Ofis Malzemeleri

Masanızdan Asla Ayırmamanız Gereken Ofis Malzemeleri

Hayatınızın büyük kısmının evde, mutfakta, arabada ya da dışarıda değil de, ofis masasında geçtiğini hiç düşündünüz mü? Çoğunuz haftanın en az 5 günü olmak üzere her sabah aynı yere geliyor, aynı sandalyeye oturup aynı masanın başına konumlanıyorsunuz. Merak etmeyin, buna biz de dahiliz! Ve haftanızın, aylarınızın, dolayısıyla da hayatınızın büyük bir bölümü tam olarak bu masada geçiyor. Endişeniz olmasın; bu yazımızda size iş hayatının zorluklarından, zaman yönetiminin öneminden ya da iş – özel hayat dengesinden bahsetmeyeceğiz. Bu yazımız, sizi biraz olsun iş stresinden uzaklaştırmak, masanızı yaşabilir hale getirmek ve genel olarak ofis hayatınızı kolaylaştırmak üzere tasarlanmış ofis malzemeleri ile ilgili. Devamını oku

Evde Çalışma Ofis Eşyaları

Ofis Hayatınızı Kolaylaştıracak 11 Ürün

Örneğin, beyaz yakalı çalışanlara sorsanız, “Vaktinizi en çok nerede geçiriyorsunuz?” diye. İstisnasız her birinden alacağınız yanıt ofislerdir. Ofis bir çalışanın habitatıdır, doğal yaşam ortamıdır adeta. E, eğer adaptasyon diye bir şeyin varlığına inanıyorsak –ki inanmalıyız- ofislerde çalışanların da çevrelerine uyum sağlama konusunda eşsiz bir yetenek gösterdiğinden, en azından bunun için çabaladığından eminizdir. Bu uyumda ofis çalışanlarına en çok yardımcı olacak şeylerden ilki çalışma ortamının kendi ihtiyaçlarına göre düzenlenmesidir. Ofis masanızda size hitap eden eşyalar bulundurmak, habitatınızı daha işlevsel kılacaktır. Sizin için ofis hayatınızı kolaylaştıracak 11 adet ürünü listeledik. Bu ofis ürünlerinin etrafınızda bulunması inanın birçok şeyi kolaylaştıracağını göreceksiniz. Devamını oku

Geek Temalı Ofis

Geek Temalı Ofislerde Neler Olmalı?

Geek sözcüğünü uzun süredir sıklıkla duyuyoruz. Geek olmak ne demek çoğumuzun belli bir fikri var. Bu fikirler elbette uzun süren efsanevi tartışmalar sayesinde oluştu diyebiliriz: “geek misiniz nerd mü?” tartışmalarından bahsediyoruz. Nerd olmak, boş zamanını bile çalışarak geçiren ve dilimizde de “inek” olarak karşılık bulmuş bir varoluş iken; geek olmak, boş zamanlarını hayran oldukları, sürekli takip ettikleri ve hatta onunla ilgili her şeyi toplayıp biriktirdikleri nesnelere adamak demektir. Bu nesneler, bir aşk nesnesi gibidir adeta. Örneğin, Star Wars’a ve onunla ilgili her ayrıntıya obsesyon derecesinde bağlı insanlar geek olarak adlandırılabilirler. Çoğu geek bilgili, ilginç ve eğlencelidir.

Geek

Günümüzün ofis ortamları, eğlenceli geeklik kurumunu benimsiyor çünkü geek olmanın yaratıcı bir yanı da var. Sıkıcı ofis dekorasyonu yerine bir tema yaratarak bunun etrafında gelişen eğlenceli, göz alıcı, keyifli bir ofis dekorasyonuna kucak açan şirketlerin sayısı gitgide artıyor. Bu yazımızda, geek temalı ofislerde bulunması gereken ofis malzemelerini yazdık. İster bir anda ister adım adım, ofisinizi bir geek cennetine dönüştürmek istiyorsanız, aşağıdaki ofis malzemelerini edinmeye başlayın.

Devamını oku

Havalı Ofis

Dünyanın En Havalı 11 Ofis Dekorasyonu

Dünyaca ünlü şirketler ünlerini sadece başarılarından elde etmiyor, özenle tasarlanmış ofisleri ve buralarda çalışanlarına sundukları imkanlarla da öne çıkıyor. Bazıları o kadar muhteşem ki fırsat verilse orada çalışmayacağını söyleyen kimse çıkmaz muhtemelen. İşte, dünyanın en havalı ofisleri sizlerle. Devamını oku

Çalışma Masası

Çalışma Masanız Nasıl Olmalı?

Tam zamanlı öğrencisiniz ya da bağımsız bir araştırmacı. Belki de evden çalışıyorsunuz ve gününüzün çoğu evinizdeki çalışma masanızda geçiyor. Çalışma masası, ders çalışıyorsanız çalışma rutininizde ya da evden çalışıyorsanız iş motivasyonunuzda düşündüğünüzden daha etkili bir faktör. Çalışma masanızın hem omurga ve bel sağlığınız açısından uygun olması hem de siz çalışırken dikkatinizi en az dağıtacak şekilde düzenlenmiş olması gerekir. Çalışma masanız nasıl olmalı sorusundan hareketle, çalışma ortamınızı daha sağlıklı bir hale getirmek ve önemli işlerinize yoğunlaşmanızı kolaylaştırmak için bazı tavsiyeler hazırladık. Devamını oku

Verimli Çalışma Alanı

Daha Verimli Bir Çalışma Ortamı İçin Öneriler

Günün büyük bölümünü masa başında geçiren çalışanlar için masa düzeni oldukça önemli. Daha verimli bir çalışma ortamı oluşturmak için masanızda bulunması gerekenleri iyi seçmeli ve ihtiyacınız olmayan geri kalan her şeyi gözünüzün önünde kaldırmalısınız. Çalışma masasının sıkıcılığından kurtulup gönlünüze göre dekore etmek için önerilerimize göz atın. Devamını oku

Çalışma Masası

Düzenli Bir Çalışma Masası İçin 5 Öneri

Verimli bir çalışma ortamı için öncelikle masanızın düzenini sağlamalısınız. Bunun için pratik önerilerimize bakabilirsiniz. Ofis çalışanlarının günlerinin büyük kısmı çalışma masalarında geçiyor. Çalışma süresini daha verimli kılmak için ilham veren ve düzenli çalışma masası için tavsiyelerimize kulak verin.

-Çalışma masanızı düzenlerken ilk olarak gereksiz eşyalardan kurtulun. Masanızda kalabalık yapan eşyalar, işinizi hızlı yapmanıza engel olur. Masanızı düzenlerken en çok kullandığınız eşyaları elinizin altında bir yere, az kullandıklarınızı ise size engel teşkil etmeyecek bir yere kaldırın.

Çalışma Masası

-Hem sizin rahatlığınız hem de daha düzenli bir masa için kendinize şık bir kalemlik edinin ve masanızdaki bütün kalemleri içine koyun. Böylece kalem aradığınızda sağa sola bakınarak zaman kaybetmezsiniz.

Kalemlikli Çalışma Masası

-Masanızı kişiselleştirin. Ailenizle, sevgilinizle veya arkadaşlarınızla çekilmiş bir fotoğraf, sizi yansıtan bir süs eşyası ve en sevdiğiniz çiçekle masanıza kendinizden bir şeyler ekleyin. Bunu yaptığınızda kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz.

Çerçeveli Çalışma Masası

-Düzenli bir masaya sahip olmak ve hiçbir şeyi unutmamak için post-it kullanın. Renkli, farklı boyutlarda ve şekillerdeki post-it’lere not alarak masanızdaki canlılık ve hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Post-it

-Çalışırken daha pratik ve düzenli olabilmek için dosyalarınızı bir dosyalıkta toplayın. Bu şekilde aradığınızı bulmanız kolaylaşırken masanız çok daha düzenli görünecek.

Dosyalık