümlerini tercih edebilirsiniz. Pamuk prenses, Minnie Mouse ya da Frozen prenseslerinin kostümleri ile eğlenceli bir ortam yaratabilirsiniz.

Doğum Günü Kostüm

Eğer kostüm satın almayı tercih ediyorsanız erkek çocukları için de pek çok seçenek bulunuyor. Özellikle korsan kostümü erkek çocuklarının ilgisini çeken eğlenceli bir kostüm. Bunun yanı sıra süper kahraman kostümleri ile doğum günlerini güzel geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Doğum gününde Superman ya da Batman kostümü giyen çocuğunuz bu güzel günü her zaman hatırlayacaktır.

Doğum Günü Kostümü

Önceki YazıSonraki Yazı