Kendi Kupanı Tasarlamaya Ne Dersin?

Pandalı Kupa

Kupanızı kendi zevkinize ve yaratıcılığınıza göre tasarlamak istemez misiniz? Üzerine istediğiniz kelimeleri, istediğiniz desenleri ve istediğiniz şekilleri çizerek kolayca kupa tasarımı yapabilirsiniz.  Kendi tasarladığınız kupalar aynı zamanda en güzel kişiye özel hediyeler arasında. Sevdiklerinize, kullanıkça sizi hatırlayacağı bir armağan vermek isterseniz, kendi ellerinizle ona kupa tasarımı yapabilirsiniz. Dilerseniz kupanın üzerine isminizin baş harfini yazabilir ve tamamen kendinize özel kişisel kupanızı hazırlayabilirsiniz. Kolay ve hızlı bir şekilde kendi kupanızı tasarlamak isterseniz, düz renkli porselen kupanızın üzerine, porselen kalemlerle yeteneğinizi sergileyebilirsiniz. Peki en sevdiğiniz hayvanların resimlerini kupalarınızın üzerinde görmek istemez misiniz? Belki de hayat mottonuzu kupanızın ismine yazmak da iyi bir fikir olabilir? Beyaz bardakların üzerine, siyah porselen kalemle gözlüklü panda çizmek çok kolay. Beyaz ve siyah, porselende çok güzel dursa da, renkleri de işin içine katarak güzel tasarımlara imza atabilirsiniz. Desenler, harfler, kelimeler, sevdiğiniz hayvanlar… İstediğiniz her şeyi kupanızın üzerine çizebilirsiniz. İsterseniz ilkokulda hemen hemen herkesin yaptığı güneş, bulut ve bacası olan ev resmini çizin. 

Kupa tasarlamak için öncelikle düz renkli kupalara ihtiyacınız olacak. Beyaz renkli kupalar, bu iş için en çok tercih edilenler arasında. Kupa bardak modelleri arasında birçok farklı seçeneğiniz bulunuyor.

Beyaz Kupa

Seçtiğiniz kupanızın üzerine, istediğiniz renkteki porselen kalem ile çizim ya da boyama yapabilirsiniz ama bıyıklı kupa bardaklar, günümüzde oldukça fazla tercih ediliyor. Bıyıklı kupaya bir de gözlük eklediniz mi tamam! Tam da erkek arkadaşınıza ya da babanıza göre bir kupa oldu. Kırmızı porselen kalemi ile dudak resmi çizerek kadınlara özel kupa tasarımı yapabilirsiniz.

Bıyıklı KupaTasarlayacağınız kupanın üzerinde istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Dilerseniz canlı renklere, dilerseniz de pastel tonlarındaki renklere kupa tasarımınızda yer verebilirsiniz. Canlı renkler ne kadar da ilham verici ve motive edici duruyor, öyle değil mi?

Renkli Kupa

Sevgilinize hediye edeceğiniz kupanın üzerine, kendi aranızda olan ve başka hiç kimsenin bilmediği özel hitap şekillerini yazarak eşsiz bir kupa tasarlayabilirsiniz.

Sevgili Kupası

Bir gülücük, keyfinizin yerine gelmesine yeter. İş yerinizdeki kahve molalarınıza eşlik etmesi için gülücüklü kupanızı kolayca kendiniz yapabilirsiniz.

Gülücük Kupa

Yakın arkadaşlarınız için de kalpli, yatay veya dikey çizgili kupalar tasarlayabilir ve hediye edebilirsiniz.

Baskılı Kupa

 

Kağıttan şekiller çıkararak içi boş kağıdı bardağa yapıştırabilir ve ortasını boyayabilirsiniz. Oldukça düzenli ve temiz bir çalışma ile bardağınızı tasarlayabilirsiniz. Kağıtları şekillendirmek için şekilli delgeçlerden yardım alabilirsiniz.

Kağıt Desen

Boyama esnasında hata yaparsanız, ıslak mendil ile kolayca düzeltebilirsiniz. Kupanızın üzerindeki çizim işlemini tamamladığınızda kaleminizin özelliğine göre 150 derecede yaklaşık olarak 35 dakika fırınlamanız gerekiyor. Fırınlama işleminden sonra boya kalıcı oluyor ve yıkanınca çıkmıyor. İşte porselen kalemlerle kupanızı tasarlamak bu kadar eğlenceli ve kolay! Pebeo, Edding, PonArt gibi markalar tarafından üretilen porselen kalemleri dilerseniz set olarak, dilerseniz tekli olarak satın alabilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir