Bebek Oyuncağı Arayışında Olanlara 11 Oyuncak Önerisi

Bebek Oyuncağı

Bebeğiniz için yaptığınız bütün alışverişlerin en keyiflisi ve en heyecan verici olanı muhtemelen bebek oyuncağı alışverişidir. Malum anneler ve babalar çocuklarının eğlence vakitlerini de planlarlar ve bu planlamada en önemli unsur oyuncak seçimidir. Son dönemde haklı olarak eğitici yönüyle kendisini gösteren oyuncaklar bilinçli ebeveynlerin ilk tercihleri halini aldı.

Bebekler oyuncakları sever ve oyuncaklarla birlikte öğrenir; birlikte eğlenerek ve gülerek bu öğrenme sürecinin tadını çıkarırsınız. Bunun yanı sıra, bebeklerinizin zihinsel, duygusal ve fiziksel gelişimini sağlıklı tamamlayabilmesi için oyuncaklarına ekstra önem göstermeniz gerekir. Bu nedenle, bebekler için eğitici oyuncaklar öncelikli olarak tercih etmeniz gereken ürünlerdir. “Eğitici oyuncaklar nelerdir” diye merak edenler, bu yazımızda sizin için seçtiğimiz  11 eğitici oyuncaktan bahsedeceğiz.

1. Karyola Oyuncakları

Bebek Oyuncağı Karyola Oyuncakları

Bebekleriniz karyolalarında geçirdikleri vakitlerde sizin karyolalara takacağınız oyuncaklar sayesinde keyifli vakit geçirecekler. Müzikli ya da farklı formlarda bebeğinizin ilgisini çekecek olan bu bebek oyuncakları, onun sosyal ve zihinsel olarak gelişiminde büyük rol oynayacak ilk oyuncaklardır.

2. Çıngıraklar

Bebek Oyuncağı Çıngıraklar

Bebeğiniz için alacağınız çıngıraklara da özen göstermeniz gerekir. Dişleri kaşınmaya başladığında ağzına götürebileceği bir maddeden yapılmış olması ayrıca önemli olan çıngırakların, bebeğinizin seslere daha duyarlı hale gelmesini ve ses-nesne ilişkisini kavraması açısından eğitici yönü de bulunur.

3. Ahşap Tren

Bebek Oyuncağı Ahşap TrenBebekler için eğitici oyuncaklar aynı zamanda ahşap ürünlerden de tercih edilebilir. Bu eğlenceli ürünlerden biri olan ahşap trenler, bebeğinizin yön duygusunu geliştirmekle kalmaz aynı zamanda renklere ve şekillere olan aşinalığını da artırır. Aynı zamanda motor becerilerini de geliştirecek olan ahşap trenler tercih etmeniz gereken oyuncaklardan biri.

4. Bebek Oyun Halısı

Bebek Oyuncağı Oyun Halısı

Bebeğinizin çok seveceği oyun halıları da eğitici oyuncaklardan biridir. Halı ve üzerine yerlerini değiştirerek yerleştirebileceğiniz oyuncaklar bebeğinizi eğlendirmekle kalmayacak sesli oyuncaklar sayesinde hayal gücünü de tetikleyecek. Üstelik bebek oyun halıları kolay toplanabiliyor olmasıyla da anneleri sevindiriyor.

5. Eğitici CD Çalar

Bebek Oyuncağı CD Çalar

Eğitici CD çalarlar ebeveynlerin bebekleri için alabileceği en eğlenceli bebek oyuncağı alternatiflerinden biridir. Bebeğiniz bu oyuncaklar sayesinde ilk sözcüklerini sık sık duyma yoluyla tekrarlamaya teşvik edecek, hem eğlenecek hem de öğrenecek.

6. Eğitici Köpek Oyuncağı

Bebek Oyuncağı Eğitici Köpek

Bu sevimli olduğu kadar da akıllı olan bebek oyuncağı, bebeğinizin sosyal becerilerini geliştirecek. Dokunma yoluyla çalışan bu oyuncaklar, bebeğinizle konuşarak ve şarkı söyleyerek eğitici rolünü yerine getirir.

7. Aktivite Masaları

Bebek Oyuncağı Aktivite Masaları

Aktivite masaları gelişen teknoloji sayesinde artık bebeklerinizle konuşarak onun fiziksel, sosyal ve zihinsel gelişimini desteklemek üzere tasarlanıyor. İçinde pek çok şarkı ve ses bulunan aktivite masaları da bebekler için eğitici oyuncaklardan biri.

8. Eğitici Piyano

Bebek Oyuncağı Eğitici Piyano

Bebeğinizin müzikal yeteneğini geliştirmek istiyorsanız (ve elbette müzikal yetenekle bağlantılı diğer becerilerini de) eğitici piyanolar tam sizin istediğiniz gibi. Bebeğiniz keyifli vakit geçirirken bir yandan da notalara alışacak, şarkı söyleyecek ve öğrenecek.

9. Boncuklu Oyuncaklar

Bebek Oyuncağı Boncuklu Oyuncaklar

Bebeğinizin motor becerilerini ve mantıksal düşünme yetisini geliştirecek boncuklu oyuncaklar ve abaküsler de hem renkleri hem de biçimleri çocuğunuza tanıtmanız açısından önemli eğitici oyuncaklar arasında yer alıyor.

10. Lego Oyun Setleri

Bebek Oyuncağı Lego

Bebeğinizin el becerilerini ve sebep-sonuç ilişkisi kurma yoluyla düşünme yetilerine katkıda bulunan legolar bebeğinizin zekâ gelişimini desteklemek için en ideal bebek oyuncaklarından biridir. Şekilleriyle ve renkleriyle bebeğinizin dikkatini çekerek onu oynamaya ve öğrenmeye sevk edecek olan legolar mutlaka evinizde olmalı.

11. Olmazsa Olmaz Bebek Oyuncağı: Eğitici İlk Adım Arabaları

Bebek Oyuncağı Eğitici ArabalarBebeğinizin yürümeye başladığı zamanlarda onun en büyük yardımcısı olacak ilk adım arabaları da artık eğitici özellikleriyle piyasalarda. Pek çok fonksiyonuyla bebeğinizi hareket etmeye ve öğrenmeye teşvik edecek olan bu arabaları da bebekler için eğitici oyuncaklar arasında sayabiliriz.

Sizin bebeğiniz için tercih ettiğiniz eğitici oyuncaklar var mı? Bizimle “Yorumlar” bölümünden kendi deneyimlerinizi paylaşmayı unutmayın!

Bebek Ayakkabısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler adlı yazımızı henüz okumadıysanız, önemli ipuçları için buraya tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı