Düzenli Bir Çalışma Masası İçin 5 Öneri

Çalışma Masası

Verimli bir çalışma ortamı için öncelikle masanızın düzenini sağlamalısınız. Bunun için pratik önerilerimize bakabilirsiniz. Ofis çalışanlarının günlerinin büyük kısmı çalışma masalarında geçiyor. Çalışma süresini daha verimli kılmak için ilham veren ve düzenli çalışma masası için tavsiyelerimize kulak verin.

-Çalışma masanızı düzenlerken ilk olarak gereksiz eşyalardan kurtulun. Masanızda kalabalık yapan eşyalar, işinizi hızlı yapmanıza engel olur. Masanızı düzenlerken en çok kullandığınız eşyaları elinizin altında bir yere, az kullandıklarınızı ise size engel teşkil etmeyecek bir yere kaldırın.

Çalışma Masası

-Hem sizin rahatlığınız hem de daha düzenli bir masa için kendinize şık bir kalemlik edinin ve masanızdaki bütün kalemleri içine koyun. Böylece kalem aradığınızda sağa sola bakınarak zaman kaybetmezsiniz.

Kalemlikli Çalışma Masası

-Masanızı kişiselleştirin. Ailenizle, sevgilinizle veya arkadaşlarınızla çekilmiş bir fotoğraf, sizi yansıtan bir süs eşyası ve en sevdiğiniz çiçekle masanıza kendinizden bir şeyler ekleyin. Bunu yaptığınızda kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz.

Çerçeveli Çalışma Masası

-Düzenli bir masaya sahip olmak ve hiçbir şeyi unutmamak için post-it kullanın. Renkli, farklı boyutlarda ve şekillerdeki post-it’lere not alarak masanızdaki canlılık ve hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Post-it

-Çalışırken daha pratik ve düzenli olabilmek için dosyalarınızı bir dosyalıkta toplayın. Bu şekilde aradığınızı bulmanız kolaylaşırken masanız çok daha düzenli görünecek.

Dosyalık

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir