Ödüllü Yarışma: Anneler Günü’ne Özel Her Güne Bir Hediye

Anneler Günü

30 yaşına geldiğimizde bile gözünde 3 yaşında olabildiğimiz tek canlı olan annelerimiz için her güne özel bir hediye fırsatı… Siz de annenize, Anneler Günü hediyesi olarak verebileceğiniz 13 farklı hediyeden birini kazanmak için bu yazının altındaki yorum bölümüne, annenizle yaşadığınız en komik, en troll anınızı  yazın ve günün hediyesini kazanma şansı yakalayın.

Yarışmaya her gün farklı  bir anınızla katılarak kazanma şansınızı arttırabilirsiniz. Yarışmanın katılım koşullarını görmek için tıklayın!

Doğasından mı içgüdüsünden mi, havasından suyundan mı bilinmez ama “anne olma”nın getirdiği ve hatta gerektirdiği kalıplaşmış bazı söz ve davranışlar bulunmaktadır. Kuşkusuz herkesin annesi tek ve farklıdır ancak tüm annelerin bazı konularda birebir aynı olduğunu katiyen inkar edemeyiz.

Annelerimizi belki “anne olunca anlarız”, lakin evlatken bu pek mümkün gözükmüyor. Ee hadi gelin tüm annelerin %99.9’unda bulunan şu davranışlara bir göz atalım.

1. Günün Her Anı Kulağımızda Çınlayan Anne Replikleri

Eğer yalın ayak yerlere basmamış, tabağınızdaki yemeği bitirmiş ve terli terli soğuk su içmemişseniz yazımızın devamını okumaya hak kazandınız demektir.

Şaka bir yana hani eve girdiğinizde kapıda sorulan “Geldin mi?” ile başlayan mantık ötesi anne replikleri, kayıp eşya yeri sorulduğunda, “Nereye koyduysan oradadır” ile devam eder ya, işte onlardan bahsedeceğiz. Annelerin adeta gizli gizli örgütlenip kendi aralarında oluşturdukları düşünülen tavırlar ve sözler yaşamın her alanında karşımıza çıkmakta.

“Vitamini kabuğunda” diye diye tüm meyveleri kabuğuyla sunmaktan, yenilmediğinde de “zıkkımın kökünü” ikram etmekten, Hayriye Teyze’nin kızıyla/oğluyla bizi kıyaslamaktan hiçbir zaman yorulmayan anneler, annelerimiz…

Kalben’den daha çok “her yerde saç var” diyen, eline geçtiği her eşyamıza “bunlar atılacak mı?” deyip, her şeye çöp gözüyle bakan ancak yine de bizi daima düşünüp dışarı çıkarken mutlaka “Kaç para paran var?” diye soran kıymetli annelerimiz….

Gülmeyin boşuna hiç kızlar, çünkü “Anne olunca anlarsın”ız.

2. Facebook’ta Selam Göndermekten, WhatsApp’ta Emojileri Hunharca Kullanmaktan Asla Yorulmayanlar

Facebook’ta gönderilen arkadaşlık isteğini kabul etmenizle başlar tüm macera… Ardından en güzel selfie’nizin anneniz ve akrabalarınızın muhabbet alanına döndüğünü görürsünüz. Sonra, bebekken en şabalak çıktığınız fotoğrafınızı duvarınızda ya da annenizin profil resmi olarak görmenizle şokunuz artarak devam eder. Bununla da sınırlı kalmaz elbette anneler Facebook’ta. Yemek ve ütü isteklerinizi oyunda can göndermeniz karşılığında yerine getiren anneler, sosyal medyada adeta bir gaming’e dönüşüverirler.

WhatsApp’ta da son derece aktif olan

annelerimiz daha önce hiç görmediğimiz emojileri keşfetmemiz konusunda da büyük paya sahiptirler. “Ne yapıyorsun?” cümlesinin ardından bile en az 10 emoji göndermezse içi rahat etmeyen annelerimize bizden çokça kalp emojileri…

3. Dünyanın En Yetenekli Şefleri Annelerin Değişmeyen Yemek ve Sofra Kuralları

Annelerimiz yemek hazırlarken eteklerinden çekiştirerek dahil olduğumuz büyülü mutfak dünyasının aslında her evde aynı olduğunu ve yine “Anneler Örgütü”nün belirlediği kurallar bütünün burada da var olduğunu hepimiz biliyoruz.

Hani o bulaşık makinesine yerleştirmeden önce bulaşıkları pür-i pak etmeleri, market poşetlerini kaloriferin arkasına sıkıştırıp tüm geri dönüşümcülerin ağzını açık bırakmaları, mutfaktan gelen en ufak taşma ve kaynama sesini 5 oda ötedeyken bile işitebilmeleri var ya, onlardan bahsediyoruz işte.

He bir de yemek yaparken tüm bilimsel ölçütlere meydan okumalarını, “göz kararı”nı ve “bir tutam”ı adeta bilimselleştirmelerini de unutmayalım.

4. Dünyanın En Çekilir Tribi Olan Anne Tripleri

Yine bilimsel olarak pek mümkün olmasa da her sinirlendiğinde, bizi doğuracağına taş doğurmuş olmayı dileyen annelerimizin tribi kuşkusuz ki dünyanın en minnoş ve çekilebilir tripleridir. Rica ve isteklerini yerine getirmediğimizde “İyi ben yaparım…” ile baş

gösteren ve daha da sinirlendirildiğinde “Annen değilim ben senin” cümlesiyle devam eden anne triplerinin en cevaplanamaz olanı: “Ben mi seni doğurdum sen mi beni doğurdun?” Haydaa, o nasıl soru öyle?

5. Temizlik Konusunda Eline Asla Su Dökemeyeceğimiz Gerçeği

“Aniden gelen olur, toplu dursun ev”düşüncesini kendine temizlik mottosu yapmış olan annelerimizin eline haliyle bu konuda su dökemeyeceğimiz bir gerçek. Gerek camları silerken

gerek toz alırken bir deterjanlı, bir durulu bir de kurulu silmekten, yerleri silince “kuruyana kadar odandan çıkma” diye bizi odaya mahkum etmekten, kışın bile balkon yıkamaktan asla usanmayan kıymetli annelerimiz…

6. 10 Annenin 10’unda Görebileceğiniz Tipik Davranışlar

Yazının başında da söyledik ya doğasından mı hormonundan mı bilinmez ama anne olmanın getirdiği ve belki de gerektirdiği bazı davranışlar bulunuyor. Çocuk yaşlarımızdayken “bir beden büyük olsun

seneye de giyer” ile başlayan bu tasarruf, eve gelen hediye borcamı başka bir eve giderken hediye olarak götürmekle devam eder.

Dizi, film izlerken karakterle bütünleşen ve ekran başından karakterlere gerektiğinde övgüler gerektiğinde de sövgüler savuran annelerimizin her gün merakla beklediği bir dizisi de mutlaka bulunmaktadır. Çocukken misafirliğe gittiğimizde “yemez o yemez teyzesi” diyerek tüm iştahımızı kapatan, konuşmaya çalışırsak çimdikle susturan, misafirlikte kapıdan çıkarken içerde olmadığından daha uzun sohbete tutulan annelerimize bu yıl en özel hediyeyi siz kazanın!

Eveettt, güldük eğlendik. Tüm bunlar aslında annelerimizin yalnızca en tatlı ve komik ortak özellikleri… Çünkü biliyoruz ki tüm anneler aynı zamanda koşulsuz sevme, gözünden bile sakınma, sonsuz şefkat gösterme, fedakarlığın dibine vurma gibi daha birçok ortak özelliğe sahip.

Anneler günü ne zaman sorularının kafalarda cereyan ettiği şu günlerde aslında biliyoruz ki annelerimiz bir gün

değil her gün hatırlanmayı hak ediyor. Siz de Anneler günü 2017 hediyesini kazanmak için haydi kolları sıvayın ve ona bu özel hediyelerden birini kazanarak dünyadaki en değerli anneye hediye edin. Bunun için binlercesinin içinden en komik olan anınızı bizimle yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Azıcık sesinizi yükselttiğinizde “Bak geliyor terlik!” diye masum tehditler savuran annelere en güzel Ceyo terliği kazanmak için yorumunuzu 2 Mayıs’ta paylaşın! Hediyeyi görmek için tıklayın!

Annelerimizin tipik replikleri ve çantalarından da yanı başlarından da hiç eksik etmedikleri ıslak mendileri… Anneniz için Dalin 9’lu ıslak mendil seti kazanmak istiyorsanız 3 Mayıs’ta blog’a yorum yazmayı unutmayın, hediyeyi görmek için tıklayın.

4 Mayıs’taki hediye gününde Anneler Günü hediyesi de bizden yeni annelere… Bebeğiniz için tatlış mı tatlış yenidoğan bir bebek tulumu 4 Mayıs’ta annesiyle en komik anısını anlatan taze anneye. Tulumu görmek için tıklayın.

Siz “dur” dedikten sonra bile tabağa mutlaka bir kaşık daha yemek koyan annenize Tantitoni 6 parça servis takımı kazanmak için annenizle beraber en komik anınızı 5 Mayıs‘ta bizimle paylaşın. Hediyeyi görmek için tıklamayı unutmayın.

Annelerin mutfaktaki en vazgeçilmezleri, çılgınlar gibi sevdikleri yegane eşyaları olan el havlularına Cemeteks Firuze 6’lı bambu havlu setiyle yenisi eklemek için ise 6 Mayıs’ta blog’da bizimle olun. Hediyeyi görmek için tıklayın.

Yazın tatilde herkesten önce uyanıp plaja pareosunu bırakarak  sizin için yer tutan annenize Dagi marka şık bir pareo kazanmak istiyorsanız 7 Mayıs’ta yazının altına #AnnemleBeraber en komik anım konusuyla ilgili yorum yapmanız yeterli. :) Bu şık pareoyu görmek için hemen tıklayın.

Bu Anneler Günü, tripli annelerinizin gönlünü almak için tam zamanı. 8 Mayıs’ta yazının altına yapacağınız yorum ile annenizin gönlünü şıp diye almanızı sağlayacak şık bir saat sizleri bekliyor. Bu şahane saati görmek için hemen tıklayın.

Eğer sizin anneniz de her kadın gibi takıya tokaya bir hayli düşkünse o zaman 9 Mayıs’ta yapacağınız yorumla ona güzel bir takı kazanabilir ve kaleyi içten fethedebilirsiniz. İnci küpe hediyeli kolyeyi görmek için tıklayın.

Anneler, yemeğin piştiğini anlamak için saate ihtiyaç duymaz belki ama siz “Anne beni uyandırır mısın?” dediğinizde saatten gözünü ayırmaz. Siz de annenize bu Anneler Günü’nde en güzel saati hediye etmek istiyorsanız yorumunuzu 10 Mayıs‘ta yazın. Bu şık masa saatini görmek için hemen tıklayın.

Yıllarca sizi sırtında taşıyan annenize bu Anneler Günü’nde onun sırtına yakışır şık ve konforlu Deuter Speed Lıte 20 sırt çantası hediye edebilirsiniz. Bunun için 11 Mayıs’ta yorumlarda buluşalım. Çantayı görmek için tıklayın.

Mis kokulu sosyal medya kahramanlarına eğer bir DKNY marka parfüm seti hediye etmek istiyorsanız yorum yapmanız gereken tarih 12 Mayıs…. Parfüm setini görmek için tıklamayı unutmayın!

13 Mayıs’ta yazacağınız en komik anınızla ise annelerinizin çok seveceği bir yemek termosuna sahip olma şansı yakalayabileceksiniz. Yemek taşımayı pratik hale getirecek Aladdin Bento termosu görmek için tıklayın.

Çocukken leğende başımızın üstünden kaynar sular döküp ağlayınca da kafamıza tasla vuran annelerinize Dr. Teals lavantalı rahatlatıcı duş seti hediye ederek o günleri esprili bir şekilde yad etmeye ne dersiniz?  Bunun için 14 Mayıs‘ta yorum yapmayı unutmayın. Lavantalı duş setini görmek için tıklayın. 

Tüm annelerin Anneler Günü‘nü en içten dileklerimizle kutluyor ve onlara kucak dolusu sevgilerimizi yolluyoruz.

Önceki YazıSonraki Yazı

236 Yorum

 1. Annem fanatik Beşiktaşlıdır öyle ki ne yapmış etmiş Beşiktaş formasını imzalatmış tabi giymeye kıyamıyor ve mücevher gibi herkesten saklıyor bende aynı formanın çocuklar için olanını aldım pazardan 1 Nisan a kadar bekledim fotoğrafını çekip anneciğim çok Üzgünüm tozu gitsin sana süpriz olsun diye makineye attım böyle oldu senden çok üzüldüm inan deyip watsaptan mesaj attım gördüğü halde 10 dakika ses çıkmadı sonra Aliye teyze aradı kızım endişelenme şuan hadtanedeyiz annen aniden fenalaştı ama iyi konuşabilecek durumda veriyorum telefona dedi bende bir panik anlatamam elim ayağım titriyor Nisan 1 demezmi meğer formayı çerçeveletmek için yanında götürmüş anlayacağınız ava giderken avlandım iyi trolledi beni attığı kahkaha halen kulaklarımda

 2. Tüm Annelerin Anneler gününü canı gönülden kutlarım.Dünyadaki en kutsal görev Annelik bence.Ceyo Terliğim hiç olmadı çok istememe rağmen 2 çocuk Annesi olarak umarım şanslı olurum Sevgiler

 3. annemle genelde yemek konusunda hiç anlaşamazdık oda anne olunca anlarsn aynı şeyleri sende çocuğunla yaşayacaksın derdi genelde evdeki muhabbetlerimiz -aç mısın kızım?
  -offff hem de nasıl!!
  -ne yersin?
  -ne var?
  -bezelye ye?
  -olmaz
  -makarna ye?
  -cık
  -ekmek arası bişeyler ye?
  -ay hayıır
  -dayak ye şeklinde sonlanırdı şimdi anne oldum aynı şeyleri çocuklarımla ben yaşıyorum ALLAH başımızdan eksik etmesin

 4. ayakkabılarım yeni idi ve ayağımı sıkmıştı öğrendiğime göre buzluğa bir torbanın içinde bir gece bekletmemi söylediler, hemen denedim, buzlukta ayakkabılarımı gören annemim yüz ifadesini ve elindeki ayakkabı torbası ile odamın kapısındaki halini hiç unutamıyorum. Şimdi her ayakkabı muhabbetinde, sakın kimseye anlatma diye bana tembih ediyor.

 5. Okuldayım, telefonum çalıyor bir bakıyorum annem!
  – günüm vardı unuttun mu?
  -hayır anne ama ben okuldayım dersim var
  – başka zaman gitmezsin gideceğin tutmuş
  – ?? Çat diye kapadı telefonu, duramadım gittim eve. Gördüğüm kalabalıkla şok oldum, bir göz işareti ile 35 kişiyi tek tek öptüm, bir kaş hareketi ile hepsine hal hatır sordum, asla kilo aldıklarını söyleyemedim, giderlerken tekrar öpüştük bir daha ki gün planını kapıda 45 dakika kalarak yaptık, şu an 36 yaşındayım gün lafı duymaya gelemem, ama annem ne zaman çağırsa giderim ☺️

 6. ben de ilk blg,sayar aldığımda annem fişini çekmiş birkaç saat sonra da tekrar açmaya çalışmış fişi takmış bir de negörsün ekranda aygıtınız yanlış kapattınız diyor hemen korkmuş heyecanla beni aradı bu benim fişini çektiğimi nereden biliyor dedi ben de o an çok güldüm ilginçtir elektroniklere sahip olmak

 7. Annem hep sağlık acısından bizleri düşünürdü. Ancak sevmediğim yemeği yemediğimde peşimden koşustururdu. İlla o sevmediğim yemeği yedirmek için elinden geleni yapardı. Neymiş efendim sağlıklıymış. Hiçte sağlıklı değil mide bulandırıcı oldugunu bi türlü inandıramadın ona. Ama her seferin de o begenmediğim yemeği istemsiz yiyordum. Herseye rağmen kurban olurum ona… iyiki varsın Annem Allah hiç basımdan eksik etmesin seni

 8. Annem plazma tv’nin üzerine bile sermek için tül yapmış inanamadım bi kaç gün sonra tülü sakladım annem evin her yerinde arayıp bulamayınca çantamı kontrol edip bulmuştu o günden beri tülleri sorun etmiyorum:)

 9. Bir Gün Bana Araba Çarmıştı Çarpan Şahıs İle Birlikte Hastane’ye Gidip Oradan Bizim Eve Getirdik. O Sırada Annem Çıktı. Nasıl Oldun Diye Sordu. Bende İyiyim Birşeyin Yok Dedim. O Sırada Annem Aracın Plakasını Aldın mı Dedi Bende Hayır Cevabını Verince Annem Hemen Git Bu Hefin Plakasını Al Diye Söyledi Ada’mın Yanında O Anı Hiç Unutamam…

 10. Antalya Kaş Patara plajında denize girmek için giderken bir levhayla karşılaştık. “Plajimizi Sabah 8den akşam 8e kadar siz değerli misafirlerimiz, akşam 8den sonra sabah 8e kadar da caretta carettalar kullaniyor ” diye yazıyordu. Annem yazıyı görünce o da kim dedi. Abim hiç istifini bozmadan “Anne Fransanin başkanı”dedi annemdeki tepki”haa öyle mi iyiymiş o zman “😂😂😂😂 tabiki sonrasında annem dışında 3 kişi kahkahayı bastık 😂😂 anneler hep olun insallah hayatimizda❤❤

 11. Cok yaramaz bi cocuklugum vardı. Annem kızar bağırırdı ben ve kardesimi susturamazdı😅bir gün beni iple bağladı şaka gerçek😅ve tabi yaramaz ben kendi kendimi çözdüm💪yaşasın cocuk olmak😊

 12. Annem şeker bayramı yaklaşıyordu ve bize bayramlık alıcaģına söz vermişti.Fakar biz 4 kardeşiz babamın memur maaşıyla geçiniyoruz. Kıradayız ve İstanbulda .Ancak geçinirken bize bayramlık alınamayacağını anlamıştık.Fakat benim güzel,yetenekli melek annem gitmiş pazardan kumaş almış rengarenk.Ve hiç unutmam sabahlara kadar dikiş makinasının çalışma sesini annem uyumadan bize 4dümüzede ayrı modellerde elbiseler dikmişti.Vitrinlerde gördüğü çocuk kıyafetlerinin aynısını .Sırf bayramlık giymemiz içindi.Benim kadife kumaş lacivert eteğim düz dar arkası fiyonklu yırtmacının üzerine beyaz kısa kollu karpuzkol gömlek nasılda mutluyduk ogün 4 kardeş canım annem sayesinde

 13. Misafir ordusunun ardından annem: Kızım bi kahve yap yorgunlugumuzu atalım demıstı.Ikı orta turk kahvesı yaptım.Ardından kahvelerimizi içtik .Annem kızım falına bakım.Bende çok severim fal baktırmayı.Falında bir yığın bulaşık görüyorum hadi mutfağa dedi. Ah annee sırf bulaşıklar için kahve yaptırdın.Bi de tatlı tatlı gülmesi yok muu Canımm annemmm :)

 14. Annemle alisveris yapmak en buyuk zevkim gene oyle bir gunde alisveris merkezinde babam arabayi park ederken bizde annemle asansöre bindik ve bekliyoruz aradan bir iki dk gecti asansorde tik yok annemde bir heyecan, belli etmemeye caliisyorum ama bende korktum asansorde kaldik diye oyle telaslandiki bildigi tum dualari okuyor bi anda kapi bir acildi annemle oyle bir ciglik attik ki babamda irkildi benimi beklediniz asansoru icinde diyor belli etmemeye calissakta annemle beni bir kahkaha tuttu meger dugmelere basmamisiz o gunden sonra asansore her bindigimizde annem sorar su icatin birine bastin demi kizim diye :)

 15. Terlik suc aleti sayildiginda anneme dedim ki bidaha terlik atarsan seni mahkemeye veririm oda dediki beni hapse atarlarsa ciktigimda topuklu ayakkabi atarim bu sefer dedi 😅

 16. Ev temizligi yaparken, cebinde tasidigi islak mendillerle, gordugu yerdeki tozlari alan annemden ogrenip uyguladigim temizlikte kolaylik saglayan puf noktalar ,bendende kizima miras olarak kalacak 😍

 17. Canım annem ile bir gün ben okula gidiyorum otobüse binmiştim birde elimde sadece resim çantası var sırtımda çanta yok ben şok aklım nerdeyse 😊Otobüsten indim benim indigim otobüse annem bindi bana çantamı getiriyor son anda gördüğüm için annem okula gitti ben durakta kaldım 😂

 18. #cocuklukiste ilkokula giderken bütün aile sofraya oturmustu beni de ekmek almaya çok yakın olan bakkala göndermişlerdi ben ekmeği aldım dönüşte poşeti bir yere bırakıp ip atlayan kızlara katılmıştım annem bağır bağır duymamisim en son kapıya çıkıp bir bağırdı :-)) o zaman eve girdim ve herkes doymuştu ekmeksiz :-))

  1. Merhabalar Merve Hanım, yorumunuz dün onaylanmıştır ve yorumlar arasında yer almaktadır. Yorumlara tekrar göz atmanızı rica ederiz. Dilerseniz yarışmamıza bugün ve diğer günlerde de katılım sağlayabilirsiniz. Yorumunuz için çok teşekkür ederiz. :)

 19. Hiç unutmam çocu odasının avizesini siliyom birden merdivenden kaydım lamba elimde kkaldı nasıl korkuyom bağırdım anne gel annem de saniyo lambayi silmisim onu gosterecem diyo çok güzel cok dedim anne bi Gel geldiki avize elimde dedi git annem çekiç e kakoç diyo al gel bende anlamıyorum dedim o ne dedi tut şu llambayi gitti getirdi bi kafama vurdu o günden belli unutmuyom kakoçu

 20. Ben tam bir alışveriş hastasıyım. Annem de zaman zaman bu durumda şikayet ediyor. Geçen gün haberlerde çıkan tekstil sektörünün krize girmesine annemin yaptığı yorum beni çok güldürmüştü.
  “Bak bir aydır alışveriş yapmıyorsun, tekstil krize girmiş!” dedi.

 21. Bundan uzun yıllar önceydi ipananın yumurta deneylerini bilmeyen yoktur. Biz de o zamanlar küçüktük. 3 kardeş deneyi yapmaya karar verdik. Annemde bize sinirlendi ve kızdı. Çünkü anneme deney yapacağımızı söyledik tabi doğal olarak hayır dedi. Bizde gizli gizli yapmaya karar verdik ama aksilik ya evde yumurta kalmamış ablam bana annemden gizli gidip almamı söyledi kardeşimde gaza getirince kim tutar beni gizlice evden çıktım ama eve nasıl gireceğimi hiç düşünmemiştim gerçi ben eve dönmeden annem benim yokluğumu farketmiş kapının önüne gelince mecburen zile bastım annem açtı kapıyı iki elimde de birer yumurta annem bunlar ne dedi bende yumurta dedim ver onları bana ver dedi ve almasıyla alsana yumurta diye yumurtaları kafama geçirmişti ben ağlarken kardeşlerimde gülme krize girmişlerdi. Aklımıza geldikçe hala çok gülüyoruz. Anneme sevgiler…

 22. Doğum günüme günler kala annemin senelerdir sözü olan sana küpe alıcam hadi gel kuyumcuya demesiyle bende pek heveslenmiştim haliyle neyse kuyumcuya gittik ama ben nasıl mutluyum falan annem işte şu olsun bu olsun ay kızımın Doğum günü falan neyse biz en son bi tanesinde karar kıldık annem de bi dene kulağında nasıl duruyor dedi kuyumcu da abla eğer almıcaksanız deneme yasak falan dedi annem de aa tabiki alıcaz denesin içine sindi mi bakalım falan dedi neyse küpeyi denedim baya da beğendim sonra annem adama neyse kızımın Doğum günü perşembe günü ben perşembe gelip alıcam dedi ne Perşembe’ler geçti ama küpe alınmadı hala bekliyorum bi umut bi perşembe belki alır 😂😂😂😂

 23. Annem yaptığım yaramazlıklar sonucu o meşhur sözünü söylerdi: Ben seni başında çobanı olan ” sıgıra katiyom, sen başıboş hergeleye kaciyon” derdi

 24. Annemin bana surekli kullandigi soz anne olunca anlarsin demekti.. bebegimi kucagima aldigim ilk anlarda anladim…cunku bu defa da annemin tek lafi kizinda ayni sen gibi sanki senin kucuklugun bir daha karsimda demek oldu simdi onu daha iyi anliyorum o iyiki var

 25. Annemde bana her zaman olduğu gibi kızım gezmeye gidiyorsun ardanda sağında solunda da gözün olsun sakın birinin verdiği çayı suyu içersin dikkatli ol :)

 26. Annemin yaptığı yemeği beğenmeyip yemessem klasik lafı zıkkımın kökünü ye 😂Bide evlenince görücem seni bu dağınıkla seni geri iade ederler 😏

 27. Yaptığı yemeği beğenmeyip yemessem zıkkımın kökünü ye der bide bu dağınıkla evlendiğinde geri iade edicekler ona üzülüyorum der😂

 28. Annemin klasik lafıdır bir yere gittiğim zaman dediği şudur; yine hangi mekanı kapattınız 😂😂😂 bunu demeden içi rahat etmez

 29. O zamanlar ortaokuldayım bir bayram sabahıydı. Bayramın ilk günü hep beraber ananemin mezarına giderdik.Ama ben o gün gitmeye pek niyetli değildim.Çünkü aklımda çocukluk aşkımla buluşmak vardı.Ne yapıp ne edip annemi ikna ettim ama tek bir şartı vardı evden hiç çıkmayacaktım.Sürekli evden seni arayacağım şartıyla mezarlığa gitmedim.Tabii ben dururmuyum evde,durmadım.Evde ki telsiz telefonu alıp (tabi o zamanlar küçüğüz çanta falan yok) cebime sokuşturduğum gibi çocukluk aşkımla buluşmaya gittim.(Beyin bedava :).Telefon hiç çalmadı bende annem bana güvenip aramadı sandım.Takii eve gittiğimde yediğim dayaktan sonra öğrendim ki evden uzaklaşınca telsiz telefon çekmiyor.Öğrenmenin yaşı yoktur hala annemden bir şeyler öğrenmeye devam ediyorum.

 30. Ben 12 kardeşim de 6 yaşında ,Anneler gününde anneme pasta yapalım dedik(bisküvili pasta) ama çok az vaktimiz var annem komşuya gidecek o arada yapmak.lazim .alisverisi ocneden yapmak gerektiği için kardeşimi sutcuye.gonderdim , sütü gizlice balkondan aldım ranzanin gorumeyen kısmına astım . Neyse annem gitti komşuya , bizim odaya gittim sütü sakladığını yerden çıkarmaya! Ne göreyim ! Her yer bembeyaz. Poşet yırtılmış , süt düşmüş ve patlamis. Tabi o anki gelen dayak korkusu ile her yeri sildik ,temizlik ve derken pasta yalan oldu ama pes etmedik hazır kek aldık üzerine bir mum koyduk yine kutladık :) ve annem süt olayını hiç bir zaman öğrenemedi, zaten öğrensen şu an.bunu yazamazdim

 31. En küçük kardeşime doğumu için hastaneye gittik. Bebeğimiz doğdu. Annemin telefonu da sanki iş kadını telefonu gibi hiç susmuyor.Telefon zil sesi de o kadar yüksek ki bütün koridor annemin zil sesini duyuyor. Zil sesi de Etkinin bir müziğiydi. Biz bütün herkes rahatsız oluyor derken hemşireler gelip annemden zil sesi müziğinizi bana blueetodla yollar mısınız demesin annemle gülmekten yıkıldığımız andı:)))

 32. Çok çılgın bir annem var. Neredeyse hergün araba kullanır. Gerçekten şoför Nebahat gibi atik, süratli ve dikkatli seyir eder otoyolda. Hafriyat kamyonunu bile solladığını hatırlıyorum. Deli Kadın! Bugüne kadar asla kaza yapmadı. Ne bir tampon sürtmesi ne de başka birşey. Çok sakindi bana telefon açtığında. -Efendim, dedim. -Kaza yaptım, dedi kahkalar için de. Hayatım da ilk kez kaza yaptım ve ben suçlu değilim dedi. Tabi endişelendim ister istemez, hastaneye gittim. Yeğenim Can korkudan, kazanın üstünden 1 saat geçmesine rağmen ağlıyordu. Annemin kolu kırılmış, soldan giren jeep marka araç, sol 2 kapıyı göçertmiş. Araba mühim değil. Annem hastaneden çıkıp eve gelene kadar ki süreçte hep güldü. İlk kazamı yaptım ve suçum yok ay harika bir duygu diye beynimizi kemirdi. Tabi daha ciddibirşey olsaydı bu denli kahkalar atar mıydı bilemiyorum ama deli biraz atadabilirdi :)

 33. Hiç unutmam birgün de kardesimle evde top oynuyoruz top gitti ampul e değdi patladı Ayy öyle korkuyom annem kizar diye burden annem içeri girdi lambayi yakti dedim aha anne lambayi patlattin annem şok diyo ben bişe yapmadim dedim ateş attı patladı inandi babam gitti yeni ampul aldı geldi ertesi gün dedim anne ben yaptim ama nasıl guluyoz insan tatlıanilarini uunutmuyor

 34. Bir gün annemle öğleden sonra çarşıya çıkmıştık çok meşhur bir pastane var yanından geçerken annem ” dur şu pastaneden birşey sorucam varsa sana alacağım ” dedi .pastanenin her tarafı camlı ,cam kapı da geçtiğimiz yanda değil ön taraftaydı anneme dur orası kapı değil cam demeye kalmadan annem kafasını çok kötü vurdu kalabalık desen doluuu tabi bende ister istemez gülmekten koptum bu olayı sürekli başına kakıp durdum :) Benim canım annem dün o pastaneye git bana almak istediği şeyi alıp gel :) nerden aldın diye sorduğumda hani o kafamı vurduğum cam var ya diyince ikimizde koptuk :)))) Unutamayacağımız bir anımızdı.

 35. 2003 senesinde belki de oldukça ses getirmiş filmlerden biridir ‘Freaky Friday’. Geçtiğimiz senelerde annemle yaptığımız bir anne kız gününün sonunda bu filmi tekrardan izleyelim demiştik. Tabii anne kız günümüzde her zaman neşeli olduk diye bir şey yok, bende yine bir isyankar tavırlar anneye karşı. Bir gün taş olacağımdan eminim ara ara çıkışlarımdan dolayı ama sevgim sınırsız tabii, tüm çocukların annelerine olduğu gibi. İzledik bir daha, ilk kez ne zaman izlemiştim bu filmi onu bile hatırlamıyorum ya neyse… İzledikten sonra annemden bir fikir geldi hadi biz de 1-2 saat rolleri değişelim. Sen anne ol ben kız olayım birbirimize neler yapıyoruz daha iyi anlarız diye. 1-2 saat tabii bize göre olan bir şey, ertesi gün onun işi benim okulum var :D Tesadüf bu olsa ya, günlerden Cuma idi. Kahkahalarla dolu anlarımızın olduğu gibi sinirden köpürmüş hallerimiz de vardı. Fakat günün sonunu anneme attığım klasik anne terliği ile sonlandırmıştım. :D Ondan sonrasında evde bir iki tur dönmüş olabiliriz annem koştururken :D Eh evde nereye kaçıyoruz, yakaladığında ise sağlam gıdıkladı uğraştı öyle eğlenceli bir günümüz olmuştu. :)

 36. 80-90 kuşağı çocuklarının en az bir kere bir pazarda annesini kaybetme hikayesi vardır. Benim de öyle. Çocukken birgün annemin elinden tutmuş pazara gidiyoruz beraber. O sebze meyve bakarken ben elini bırakıp çoktan kafama göre dolanmaya başlamışım. Pek tabi annemi kaybediyorum. Ortalık yavaştan kararmaya başlıyor, ağlıyorum. Pazarcı abiler, yoldan geçenler ilgileniyorlar sağolsun. Ama o zamanlar cep telefonu diye bir şey yok tabi. Bana uzun bir ömür gibi gelen o kaybolma sürem içinde (en fazla 1 saat) bundan sonra sokaklarda nerede yaşayacağımı yoksa çocuk esirgemeye mi verileceğim ya da polis abiler tarafından kayboldum diye tutuklanacağımı mı! derken geniş bir gelecek planı yapmıştım. Neyse ki annem tarafından bulundum, güzelce azarlandım. Belki bir iki terlik bile yemiş olabilirim, bilirsiniz bizde klasiktir düşen çocuğu bir de anneler döver :) O gün bugündür ne zaman kalabalık bir ortama girsek annemle, sanki hala küçük bir çocukmuşum gibi dibinden ayrılmam. Ne kadar büyüsek de hala annemizin küçük yavrularıyız ne de olsa…

 37. 6-7 yaşlarındayken, annemin çoraplarından en yenisini dolabından seçer sonra onları gazete kağıdı ile sarar ve kendisine hediye ederdim. Ortaokuldayken de biriktirdiğim harçlığım ile ilk defa anneme hediye bir mikser aldım. Bu hediyenin de şöyle komik bir tarafı var; biriktirdiğim para sadece mikserin ilk taksidini ödemeye yetmişti. Dolayısıyla diğer taksitleri Anneciğim ödedi. :) Çocuk garibanlığı işte ah ah :)

 38. Genç kızlık yaşlarımda evde makyaj yapıp silmeyi farklı renklerle denemeler yapmayı severdim. Annemle bir gün makyaj malzemesi bakmaya gitmiştik. Öyle gezinirken kendi aramızda konuşur gibi annem bana malzemelerle ilgili çok da düşünme al evde oynarsın gibi bir cümle söyledi. Aslında birebir öyle demek istemedi ama ağzından çıkmıştı bir kere :) Satış yapan kızın bizi duyması ve bir bana bir anneme bakıp hafifçe gülmesini hiç unutamam. Evde oynayacak yaşı geçtiğim için sanırım bizim adımıza pek iyi şeyler düşünmemişti :)

 39. Şuan evli 2 çocuklu bir anneyim bende Annem canim herseyim iyiki var annemin dizine yatıyorum saçlarımı oksamasini çok seviyorum yanına gidince yine aynısını yapıyor canim annem tabiki,bende çocuklarima,annem senin değerini anne olunca dahada fazla anladım Aşkım bitanem canim ANNEMİN ve bütün annelerin anneler gününü kutlarım ellerinden öpüyorum

 40. Benim annemle en komik anılarım genelde onu evin içinde korkutmaya çalıştığım anlar olur.Bir gün yine her zaman ki gibi yaşlı adam maskesini yüzüme takmış pusuda beklerken annem uzun zaman sonra onu korkutacağımı anlamıştı.Bu sefer o beni pusuya düşürüp arkadan sessizce yanaşmış ve korkutmuştu, bu durum onu zafer kazanmanın haklı gururuyla aşırı eğlenmişti.Fakat bu beni durdurmadı ve her zaman ki eylemlerime ısrarla devam ettim :) :)

 41. 29 Ekim’den bir sonraki gün, annemin doğum günü. Evde tatlı bir telaş hakim. Herkes anneme çaktırmadan gizlice doğum günü planı uygulaması yapıyor. Pastayı almak (babamın üşengeçliğinden dolayı :) ) bana kaldı. O gün çalıştığım için mecburen iş dönüşü alacağım pastayı. Eve uğrayıp, üstümü değiştirip, öyle alayım pastayı dedim. Araya yemek faslıda girince, saat akşam 10 sularını geçti tabi. “Anne ben dışarı çıkıyorum. Bir yere uğrayıp hemen geleceğim.” dedim. İlla tutturdu “Ben de geleceğim” diye. Geleceksin, gelmeyeceksin derken baktım annemle birlikte çıkıyoruz dışarıya. Neyse girdik pastahaneye, annem anladı tabi. Pis pis sırıtarak girdi pastahaneden içeriye ve hayranlıkla yüzüne bakmama sebep olan o muhteşem cümleyi söyledi: “Ay madem geldik buraya kadar. Pastamı da ben seçeyim bari.” :) Anneler… İyi ki varsınız. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin.

 42. Küçükken abimlerle birlikte evde top oynuyorduk.annem komşudaydı.oynarken annemin gözü gibi baktığı çiçeğini kırdık.sonrada ne yapsak diye düşünürken abimin aklına kopan yaprağı iğne iplik ile dikmek geldi.bayan olarakta görev bana düştü.vakit kaybetmeden kopan yaptağı diktik anneme çaktırmadık.
  Aradan 2-3 hafta geçti sonra annemin bir türlü açmadığı için gözü gibi baktığı çiçeçi, bir coştu bir coştu tabi annem şaşkın.biz de abimlerle yaptığımızı anlattık.annem bize teşekkür etti ve epeyce güldük

 43. Bizim Sultan ayıptır söylemesi çok hamarat bir insandır elinin değdiği her şey bir anda sanat eserine dönüşür yakın zamandır bunu yüzüne vura vura söylememize rağmen kendisi çok mütevazi biri olduğundan sadece iltifat ettiğimizi düşünerek geçiştirir neyse bir gün anneme sağ olsun babam bir telefon aldı böyle kamerası güzel dokunmak has bir telefon..:) Annem telefondan pek anlamaz hatta arasak doğru düzgün bulup da konuşmaz bile anlayacağınız akıl edipte yaptığı yemeklerin fotosunu çekip belli başlı bir siteye koymayı bilmez İşte hikayenin bu evresinde araya ben giriyorum annemim yaptığı ne var ne yok her türlü yemek pasta börek gözünüzün doymayacağı her çeşit ürünün fotosunu çekip adına daha doğrusu takma adına bir hesap açıp fotoğrafları yayınladık çok olmadı atılan her fotoğrafın altına bir çok yorum beğeni gelmeye başladı herkes o kadar beğenmişti ki annemin yaptıklarını,sipariş vermek hatta ders almak istiyorlardı bu duruma annemin açısından baktığımda mutluydu her gün farklı zamanlarda yeni siparişler alıyor yaptığı işe aşkını da katarak mutlu ve mesut bir şekilde hayatını yaşıyor .Şuan kendisi bu satırları yazdığımı bilmese de hatta şuanda dek kendi öz oğlu olarak bu sitede birazcık olsun reklamını yapmış olsam da onu tüm kalbimle mutlu edebilmek için onun mutlu olacağı her şeyi 5’e 10’a katlayacağıma sonuna kadar söz veriyorum <3 Bizim Sultan

 44. Bir yaz gununde ailecek piknige gitmistik. Hava da o gun biraz ruzgarli oldugu icin atesi bir turlu yakamadik. Annemle iki akilli dusunduk tasindik karton kutu ile atesi cevrelemeye karar verdik. Tabi karton kutu atesin etrafinda durur mu, biz baska seylerle ugrasirken arkamiza bir baktikki coktan alev almis bile. Neyseki etraftakilerin yardimiyla cok buyumeden sondurduk tabi ilk basta o kadar komik olmadi ama sonrasinda yaptigimiz o sacma davranisa oturup bir guzel gulmustuk. 😂

 45. Anaokulunda gosterim vardi.Annem ortaokul öğretmeniydi, o okula giderdi, ben de anaokuluma… Benim ilk anasınıfı gösterime gelmek için yağmurda çamurda koşmuştu bir kere yetişebilmek için.. Seyircilerin arasında onu gördüğümde üstü başı sırılsıklam, saçlarından sular damlıyor; kahverengi uzun çizmeleri çamur içinde… ne kadar gururlanmıştım o gelince.. ne çok merak etmiştim yetişip yetişemeyeceğini.. ama o her yere her koşulda yetişen bir anne olmuştur hep. Ve ben şiirimi okurken ona bakarak okumuştum heyecandan sesim titremisti şiiri değiştirip başka sözler söylemeye başlamıştım herkes çok gülmüştü ama bende utancimdan hem gülmüş hem üzülmüştüm 😂

 46. Anneme sürpriz ellerimle yaş pasta yapıyım dedim ve ilk defa mutfağa geçtim sırf anneme sürpriz pasta yapmak için. Herşey tamam pandispanya kek çok güzel kabardı kreması falan hazırladım. Ama tuzu şeker sanıp katmisim. Hem pandispanya ya hemde kremaya. En sonda dolapta dinlendirdim annem eve gelince sürpriz diye çıkardım pastayı. Tam yemeye geldik ilk annem yesin diye çatalla ona yedirdim . Annem mimikleriyle mutlu olacağına sürat ifadesi değişti. Ne oldu anne güzel yapamamış miyim diye sorduğum da tat bakalım kızım bak nasıl harika olmuş ellerine sağlık dedi . Yediğim gibi tukurmem 1 oldu . O gün hepimiz ailece çok gülmüştük özellikle annem sonra mutfakta ne yapmaya kalksam şeker ile tuzun kavonozlarina not yapıştırdı karıştırmayım diye 😂

 47. en güzel özel anım ilk kızımı kucağımda oldu. doğumhaneden yeni çıkmıştım odaya giderken annemin ağladığını gördüm tabiki sevinçtendi. kızım odaya gelince annem şöyle dedi ” seni kucağıma aldığımda dünyanın en mutlu annesiydim şimdi sen kızını aldın kucağına şimdi en mutlu anneannesi oldum” demişti. gözyaşları mutluluktan döküldü o gün. ve ” kızında bende çok şanlıyız ” demişti bir evlat için ne gurur verici. annem seni çok seviyorum :* şimdi ise her anne olunca anlarsın dediği günleri hatırladıkça gülüyoruz

 48. Evde kırık dökük bozuk bir şey buldu mu hemen tamire uğraşır ve genelde başarırım.9 10 yaşlarımda genelde her çocukta olan Walkman’ım vardı çok güzel şarkıların olduğu kasetlerim falan bi gün şarkı dinliyordum ve annem eve çağırdı bende Walkman’ı pencerenin önüne koydum eve çıktım o akşam öle bir yağmur yağdıkı Walkman kaldı tabi dışarda sabah bir baktım çalışmıyor.Annem eve çağırdığı için dışarda unutmuştum annemi suçluyordum ama başladım tamir etmeye söktüğüm parçaları nerden çıkardığımı unutunca başladım ağlamaya annemden işittim azarı annem komşuya gidiyorum ben yaramazlık yapma dedikten sonra evden gitti.Ben halen ağlıyorum aradan 1 saat geçti annem geldi eve sen yine ağlıyormusun dedi tabi ben annemle konuşmuyorum çocuk gibi tavırlarla.Annem iyi sen bilirsin dedi ve hemen çıkardı çantasından yep yeni bir Walkman ben hemen ellerimle gözlerimi silip atladım annemin boynuna aradan geçen onca yıllara rağmen unutamadığım anlardan biridir…CANIM ANNEM SENİ ÇOK SEVİYORUM İYİKİ VARSIN İYİKİ BENİM ANNEMSİN Şimdi ise evlendim 4 çocuk sahibiyim annem sürekli hatırlatır bu anımızı güleriz birlikte

 49. Çamurdan neler yapardım neler küçükken bi gün itinayla çamurun sert yerinden bir sabun kalıbı gibi çamur kütlesi alıp ve onlara şekiller verip.Kül tabloları,vazo,ev ve araba daha bir sürü şey yaptım akşama kadar dağılmasın diye güneşte fazla kalmamak şartıyla beklettim fazla kalırsa çatlar dağılırdı.İşin en zor yanı çamurdan yaptığım şekilleri eve sokmaktı evin önüne koydum annemler yemek yerken habersiz evin önüne çıkıp çamurdan yaptığım şekilleri koydum eve.Ertesi gün ben evde yokken #annem evi temizlerken çamurdan yaptığım şekilleri bulup atmış eve geldim baktım yaptığım şekilleri çöpte buldum başladım ağlamaya o gün hiç yemek yemedim hiç.Sabah oldu annem başımda kalk gidiyoruz dedi cevap vermedim aldı beni kucağına götürdü bahçeye başladık çamurdan şekiller yapmaya anneme anlatıyorum ben nasıl yapılacağını tabi bu arada üstüne başına çamur attım oda benim üzerime çamur atmaya başladı çamur savaşı yaptık ikimizinde üzeri çamurlanmıştı: D Ne zaman çamur görsek başlıyoruz gülmeye geçen onca yıla rağmen.Annemle ilgili unutamadığım en güzel anılarımdan biridir. CANIM ANNEM SENİ ÇOK SEVİYORUM..

 50. Biz gece konduda oturuyorduk önceden birde sütçümüz vardi geldignde hep soooonngüüül siye bagirirdi ama sesi bi tuhafti bigun annem mutfaktayken salonun penceresinden uzandim sütçünün sesini taklit ederek soooonngüülll diye bagirdim annemde evinde etrafinda fatma ablaaa nerdesiinn diye kaç kere dolanmıştı😂😂😂😂

 51. canım annem;
  o benim hayatımda görüp görebileceğim en şahane şey…ben annemi çok sevdiğimi sanırdım …
  ben talihsiz bir şekilde geçici hafıza kaybı yaşadım o günleri hatırlamıyorum ama komşularım ailem anlatıyorlar şimdi. annem şahane insan bir an bile beni bırakmadan başımda beklemiş beni yine bıkmadan usanmadan
  beni geri döndürmek için kendinden geçmiş…meğer annelik ne yüce mükafatmış benimde 4 yaşında bir oğlum var iyi ki annemin kızıyım ve oğlum onun torunu..benim annem öyle fadakar bir anne ki 17 yıl kız kardeşim karaciğer sirozu ile savaşırken ona bir damla gözyaşı göstermedi,ve 17 yaşında evladı yanıbaşında gözlerinin önünde can verirken gördü…bizler için kalan çocukları için hala ayakta NE MUTLU SANA CANIM ANNEM SEN BENİM KAHRAMANIMSIN TEK DESTEĞİMSİN İYİ Kİ BENİM ANNEMSİN

 52. Annemden ben küçükken benle beraber canım sıkılmasın diye bana çamurdan tencere tava yapardı ve ikimz oynardık bezden bebek yapmayı ögretti bana sende cocuklarına yaprsın kızım dedi dogruymuş annelerimizin hiç bir zaman haklarını ödeyemeyiz annemizin ayagının altında cennet var demeleri boşuna degilmiş canım annem seni çok seviyorum anneeeeeem canım

 53. Annem babam ben ve ablam Antep’e gitmek için otogara gidecektik. Bunun için otogara giden otobüs firmasının servisini bekledik. Sonunda geldi küçücük bir servis. Biz de dolmadan binelim diye önce anneme servise bin dedik. Annem servise binmek için ilk basamağa ayağını bastı, diğer ayağını atamadı. Ablamla ben kalçasından ittire ittire zor bindirdik servise arkadaki homurdanan kalabalık noluyor bu kadın niye tıkadı kapıyı diyordu. Ablamla ben hatta annem de kahkahalarımızla yıktık ortalığı o gün en komik anımı yaşadım annemle..

 54. Bir gün pazara gitmişiz, o zamanlar 6-7 yaşlarındayım. Annem kaybolmamam ve bir yandan da rahat alışveriş yapabilmek için hırkasından tutmamı söylerdi ve o şekilde pazarda dolaşır sonrasında evimize dönerdik. Bir gün yine bu taktiği uyguluyoruz, pazar yine tıklım tıklım. Dün gibi aklımdadır, annem kabak almak için tezgaha yöneldi ve onun yanında bekledim. Artık ne akla hikmetse renk tonu bile aynı olmayan bir kadının hırkasını tutup pazarı dolaşmaya devam ettim. Sonrasında kafamı kaldırdığımda ise annem olmadığını gördüğümde annemi son gördüğüm o tezgaha o kalabalıktan fırsat bulabildikçe hızlı bir şekilde gitmeye çalıştım. Annemle bir kuralımızdı bu bir nevi, nerde birbirimizi kaybettiysek oraya döneriz en iyi ihtimalimiz buydu. Biraz ortalığı ayağa kaldırmış olabiliriz ikimiz de ağlayan bir çocuk, çocuğunu arayan bir anne ama geçmişe dönüp baktığımızda gülümsediğimiz bir anımızdır. : ) Çok komik olmasa da bu anımı burada da paylaşmak istedim. Hihi. <3

 55. Ben çok sakardim küçükken evdeki herseyi kırar korkudan anneme demem saklardim yine birgün üç tane porselen i kırdım eski yuvarlak firinin içine sakladim annemde o gün eskiciye satacak verdi bana götür öyle korkuyorum çocuk aklı işte deki kırıldı yani içini yaacip bakarsa diye götürdüm neyse annemde yeni Aldığı üçlü tepsiyide içine koymuş verdim eskiciye eve döndüm o zamanın parası 3 lira etmişti annem dedi iyi tutmuş akşamtepsiyi aaradık annem dedi firinin icindeydi ertesi gün eskici yine geldi annem tepsileri istedi dedi abla tepsi deilde içinde iyi tabak kurmuş saklamissiniz annem şok oldu ama benim yaptığımı anladı geldi nasıl gülüyor canım annem hiç unutamam onun emeklerini

 56. ilkokul 2inci sınıfa gidiyordum annem yemek yapmıstı eve misafirler var. sulu bi yemek vardı. haliyle ev kalabalık diye yerde yenecekti yemek. bende geziniyordum. biranda gezinirken ayağımda bi sıcaklık hissettim aşırı derece yumusaktı. baktım ayağım yemek tenceresine girmiş. çorabım sırılsıklam corabı cıkardım anneme söylemedim gelenler yemeği öyle yediler..işin kötü tarafı annem o yemekten bana iki tabak yedirdi :(

 57. Annemle geçirdiğim her anım çok güzel ama özellikle size en komik ve en olan anımı yazmak istiyorum annem ve ablamla beraber evi bir güzel temizledik ondan sonra ev güzel koksun diye ablam eve abimin parfümün den sıktı ama Abim hep ben sıkıyorum zanneder di ama ogün ben sıkmamıştım ve bunu abime kanıtlamak için annemle birlikte salça tenekesini alıp çalmaya başladım annem çaldı ben oynadım ha birde şarkıda söyledim abi parfümünü ben sıkmadım diye abi parfümünü ben sıkmadım ne güzel gündü ogün gülmekten artık ağlamaya başladık annemle o günü hiç unutmuyorum…

 58. Annemin ısrarı üzerine telefonda facebooka girmeyi öğrettim. Nasıl girip bakılır beğen, yorum ve paylaş nasıl yapılır öğrettim. Sonra mıı? Durmak bilmeyen paylaşımlar ve yazı yazmayı becerememiş yorumlar doldu heryer. Hatta bir arkadaşımın sayfasında paylaştığı benimde içinde olduğum resme “eve gelirken ekmek al” yazmıştı beni resimde görünce oraya yazmış. Anne neden özelden yazsaydın ya dedim ne özeli ekmeğin özelimi olur demişti.. imdat..!! bidaha mı tövbe ettim :) teknoloji ve annem aslaa :)

 59. okadar cok güldügümüz anı varki hangisini yaziyim diye düsünürken gözümün onüne geliyorlar yine bir tebessüm alıyor yüzümü. 3aylık hamileydim ozaman tabi bütün gece agrimdan uyuyamadım sabah artık dayanamdım bacak kasılmaları kramplar migde bulantısı derken solugu hastanede aldık eşimle hemen anneme telefon sagolsun hayatta bırakmaz hemen geldi banada bi serum yatrdilar düşük tehlikesi var diye daha öncedende 2 düsügüm var diye testler yapilcak ama beni unuttu doktorlar bende bide basladi istifra annemde basimda cok canin aciyormu annem benim diyor bi yandanda içtiğin sigaralar bak kus sen kus die azarliyor bakti canim cok yanio bi bagirma bi cagirşma annem hastaneyi birbirine katti kimse ilgilenmioyor die derken ulturosana aldılar ki apandistim var mıs patlamak üzereymis hemen apar topar sevkler yazıldı başka hastaneye gondercekler ameliyat edilmem gerek ambulans beklenio ama ben aglamktan patliyorum hakkiniz helal edin bana bisey olursa babama iyi bak anne 1tane kızınız sizi cok seviyor falan salya sümük aglıyoruz tabi derken ambulans geldi anneme yanina gecin sizde dediler ben sedyede yatiom annemde karsimda oturuyor hastanenin ön kapisana geldik anneme kadin ablacım ac sen kapiyi inelim derken araba bi haerket haline gecti ki annem arkada top gibi yuvarlaniyor ambulansın şoförü de acilden giriş yapalım diyor ama annem hala daha arkada takla atiyor en son baktim dizlerinin ustünde bana bakiyor napiyosun sen dedim. kız görmüyormusun basket topu gibi turluyorum allahım ölüyoruz galiba diye bi cığlık derken bu sefer aynı anda biz istifra etmeye basladik anneme bi sedye bana bi sedye ama biz gülmekten katıliyoruz hallerimize bizi görende gülüyordu annem iyiki varsın iyiki benim annemsin insallah bende senin kadar evlatlarıma iyi bir anneyimdir

 60. herkese iyi günler.adım cansu .bu arada tüm annelerin ve anne adaylarının anneler günü şimdiden kutlu olsun.sizlere annemle anımı anlatacağım.bu olay geçtiğimiz sene yaşandı.8 mayıs ta anneler günüydü ve ben bunu bildiğim için düğünümü 8 mayısta yaptım. düğün salonuna gelip düğünüm başlayıncaya kadar annemin anneler gününü kutlamadım oda hatırlamadı zaten malum düğün telaşı. sahnede eşimle ilk dansımı ettim ve dans bitiminde mikrofonu isteyip sahnede bugün anneler günü ve öncelikle başta kendi annem olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutluyorum deyince ve bunu üzerimde gelinliğimle yapınca annem mutluluktan gözyaşlarına boğuldu ve hemen bana sarıldı .bunu asla unutmayacağım anneme istediği en büyük hediyeyi vermiş oldum tek isteği evlendiğimi görmekti ve hayali gerçek oldu.annemin ismi satı ve ben onu satı hatunum diye seviyorum çünkü tam bi saray kadını gibi.ve burdan tekrar dile getiriyorumm satı hatunumm canım annem seni çooook seviyorum.

 61. annemin doğum gününü babam geç hatırlatınca ki ben unutmuştum alelacele pastaneye gittim . dedim abi sen 7 8 kişilik bi doğum günü pastası yap bayan için, benim işim var geri gelip alcam . Pastacı : abi üstüne bişeler yazalım mı ? dedim ki : Mutluluk kaynağımızsın yaz
  gittim geldim pastayı aldım , eve getirdim kardeşime verdim mumları yaksın anneme süpriz olsun diye mutfaktan kahkahalar
  ADAM pastanın üstüne : Mutlu yıllar kaynanacığım yazmış
  sonrasında annemden trip üstüne trip yedik daha evlenmeden kaynana sevdasına düşmüş hangi kız bu sorularaına maruz kaldık sabaha kadar durumu anlatmaya çalıştık şimdi hatıladıkça gülüyoruz :)

 62. Benim annemle yaşadığım komik anım olmadı yada hatırlamıyorum ama hediyelerden biri bana çıkarsa çok sevinirim.Bu hayatta annemi mutlu etmek herşeye bedel

 63. Annem bir gün evde yoktu bende kek yapmıştım sonra beceremedim tabi daha 11 yaşındaydım sonra annem eve gelince bi ton kızdı bana tabi..😁 daha sonra gelip kendisi yanıma özür dileyerek zamanla daha iyisini yapabilirmişim onu anlatmıştı hem kendi hatasını anlamıştı hemde bana benim daha iyi yapabileceğimi hissettirdi o zamanı hiç unutmam..

 64. Canim annem..bi doğum günümde ki evde bi pasta kesileceginin farkindaydim,pasta almış mum dikmiş vs.bi bloknotada ‘iyiki doğdun yasemin’ yazip pastanin uzerine koymuş
  Profitöröllü pasta uzerinde bi kağıt ve annemin bu durumu çok normal bulması..Yıllardır saklıyorum o notu arada bir bakıp bakıp gülüyorum :))

 65. Daha ilkokula gidiyordum okuldan kaçtım nehirde arkadaşlarla yüzdük,annem gelmiş beni arıyordu eve gelince bir ton azar isitim🤗🤗

 66. Bir gün evde oturuyorum annemde yatak odasında yatıyor yatmadan önce de dediki bulaşıkları makine yerleştir tabi ben daha bu kalkmaz diye face e takıl sonracıma içerden bir ses geliyor bende annem kalktı diye apar topar mutfağa gir işleri hallet ama hale ses var kendi yok bende cevap veriyorum anne tamam oldu herşey diye sonra bir gidip bakayım dedim şuna yavaşça sokuldum yatak odasına araladım odayı birde ne göreyim bizimki rüya görüp adımı sayikliyormus allah dedim seni valla

 67. Yıllar evvel ben 6 7 yaşlarındayım kardeşim de 3 4 yaşlarında bayramlık alıcaz çarşıya çıktık annem babaannem filan neyse oyuncakcinin önünden geçiyoruz durduk ben heveslendim bana birşey alçaklar diye tut bunlar kardeşime al ben büyükmüşüm ben kız ağla çarşı kalabalık ben gidip saklan beni kayboldu sansınlar diye ama onlarida takip ediyorum fakat kimse farketmedi neyse böyle yapa yapa ben hakikaten kaybol ne yapcam çarşı yeraltında idi çık ben dışarı beni bulurlar diye bekle merdiven basında annemlerde o sıra da anons geçiyorlarmış aşağıda tabii ben nerde duycam dışardayım sonra aklıma geldi annemler çorap alcez diyorlardı sen tut in aşağıya çarşıdaki bütün corapcilari gez ve bul annemi gittim yanına bir güzel kötek yedim elimden tuttuğu gibi doğru ev o günden beri de hiç bırakmadı elimi canım annem

 68. Annem çalışıyordu ewin büyük kızıyım bigun arkadaşlarla dışarı çıkmıştım annemin ewe geliş saatinden 10 dk önce girmiştim ew daginikti toplamadan çıkmıştım annem ewi görünce baya bi kavga etmiştik ve sonra dayanamayıp birbirimize sarılmıştk :-)

 69. Daha dun aksam yasadigim bir anidan bahsetmek isterim internette gordugum bir limonata tarifi yapicaktim evde su varmi bu varmi diye sordum sonra dedimki peki anne tuz ruhu varmi annemin gozler kocamannn oldu neeee tuz ruhumuuu napcann bizimi oldurcen dedi ilk once bende anlayamadim sonra anladimki limon tuzu diyecegime tuz ruhuu demisim saatlerce hatirlatip guldukk

 70. çocukluğumda gelir durumu düşük bir aileydik. Pek öyle oyuncak felan alınmazdı. Zengin bir mahalleden annemle geçerken çöpün kenarına bir çuval eski oyuncak bırakmışlardı. Anne dedim bak birsürü oyuncak var alalım mı önce bir düşündü almak istemedi ama sonra ben ısrar edince gururunu yendi tamam dedi ve bir çuval eski kırık dökük oyuncağım olmuştu.

 71. öncelikle bu komik anımı anlatmadan önce burdan şunu sölemek istiyorum ”anne demek yani hayatın anlamı demek anne yani anlatılamaz bir duygudur ”
  Ben daha küçüktüm annem beni hep okulla götürüp getirirdi ve bu böyle devam ederdi her zaman aynı yoldan komşunun oğlu ile okula giderdik bu hep böyle sürdü ve ben annemin gelmesini istemiyordum oda anne yüreği hep endişelenirdi onu kırmak istemiyordum büyümüştüm orta okulla gidiyordum halla annem beni okulla götürüyordu ve birgün okulla başlayacak ve yene annem benimle okulla gelmişti ve herkes gülüyordu etrafıma baktım annem yene yanımdaydı ve o günden sonra artık hiç bir gün annem okulla benimle gelmemişti

 72. Annemle şöyle bir anım aklıma geldi. Yıl 2006 ( lisede yatılı okuyorum haftasonları ailemin yanına gelip pazar günleri dönüyorum.)
  Annemin yıllardır sakladığı kopuk bir gerdanlığı vardı benim de biraz borcum :)
  Pazar günü valizimi hazırlarken onu da çantaya koydum. Evden çıkmadan önce yemek yerken nasıl olduysa annem “bu dünyada hiçbir malın önemi yok ne para ne mal mülk ama bir tek babanın düğünde taktığı gerdanlık benim için çok özel bir tek o gerçi o da senelerdir yapılcak da duruyo öyle” dedi. Ben bunu duyunca tabi gittim hemen yerine bıraktım kolyeyi. Tam 3 yıl sonra annemle ablama anlattım hikayeyi. Çok güldük annem geçen yaz ablamın düğününde o kolyeyi ablama hediye etti. Ederken de senin asla bozdurmayacağını bildiğim için içim rahat dedi.

 73. Öncelikle merhabalar 😊 Ben istanbulda tek başına yaşamaya çalışan evinden işine işinden evine giden bir bireyim 24 yaşındayım annem ise hala 35 Hissediyor 🙈🙈🙈🙈gezmeyi ve öğrenmeyi çok seviyor gecen hafta Ankarada ailesiyle buluşma gercekleştiren anneciğim üşütmüş hasta olmuş perşembe günü beni aradı konuşma aynen şöyle gercekleşti
  -Anneciğim nasılsın iyimisin düzeldin mi ?
  -İyi değilim kızım beni hastaneye mi ?götürceksin.
  -derin bir sessizlik…..istersen götüreyim.
  -dur kızım Babana söyliyeyim geleyim sen en iyi doktorlara götür beni
  -tamam…ve derin sessizliğe devam.
  -annem 15 dk sonra whatsaptan yazdı (babanı kandırdım istinye parkta buluşuruz) 😂😂😂😂😂
  – yani benim annem çok hasta değil gezesi gelmiş 😀😀😀😀
  -umarım annem bunu okumaz🙈

 74. Birgün annem sarmısaklı yoğurt yapmak için bir kaseye yoğurt koydu sonra sarmısakları içine ezdi tuz yerine doldurmuş şekeri içine… böyle de güzel olmuş diyerek yedi o yoğurdu 😊

 75. Anneme şu internet te meşhur olan çaydanlık şakasını yapmıştım . Gerçekten büyük bir şok yaşamıştı üzerine döküldüğünü sanıp . Tabi ben hemen odama uzaklaştım . Koridoru geçmiştim ama annemin ta kapı girişinden attığı terlik o koridoru dönüp odamın kapısında beni yakalamıştı 😂 bidaha şaka yapmadın . #anneterligi

 76. Bi gun annemle beraber SUADİYE ye ise gidiyoruz . Yolda yururken birden bi tanidigimizin oglunun calistigi mekanin onunden geciyoruz tabi bi yandan ise gec kalmayalim diye acele ediyor hizli hizli yuruyoruz o esnada ben anneme aa anne bak falanca teyzenin oglu burda calisio diye solerken annemde hani neresi dur bakim falan derken birden onune cikan elektrik diregini fark edemen bi guzel kucaklasiyor direkle tabi o an annemde yildizlar halay cekiyo ben o ani yakalamisim dururmuyum hic bastim kahkahayi ama resmen gulme krizine girdim sokagin ortasinda gulmekten anneme yardim edemedim bile dusunun artik suan anlatirken bile o sahne gozumde canlandi ve aklima her gelisinde baslarim gulmeye tabi daha sonra canim annem ya ben guluorum diye coooookkkk kizmisti bana gulme seher gulme dedim sana diye diye o mosmor suratla is yerine varmistik ordakiler ayri bi alem anlat anlatabilirsen soranlar oldu is yerinde ama olmaz anlatamazdim annem siki siki tembihledi bide alemin diline dusmek falan ondan sonra annemin elinden beni kim kurtarcak dusuncesi sardi beni gulim mi aglim mi bilemedim bir hafta annemin yuzunde kaldi o morluk daha sonra gecti gitti ama ben anamin her yuzune baktigimda o ani hatirliyorum ve icime icime guluyorum disa belli etmeden canim annem ya iyiki varsin iyi benim hayatimdasin seni cok seviyorum seninle gurur duyuyorum her halinle rabbim basimizdan eksik etmesin seni gerek ev temizligine gittin gerek merdiven sildin ama ben sen den hic utanmadim cunku hep bizim icin cabaladin durdun asigim sana annem insallah bende dogacak bebegime senin kadar iyi guzel bi annelik yaparim canimdan ote cansin annemmmm

 77. annemin ilk anane olduğu zaman aklıma geldi. gülmekle ağlamak arası birşey olmuştu. annem çok komik ağlar ama yinede ağlamasını istemem. o gün nasıl güldüysem anneme küçük kızımda aynı annem gibi ağlıyor, geçenlerde anne bak beyzada senin gibi ağlıyor dediğimde torununa kıyamayıp birlikte ağladılar. tabi bende bir gülme krizi ama kıyamam ikisinede akıttığı her göz yaşı mutluluktan olsun. canım anammm

 78. küçüklüğümüzde annem ve babam gece uyurken gelir üzerimizi örter tuvalete gidin der annem kardeşimi bir gün tuvalete kaldırdığında aşırı uykusu var gözü kapalı dış kapı ile tuvaletin kapısı yan yana dış kapıyı açıp çıkmış ve lambayı açıyorum diye kapı ziline basmış bende su içmeye mutfağa gitmiştim kapıyı açtığımda kardeşimi karşımızda gördük hepimiz şaşırdık annem korktu ya merdivenlerden düşseydi diye zil çalınca oda uyanmış hem çok güldük hemde şükür ettik merdivenlerden yuvarlanmadı annem iyi ki varsın.

 79. Bigün bize görücü geldi bni istemeye bende dersanye gdyrm üniversiteye hazırlanıyorum eve geldim evde misafir meğer annem benim kizim yok demiş basindan savmak için tabi bni görünce sordular bu kim diye ben a demeden annem bi hışımla komşunun kizi dedi tabi ben şaşırdım ama o görücüleri komşunun evine göndermesini hiç unutamıyorum annem yaa vermye kiyamiyodu bni tabi smdi evliyim ve anneyim bnde bu taktiği uygularim heralde😂😂😂 komşunun evinde noldu derseniz hiç blmyrm 😁😁😁

 80. Bir gece uyandım ve salondan tıkırtı geldiğini duydum, hemen bir panikle ağabeyimi uyandırıp salona ilerledik. Sonra hızla kapıyı kapatıp hırsız var diye bağırmaya başladık. Annemde bir yandan kapıyı zorlamaya başladı Çünkü o da kapıyı tutanı hırsız sanmış yani bizi :) Karşılıklı olarak ‘hırsız var’ diye bağırmaya başladık. Bu bağırış birkaç dakika sürdü. Sonradan annemin olduğunu farkettik :) Sabaha kadar gülmüştük :)

 81. Annem hamile dogum yapmak uzere ben 18yasinda bunun şokunu atlatamamis hastanedeyiz neyse dogum bitti annem odasında uyuyor tabi büyük olarak benim refakatci bebek bir ara ağlamaya basladi hemen annemi kaldırdım anne bebek açıktı annem gozlerini açtı çocuğa bakti dedi banane annesine götür tekrar uyudu beni bir düşünün minicik bir bebekle bakisiyoruz resmen kaldiriyorum tekrar basladi bagirmaya kimin bu ben dogum yapmadim kimin filan simdilerde bu olaya cok guluyoruz 😀ollurda kazanirsam tescilli olacak ..😀

 82. aslinda annem degil ben trollendim diyebilirim komik degil ama guzel di nisanliydim ve bazi ailevi sorunlar vardi artik yapamiyodum ve evden nisanlima yani baska bir sehire kacmaya karar verdim ve anneme soyledim sadece anneme ben evden ciktim kursa gidiyorum diye annemde yazik bana esyalarima iki bavula koyup arkamdan getirdi ve bana kimseye soylemedigini soyledi sonra 1 hafta sonra dugun yaptik ve bdn ogrendimki aslinda herkes ben evden cikmadan evden gidecegimi biliyomus huzunlu trajedik ama komikdi ve annemde uzulmesine ragmen annelik gorevini sonuna kadar yerine getirdi ben buna inaniyorum su anda cok mutluyuz herkes cok mutlu iki yili.gecti rabbim butun anneleri korusun cennet onlarin ayaklari altinda buna da inaniyorum butun annelerin annneler gunu.kutlu olsun sizi seviyorum :♡♡♡♡♡♡

 83. annem ve kızımla mısır çarşısında geziyoruz çantalar arabada asılı o kalabalıkta bi baktım annem yok oraya bak buraya bak annem kayıp telefonu bende yarım saat geçti öyle kaldım bekliyorum annemin telefonu çaldı polisin telefonundan arıyor birtek kendi telefonu ezbere bildiği için Allahtan onu biliyor gittim annemi aldım polislerin yanından ah dedim anne seni karakollardan mı toplayacaktım :)

 84. Şimdi akşam yemek yiyecektik annem bana dediki yavrum çorba veriyim iç dedi hayır başka ne yemek var dedim pilav var dedi bende yok başka ne var dedim ondan sonra oda bana istersen 5 kardeş var yemek istermisin demişti😂

 85. Birkeresinde annem bir ayakkabı giydi topuklu sonra bana dediki bu ayakkabıyla oldummu dedi
  Bende
  Olmamış dedi sonra bana sen su kız dedi halbuki bana soruyor sonra başka aykkabı giydi sonra yine bana sordu dedimki bunla daha güzel oldu dedim bana sen herşeye karışma modadan anladığın yok dedi😂😂

 86. Birkeresinde misafirliğe akrabamız gittik sonra ayıptır söylemesi birşeyler ikram ediyolardı kurabiye npasta börek v.s sonra kuzenim çay getirdi herkeze dağıtıyor sıra anneme geldi sonra tabi bana gelicek sıra. İşte sıra bana geldi içermisin dedi bende diyecektimki içerim. Tabi sonra annem dediki yok kızım yok o içmez dedi.sonra bende ne diyeyim içmem dedim sonra eve gidince anneme dedimki anne ben orada çay içicektim dedim sonra bana dediki ee kızım içseydin sana birşey diyen olmadıki dedi😂

 87. bi akşam arkadaşlarla dışarıdayım ama nasıl canım sıkkın, kimsenin muhabbettini dinlemiyorum, facebookta dolaşıyorum. annemin yer bildirimini gördüm. aynen şu şekilde: “kocişiyle çikolatacıda föndü yiyiyor kıskananları çatlatıyor” bunu gördüğüm anda gülsem mi ağlasam mı arasında gittim geldim. kız arkadaşım da ekli annemde. hangisine güleyim, lokasyon ve kişi tagleme işlemini elle yapmasına mı, tüm akrabaların bunu görmesine mi… neyse eve erkenden gideyim de annemler gelince nasıl olduğunu gösteririm dedim. Kapının önündeyim, evden hiç ışık gelmiyor, acaba hangi çikolatacıdalar diye düşünüyorum, saat de geç olmuş. girdim eve, salondan sesler geliyor, hırsız mı acaba diye temkinli bir şekilde girdim ve karşılaştığım manzarayı tahmin bile edemezsiniz.

  koltuğun üzerinde yan yana oturmuş annem ve babam, babamın elinde bıcak, bıcağın ucunda elma (bu işte bir terslik var, annemin babama bıcağın ucunda elma uzatması gerekmiyor muydu???), annemin elinde telefon, masanın üzerinde de bitmiş puding kaseleri!!!

  annemin açıklaması: facebookta yazdığımı gören komşular evde olduğumuzu anlamasın diye mum ışığında sessiz sessiz sohbet ediyoruz!! puding açıklaması ise; dışarda çikolata yiyeceğime evde puding yiyoruz, meyve de var, sen de yer misin?

  ben: !!!!??

 88. Bir gün annemle çarşıya çıkacaktık. Ben her zamanki gibi annemden önce hazırlanıp kapida onu bekliyordum. Acele et diye annemi panik yaptim. Annemde hemen hızla gelip kapiyi çekti yola koyulduk. Sonra bir baktık ki annem ayakkabi yerine ev terligiyle çıkmış. Anne artık yolda da mı terlik firlatmayi düşünüyorsun demiştim. Baya gülmüştük.

 89. Benim sevgilimin teyzesiyle annem ayni yerde calisiyormus bi gun teyzeyle tanistim sohbet ederken bana annen nerde calisio adi ne falan demezmi bende anlattim bole bole faln die sinra eve geldim annem biliodu erkek arkadsim oldugunu dedim teyzesiyle tanistim kimmis adi ne falan dedi anlatttim bende is yerinde annemle teyze karsilasmis o ona demis sen osun o ona demis sen osun die sonra baslamislar gulmeye ogrendigimde annemle bende cok gulmustum iki arkads simdi akraba oldu he he

 90. üniversiteyi yeni bitirmiş çalışmaya başlamıştım ve anneme anneler günü hediyesi olarak birlikte bir tatil ayarladığımı 1hafta hersey dahil bir otelde tatil yapacağımızı söyledim tabi kadın sevinçten havalara uçtu neredeyse ömründe bizim için çalışıp çabalamaktan hiç tatile çıkmayan annem tamam bavulları ben hazırlarım diyerek görevde üstlendi tatile çıkma zamanı geldiğimizde küçük çaplı bir şok yaşadım çünkü annem yaklaşık 5 büyük bavul 3 küçük çanta 2 de el çantası hazırlamış kapının önüne koymuştu anne bunlar ne dediğimde lazım olacak herseyi koydum demişti anne hersey dahl gidiyoruz orda yemek yapmıyacaksın 5 bavul nedir dediğimde biz işimizi kış tutaım yaz cıkarsa bahtımıza gibi hala anlamadığım bir cevap verip servise kuruldu neyse tatil için otele gittiğimizde asıl olay orada oldu annem yazlık kışlık ne varsa doldurucam derken en önemli şey olan mayoyu unutmustu tatilin ilk günü herkes denize havuza girerken bir anneme mayo arıyorduk bu arada annem toplasanız o 5 bavulun 1 tanesini ya kullanmış ya akullanmamıştır ama olsun yienede onunla tatil çok güzeldi helede benim hediyem olunca yıllar geçti ben evlendim anneciğim hala herkese anlatır durur kızım beni tatile götürdü diye

 91. Gecenlerde de kardesim kiz arkadasinin fotosunu telefonunun ekran resmi yapmis abimde gorunce ooo nasi kizmis be masaustune cikmis hemen dedi (aslinda masaustu derken ekran resmi yapmissin demek istedi biraz teknoloji ozurlu oldugundan oyle dedi iste 😁) annem bunu duyunca kiyameti kopardi … sen ne bicim adamsin masanin ustune cikmiss kizlarlami dolaniosun ne demek masa ustune cikmak yollumu bu kiz diee kardesimin baya bi basinin etini yedi 🤣🤣🤣

 92. Annem yine her zamanki gibi evi temizliyordu. Bi anda annem çığlık çığlığa sinaaannn diye bağırıyordu. Salona bi koştum annem elektrik süpürgeşi ile kuslarin kafesini temizlerken mavişi Süpergenin hortumuyla yakalamış. Mavisi supurgenin hortumundan keserek kurtarmistim. Bütün annelerin anneler günü kutlu olsun

 93. Bir gün deprem oldu biz babamla balkondaydık babam şehadet getiriyordu annem evi temizliyorum abim anneme deprem oluyor diye söylüyorum annem abimi boşverip temizlik yapmaya devam ediyo abim süpürgesini fişini çekip anneme deprem oluyor deprem dedi sonra hızla binayı terk ettik eve geri döndük anneme anlattık ve hepimiz güldük o gün bugündür annem temizlik yaparken anneme gülüyoruz

 94. Bir gün deprem oldu biz babamla balkondaydık babam şehadet getiriyordu annem evi temizliyorum abim anneme deprem oluyor diye söylüyo annem abimi boşverip temizlik yapmaya devam ediyo abim süpürgesini fişini çekip anneme deprem oluyor deprem dedi sonra hızla binayı terk ettik eve geri döndüğümüzde anneme güldük her temizlik yapmaya başladığında bunu hatırlayıp gülüyoruz

 95. bir gün annemle parka gittik. çok sevinçliydim çünkü bisiklet sürecektim ve annem olduğu için özgürce takılabilecektim. annem bir banka oturdu ve kadın bülteni incelemeye başladı. ben de -ben dolaşıyorum anne- diyerek dolaşmaya başladım. her pedal çevirişimde -ohuiyhuyiiyi- şeklinde anlamsız sesler çıkartarak gülüyordum. parkın diğer çıkışına geldiğimde anneme baktım ve hala bültenle uğraştığını gördüm. fırsat bu fırsat diyerek aşağı saldım kendimi. artık tamamen özgürdüm. ilk gördüğüm sokağa saptım, sokağa saparken hayalimdeki hareketi yapmayı denedim; ön kaldırma. abilerden öğrendiğim kadarıyla çok basit bir şeydi. sokağa sapmamla beraber yaradana sığınarak gidona asıldım. gidon elimde kaldı ve bisiklet 5 metre kadar gittikten sonra beraber düştük. ayağım yara bere içindeydi. işte o an her halinden evsiz olduğu belli olan bir çocuk gülümseyerek yaklaştı. yanıma geldi ve -alık kızan öle mi kaldırılır- dedi. bana üç dört tokat attı ve bisikletimi alıp kaçtı. daha doğrusu hepsini alamadı, gidona ananın yavrusuna sarıldığı gibi sarıldığım için onu benden koparamadı.

  o an annem geldi ve -ah ltb… niye bana haber vermeden uzaklaşıyorsun oğlum? bak düşmüşsün, ayakların yara bere içinde. hayattaki en kıymetli varlığımın sen olduğunu bilmiyor musun? niye yaptın bunu? neyse… hadi gel yaralarını yıkayıp çikolata alalım. bisiklete de üzülme, hiçbir şey senden değerli değil- diyecek gibi oldu. ama gerçekte ağzından – evladı kaç para biliyor musun o bisiklet itoğluit? sen çaldır diye mi çalışıyorum lan ben?- kelimeleri fırladı. sonra da sokağın ortasında beni gidonla dövdü.

  o evsiz olmasaydı bu muhteşem dayağı yemeyecektim ve her şey eksik kalacaktı. işte bu yüzden nerede muhtaç, evsiz veya gerizekalı görsem yanında olurum. derdini dinler omzuyla boynunun arasında elimi gezdirerek -üzülme- derim.

 96. Bugün gün annemle çarşıya gidrken yolda bir düştük ikimizde gülmekten kalkamiyoz .😀😀 bu arada herkezin anneler gününükutluyorum bende bi anneyim

 97. Teyzemin afacan oğlu gelişini belli etmediği gün olmamıştır. Garibim anam tüm gün evde koşturmuş aksam gideceği düğüne hazirlanma umudu ile soluğu kuaför de almıştı. Neyse bir saat sürmedi eve döndü, ben o zamanlar 10 yaşındaydım. O gelmeden on dakika önce teyzemler gelmişti ve hep beraber salonda onu bekliyorduk. Sonra annem geldi ve aliş nerde ya onu neden getirmedin sorusuyla kıyamet koptu. Mutfaktaki un kabını yere boşaltmış üzerine surahiyle su dökerken yakalandı. Undan kaşlarına kirpiklerine kadar beyazlamış halde bize sırıtıyordu. Gözler garip anamın üzerindeyken o sırtını duvara çarptı. Dizlerini kırıp kendini duvarda kaydırarak çömeldi, tabi yüzünde şok bir ifadeyle. O hali öylece tarihe kazınmış oldu. Hemen kolonya koklatıldı. Ve teyzemin bir tokadıyla kendini toparladı. Annemi salondaki koltuğa uzandırdık. O sırada teyzemle mutfak halisini balkona cikarip yikadik.

 98. Üç ay önce ikinci çocuğuma doğum yaptım.👧👶
  Annem doğum için memleketten gelince büyük kızıma gidip gidip birşeyler alıyordu 🎁, tabi büyük kızım da biraz hem ablalık duygusuyla , hemde anneannesinin gelmesiyle biraz şımarmıştı.
  Anneme anne fazla yüz verme zaten onun herşeyi var para harcama dememle birlikte annem odaya gitti.
  Odaya gittiğimde ne göreyim annem ağlıyor.
  Anne ağlancak birşey değil ki zamanında bende anneannem geldiğinde nasıl şımarıyorsam.
  Şu an o da şımarıyor ama sen gidince benim işim iki çocukla daha zorlaşacak dediğimde.
  Annem tamam ben ona yüz vermeyeceğim , sevmeyeceğim yeter ki sen rahat ol , birşey de almamı istemiyorsun.
  Bir an dedim benim lohusalık anne mı etkilemiş annem benim yerime yaşıyor 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 99. 2006 haziranıydı. Evleneceğim gün. Sabahtan kuaföre geciktim. Kolyem koptu. Terledim saçım başım, makyajım dağıldı. Bir çok işimiz aksamıştı. “Her şeye rağmen moralim bozulmayacak” diye kendime söz verdim. Eve geldik. Akraba eş dost, curcuna. Herkes arabalarına bindi, nikah salonuna gideceğiz. Annemi arıyoruz ortalıkta yok. O zamanlar annemde cep telefonu yok. Teyzeme soruyorum “görmedim” diyor. Halam bilmiyor. Bekledikçe gecikiyoruz. Babama “Baba! Ben gidiyorum evlenmeye. Annem yetişirse gelir görür mutlu anımı” diyerek nişanlımla bindik arabaya. Tüm yol boyunca “ya annem gelemezse, beni göremezse” derken bir baktım bizden önce varmış nikah salonuna. Dayımın arabasında yer varmış, onların yanında gelmiş kimseye haber veremeden. Bana önce kızdı tabii “Beni almadan mı geldin?” diye. “Anne adamı evlenmeye zar zor ikna ettim. O yüzden bu fırsatı kaçıramazdım :))” dedim. Ama sonrasında çok güldük. Hala her evlilik yıl dönümümüzde hatırlarız.

 100. Üniversitede ilk yılımdı. Vize zamanı dersler sınavlar yoğun. annem telefonda “oğlum özledim gelsene memlekete” dedi. Ben “anacığım dersler çok yoğun sınav haftası gelemem” deyince “o zaman ben geleyim göreyim seni” dedi. 2 gün sonraya otobüs biletini ayarladı. Ankara’ya ilk kez gelecek. O zamanlar cep telefonları yaygın değil. Hangi otobüs firmasıyla geleceğini , yaklaşık varış saatini bildirdi. Başladım AŞTİ’de beklemeye. Yarım saat geçti yok, 1 saat geçti annem yok. Yazıhaneye sordum Samsun otobüsü geldi dediler, çıldıracağım kadın yok. Acaba dedim yurdamı gitti. Metroya atlayıp yurduma döndüm, ziyaretçi salonunda yok. Arkadaşım “annen aradı sana not bıraktı” deyince içim biraz rahatladı. Bekliyorum tekrar arasın diye. Bir yarım saat daha geçti ve annem aradı. “Oğlum ben AŞTİ’de bekliyorum seni 2 saattir” “anne sen yazıhanende bekle geliyorum” dedim. Neden buluşamadığımızı otogara gelince anladım. Gelen yolcu değil giden yolcu katında bekliyormuş annem. Kadın napsın hayatında ilk kez gelince Ankara’ya bilememiş. 1 saat boyunca annem üst katta, ben alt kattaymışım. Neyseki yazıhanenede sağ Salim buluştuk. Hem maceralı hem de komik bir Ankara gezisi oldu annem için 😂

 101. Üniversite de en insan ailesinin o karşılıksız ilgisini ve sevgisini arıyor. Karşılıklı menfaatlerin olduğu şu düzende en çok buna ihtiyaç duyuluyor. Anneler gününde bende gelecek anne adayı olarak annemi arayıp uzaktan da olsa mutlu etmek istiyorum. Seni seviyorum anne demek eşsiz bir his.
  Ne kadar tatlı kavgalar etsekde varlığını ararız o yüzden cennet kokulu annemlerimizi üzmeyelim

 102. Valla annemle ilgili yazacak o kadar şey varki ama şuan telefonla uğraştığımı görse her zaman ki replik onunla oynayacağına işini bitirsene kızım beynin küçüldü iyice 😎😍😂😇

 103. Bir yaz gecesi babamla balkonda oturuyorduk. Yatak odasından çığlıklar
  geldi. Annem nasıl bağırıyor. Önce anlayamadık neler olduğunu. Hemen yanına gittik. Annem
  babama “Ahmet ben kör oldum hiç bir şey göremiyorum” diyordu uyku
  sersemi bir halde. Annem rüyasında kör olduğunu görüyormuş. Can
  havliyle uyanıp baş ucunda duran gece lambasını açmaya çalışmış.
  Ortalık karanlık. Kalkıp ışıkları yakmış her yer hala zifiri
  karanlık. Rüyanın etkisiyle kör olduğunu zannetmiş. Annemi zar zor
  sakinleştirebildik. Elektriklerin kesildiğini, şu an bizim de net göremediğimizi söyledik. Biraz ayılmaya
  başlayınca yaşadığı durumun komikliğini kendi de fark etti. Hep
  birlikte gülmüştük. 1saat sonra da elektrikler geldi herkes aydınlanmış oldu :))

 104. Birgün istanbula kardeşimi ziyarete gitmiştik annemle disariya çıkıp gezelim dedik istanbula gitmisken:) nys geziyoruz yolda müzik yapan sokak sanatcilari vardi biz yürüyüp sohbet ediyoruz sözde bi baktik annem yok telaslandik istanbulu hiç bilmiyo kaybolacak diye saga sola bakiyoruz bi de baktik bizimki sokak sanatcilarinin güzel müziğine kaptirmis kendini ne yapiyosun burda dedik cok güzel söylüyordu cocugum dayanamadim dinleyeyim demis:)gülmekten halimiz kalmadi gezmeye nys devam edelim dedik gezmeye bi yerlerde oturup bsyler icelim dedik bu tam caylarimizi yudumlarken bizimki aniden kalkti ayaga ne oldu demeden uzaklasti yanımızda bi baktik bi adamla konusuyo daha dogrusu zorla adami konusturuyo kim o diye düşünüp duruyoruz sonra geldiginde o kim diyecektik ki tüh keske bi resim cekseydik dedi.biz kimdi o ne resmi dedik dizimdeki adami gördüm tanismaya gittim dedi:)iste benim annem böyle deli dolu bi kadın seviyorum ya onun bu hallerini hayatim annemle cok güzel :)onsuz bi hayati düşünmek bile istemiyorum allah kimsenin annesini başından eksik etmesin bütün annelerin burdan anneler gününü kutluyorum:)

 105. İngilizceyi oldum olası sevmemiştim. Üniversite hazırlık okurken finaller öncesi artık bunalmış bir haldeyken anneme:
  – Keşke beni Amerika’da doğursaydı anne. O zaman ana dilim İngilizce olurdu. Şuan ki gibi öğrenmek için çaba harcamazdım.
  Annem altta kalır mı verdi ağzımın payını:
  – Ama evladım onlar da Türkçe bilmiyorlar.
  Ben:
  -Anne hiç bir Amerikalı şu an neden Türkçe bilmiyorum diye üzülmüyordur bence.
  Annem konuyu uzatır.
  – Aman baban duymasın bu hayallerini. Sırf ders çalışmamak için benim elin gavur Amerikalı George’uyla evlenmemi istiyorsun diye sana kızar valla :))
  dedikten sonrasında bana laf etmek düşmedi. Kadın haklı ;)

 106. Bir gun anneme numarali gözlük almak icin gozlukcuye gittik. Dip not: annem internetle fazla ilgilidir. Tableti elinden dusmez öyle soyliyim. Neyse biz gittik iste receteyi verdik. Gozluk cerceve markalarindan konusuyoruz. Annem yandex marka varmi diye soruyor. Adam da ben de ilk basta pek onemsemedik. Annem israrla yandex diyip duruyor. Anne dedim yandex diye bi gözlük markasi yok. Meger annecim yanks markasiyla yandexi birbirine karistirmis 😀😀

 107. Bizi büyüten annelerimizin,teyzelerimizin ,ninelerimizin yani kısacası bize kıyamayan,vuramayan ama çok canı gönülden seven annelerimiz buradan çok çok çok anneler gününü kutluyorum
  Anneler gününüz kutlu olsun
  İnşallah saati kazanırım anneme hediye edeceğim

 108. Annemle bir gün tiyatroya gitmek için bilet aldım.Gideceğimiz tiyatronun arka tarafında da başka bir tiyatro vardı ama biz oraya ilk defa gittiğimiz için girişin o taraftadan da olacağını sanarak tiyatro salonuna girdik, biletlermizi verdik.Ama ilginç bir şekilde girişte konsept bana ilginç geldi, şaşırdım ama bozuntuya vermeden devam ettim.Salona girdik koltuklarımıza oturduk. Oyunun ilk beş dakikası bir şaşkınlıkla karışık birbirimize baktık sonra yanlışlıkla başka bir oyuna gittiğimizi farkettik ama çok geçti çıkamazdık.Bunu kimseyle de paylaşamazdık rezillikti. Oyun ortasında gülme krizine girdik.İşin ilginç bir yanı da biletlerimizin koltuk numarasıyla oyundaki koltuk numarasının denk gelmesiydi.Bir müddet bunu kimseyle paylaşmama kararı aldık ama artık sadece gülerek hatırlıyoruz.

 109. Hayattaki en büyük şansım Annem❤ Tek sırdaşım.. Hüznümü, neşemi paylaştığım tek insan…
  Her anımı annemle geçiriyorum, ne o bensiz bi gün geçirebiliyor ne ben onsuz… Bir sürü anılar biriktiriyoruz beraber. Beraber gezmekten de hiç bıkmayız.. Eee tabi anne kız atışmalarıda olmuyo değil, oluyo 🙈 Ama hadi bana bi “kahve yap” dediğinde her şey değişiyor😍
  Anneler hisseder diyolar ya evet anneler hisseder. Benim mutlu veya mutsuz ruh halini gözlerime baktığı an hissediyor ve elinden geleni yapmaya çalışıyor… Benim en iyi arkadaşım, nefesim Anneler günün kutlu olsun… İyi’kim.. ❤❤❤
  Ve diğer tüm annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun❤

 110. Annemle bir işimiz olduğu için şehir dışına Antep’e gitmiştik. Biraz gezdik, yemek yedik, işimizi hallettik. Annem atm’ye gidelim diye tutturdu tamam dedim. Yakın civarlarda ararken atm’leri gördüm. Bu arada da annem atm’yi napacak diye merakla bekliyorum. Sonra annem bana demesin mi buraya niye geldik alışveriş yapmayacağız mı diye. Meğer avm’ye atm diyormuş. Sonra güle güle yorgun argın avm bulduk da rahatladi annem. :)

 111. annemle akçaya tatile gitmiştik dolaşırken atv bulunur kiralanır levhasını yolun kıyısında görünce bana dönüp zeynep atv bizdede var hatta diğer kanallarda var bunlar neyi kiralıyor dedi gülmekten kırıldık :) daha sonra anneme atv nin gezmek için kullanılan araç olduğunu anlattım.canım annem anneler günümüz kutlu olsun

 112. Abim kız arkadası için cok guzel bir kolye almis . Erisemeyeyim diye yuksek komidin uzerine koydu bakayim dedim sakin elleme dedi onu napip ne edip gormeliydim anneme gidip abim sana kolye almis anne komidinin uzerinde dedim. Annemde kiyamam buyuk bir sevincle kolyeyi aldi pekte zevksizmis ama ilk hediyesi supriz olsun diye boynuna takti. Abim gelip kolyeyi sorunca haberim yok dedim ama annemin boynunda kolyeyi gordu .annem abime tesekkur ederken ben kahkalar icinde onlari izledim abim kolyeyi alamadi geri sonra kolyeyi annemden ben aldim yillar sonra konuyu anlatinca annemle cok gulduk bu olaya hala bir kolye gorse annem benim der :D

 113. bütün saçma sapan soruları anneme sorup senin adını yeter koysaymışım keşke demesine bayılıyorum :)
  canım annişkomm <3

 114. Annem yemek yapmıstı eve misafirler var. sulu bi yemek vardı. haliyle ev kalabalık diye yerde yenecekti yemek. bende geziniyordum. biranda gezinirken ayağımda bi sıcaklık hissettim aşırı derece yumusaktı. baktım ayağım yemek tenceresine girmiş. çorabım sırılsıklam corabı cıkardım anneme söylemedim gelenler yemeği öyle yediler…

 115. Annem telefonla konuşurken poşeti şişirip arkasından usulca gelip patlatmıştım o an ki tepkisini kim görse gülmekten kırılırdı tabi sonra terliği yemiştik o ayrı :-D

 116. Ben İstanbul’da üniversitede okuyorum. Ailem de ziyaret amaçlı yanıma gelmişlerdi. Ona haber ver buna haber ver derken toplu bir kalabalık oldu,bir bakmışız klasik tarihi turistik gezi amaçlı yola koyulmuşuz. Annem tabi yolları hiç bilmiyor, sözde rehber benim dolaşıyoruz derken… Oturacak yer kapma eylemi de anneme doğuştan Allah tarafından verilmiş bir yetenek olsa gerek ki yol iz bilmeyen kadın bizden önce travmaya binmeye çalışmaz mı ? Biz kaldık mı dışarı ? Annem kapılar kapandı kapıya vuruyor bağıra çağıra burada kaldım burada kaldım diye.. Ama canım annem melek annem hınca hınç insan dolu vagona binmeyi başardı (fakat bizsiz :D ) Neyse ki arayıp bir sonraki durakta inmesini söyledik de büyük kavuşma gerçekleşti :D Sonra el ele tutuşarak gezdik bütün İstanbul’u…
  Ben büyürken o benim elimden tutuyordu, şimdi ise ben onun… Hepte tutacağım ömrüm yettikçe…
  Tüm annelerin anneler gününü tüm içtenliğim ile kutluyorum.
  İyi ki varsınız..

 117. Rahmetli annemin ayağı biraz aksardı.evimizde eski ve ahşap olduğu için annem yürüdükçe ev sallanırdı.birgün annemle gezmeye gidecektik giyindik hazırlandık.annem sobanın yanından geçerken sobanın borusu annemin üzerine düştü ve her yer kurum oldu.ben kendimi son anda kurtardım.ama annemin üstü başı battı.gülmemek için kendimi zor tuttum.tabii ogün gezmeye gidemedik.akşam olanları ev halkına anlatınca hepimiz çok gülmüştük.

 118. Annemle birgün alışverişe gitmistik mağazanın birine girdik ama mağaza çok kalabalıktı biara anneme bakindim ama göremedim daha sonra uzaktan aynı annem boylarda ve aynı kıyafette birini gördüm kadının yaklaştım kadın aynı anneme benziyordu seslendim nerdeydin diye ama hiç cevap vermedi neyse daha sonra eve gittik bu arada hiç konuşmadı eve geldiğimizde kapıyı açtım ama girmedi daha sonra öğrendim ki kadın sağır ve dilsizmis 10 dk sonra annem geldi bu kadın kim diye sordu daha sonra gerçeği öğrenince gülmekten karnım ağrıdı anlattıklarıma inanmayacaksınız ama gerçekti

 119. Annem nezmn beni dövecek olsa hmn evi süpürürdüm huyuna giderdim ve dayak yemezdim annecim anneler günün kutlu olsun

 120. Ah benim gulmeyi seven cilgin annem. Yine siradan bir hafta sonuydu ve evde arkadaslarla oturuyorduk. cok sıkılmıstik. Ne yapsak ne yapsak diye dusunurken annem geldi isten. Hadi kizlar hazirlanin dedi hayirdir dedik. Hazirlanin giyin elbiselerinizi gidiyoruz uc bes hava temiz hava alalim. Bizede gun dogmustu. Neyse hazirlandik ciktik disariya anneme sordum nereye gidiyoruz cevap yok gidince gorursunuz. Biz hala merakli sekilde yuruyoruz. Bir anda durdu annem. Hadi giriyoruz iceri. Yildirim dugun salonu tabelasini gorduk. Kimin dugunu var dedik. Annemde o muhtesem cevap bir citfin. Kim ama o cift bilmem tanimiyorum. Iceri girdik ust kata ciktik oturduk cok kalabalikta degildi salon. Genellikle bayan agirliktaydi. Yan masadakiler bize bakiumyor damat tarafindan galiba. Diger karsi caprazdaki masadan da ayni sesler gelin tarafi galiba. Bizde tepki yok. Garson servise basladi annem saolsu cani cok pasta cekmis olmaliki 4 kisiyken 6 kisilik servis istedi. Afiyetle yedik sanatci sahneye cikti kimsede tepki yok. Sanki dugune degil konsere gelmis gibi sanatciyi pest ede ede eglendik. Dugunde surekli horon caliyordu. Anaminda ordu karsilama oynayasi tuttu indik asagiya. Ee cantalari napcaz. Bayanin birinden emanetci olmasini istedi ilk kabul etmedi tanimiyor sonuctam baktiki oyun oynicaz tamam verin dedi. Orkestra basladi ordu karsilamasi calmaya biz 4 kisi gectik piste oynamaya ama gerkes bize bakiyor cunku her iki tarafindan yoresi degil. En son gelinle damadin kim bunlar diye birbirine sorduklarini gordum. Oyun bitti doktuk kurtlarimizi aldik emanetlerimizi evimize donduk. Hala unutamadigim bir maceramizdi annem ile. Seni cok seviyorum annecigim. Iyi benim annemsin. Mis kokulum cenneti ayaklarinin altinda tasiyan annem

 121. Bundan 15 sene kadar önce anneler günü için biriktirdiğim harçlıklarla 1 gün öncesinden üzerinde tebrik notu olan, ona özel bir yaş pasta yaptırmıştım. Öğleden sonra kurs çıkışı pastayı alıp eve gelmiştim ama kapıyı açarken pastayı görmesinler diye kapının dışında bir yere saklayıp öyle girdim eve. Sonrasında uygun bir vakit kollayıp pastayı eve almıştım. Eve almıştım almasına ama asıl dert o zaman başladı o pastayı bozulmadan ertesi güne kadar nasıl saklayacaktım? Karar verdim bir süre odamdaki hiç kullanılmayan sandığa koyup annem yatağa geçer geçmez de buz dolabına koyacaktım. Zaten akşam olmuş sayılırdı. Çocuk aklı işte… Annemin yıllardır açmadığı sandığa koydum pastayı o arada da yattım yatağıma bekliyorum ki akşam olsun. Uyuyakalmışım sonra bir uyandım. Kol saatime bakıyorum saat 7… Hava yeni aydınlanıyor sandım oysa yeni kararıyormuş pastayı alıp dolaba götürme girişimim esnasında dijital saati görünce anladım ve gerisingeri pastayı odamdaki sandığa koydum. Yine yatağıma geçip beklemeye başladım. Hava kararmıştı ben sinsice bekliyorum yatağımda. Akşam 8-8.30 gibi annem odama geldi ve o sandığı açacağı tuttu. Yıllardır açmadığı sandığı o akşam açacağı tuttu işte ve içinde pasta görünce şok yaşadı. Korkuyla karışık bir heyecanla bekliyordum sesimi çıkaramadım o manzara karşısında uyuma numarası yaptım. Annem de babamı çağırdı ve gülerek benim marifetimi gösterdi. O gece utanç içinde uyudum.
  Ertesi sabah kahvaltıda bana sandıktan ne bulduklarını sordular: “Bil bakalım odandaki sandıktan ne çıktı?”
  Ben utana sıkıla: “Bulduysanız niye soruyorsunuz?” diye soruyla karşılık verdim sorularına. Bunun üzerine babam:” Pasta bozulmuş bütün gece o sandıkta durmaktan.” dedi. İşte o zaman bana gün doğdu çünkü uyuma numarası yaparken o pastayı sandıktan alıp dolaba götürdüklerini duymuştum ve hemen dolaba hamle yapıp pastayı kaptığım gibi anneme koştum. Babama da bir bakış attım.elbette “Bu pasta mı bozulmuş?” dermişçesine… Annem bana babamın haklı olduğunu, eğer farketmeselerdi pastanın bozulabileceğini anlattı ben de onlara planımı nasıl bozduklarını anlattım karşılıklı gülüştük. Tatlı yedik tatlı konuştuk. Hala her anneler gününde sandıktan pasta çıkacak şakaları yapar, güleriz annemle.

 122. Ben daha küçükken annemle anannem in yanına yardıma gitmiştik.Annem anannem ile tarlaya gitmişti ve bense evde kalmıştım.O gün annemi o kadar özlemiştim ki sürekli ağlamıştım.Annem geldiğinde çok mutlu olmuştum.Ben o günden sonra annem olmadan anannemin yanına kalmaya hiç gitmedim.Çünkü o günden sonra annemden hiç ayrı kalmak istemedim ve ne zaman annem ben olmadan başka bir yerde bikaç gün kalsa hep onu özledim.Bu şimdi de böyle ve ilerleyen zamanlarda da böyle olacak.Çünkü o benim biricik annem ve iyikide benim annem.O olmasa ne yapardım bilmiyorum.

 123. Annemın benden istediği küçük şeylere bile hayır dedigimde arkamdan isabeti hic sasmayan terlikler. Simdi gulerek hatirladigim ve o gunlere tekrar donmek istedigim traji komik gunlerim😊😊

 124. annem dil sürçmeleriyle meşhurdur aklına ilk geleni söyler yine o günlerden birgündü komsunun oğlu top oynarken bacağını kırmıs alcıya alınmıstı merdivenlerden cıkarken karşılaştık annem hemen merakla noldu diye sordu komşuda top kazası dedi annem birden darısı ötekine demesinmi :)komşu hayretle bakakaldı ben gecmiş olsun diyecekti dedim annem ben ne dedimki dedi farkedincede özürler havada uçuştu ama iş işten gecmişti artık:)birkeresinde de sokaktan dondurmacı geciyordu dondurmacııııı diye bağırınca annem hemen irkildi kim o gı nergiz bacııı diyen diye kapıya fırladı:) annemin adı nergiz bu arada:))

 125. Annem bana kek yapmasını öğretiyordu eh bende biraz sakarım. Neyse işte annem böbreği yapmış masaya koymuş bende keki yapmaya çalışıyorum kakoyu aldım ama meğerse kakonun kapağı iyi kapatılmamış elimden bir düştü börekler kako annem çıldırdı tabi 😂😂 en son ben kahkahalarim annemin ise çok geç kaldım diye homurdanmaları duyuluyordu 😁😄

 126. Bir defasinda annemle dişarda ot taşıdık sonra ben eve geldim o tarlaya gitti evde odun keserken elimi kestim anneme çağırdim annemde geliyorum korkma dedi.bense anne parmağım koptu çabuk ol dedim.geldi bakti o bakışı hiç unutmam sonra benim korkmamam için çok bisey yok dedi hemen avucunun icine aldı parmağımi aslında parmağımda sadece küçük bir et parçası tutuyordu bakmıştım.ama annem bana bisey yok korkma diye sarıldığında sanki bütün korkum gecti.

 127. Biz Karadenizliyiz. Bir gün dışardan kendime özel bir eşya aldım. Kapıdan anneme verip başka yere gidecektim. Kapıyı çaldım, annem açtı. Anne dedim “şu poşeti odama ko.” Annem de: “Ko değil kor musun?” diyecesın dedi.

 128. Ben 24 yaşındayim annem 15 yil once felc oldu unutmadigim bir cok anim var ama bir tane varki o hic aklimdan cikmiyo ben engelli bi kizim annem hasta olmadan once fizik tedaviye giderdim annem ile ve hasta olmadan once yine gitnek icin erkenden kaktim ve kahvalti etmek icin mutfaga gittim ve ne goreyim annem butun gece uyumayip bize pogaca ve patates kizartmis uykusundan fedakarlik edip bize guzel sofra hazirlamis ve felcli haliyle bile kahvalti hazirliyo ama o sofrrayi unutmak mumkun degil

 129. Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım Anam.

 130. Hic unutmam ben eskişehirde annem pokatlida oturuyor kardeşimi istemeye gelceklerdi bende gitcektim ama annenin haberi yoktu ben gelemiyorum saniyor ve cok üzülüyordu bende otobüse binip yola ciktim otobüste aradi okadar usul konuştum ki sadece oğlum uyuyunca öyle konusuyordum görünüm mu uyuyor dedi evet anne bende biraz uyucam dedim kapattim annemde kardeşime üzülerek ablan gelemiyor ya koreli cok bozuk bi ara diyor muş oda tamam anne ararim merak etme falan demiş neyse biz indik otobüsten annem filin eve geldik oğlunda dedem filin ev diye bagiriyor ssus dedim tam o şurada biz bahçeye girince canim annenin içine doğmuş gibi bahçeye cikti ilk anda bizi görünce fark edemeyerek saskinlikla geri vakti ve Çiğlik ciglkiga bagirmaya başladı kardeşlerim falan kosusturdular annenin o gözündeki mutluluğu ve sevinci asla unutamam seni coook seviyorum anneciğim bu hediye de inş senin olur

 131. Annemle WhatsApp uygulamasından mesajlaşıyorduk. Anneme o uygulamadan yeni aldığım çantanın fotoğrafını gönderdim. Cevap olarak ne gelse beğenirsiniz? “Hay bin kunduz!”…
  Afallayıp kaldım. Tenten okuyanlar bilir çizgiromandaki kaptanın sık kullandığı bir sözdür ama annemden duyunca o ilk şaşkınlığımın üzerine aldı beni bir gülme.
  Meğer telefonundaki otomatik düzeltme “Hayırlı olsun!”u düzeltmiş (!) 😂🤣😂🤣😂

 132. Annem izmirde ben kocaelide yasiyorum.annem surekli ne zaman gelceniz gel artik diyo bende gelemicez anne dedim onu inandirmak icinde izmire gelecegim gunden bir gun once aksam annemi facetime aradim gelmedigimize inansin diye sonra bindim otobuse dogru izmire sabah annemin yatagina kizimi koydum annemi optu annem uyandi bakti bidaha gozunu yumdu sonra bi acti yataktan zipladi ne zaman geldiniz aksam konusmustuk kapiyi kim acti baslaadi anne sorularina ☺ guzel bi aniydi bizim icin.hala aanlatir o sok oldugu ani 😄

 133. merhabalar blog11 ailesi annemle ben küçükken 1 yaşındaymisim annem beni dışarıya çıkarmış sen burda bekle beni diye ee bende biraz tombikmisim annem beni pek kucağına alamamis ozamanlar kapinin eşiğine otuturmus beni bekle diye annemde ayakkabilarini almak icin ayakkabliga yönelmiş sonra bende yaramazmisim ee haliyle kucuk olunca birazda ben gidmisim boyle yawas yawas yürüyerek bizim bahçedeki hanimelinin icine düşmüşüm düşünce tabii agaclar çiçekler dallar derken beni sarmalamislar gorulmucek duruma gelmisim ama bende ağiz assaya dusmusum boyle ses yok aglama yok annem beni aramis komsulara felan sormus hic bi yerde yokum tabi bulamamislar annem oturmus aglamaya cocugu kaçırdılar felan diye sonradan komsular demislerki bahceye baktinmi hic senin kiz biliyorsun cicekleri hayvanlari pek sever demisler annemde yok bakmadim hani demis açıp bi baksinki benim ağzıma burnuma kulaklarima her tarafima kumlar girmiş boyle sonra annem beni tutmus hemen kaldirmis sarsmis biraz da korkuyla bisey oldu diye nefes aliyormuyum diye kontrol felan etmis bakmis ben aliyorum annemi suratim çamurlu halde görünce ben tabi hemen sırıtmaya başlamışım felan annem de hemen beni sarip sarmalamis o halimle opup koklamis ama cok korkmuş hala der korkuttun beni cok diye

 134. Annemle bankadan kredi cekmistik otobuse bindik.parada küçük valiz gibi cantada parayi otobüste unuttuk indik. Ama otobüs hareket etti hemen fark ettik başladık otobüsün pesinden koşmaya 3km yakin kostuk. Tabii işin en komik yanı cantayi bomba sanıp polisi aramaları :) sonra mi ne oldu karakoa git ifade ver kamera kayıtları izle falan. Akşamı ettik ama çok gulmustuk :D

 135. esim ozamnkar ewlerıne aile tanısmasına yemege gitmiştik öyle yağmur yağıyordukı anlatama neyse esım sız durun dedj arabayı alm ben dedı neyse gectı bıraz baktım annem kapıya yanasan arabaya bınıyor dıyorum anne kız dur dıyo bınıyım anne dıyorum hala bniyor we pes ettım bındı 😊 we dedıkı anaa ibrahım degılmiş o an benı bı güşme ttuttu 😂😂 unutamıyorum o anımızı

 136. Annemle maceralar hic bitmiyor ki. Annem biyolojik yasi ilerlemis ama ruh yasi hala 13 yasindaki bir cocuktan farksiz :) aksam vakti evde oturmus tvde dizi izliyorduk. Babam kardesim ben. Bir anda evin orta yerinde kara carsafli bir kadin belirdi hayirdir sende kimsin. Kihkih gulme sesleri geliyor. Sandik herhalde delinin teki bu sefer basladi okusuruk sesiyle gulme sesleri karismaya astim hastasi oldugundan azcik fazla gulsun tikanior :) anne diye bagirisim var :) annem direk suss hado gidiyoruz dedi. Evden ciktik yan komsuya gectik. Annemde ses seda yok yandaki arkadasinin evine hop diye daldi gecekonduydu ve hava sicak oldugundan kapi acikti. Zavalli canan nazan nazli abla birbirlerine bakisi vardi ki sormayon. Pencereden izliyorum. Canan abla annem itiklior cik die annem israrla evin icine daliyor o cekior annem inatla iceri giriyor. O sirada nazli abla elinde caydanlik cay demlemis aldi tupun ustunden caydanligi dokecek ustune eli ayagi titriyor. Annem nazli ablayi gordu basti kahlahayi. Elinden birakti caydanligi :) ve tabi 1 hafta konusmadilar annemle. Sonradan gelip annemden ozur dileyip 1 hafta onceki sakanin kahkahalarini atmaya basladilar. Cilgin annem benim. Annemle anilar bitmez

 137. Biz annemle temizlik konusunda hep tatli tatli atisirdik haftada bir dip köşe temizlik yaptirirdi. Bi disari cikabilirmiyim anne dedigimde baslardi bak elalemin kizlarina onlar kadar olamadin derdi bu meshur cumlesini her hafta mutlaka söylerdi

 138. ben evin en küçüğüyüm annem çalışır evi ben temizler yemek yapardım. annem hergün işten gelir çay demler sohbet ederdik .hem arkadaşım hem annem herşeyim .onların hakkı ödenmez ..

 139. Ben 6 ay önce doğum yaptım ve doğum yapıyorum diye gecenin bir yarısında herkesi uyandırdım 4 çocuk doğuran doğumun nasıl olduğunu bilen annemin bile elini ayağını birbirine dolaştırıp hastaneye gittik birde baktık ki yalancı sanciymis o arada herkesi bir gülme aldı annem terliklerini ayrı ayrı giymiş 😁😁 bütün hastane gülme sesiyle doldu

 140. Beni istemeye gelmislerdi bende saydim ona gore kahve yaptim meger yanlis saymisim bir tane fazla yapmisim neyse herkese dagittim bi

  1. Beni istemeye gelmislerdi bende saydim ona gore kahve yaptim meger bir tane fazla yapmisim neyse herkese dagittim bosa gitmesin diye zaten herkes koyu muhabbete dalmis dedim o kahveyi aldim tam icecektim ki annem bi cimcikledi ki beni sandim ki etimi kopardi sessizce mutfaga gittim annem pesimden geldi… ne yapmaya calisiyorsun hamile kadinlar gibi aserdin mi tutamadin kendini bizi rezil ettin dedi bende canim cok cekti anne bir yudum icecektim birakacaktim dedim bi

 141. Birkeresinde anneme mesaj attım anne karnı bahar nasıl yapılıyor dedim annemde bana anlattı Bende anlamadım ilkten sonra anne birdaha solermisin tekrardan dedim oda iyi dinle kızım bu en güzel taktiklerden biri soyliyorum kulaklarını iyi aç dedi ben de birşey diycek diye bekliyorum bana demezmi gel kardeşini al dedi bende niye dedim bu arada kardeşimin ismi bahar annem gel kardesini al dedi bende dedim niye o dediki niyemi birde soruyormusun dedi.bende anne solesene niye aliyim dedim bana demezmi sen karnını kes sonra baharı içine at kardeşini sonra niye dedim karnı bahar olur dedi karnını kes baharı. İcine at dedi ay annem soğuk esprisine bayıldım😱

 142. evde bangır bangır son ses müzik dinliyorum, annemde elektrik süpürgesini çıkarmış bütün evi süpürüyor, tabi müzik sesinden
  aletin sesi duyulmuyor anneme,ben müziği kapatınca farkettik ki annem çalismayan süpürgeyle bütün evi dolasiyomus yarim saattir…

 143. hep eve girerken geldinmi diye sorar
  ondan önce davranıp evdemisin diye sordum o gün bugündür sormaz 

 144. Bizim orda bi aile Bodrum’a taşınmış (Muğla ilçesi ) annemde garibim istanbulun Kartal ilçesini ii biliyo diğerlerini pek bilmez neyse konuşurlarken aralarında annem sorduğu o soru ile herkes sessizliğe büründü “bodrum nere gı Kartal mı ? Canım annem gülsemmi üzülsemmi bilemedim…( malesef daha fazla tutamadım kendimi güldüm)

 145. öğrencilik yıllarımda onemli sınavlar öncesinde genelde saat kursam bile sürekli ertelediğim için kaldırma işini tamamen anneme bırakmıştım oda her sabah sabah ezanıyla kalkar kahvaltımı hazırlar ve beni uyandırırı okul bittikten sonra akademik eğitim için alese girmeye karar vermiştim o gece yatmadan önce alese gireceğim anne haberin olsun kaldırırsın demiştim ertesi sabah kimse uyandırmadan kendim kalktığımda öğlen olmuştu anne neden kaldırmadın alese girecektim ya sınav kaçtı dediğimde annemde bende çocuğum alese girecekmiş bırakayımda uyusun diye düşündüm sınav olduğunu söylemedinki demişt birde üstüne azarladı neden detaylı anlatmadım diye i anneciğim alesi sınav demediğim için sınavdan saymamış gerçi girseydim kazanırmıydım onu bilemem ama artık önemli şeylerde sadece anneme tembih etmekle kalmayıp üstüne açıklama üstüne açıklama yapıp işimi garantiye alıyorum

 146. Bir gün arabanın arkasına takıldım gidiyorum öyle bi an oldu ki sinemalardaki agir çekim sahnesi gibi o bana ben ona baka baka korkudan arabanın arkasinda 15 dk kadar asılı kaldım 😁😉😁

 147. Her defasında bişeyim kaybolur. Daha doğrusu biraz dağınık olduğumu söyleyebilirim. Mesela Anne ya ben kimliğini kaybettim heralde bulamadım dedim bi kez . Oda körmü gözün bana verseydin ben sana demiyor muydum bigün kaybedeceksin sen bunu dedi… Ve kimlik ne hikmetse yine annemden çıktı :) hep arkami toplar canım anam benim. Beni korksun dağınık derli toplu olayım diyede baya aratmisti…

 148. Universite yillarimda 3 ay yaz arasinda eve gittigimde..annem hergun sorardi aksam yemegine ne yapayim die..bende hic bikmadan hep bamya isterdim. 3 ay boyunca annem hic yeterrr demeden,bıkmadan bana 2 ay boyunca her defasinda bamya pisirdi. 3. Ay da,bana ne pisireyim die sormadi artik:)))

 149. Bir gün annemle hastaneye gitmiştik göz için doktor da gözlük yazmış annem doktorun odasından çıkar çıkmaz bir adam reçeteyi aldı noldu bacı gel gözlük mü yazdı dedi biz annemle bakıştık şaşırdık kim diye ben annemin bir tanıdığı sanıyorum neyse adam bizi peşinden sürüklüyor gelin gözlüğü alalım falan reçeteyi ver diyoruz vermiyo epey hastanenin içinde dolaştık böyle en son biz gözlük almayacağız dedik adam da ne dolaştırıyosunuz beni peşinizden dedi meğer adam gözlük satıcısıymış biz o zaman anladık annemle beni aldı bi gülme hala güleriz kaç sene geçti üzerinden canım annem ya 😂 😂 😂 😂

 150. Kizimiz.5 yasinda otururken.bize plastik.bardakla.su getiriyor annesi.iciyor.bak.kiz.istememistin kizim.bize bakacak.diyor sonrasinda sungetirmeye tekrar ediyor esim.gidiyor bi bakiyor kizimiz.klozetten.dolduruyor esim.vay essek.sipasi diye bagirmaya basliyor

 151. Benim ve abimin aynı günde aynı kıyafetler aynı yerde çekilmiş 2 adet fotoğrafımız var ama tabi küçük bir farkla :)
  Annem abimle bana dondurma almış birincisinde dondurmalarımız gayet güzel şekilde yerken çekilmiş.İkinicisinde benim dondurmam yere düştüğü halde annem ısrarla fotoğrafımı çekmiş tabi bu durumda benim surat biraz bozuk , üzgün haldeyim. Tabi bu fotoğraflara şimdi bakınca ailece o anı hatırlar güleriz :)

 152. üniversiteyi yeni bitirmiş çalışmaya başlamıştım ve anneme anneler günü hediyesi olarak birlikte bir tatil ayarladığımı 1hafta hersey dahil bir otelde tatil yapacağımızı söyledim tabi kadın sevinçten havalara uçtu neredeyse ömründe bizim için çalışıp çabalamaktan hiç tatile çıkmayan annem tamam bavulları ben hazırlarım diyerek görevde üstlendi tatile çıkma zamanı geldiğimizde küçük çaplı bir şok yaşadım çünkü annem yaklaşık 5 büyük bavul 3 küçük çanta 2 de el çantası hazırlamış kapının önüne koymuştu anne bunlar ne dediğimde lazım olacak herseyi koydum demişti anne hersey dahl gidiyoruz orda yemek yapmıyacaksın 5 bavul nedir dediğimde biz işimizi kış tutaım yaz cıkarsa bahtımıza gibi hala anlamadığım bir cevap verip servise kuruldu neyse tatil için otele gittiğimizde asıl olay orada oldu annem yazlık kışlık ne varsa doldurucam derken en önemli şey olan mayoyu unutmustu tatilin ilk günü herkes denize havuza girerken bir anneme mayo arıyorduk bu arada annem toplasanız o 5 bavulun 1 tanesini ya kullanmış ya akullanmamıştır ama olsun yienede onunla tatil çok güzeldi helede benim hediyem olunca yıllar geçti ben evlendim anneciğim hala herkese anlatır durur kızım beni tatile götürdü diye

 153. evimiz eski ve ahşap olduğu için annem yürüdükçe ayağı da aksadığından ev sallanırdı.birgün annemle gezmeye gidecektik giyindik hazırlandık.annem sobanın yanından geçerken sobanın borusu annemin üzerine düştü ve her yer kurum oldu.ben kendimi son anda kurtardım.ama annemin üstü başı battı.gülmemek için kendimi zor tuttum.tabii ogün gezmeye gidemedik.akşam olanları ev halkına anlatınca hepimiz çok gülmüştük.

 154. İlkokul 5.sınıf giderken annem Kadın Hastalıklarından ameliyat olmuştu (narkoz fazla verildiği için etkisi 1 haftada bile geçmediğinden) eve gelip ayaklanmaya başladığında sabah kahvaltısı hazırlamaya karar vermiş ve mutfağa gidip yumurta haşlamak için ocağa koymuştu.Kahvaltı sofrası hazırlanmış ve tabisi bizi kaldırmaya geldiğinde mutfaktan pat pat pat diye sesler gelmeye başladı.Tabi sabah uykusu tatlıdır 5 dak. falan demeye gerek kalmadan annemin sesine kalktım.
  Bana geldi annem diyor ki:Kızım kalk mutfakta silah atıldı arkası arkasıya yürü gidip bakalım.
  Ve mutfağa beraber gittik ve ne görelim bizim yumurtalar simsiyah olmuş tavana yapışmış .Artık narkoz nasıl verildiyse annem yumurtalara su koymayı unutmuş ve yumurtalar tavanda:):)
  Hala bu anıyı anlatır güleriz .

 155. 25 Haziran 2006. Evleneceğim gün.
  Sabahtan kuaföre geciktim. Kolyem koptu.
  Terledim saçım başım, makyajım dağıldı.
  Bir çok işimiz aksamıştı.
  “Her şeye rağmen moralim bozulmayacak” diye kendime söz verdim.
  Eve geldik. Akraba eş dost, curcuna. Herkes arabalarına bindi, nikah salonuna gideceğiz. Annemi arıyoruz ortalıkta yok. O zamanlar
  annemde cep telefonu yok.
  Teyzeme soruyorum “görmedim” diyor.
  Halam bilmiyor.
  Bekledikçe gecikiyoruz. Babama
  “Baba! Ben gidiyorum
  evlenmeye. Annem yetişirse gelir görür mutlu anımı” diyerek nişanlımla
  bindim arabaya.
  Bir taraftan mutluluktan havalara uçuyorum sevdiğim adamla evleniyorum, diğer taraftan yol boyunca “ya annem gelemezse, beni göremezse, en mutlu anımda yanımda olamazsa” diye içim içimi yiyordu.
  Derken bir baktım annem bizden önce varmış nikah salonuna misafirlerle ilgileniyor. Meğer Dayımın
  arabasında yer varmış, onların yanında gelmiş kimseye haber veremeden.
  Bana önce kızdı tabii
  “Beni almadan mı geldin?” diye.
  Ben de işi şakaya vurmak için
  “Anne adamı evlenmeye zar zor ikna ettim. O yüzden bu fırsatı kaçıramazdım :))”
  dedim.
  Ama sonrasında çok güldük. Hala her evlilik yıl dönümümüzde o anları yeniden hatırlarız.
  Canım annem iyi ve kötü her günümde hep yanımda ol ❤️

 156. Üniversitede ilk yılımdı.
  Vize zamanı. Dersler, sınavlar yoğundu.
  Annem telefonda
  “oğlum özledim gelsene memlekete” dedi.
  Ben “anacığım dersler çok yoğu, sınav haftası gelemem” deyince
  “O zaman ben geleyim. Bu bahaneyle de Ankara’yı göreyim ” dedi.
  2 gün sonraya otobüs biletini ayarladı. Ankara’ya ilk kez gelecek. O zamanlar cep telefonları yaygın değil. Ev telefonundan yurttaki ankesörlü telfonu aradı. Hangi otobüs firmasıyla geleceğini , yaklaşık varış saatini bildirdi.
  Başladım AŞTİ’de beklemeye. Yarım saat geçti yok, 1 saat geçti annem yok. Yazıhaneye sordum “Samsun otobüsü geldi” dediler, çıldıracağım kadın yok.
  Acaba dedim yurda mı gitti. Metroya atlayıp yurduma döndüm, ziyaretçi salonunda yok. Arkadaşım “annen aradı sana not bıraktı” deyince içim biraz rahatladı. Bekliyorum tekrar arasın diye. Bir yarım saat daha geçti ve annem aradı.
  “Oğlum ben AŞTİ’de bekliyorum seni 2 saattir” “anne sen yazı hanede bekle geliyorum” dedim.
  Neden buluşamadığımızı otogara gelince anladım.
  Gelen yolcu değil giden yolcu katında bekliyormuş annem. Kadın n’apsın hayatında ilk kez gelince Ankara’ya bilememiş. 1 saat boyunca annem üst katta, ben alt kattaymışım. Neyse ki yazı hanenede sağ Salim buluştuk. Hem maceralı hem de komik bir Ankara gezisi oldu annem için 😂

 157. Evimizde çok sevdiğimiz kuşumuz şuşu konuşmayı biliyordu. Kendince bizim konuştuğumuz kelimeleri kendince öğrenmiş. Her kuşta olduğu gibi, aşkım, şşşttt, babacım, canım kuşum gibi kelimeler söylüyordu 🐣 Bizim şuşu asıl süprizi anneme yaptı. Balkonumuzda kafesinde duruyordu aşağıdan gelene geçene şşttt aşkım demeler falan. 😎 Bir gün annem yanından geçerken şişko elmaşş demezmi. 😳 Annem dahil hepimiz şok olduk. Hem şişko hem elmas (annemin adı) Kimse öğretmemişti ve annemde kilolu bi kadın. Hepimiz kelimenin farkına varınca uzun zaman güldük. 😂😂😂

 158. Apartmanda bizimde dairenin denk geldiği boşluğa çiğneyip çiğneyip sakız atmışlar şikayet olduğu için yönetim toplantı kararı almış babam il dışında olduğu için annem ve ben katıldık konuşmalar tartışmalar filan derken olay yerine gittik hep birlikte bizim tarafta olduğu ve 2 genç kız bizde olduğu için bizim yaptığımızı ima ettiler annem çok sinirlendi bir hışımla cebinde kağıt mendili baş parmağı ve işaret parmağının ucuyla büyük bir titizlikle çıkardı herkesin şaşkın bakışları arasında eğildi yere ve birkaç sakızı mendilin içine aldı napıyorsun anne dediğimde dna testi yaptırıp sonucu apartmanın girişine asıcam o kadar müge izliyoz bizde biliyoz bişiler heralde demez mi az önceki hararetli tartışma yerini kahkahalara bırakmıştı Halen her annemi gören esprisini yapıp tekrar tekrar gülüyor

 159. Hiç unutmam 10 sene önce abimle aramızda karar verdik anneme patlayan sigara aldık şaka yapacaktık ☺️ Anneme verdik sigarayı keyifle çekmeye başlarken birden patladı 🤣 Şu sözü hiç unutmam hep aklıma geldikçe gülerim ( ay siz beni öldürmeye çalışıyorsunuz aşk olsun bu sigaraya yazık oldu ) 😂

 160. kardesimin kiz arkadasini arayip benim oglum 10 yasina kadar altina kaciriyodu kizim ondan bisey olmaz sen onu birak dedi 😂

 161. Halamgil köyde yaşıyor onlara yardıma gittik. E mecbur misafir olunca aynı yerde yatiyoruz yer yatağında. Annem bir horluyor uyuyamıyorum gunlerce ama inanin traktörün bir kac desibel altıdir.Tikanmalari soylemiyorum bile sabah soyledigimde sonuna kadar inkar.Neyse gece saat 3 olmuş tabi tam gaz horlama birden kalkti vah bismillah o ses ney diyor bende şaşırdım ses yok.Valla diyor uykumda duydum traktörü mu caliyorlar acaba filan diyor uyaninca ses gitti diyor tabi ben kahkahayi bastım kendi horultusundan korkup uyanmış 😂😂 sonradan değişen bir sey olmadı tabi uykusuz bir köy gezisiydi😂😋

 162. ANNEMLE BİR ANIMIZI PAYLAŞACAĞIM;BİRAZ KOMİK,BİRAZ DUYGUSAL…BİR ANNELER GÜNÜYDÜ.(BEN ŞU ANDA 43 YAŞINDA 2 ÇOCUK SAHİBİ BİR ANNE OLARAK LİSEYİ BİTİRİNCEYE KADAR HARÇLIK ALMAMIŞTIM ANNEMDEN DE BABAMDAN DA.YOKTU BİZİM ZAMANIMIZDA ÜNİVERSİTEYE GİDENE KADAR HARÇLIK ALMAK,PARA HARCAMAK.ANNELER GÜNÜNDE BABAMDAN BABALAR GÜNÜNDE ANNEMDEN PARA ALIR ÖYLE HEDİYE ALIRDIK ONLARA.)ANNEME HEDİYE ALACAKTIK 3 KARDEŞ,AMA BABAMIZIN EVE GEÇ GELECEĞİNİ ÖĞRENDİK.AKLIMA GELEN TEK ÇÖZÜM ANNEMİN CÜZDANINDAN BİR MİKTAR PARAYI ÖDÜNÇ ALIP BABAM GELİNCE YERİNE KOYMAK OLDU.O GÜNE KADAR OLSUN O GÜNDEN SONRA OLSUN ANNEMİN CÜZDANINI KARIŞTIRMAYAN ÇOCUKLAR OLARAK BU BİZİM İÇİN OLAĞANÜSTÜ BİRŞEYDİ.ANNEMİZE ONUN CÜZDANINDAN ÇIKANLA BİR ÇİFT İNCE-TÜL ÇORAP ALIP PAKET YAPIP VERMİŞTİK.(ÇOK BÜYÜK BİR HEDİYE DEĞİL AMA OLMAYINCA…)BABAMIZ GELİNCE DE PARAYI ALIP ANNEMİZİN CÜZDANINA GERİ KOYUP BİR DE OLAYI ANNE VE BABAMIZA ANLATMIŞTIK.HEM ÇOK GÜLDÜLER,HEM DUYGULANDILAR HEM DE HEDİYENİN ŞART OLMADIĞINI KUTLAMAMIZIN-VARLIĞIMIZIN-SAĞLIĞIMIZIN ONLAR İÇİN YETERLİ OLDUĞUNU ANLATTILAR.

 163. Üniversitedeyken derslerden dolayı uzun zamandır eve gelememiştim ve sürpriz yapıp annemlere geleceğimi söylemedim. Eve geldim valizimi bıraktım anneme sarıldım o heyecanla ve sevinçle annem öyle bir bağırdı ki teyzem korkup bayıldı bizim evdeki herkes anneme bir şey oldu sanıp telaşa kapıldılar. Herkes yatıştıktan sonra annemin yorumu fazla bağırmadım ki oldu bir daha da habersiz asla gelmedim.

 164. İngilizceyi oldum olası sevmemiştim. Üniversite hazırlık okurken finaller öncesi artık bunalmış bir haldeyken anneme:
  – Keşke beni Amerika’da doğursaydın anne. O zaman ana dilim İngilizce olurdu. Şuan ki gibi öğrenmek için çaba harcamazdım.
  Annem altta kalır mı verdi ağzımın payını:
  – Ama evladım onlar da Türkçe bilmiyorlar.
  Ben:
  – Anne hiç bir Amerikalı şu an neden Türkçe bilmiyorum diye üzülmüyordur bence.
  Annem konuyu uzatıp farklı bir bakış açısı kattı hemen :)
  – Aman baban duymasın bu hayallerini. Sırf ders çalışmamak için benim elin gavur Amerikalı George’uyla evlenmemi istiyorsun diye sana kızar valla :) dedikten sonrasında bana laf etmek düşmedi.

 165. Kafası her zaman dolu olan evde ki işlerin hangi birine yetişeceğini şaşırıp her şeyi aynı anda yapmaya çalışan canım, bitanecik annemle yine mutfakta hem iş yapıp hem de koyu bir muhabbete dalmıştık. Annem bir taraftan makinadaki bulaşıkları boşaltmaya uğraşırken bir taraftan da kendisini arayan teyzemle telefonda konuşmaya çalışıyordu. Neyseki makinayı binbir çabayla boşaltıp teyzemle de konuşmasını bitirdikten sonra artık dinlenme vakti gelmişti. Aradan bir iki saat geçtikten sonra annem arkadaşlarından birini aramak için telefonunu istedi ama bende olmadığını söyledim ve hepimiz kalkıp evin içinde aramaya koyulduk. Evin altını üstüne getirmiştik ve bakmadığımız tek bir yer bile kalmamıştı. Artık telefonun akıbetinden çok gerçekten de nerede olabileceği bizde iyice merak uyandırmaya başlamıştı. Daha sonra babamın telefonundan aramaya karar verdik, annemin telefonu çalıyordu ama hiçbir yerden en ufak ses gelmiyordu biraz daha odalarda dolaşmaya başlayınca sesin mutfaktan geldiğini farkettim ama göz önünde biyerde olmadığı kesindi. ses çok derinlerden biyerden geliyordu. Mutfak dolaplarını, çekmeceleri,buz dolabını hatta fırını bile açıp bakmıştım ama hala yoktu ;))) en sonunda hem içimden yok artık okadar da değildir diyerek hem de gerçekten olabilir mi düşüncesiyle bulaşık makinasına yönelmiştim ki gerçekten de telefonun orada olduğunu gördüm. :D Şaşkınlıktan ne diyeceğimi bilemedim hepimizden aynı anda bir kahkaha yükseldi. Ama bu anıyı aradan bir kaç ay geçse de hala annemle gülerek hatırlarız ve o makinayı çalıştırmadığımız için hala şükrederiz :))))

 166. bi sabah uyandım, mutfak masasının üzerinde iki gün önce almış olduğum nutella kavanozunu kaşık kaşık tüketilmiş olarak buldum. bi afalladım, acaba kardeşim ve arkadaşları birlikte mi yedi diye. çünkü bu kadar hızlı tüketilmesi garip. annem geldi, anneme sordum bu kadar çabuk kardeşim mi bitirdi bu kavonuzu diye, annem de evet evet o yemiştir dedi, o ara kardeşim geldi, yok ben yemedim dedi, annem de baban yemiştir o zaman dedi, konu orada kapandıııı. sonra akşam babam geldi, o kadar hızlı kavonuzu nasıl bitirdiğini soruyorum, kafasını gömüldüğü sosyal medyadan kaldırıp şaşkı bir halde suratıma baktı, sonra “hatiiiiiiiceeeeeeeee” kilometrelerce uzaktan duyulacak şekilde annemi ççağırdı.
  annem geldi,babam:
  -nutellayı ben mi yedim
  -aa sen yemedin mi, o zaman sena yemiştir
  -senaaaaaaaaaaaaaaa
  -kızım sen mi bitirdin nutellayı
  -yok baba
  annem: allla alllaaa kim bitirdi ki acabaaaaa
  üçümüz de pis pis anneme bakıyoruz ve tam ağzımızı açacekken annem: aman ya ne olcak bitirdiysem, bi kavanoz nutellayı mı kıskanıyorsunuz, yemedim yedirdim, içmedim içirdim, giymedim giydirdim, saçımı süpürgge yaptım, kırk yılda bi canım tatlı çekmiş de yemişim, ne olmuş yani bitirdiysem, çıkar alırız yine, zaten siz yemiyordunuz, iki gün sonra aklınıza geldi…
  kapı çalınır, karşı apartmandaki komşu teyze eve girer ve annem devam eder: kırk yılda bi kavonoz tatlı yedim, hemen peşine düştüler, yenmek için alınmadı mı, bir daha aldıkları bir şeyi yersem…
  sonrasında neler dediğini hiç bilmiyorum, çünkü o ara hepimiz ayrı odalara dağıldık.
  canım annem, o an söylemeye fırsat vermedin ama: tüm nutellalar sana feda olsun!

 167. Annemle birlilteyken her an mutlu ve komik geçiyor
  Bikeresinde annemle bakırköye alışveriş yapmaya gitmiştik sonrasında ben başka mağazaya gitmiştim kıyafet bakmak için güzel bi kıyafet gördüm beğendim anneme gösterdim fakat annemin komiğine gitti ve güldü bana sana biraz komik gelir bu sende komik durur dedi bende denemek için kabine gittim ve gerçekten aynaya baktığımda komik duruyordu sonra karnımız ağrıyana kadar saatlerce güldük :)

 168. Annemle ilgili unutulmaz efsane anım Galatasaray Fenerbahçe derbisini izlerken ona sorduğum soru ve aldığım cevaptır Anne hangi renkler Galatasaray biliyormusun dedim ne bileyim ben takımın kurucusu benmiyim dedi aldığım cevap karşısında hem gülüp hem de çok bozulmuştum 😀

 169. Annem çöp kapıtda demeden görmezden gelip çıktığımda birde ne görim balkondan ip e bağlanmış çöp poşeti önümde ……. Anneleri kandıramassın hep takipteler

 170. Bikaç sene önce ablamla birleşip anneme iyi bir markanın kırışıklık kremini aldık.Anneler günü hediyesi olarak.Aradan birkaç ay geçti Bi baktım krem olduğu gibi duruyo Anneme- Neden kullanmıyorsun beğenmedinmi diye sordum -Hayır ben onu özel günlerde kullanıyorum elleme dedi 😂😂😂😂

 171. Annemle bulasık yıkarken konusup komik bir olaylara guluyorduk. Ben ayakta durmaktan yorulup yere yatmistim. Ben konusurken annem hala guluyordu bi yandan da guldurme deyip kendini sıkıyordu basta anlamamistim ki ayagimda bir sicaklık hissedene kadar 😁

 172. Bir gün annemle birlikte vapurdan indik yürüyoruz annem karşıdan gelen gözleri görmeyen bir beye bakıp bak bastonu ile ne kadar kolay yolunu buluyor bizden iyi yürüyor dedi.Durup adamın karşıdan gelişini seyretti adam farkında olmadan bastonunu annemin bacakları arasına sokup sallamaya başlayınca ne olduğunu anlamadan annem yere düştü.Ben kahkahalar arasinda gercekten bizden daha iyi yürüyor o kesin dedim.

 173. Merhaba annelerle ilgili komik anılar istemişsiniz. Ben 42 yaşındayım, bizim zamanımızda komik anılardan daha çok fedakarlık dolu anılar vardır zihnimizde. Benim annem çocukluğumdaki yaşam şartlarımıza rağmen çok fedakardı mesela, bu fedakarlığın büyük bir bölümünüde sonsuz sevgisi oluştururdu. Kendimi çok şanslı hissediyorum😊

 174. 25 Haziran 2006. Evleneceğim gün.
  Sabahtan kuaföre geciktim. Kolyem koptu.
  Terledim saçım başım, makyajım dağıldı.
  Bir çok işimiz aksamıştı.
  “Her şeye rağmen moralim bozulmayacak” diye kendime söz verdim.
  Eve geldik. Akraba eş dost, curcuna. Herkes arabalarına bindi, nikah salonuna gideceğiz. Annemi arıyoruz ortalıkta yok. O zamanlar
  annemde cep telefonu yok.
  Teyzeme soruyorum “görmedim” diyor.
  Halam bilmiyor.
  Bekledikçe gecikiyoruz. Babama
  “Baba! Ben gidiyorum
  evlenmeye. Annem yetişirse gelir görür mutlu anımı” diyerek nişanlımla
  bindim arabaya.
  Bir taraftan mutluluktan havalara uçuyorum sevdiğim adamla evleniyorum, diğer taraftan yol boyunca “ya annem gelemezse, beni göremezse, en mutlu anımda yanımda olamazsa” diye içim içimi yiyordu.
  Derken bir baktım annem bizden önce varmış nikah salonuna misafirlerle ilgileniyor. Meğer Dayımın
  arabasında yer varmış, onların yanında gelmiş kimseye haber veremeden.
  Bana önce kızdı tabii
  “Beni almadan mı geldin?” diye.
  Ben de işi şakaya vurmak için
  “Anne adamı evlenmeye zar zor ikna ettim. O yüzden bu fırsatı kaçıramazdım :blush:)”
  dedim.
  Ama sonrasında çok güldük. Hala her evlilik yıl dönümümüzde o anları yeniden hatırlarız.
  Canım annem iyi ve kötü her günümde hep yanımda ol ❤️

 175. Komşumuz Nermin teyzenin oğlu anneler gününde 350 tllik parfüm almış annemi artık ne kadar bunalttıysa övünmeleriyle whatsapp grubunda olduğunu unutup Kamuran teyzeyle bi güzel dedikodusunu yapmışlar o parayla botoks yaptırsaydı ütüsüz elbise gibi yüzü kaynanamın yüzü oninkinden düzgün bide makyaj yapıyor yamuk yumuk duruyor falan daha neler neler o da grupta olduğunu farketmemişki anneme vermiş gazı baya bi zaman sonra farketmiş durumu kız Kamuran gruptayız yeni farkettim sil mesajları Nermin görmeden deyip bitirmişler konuşmayı bana durumu anlattı gülerek neyseki o görmeden sildik mesajları dedi ayy anne mesajlar sizde silinir onda gözükür dediğim an elini şak diye alnına vurarak tüh kız napcam dedi hemen apar topar Nermin teyzeye gittik annem kız Nermin parfümünü çok beğendim Selma da baksın diye geldik bide çay koyalım ben telefonu almadım kamuran a bi mesaj atsın Selma senin telefondan o da gelsin dedi telefon sehpanın üzerinde tatlım dedi ve beraber mutfağa gittiler hemen alıp mesajları sildim yanlarına gittim bende işlem tamam işareti yaptım çaktırmadan annem bi mutlu bi mutlu anlatamam aksiyon dolu sahneleri aratmayan hayatımızın başrol oyuncusu annem yılın oscar adayı valla

 176. Annem dünyanın en güzel annesidir herseyiyle benim bitanecik annemdir güneydoğu da askerken benim için gözyaşı döken tek kisiydi annem benim başımın tacidir allah başımdan eksik etmesin anacığımı amin.

 177. Babam anneler gününde aslında kendini düşünerek anneme elektrikli ızgara almış annem bu ne dedi ben et çok yemem bilmiyormusun dedi babam hanım sebze yaparsın diye aldım dedi annem inanmadı tabi ama sağol dedi yarım ağızla annemde babalar gününde salonun tüm perdelerini değiştirmiş kredi kartıyla eve geldik sürpriz dedi babalar günün kutlu olsun diğer perdeleri takarken nefesin kesiliyordu bu mekanizmalı artık hiç zorlanmadan takıp çıkartırsın bey bu iyiliğimide unutma demezmi babam güzelmiş dedi sadece biz kardeşler pıskıra pıskıra güldük epey annemin tatlı intikamları bitmedi bitmeyecek bitmesinde…

 178. Ben altı aylıkken annem ölmus yeni annemin sekiz çocuğu olmuş üvey annem allahin emaneti diye beni hiç üzmedi onu gerçek annem biliyordum taki nisan olana kadar gerçekleri öğrenince yıkıldım o benim annemdi cennet kokuyordu dövdüğü zaman sarılır özür diler canın yandimi derdi ön annemi bu kadar sevmezdim dogurmak değil buyukmek onemliymis o benim canım kıymetlim

 179. Bundan kaç yıl önceydi hatırlamıyorum, çocuktum.
  Türkiyenin dünya kupası maçları vardı, gündüz saatinde, oturduk annemle maç izliyoruz.
  Aman Allahım 3 dk da bir gol az geçiyor bi daha gol.. Hem gol atıyor sevinçen uçuyoruz, gol yiyor
  Kahroluyoruz :)
  Neden sonra anladık ki meğerse maçı kablolu TV veriyormuş, biz de bundan önceki karşılaşmadaki golleri izliyormuşuz :D
  (hiç unutmadık bu günü, hala güleriz saflığımıza)

 180. geçen tv izliyoruz birlikte, dizide de bir tatlı yapıyorlar, böyle şerbetli falan bi canım çekti

  ohh anne insanların canını çektiriyorlar böyle ya, aşerdim resmen, günah yaaa dedim
  kızım o ölünün ardından yapılan lokma, canın onu mu çekti? demesiyle ben şok ben iptal yani :))))

 181. annem le farklı şehirlerde yaşıyoruz yaklaşık 1 yıl önce kullandığı telefon bozulunca ona akıllı bir telefon aldık ancak annem o telefonla yaşamaya zar zor bir yılda alıştı yanıma geldiği 1 hafta sonunda ona konum atmayı falan öğrettim dönüş gününde anne arada konum atarsın otobüsün nerede olduğunu anlarım ben dedim annem otobüse bindikten sonra 4 saatlik yolda abartısız 300 tane konum atmıştır bana canım anneeeem ya :)

 182. Annem ve kardeşimle birlikte evimizin arka bahçesinde yazın konserve kaynatıcaktık,
  ben evden annemlerden sonra çıktım ve arka bahçeye gitmeden bi 10dakika önce
  – hazır annem aşşağıda biraz top oynayayım dedim ve topla biraz oynadıktan sonra top evdeki duvar saatine denk geldi saat kırılmıştı. Önce biraz telaşlandım, sonra anahtarı alıp annemlerin yanına bahçeye indim. Anneme olanları anlattım ilk önce evde topla oynadığım için kızmıştı sonra canın sağolsun dedi ve ortanca kardeşimi eve yollamıştı evden malzemeleri getirsin diye kardeşim eve çıktıktan sonra tekrardan geldi malzemelerle birlikte ama oda busefer anahtarı içeride unutmuştu annem busefer bayağı kızmıştı.karşı komşumızdan bıçak gibi birşeyle açmaya çalıştı ve zorda olsa başarmıştı annem kapıyı açtıktan sonra derin dondurucudan konserve kutularını çıkaracakken yanlışlıkla derindondurucunun yerine bıçakla sürttü ve dondurucuyu bozmuştu. Hemen babamı aradı ve olanları anlattı babamda çalıştığı yerde motorunun anahtarını kaybetmişti.
  O gün tüm bunlar üst üste geldi çok değişik telaşlı ama eğlenceli bir anımız olmuştu.

 183. Annemin uyudugu bir sirada bayagi meshur bir videodan alinti yapip ‘kalk kiz sogan kes’demistim 😀o da uyku semesi sinirlenip ‘saat kac oldu benim icin mutfak kapandi’ diye sinirlenmisti😊Cok gulmustuk hala anlatir guleriz canim annem ya 😀

 184. Merhabalar tlf bozuk olduğu için bir türlü mesajimi tamamlayamadim surekli yarim yarim gonderildi. Insallah bu defa tamamlarim… beni istemeye gelmislerdi bende saydim ona gore kahve yaptim dalmisim bir tane kahve fazla yapmisim neyse herkese ikram ettim bir tane kaldi etrafa baktim koyu bi sohbet var kimse bana bakmiyor aldim kahveyi tam agzima goturuyordum Annem karşı koltuktan bagirdi zikkim iç dedi herkes bi an bana bakti cok utandim mutfaga koştum 5 dk sonra annem pesimden geldi gozun aydin pis bogazligin yuzunden goruculerin kaçtı dedi tabi ve bir suru azar isittim tabi simdi evliyim iki cocugum var annemle ne zaman yan yana gelsek bu aniyi konusur guleriz canim annem seni cok seviyorum anne oldum ama hala kucuk kizin olaarak kalicagimi biliyorum😘😘😘

 185. Annemle bigün gezmeye gittik. Tadını bilmediğim yogurtlu bi yiyecek vardi tabakta. Baktim annem benden once yemiş. Sessizce dedim ki anne tadi nasıl ona gore yicem. Ağzın yanında yok mu dedi . Ye bak tadina dedi.Ben koptum tabi 😂😂 megersem tadi cok kötü olduğu için benimde yememi istemiş kendi yedigi için 😍😘😂

 186. Üniversitede ilk yılımdı.
  Vize zamanı. Dersler, sınavlar yoğundu.
  Annem telefonda
  “oğlum özledim gelsene memlekete” dedi.
  Ben “anacığım dersler çok yoğu, sınav haftası gelemem” deyince
  “O zaman ben geleyim. Bu bahaneyle de Ankara’yı göreyim ” dedi.
  2 gün sonraya otobüs biletini ayarladı. Ankara’ya ilk kez gelecek. O zamanlar cep telefonları yaygın değil. Ev telefonundan yurttaki ankesörlü telfonu aradı. Hangi otobüs firmasıyla geleceğini , yaklaşık varış saatini bildirdi.
  Başladım AŞTİ’de beklemeye. Yarım saat geçti yok, 1 saat geçti annem yok. Yazıhaneye sordum “Samsun otobüsü geldi” dediler, çıldıracağım kadın yok.
  Acaba dedim yurda mı gitti. Metroya atlayıp yurduma döndüm, ziyaretçi salonunda yok. Arkadaşım “annen aradı sana not bıraktı” deyince içim biraz rahatladı. Bekliyorum tekrar arasın diye. Bir yarım saat daha geçti ve annem aradı.
  “Oğlum ben AŞTİ’de bekliyorum seni 2 saattir” “anne sen yazı hanede bekle geliyorum” dedim.
  Neden buluşamadığımızı otogara gelince anladım.
  Gelen yolcu değil giden yolcu katında bekliyormuş annem. Kadın n’apsın hayatında ilk kez gelince Ankara’ya bilememiş. 1 saat boyunca annem üst katta, ben alt kattaymışım. Neyse ki yazı hanenede sağ Salim buluştuk. Hem maceralı hem de komik bir Ankara gezisi oldu annem için 😂

 187. 1. sınıfa başladığım günü hatırlıyorum. Annem okula bırakmıştı. gitmeden önce “ağlamazsan seni okuldan sonra lunaparka götüreceğim” demişti. Ben o gazla 40 tane ağlayan çocuğun arasında ağlamadan durmuştum. Öğretmenin çok tuhafına gitmişti, bu çocuk normal mi diye düşünüyordu herhalde:) sonra lunaparka gittik ama hava çok yağmurluydu, bir şeye binemeden geri dönmüştük:)

 188. annemin devamlı hale gelen “şu örgüye baksana”, “bu modeli bulsana” tacizlerinden daralıp sonunda kendisine bir laptop aldım. al dedim bu laptop, bu da google. tabi bunu dedim ama kadının eline mouse almışlığı yok. haydi mouse’a alışsın diye zuma kurdum. oynadı etti. baktım az daha ileri seviyeye geçmek lazım o zamanlar severek oynadığım bir oyun vardı, neighbours from hell. oyunu mouse ile oynuyorsunuz, komşunuzun evine girerek çeşitli muziplikler yapıyorsunuz. annem baya sardı oyuna epey bölümde geçti. yalnız bölümün birisinde komşu uyurken odasına giriyorsunuz. buranın olayı mouse’a sağ tıklayarak gireceksiniz ki parmak uçlarında gezsin adamınız. yoksa komşu uyanıyor sizi bir temiz dövüyor. tabi ben anneme sağ tıklama filan göstermediğim icin garibim odaya her girdiğinde dayagı yemiş. bir gün geldim eve uzandım koltuğa, annem oyunda yine. adamın kapısının önünde bekliyor. 3 dk bekledi, 5 dk bekledi, 10 dk bekledi. dayanamadım artık sordum “anne ne bekliyorsun” diye. cevap aynen şöyle: “ya her odaya girdiğimde beni dövüyor bu, iyice uykuya dalsın diye bekliyorum

 189. Annem 60 yaşında internetle ve haliyle sosyal medyayla tanıştı. :) Fotograflarıma yaptığı olur olmaz yorumlarıyla, telefonla ilgili bitmek bilmeyen sorularıyla, sosyal medyada paylaşmak için yeni türeyen her an fotoğraf çekme isteğiyle beni benden alsa da iyiki var iyi ki benim annem! Her anne gibi o da misss kokar ama DKNY parfüm seti de şahane anneler günü hediyesi olurdu :)❤️

 190. İngilizceyi oldum olası sevmemiştim. Üniversite hazırlık okurken finaller öncesi artık bunalmış bir haldeyken anneme:
  – Keşke beni Amerika’da doğursaydın anne. O zaman ana dilim İngilizce olurdu. Şuan ki gibi öğrenmek için çaba harcamazdım.
  Annem altta kalır mı verdi ağzımın payını:
  – Ama evladım onlar da Türkçe bilmiyorlar.
  Ben:
  – Anne hiç bir Amerikalı şu an neden Türkçe bilmiyorum diye üzülmüyordur bence.
  Annem konuyu uzatıp farklı bir bakış açısı kattı hemen :)
  – Aman baban duymasın bu hayallerini. Sırf ders çalışmamak için benim elin gavur Amerikalı George’uyla evlenmemi istiyorsun diye sana kızar valla :) dedikten sonrasında bana laf etmek düşmedi.

 191. Geçen gece saat 23’e gelmek üzereydi. Annem “Allah rahatlık versin. Ben yatıyorum” diye yatak odasına geçti. Aradan 15-20 dakika geçti, sürekli telefon bildirim sesi geliyordu yatak odasından. Bir de face’e bakınca ne göreyim; annem konu komşuların, akraba eş dostun fotoğraflarına yorum yazıyor, beğeniyor like’lıyor. “Anne hani uyuyacaktın” dediğimde ise “uyumadan önce son bir tur bakıyordum” dedi 😂😂 Eeee 60 yaşından sonra sosyal medyayı keşfedince annem de telefonu elinden düşünemiyor.

 192. S a ben semra annemle geçirdiğim en komik an sakarya ya taşımalı 24 sene önce olan bir ani çok zaman gecsede unutmayiz sıkça anlatılır Annem o zamanlar daha 20 yaşlarında ve köyden gelmiş bilmiyor çok şeyi neyse Annem alışveriş yaparken bir mağazada durur ve orda duran neye bununfiyati ne kadar diye sorar ama adam cvp vermez yine sorar yine cvp yok sonra kafasını kaldırır ve yaklaşır oda ne oysa konuşmak istediği kişiyle arasında vitrin cami var içeri girer yine çöp yok dokunur adama adamda tik yok cunki o konuşmak istediği kişi cansız manken çıkar çaktırmadan oradan ayrılır bu olay hiç unutulmuş arada anlatıp guleriz

 193. İngilizceyi oldum olası sevmemiştim. Üniversite hazırlık okurken finaller öncesi artık bunalmış bir haldeyken anneme:
  – Keşke beni Amerika’da doğursaydın anne. O zaman ana dilim İngilizce olurdu. Şuan ki gibi öğrenmek için çaba harcamazdım.
  Annem altta kalır mı verdi ağzımın payını:
  – Ama evladım onlar da Türkçe bilmiyorlar.
  Ben:
  – Anne hiç bir Amerikalı şu an neden Türkçe bilmiyorum diye üzülmüyordur bence.
  Annem konuyu uzatıp farklı bir bakış açısı kattı hemen :blush:
  – Aman baban duymasın bu hayallerini. Sırf ders çalışmamak için benim elin gavur Amerikalı George’uyla evlenmemi istiyorsun diye sana kızar valla :blush: dedikten sonrasında bana laf etmek düşmedi.

 194. Geçen gece saat 23’e gelmek üzereydi. Annem “Allah rahatlık versin. Ben yatıyorum” diye yatak odasına geçti. Aradan 15-20 dakika geçti, sürekli telefon bildirim sesi geliyordu yatak odasından. Bir de face’e bakınca ne göreyim; annem konu komşuların, akraba eş dostun fotoğraflarına yorum yazıyor, beğeniyor like’lıyor. “Anne hani uyuyacaktın” dediğimde ise “uyumadan önce son bir tur bakıyordum” dedi 😂😂 Eeee 60 yaşından sonra sosyal medyayı keşfedince annem de telefonu elinden düşünemiyor.

 195. Üniversitede ilk yılımdı.
  Vize zamanı. Dersler, sınavlar yoğundu.
  Annem telefonda
  “oğlum özledim gelsene memlekete” dedi.
  Ben “anacığım dersler çok yoğu, sınav haftası gelemem” deyince
  “O zaman ben geleyim. Bu bahaneyle de Ankara’yı göreyim ” dedi.
  2 gün sonraya otobüs biletini ayarladı. Ankara’ya ilk kez gelecek. O zamanlar cep telefonları yaygın değil. Ev telefonundan yurttaki ankesörlü telfonu aradı. Hangi otobüs firmasıyla geleceğini , yaklaşık varış saatini bildirdi.
  Başladım AŞTİ’de beklemeye. Yarım saat geçti yok, 1 saat geçti annem yok. Yazıhaneye sordum “Samsun otobüsü geldi” dediler, çıldıracağım kadın yok.
  Acaba dedim yurda mı gitti. Metroya atlayıp yurduma döndüm, ziyaretçi salonunda yok. Arkadaşım “annen aradı sana not bıraktı” deyince içim biraz rahatladı. Bekliyorum tekrar arasın diye. Bir yarım saat daha geçti ve annem aradı.
  “Oğlum ben AŞTİ’de bekliyorum seni 2 saattir” “anne sen yazıhanede bekle geliyorum” dedim.
  Neden buluşamadığımızı otogara gelince anladım.
  Gelen yolcu değil giden yolcu katında bekliyormuş annem. Kadın n’apsın hayatında ilk kez gelince Ankara’ya bilememiş. 1 saat boyunca annem üst katta, ben alt kattaymışım. Neyse ki yazıhanede sağ Salim buluştuk. Hem maceralı hem de komik bir Ankara gezisi oldu annem için 😂

 196. Birgün annemle film izleyelim dedik. Ne izlesek diye düşünürken ben Sağ Salim’i izlemeye karar verdim defalarca izlemişimdir birde annemle izleyeyim dedim. Neyse film başladı izliyoruz annem bir ağlıyor bir gülüyor arabadan ölü falan çıkınca geri dirilince en sonunda kanepede uzanır bir şekilde yatarken döndü bana dediki kızım nolur şunu kapat psikolojim bozuldu bozulacak o arada deyip ağlamaya geri başladı o an ben gülmekten öldüm bittim😊

 197. Kardeşim okul pikniği için patates kızartma görevini anne sana verdi öğretmenim dedi Salı günü erkenden okula götürülecekmiş tabi kardeşim unutma ha anne diye saat başı hatırlattı 40 kişilik sınıf için kafasında matematiksel işlemler yaparak 10 kilo patates gerek fazla olsun az olmasında başka çocuklar öğretmenler falan da yer diyerek alışverişini yaptı pazardan Salı günü 4 gibi uyanmış o kadar patatesi itinayla soymuş güzel güzel doğrayıp başlamış kızartmaya uyandığımızda hepsini büyük saklama kablarına koyup hazırlamış öyleki bir tabak dahi vermedi bana ben sana kızartırım birazdan diye kardeşim hazırlandıktan sonra öğretmeni aradı annem kaç gibi getireyim Sezen hanım dedi neyi Armağan hanım dediğinde annem kızartmayı dedi Sezen hanım ama pikniğimiz haftaya salı demezmi peki deyip kibarca telefonu kapattığı an bir Emirrrrrrrrrrrr sesi yükseldi ki evden çantasını dahi almadan kaçtı çocuk neyse bizde o kadar patatesi aşure dağıtır gibi tüm apartmana dağıttık sonra çocuğunu gönderen komşularda geldi oturduk kahkahalarla kahvaltımızı yaptık hata bende çocuğun aklına uyulur mu ara bu öğretmeni di mi ama deyip suçu naptı etti kendinde buldu akşama kadar mutfak temizledik sonrasında

 198. evde bangır bangır son ses müzik dinliyorum, annemde elektrik süpürgesini çıkarmış bütün evi süpürüyor, tabi müzik sesinden
  aletin sesi duyulmuyor anneme,ben müziği kapatınca farkettik ki annem çalismayan süpürgeyle bütün evi dolasiyomus yarim saattir…

 199. 25 Haziran 2006. Evleneceğim gün.
  Sabahtan kuaföre geciktim. Kolyem koptu.
  Terledim saçım başım, makyajım dağıldı.
  Bir çok işimiz aksamıştı.
  “Her şeye rağmen moralim bozulmayacak” diye kendime söz verdim.
  Eve geldik. Akraba eş dost, curcuna. Herkes arabalarına bindi, nikah salonuna gideceğiz. Annemi arıyoruz ortalıkta yok. O zamanlar
  annemde cep telefonu yok.
  Teyzeme soruyorum “görmedim” diyor.
  Halam bilmiyor.
  Bekledikçe gecikiyoruz. Babama
  “Baba! Ben gidiyorum
  evlenmeye. Annem yetişirse gelir görür mutlu anımı” diyerek nişanlımla
  bindim arabaya.
  Bir taraftan mutluluktan havalara uçuyorum sevdiğim adamla evleniyorum, diğer taraftan yol boyunca “ya annem gelemezse, beni göremezse, en mutlu anımda yanımda olamazsa” diye içim içimi yiyordu.
  Derken bir baktım annem bizden önce varmış nikah salonuna misafirlerle ilgileniyor. Meğer Dayımın
  arabasında yer varmış, onların yanında gelmiş kimseye haber veremeden.
  Bana önce kızdı tabii
  “Beni almadan mı geldin?” diye.
  Ben de işi şakaya vurmak için
  “Anne adamı evlenmeye zar zor ikna ettim. O yüzden bu fırsatı kaçıramazdım :blush:)”
  dedim.
  Ama sonrasında çok güldük. Hala her evlilik yıl dönümümüzde o anları yeniden hatırlarız.
  Canım annem iyi ve kötü her günümde hep yanımda ol ❤️

 200. Üniversitede ilk yılımdı.
  Vize zamanı. Dersler, sınavlar yoğundu.
  Annem telefonda
  “oğlum özledim gelsene memlekete” dedi.
  Ben “anacığım dersler çok yoğu, sınav haftası gelemem” deyince
  “O zaman ben geleyim. Bu bahaneyle de Ankara’yı göreyim ” dedi.
  2 gün sonraya otobüs biletini ayarladı. Ankara’ya ilk kez gelecek. O zamanlar cep telefonları yaygın değil. Ev telefonundan yurttaki ankesörlü telfonu aradı. Hangi otobüs firmasıyla geleceğini , yaklaşık varış saatini bildirdi.
  Başladım AŞTİ’de beklemeye. Yarım saat geçti yok, 1 saat geçti annem yok. Yazıhaneye sordum “Samsun otobüsü geldi” dediler, çıldıracağım kadın yok.
  Acaba dedim yurda mı gitti. Metroya atlayıp yurduma döndüm, ziyaretçi salonunda yok. Arkadaşım “annen aradı sana not bıraktı” deyince içim biraz rahatladı. Bekliyorum tekrar arasın diye. Bir yarım saat daha geçti ve annem aradı.
  “Oğlum ben AŞTİ’de bekliyorum seni 2 saattir” “anne sen yazı hanede bekle geliyorum” dedim.
  Neden buluşamadığımızı otogara gelince anladım.
  Gelen yolcu değil giden yolcu katında bekliyormuş annem. Kadın n’apsın hayatında ilk kez gelince Ankara’ya bilememiş. 1 saat boyunca annem üst katta, ben alt kattaymışım. Neyse ki yazı hanenede sağ Salim buluştuk. Hem maceralı hem de komik bir Ankara gezisi oldu annem için 😂

 201. Annemde komik anı bitmez hangisini yazacağımı şaşırıyorum ama beni en güldürenlerden biri budur dedem ameliyat olacağı için apar topar işleri bitirip gece Kayseri ye yola çıktık eee tabi yola erzak hazırlamadan olmazdı otobüse biner binmez karnımızı duyurduk ve annem yolu izlerken uyumaya başladı ardından bende uyumuşum birden bi sallantıyla uyandım annem ön koltuğu tekmeliyor 😂 ön koltuktakiler uyanmış şaşkın şaşkın anneme bakıyorlar anne anne diyerek uyandırdım noldu gittilermi dedi uykulu ama telaşlı vaziyette bir kaç dakika sonra kendine geldi noldu anne dediğimde 5 tane köpek saldırmış biri ayağını bırakmıyormuş ondan kurtulmaya çalışıyormuş önde oturanlarda duymuş annemi epey güldüler annemde özür dileyip çeşit çeşit pasta börek ikramında bulundu Kayseri ye kadar gözünü kırpmadı sonrasında

 202. Liseyi dışarda okudum ve ilk senemdi. Bi’ gün haftasonu dışarıya çıktık ve ben saçımı kestirip dudağımı deldirmiştim ((neden yaptım bilmiyorum 😊 )) ve bundan annemin haberi yoktu. Sonraki haftasonu memlekete gittim ve annem gördü tabi ki bişey demedi bana direkt olarak. Anneanneme gittik ziyaret için annem anneanneme ” bak torununa kulağını deldirmek yetmemiş dudağını deldirmiş ” dedi bende anneannemden çekiniyorum tâbi ama anneannem ” sana ne canım genç onlar ” diye beni desteklemiş ve gülümsemişti bana :) sanırım annem ve anneannemle birlikte aklımda yer eden ve hatirladikca en tatlı tebessümüme sebebiyet veren olay bu :-) Anneanneme Allah’tan rahmet anneme uzun hayırlı ömürler diliyorum ve Allah herkese hayırlı uzun ömürler nasip etsin.. :)

 203. Merhaba benim annem cok fedakarlık yaptı oğlum yeni dogmustu geceleri cok aglardi veannem oglum gik demeden kalkip ben uyanmayim diye saatlerce onu kucagina alip evin icinde gezdirirdi ve uyuyunca yerine koyup oda yatardi sabahta en erken o kalkar oglumu yanima birakip ise giderdi ve aksam saat 6 da gelirdi gene yemekti cocuktu cok yorulurdu ama gene de al bu senin cocugun benmi bakacam demedi.. benim annem memur calisip eve bakmak zorundaydi onun icin benim annemle pek guzel veya kotu birşey yasamaya vaktim olmadi ..tek hatirlayip unutamadigim olay budur…

 204. Annemle her anımız ayrı bir macera ama birini seçelim bakalım annemle teyzem tvde çaki bebek filmini izlemişler sonra benim bebeklere bakıp acayip korkmuşlar sabah bi uyandım tüm oyuncak bebeklerim balkonda 😄 anneme sevgilimin fotoğrafını ilk gösterdim bildiğiniz vesikalık fotoğraf ve annemden beklenen yorum geldi hmm bunun dişleri porselen mi 😄 avmde geziyoruz bir baktım annem dev gibi bir bebeğin başında durmuş sana bunu alcam diyor ve ben 22 yaşındayım 😯 anne napim ben onu dedim çocukken boyunca bebek istemiştin o zaman yoktu bak bu senin boyunda alim çok içime batmıştı diyo 😍😪

 205. küçükken pazarda annem diye başka kadının elini tutup yaklaşık 100 metre yürümüştüm o sırada da birşeyler anlatıyordum niye cevap vermiyor diye başımı kaldırıp baktım kadın bana gülümsüyor ben başladım feryat figan bağırıp ağlamaya annem de arkamızdan koşup bir yandan bağırıyor imdat çocuk kaçırıyorlar diye uçarak kadına bir yapıştı bırak çocuğumu diye bütün millet başımıza toplandı neyse annem gerçeği anladı ama iş işten geçti kadından özür dileye dileye bir kaldı.Hala aklımıza gelince çok güleriz.

 206. Annemle en büyük anım oğlum kendini bavula koymuştu annem bütün evi alt üst etti oğlum yok bir baktık valizin içinden kendi çıkıyor öldük gülmekten yani bize oyun oynadı ufaklık anlayacaginiz

 207. Canim annem..bi doğum günümde ki evde bi pasta kesileceginin farkindaydim,pasta almış mum dikmiş vs.bi bloknotada ‘iyiki doğdun yasemin’ yazip pastanin uzerine koymuş
  Profitöröllü pasta uzerinde bi kağıt ve annemin bu durumu çok normal bulması..Yıllardır saklıyorum o notu arada bir bakıp bakıp gülüyorum :))

 208. Annem bir gün panikli ve öfkeli bir şekilde her yerde gözlüğünü arıyodu. Bizde onunla birlikte aramaya koyulduk olabilecek her yere baktık ama yoktu. Bir de ne görelim annemin gözlüğü gözündeymiş. Ne biz fark etmişiz ne o. Bunu anlayınca hepimizi bir gülme almıştı. Hatırladıkça hala gülüyoruz.

 209. Üniversitedeyken derslerden dolayı aylardır eve gelememiştim ve sürpriz yapıp annemlere geleceğimi söylemedim. Eve geldim valizimi bıraktım anneme sarıldım o heyecanla ve sevinçle annem öyle bir bağırdı ki teyzem korkup bayıldı bizim evdeki herkes anneme bir şey oldu sanıp telaşa kapıldılar. Herkes yatıştıktan sonra annemin yorumu fazla bağırmadım ki oldu bir daha da habersiz asla gelmedim.

 210. Annemle ilk defa antalya semt pazarina gitmistik ilk defa antalyaya gittiğimiz için birbirimizi birakmiyorduk ama bir anlik ben baska bir tezgaha bakarken annem hemen arka taraftaki perdelerin satildigi tezgaha bakiyormus ikimizde fark etmedik birbirmizi kaybettigimizi düşünümüz icin korkuyla telefon actik hemen arkamda oldugu halde sesinin telefondan geldigini düşünüp arkama bile bakmamısim oda ayni sekilde telasla konuşup yerini altamaya calisiyordu sonun da durumu anlayan yasli bir amca bizi uyardi siz birbirimizi ariyorsunuz ilahi bir dönüp bakin arkaniza o ses yanki bile yapiyor nasil duymadınız diyince annemle bizi gülme tutmuştu hala hatirladikca cok guleriz hem korkulu hemde komik bir anımızdır.

 211. Annemle iki arkadaş gibiyiz herseyimi annemle paylasirim iki çocuk annesiyim hala oyleyiz…
  Hamileyim dogumuma sayili saatler kalmis annemi aradim hemen geldi hastaneye gittik hemen doguma aldilar annem bi feryat bi figan goren kotu bisey olmus sanir doktorlara kizim cok hassas lutfen nolur canini yakmayin benide alin elini tutarsam korkmaz lutfen bende gelim diye yalvarmis neyse doktor dayanamamis eşimi almadilar annemi aldilar dogumdan sonra odaya alindim bebegimi getirdiler butun aile yanimda doktorlar anneme teyze sen doktor olmaliydin dogumda bile bize müdahale ettin yaa valla pes dedi gulmekten dikislerim 2 gün agrimisti… canim annem anneler günün kutlu olsun seni seviyorum

 212. İngilizceyi oldum olası sevmemiştim. Üniversite hazırlık okurken finaller öncesi artık bunalmış bir haldeyken anneme:
  – Keşke beni Amerika’da doğursaydın anne. O zaman ana dilim İngilizce olurdu. Şuan ki gibi öğrenmek için çaba harcamazdım.
  Annem altta kalır mı verdi ağzımın payını:
  – Ama evladım onlar da Türkçe bilmiyorlar.
  Ben:
  – Anne hiç bir Amerikalı şu an neden Türkçe bilmiyorum diye üzülmüyordur bence.
  Annem konuyu uzatıp farklı bir bakış açısı kattı hemen :blush:
  – Aman baban duymasın bu hayallerini. Sırf ders çalışmamak için benim elin gavur Amerikalı George’uyla evlenmemi istiyorsun diye sana kızar valla :blush: dedikten sonrasında bana laf etmek düşmedi.

 213. Geçen gece saat 23’e gelmek üzereydi. Annem “Allah rahatlık versin. Ben yatıyorum” diye yatak odasına geçti. Aradan 15-20 dakika geçti, sürekli telefon bildirim sesi geliyordu yatak odasından. Bir de face’e bakınca ne göreyim; annem konu komşuların, akraba eş dostun fotoğraflarına yorum yazıyor, beğeniyor like’lıyor. “Anne hani uyuyacaktın” dediğimde ise “Mapayım bildirimler geldi. uyumadan önce son bir tur bakıyordum” dedi 😂😂 Eeee 60 yaşından sonra sosyal medyayı keşfedince annem de telefonu elinden düşünemiyor.

 214. gilizceyi oldum olası sevmemiştim. Üniversite hazırlık okurken finaller öncesi artık bunalmış bir haldeyken anneme:
  – Keşke beni Amerika’da doğursaydın anne. O zaman ana dilim İngilizce olurdu. Şuan ki gibi öğrenmek için çaba harcamazdım.
  Annem altta kalır mı verdi ağzımın payını:
  – Ama evladım onlar da Türkçe bilmiyorlar.
  Ben:
  – Anne hiç bir Amerikalı şu an neden Türkçe bilmiyorum diye üzülmüyordur bence.
  Annem konuyu uzatıp farklı bir bakış açısı kattı hemen :blush:
  – Aman baban duymasın bu hayallerini. Sırf ders çalışmamak için benim elin gavur Amerikalı George’uyla evlenmemi istiyorsun diye sana kızar valla :blush: dedikten sonrasında bana laf etmek düşmedi tabiki

 215. 25 Haziran 2006. Evleneceğim gün.
  Sabahtan kuaföre geciktim. Kolyem koptu.
  Terledim saçım başım, makyajım dağıldı.
  Bir çok işimiz aksamıştı.
  “Her şeye rağmen moralim bozulmayacak” diye kendime söz verdim.
  Eve geldik. Akraba eş dost, curcuna. Herkes arabalarına bindi, nikah salonuna gideceğiz. Annemi arıyoruz ortalıkta yok. O zamanlar
  annemde cep telefonu yok.
  Teyzeme soruyorum “görmedim” diyor.
  Halam bilmiyor.
  Bekledikçe gecikiyoruz. Babama
  “Baba! Ben gidiyorum
  evlenmeye. Annem yetişirse gelir görür mutlu anımı” diyerek nişanlımla
  bindim arabaya.
  Bir taraftan mutluluktan havalara uçuyorum sevdiğim adamla evleniyorum, diğer taraftan yol boyunca “ya annem gelemezse, beni göremezse, en mutlu anımda yanımda olamazsa” diye içim içimi yiyordu.
  Derken bir baktım annem bizden önce varmış nikah salonuna misafirlerle ilgileniyor. Meğer Dayımın
  arabasında yer varmış, onların yanında gelmiş kimseye haber veremeden.
  Bana önce kızdı tabii
  “Beni almadan mı geldin?” diye.
  Ben de işi şakaya vurmak için
  “Anne adamı evlenmeye zar zor ikna ettim. O yüzden bu fırsatı kaçıramazdım :blush:)”
  dedim.
  Ama sonrasında çok güldük. Hala her evlilik yıl dönümümüzde o anları yeniden hatırlarız.
  Canım annem, iyi ve kötü her günümde hep yanımda ol ❤️

 216. üniversiteyi yeni bitirmiş çalışmaya başlamıştım ve anneme anneler günü hediyesi olarak birlikte bir tatil ayarladığımı 1hafta hersey dahil bir otelde tatil yapacağımızı söyledim tabi kadın sevinçten havalara uçtu neredeyse ömründe bizim için çalışıp çabalamaktan hiç tatile çıkmayan annem tamam bavulları ben hazırlarım diyerek görevde üstlendi tatile çıkma zamanı geldiğimizde küçük çaplı bir şok yaşadım çünkü annem yaklaşık 5 büyük bavul 3 küçük çanta 2 de el çantası hazırlamış kapının önüne koymuştu anne bunlar ne dediğimde lazım olacak herseyi koydum demişti anne hersey dahl gidiyoruz orda yemek yapmıyacaksın 5 bavul nedir dediğimde biz işimizi kış tutaım yaz cıkarsa bahtımıza gibi hala anlamadığım bir cevap verip servise kuruldu neyse tatil için otele gittiğimizde asıl olay orada oldu annem yazlık kışlık ne varsa doldurucam derken en önemli şey olan mayoyu unutmustu tatilin ilk günü herkes denize havuza girerken bir anneme mayo arıyorduk bu arada annem toplasanız o 5 bavulun 1 tanesini ya kullanmış ya akullanmamıştır ama olsun yienede onunla tatil çok güzeldi helede benim hediyem olunca yıllar geçti ben evlendim anneciğim hala herkese anlatır durur kızım beni tatile götürdü diye canım annem sen çok yaşa emi

 217. İngilizceyi oldum olası sevmemiştim. Üniversite hazırlık okurken finaller öncesi artık bunalmış bir haldeyken anneme:
  – Keşke beni Amerika’da doğursaydın anne. O zaman ana dilim İngilizce olurdu. Şuan ki gibi öğrenmek için çaba harcamazdım.
  Annem altta kalır mı verdi ağzımın payını:
  – Ama evladım onlar da Türkçe bilmiyorlar.
  Ben:
  – Anne hiç bir Amerikalı şu an neden Türkçe bilmiyorum diye üzülmüyordur bence.
  Annem konuyu uzatıp farklı bir bakış açısı kattı hemen :blush:
  – Aman baban duymasın bu hayallerini! Sırf ders çalışmamak için benim elin gavur Amerikalı George’uyla evlenmemi istiyorsun diye sana kızar valla :blush: dedikten sonrasında bana laf etmek düşmedi.

 218. Annemde komik anı bitmez hangisini yazacağımı şaşırıyorum ama beni en güldürenlerden biri budur dedem ameliyat olacağı için apar topar işleri bitirip gece Kayseri ye yola çıktık eee tabi yola erzak hazırlamadan olmazdı otobüse biner binmez karnımızı duyurduk ve annem yolu izlerken uyumaya başladı ardından bende uyumuşum birden bi sallantıyla uyandım annem ön koltuğu tekmeliyor 😂 ön koltuktakiler uyanmış şaşkın şaşkın anneme bakıyorlar anne anne diyerek uyandırdım noldu gittilermi dedi uykulu ama telaşlı vaziyette bir kaç dakika sonra kendine geldi noldu anne dediğimde 5 tane köpek saldırmış biri ayağını bırakmıyormuş ondan kurtulmaya çalışıyormuş önde oturanlarda duymuş annemi epey güldüler annemde özür dileyip çeşit çeşit pasta börek ikramında bulundu Kayseri ye kadar gözünü kırpmadı sonrasında tüm annelerin gününü kutluyorum

 219. 10 yaşlarındayım.bir gün dışarıya bakarken bir gelin arabasının gectıginı gördüm arabada gelin off ne kadar da güzeldi düşünürken hemen annemin odasına gırıp ortalığı talan ettım , gelinlik aramaya başladım bulamayınca gözüm pencereye takılıp kaldı camda asılı duran tülü gözüme kestırdım hemen bir makas buldum tülü bir güzel parçaladım ve bir iple başıma bagladım annemin rujuda işe yaradı bu arada gelin hazırdı bahçede komşularla oturan annemlerin yanına gittim ve ben gelin oldum diye oynayıp zıplamaya başladım annemin yüzündeki şaşkın bakışlarını hiç unutmuyorum komşular gülmeye başladılar annem ise beni koşturmaya tabi ki sokakta bayağa bir koşturduk sonrası ise malum:)

 220. Annemin ilk facebook kullanmaya basladığı zamanlardı annemin mesaj yazdığını zannederek duvarıma düşen yazı ”kadınlar günümü kutla çabuk bak Ayselin oğlu ne güzel şeyler yazmış yarım aklıyla”
  erken fark etmemle 15 yıllık bir arkadaşlığı kurtardım🙃

 221. küçükken parkın içindeki süs havuzunun etrafında oyanrken ayakkabım ayağımdan çıkıp havuza düştü onu aramak için ben de havuza girdim beni görüp telaşlanan annem de arkamdan havuza daldı beni sımsıkı tutup havuzdan çıkardı sonuç olarak ikimizde sırılsıklam olmuştuk birbirimize bakıp gülmeye başladık ardından annem sımsıkı sarıldı bana etraftaki insanların garip bakışları altında öylece eve gitmek zorunda kalmıştık

 222. Annemle babam ayrılacaklar diye duvara anne baba ve çocuk çizdim ilk önce çok duygulandılar sonra yaşım 18 diye doktora götürdüler dkdkdk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir