Masalsı Düğün

Masalsı Düğün Fotoğrafları İçin 11 Yer

Düğünün en güzel ve en anlamlı detaylarından biridir fotoğraflar. Bu özel günü ölümsüzleştirmek ve yıllar geçtikten sonra ilk günkü tazeliğinde hatırlamak için neredeyse düğünün birçok detayı fotoğraflanır. Düğün gününü fotoğraflarken çeşitli konseptler geliştirebilir, farklı yerlerde en ilginç pozları vererek sıradanlıktan kurtulabilirsiniz. Düğün hazırlıkları yaparken, düğün fotoğrafları çekmek için mekanı belirlemeli ve fotoğrafçı ile anlaşmalısınız. Son ana bırakırsanız iki ayağnız bir pabuca girer, tabi bir de hava durumuna da bakmak lazım!

Deniz kenarı, gün batımı, orman, gölet, çeşitli tarihi yerler ve tabiat, düğün fotoğrafı çekmek için en güzel yerlerden. Son zamanlarda oldukça popüler olan dış çekim düğün fotoğrafları için güzel ülkemizin farklı şehirlerinden önerilerimiz var. Devamını oku

Photo Editor

11 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri fotoğraf çekme alışkanlıklarımız da değişti. Artık her an hayatımızın her karesini ölümsüzleştirme fırsatına sahibiz. Eskiden telefonlarla fotoğraf makineleri arasında olan uçurum günümüzde gitgide azalıyor ve akıllı telefon markaları en iyi kamerayı sunmak için birbiriyle yarışıyor.

Tatilde, restoranlarda, yalnızken, arkadaşlarla… Fotoğrafa olan talep bu kadar artınca onları sadece çekerken değil çektikten sonra da daha iyi ve daha farklı hale getirmek de gerekti. Fotoğraf düzenleme uygulamaları sayesinde çektiğiniz fotoğrafları rötuşlarla ve filtrelerle bambaşka bir hale getirmeniz mümkün. Devamını oku

Profesyonel Fotoğraf

Profesyonel Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Bir fotoğraf birçok şey anlatabilir. Ama bunu becerebilmesi onu çeken kişiye bağlı. İster fotoğraf makinesi ister telefon ile profesyonel fotoğraf nasıl çekilir diye soruyorsanız cevabını bu yazıda bulabilirsiniz.

Profesyonel fotoğraf çekimi tüyolarına geçmeden önce dikkat etmeniz gereken temel bir husus var: fotoğrafı çekeceğiniz cihaz. Bu cihaz profesyonel fotoğraf makinesi de olabilir, bir akıllı telefon da. Burada önemli olan ihtiyaçlarınızı iyi belirlemek ve cihazınızın özelliklerini iyi tanımak.

Sonrası mı? Profesyonel fotoğraf nasıl çekilir sorunuza cevap olacak 11 önerimize göz atın. Devamını oku

Fotoğraf Makinesi

Fotoğraf Meraklıları İçin Aksesuarlar

Fotoğraf çekimi sizin için de bir tutkuysa en az fotoğraf makineniz kadar önemli olan diğer şeyler de aksesuarlarınızdır. Fotoğraf makinesi aksesuarları son derece çeşitli. Siz de profesyonel fotoğrafçılığa yeni yeni merak salmaya başladıysanız ilk olarak ilginizi çekebilecek aksesuarları sizin için derledik.  Devamını oku

Filtre

Neden Filtreli Fotoğraflar Tercih Ediliyor?

Gelişen teknoloji beraberinde birçok web tabanlı uygulamayı da getirdi. Ve bugün internet tabanlı birçok fotoğraf uygulaması mevcut. Bu uygulamalar çerçevesinde fotoğraflarımızı paylaşmadan önce filtreler uygulayarak, daha da farklı bir hâle getirebiliyoruz.

Yahoo ve Georgia Tech tarafından ünlü fotoğraf paylaşım sitesi Flickr temel alınarak bir analiz yapıldı. Yapılan bu araştırma doğrultusunda, filtre kullanılan fotoğraflar 21% daha fazla görüntülendiği gibi, 45% daha fazla yorum alıyor. Ancak burada önemli nokta sıcak tonlardan oluşan filtreler kullanmak. Çünkü soğuk filtreli fotoğraflar pek da rağbet görmüyor. Fotoğraflarınızı filtreleyerek daha çekici hale getirmek elinizde. Bazı filtreler daha canlı ve doğal bir etki yaratırken, bazı fotoğraf filtreleri de daha soluk ve eskitilmiş etki yaratabilmektedir. 

Filtreli Fotoğraf

Sonuç olarak internette fotoğraf paylaşırken filtre kullanmaya dikkat etmenizde fayda var. Daha fazla beğeni almak ve ilgi görmek için filtre şart gibi görünüyor!

Yemek Fotoğrafı Çekme Sanatı

Yemek Fotoğrafı Çekmenin Püf Noktaları

Hayatımızı fotoğrafladığımız ve çevremizdekilerle paylaştığımız bir çağda yaşıyoruz. Her yere taşımanın mümkün olmadığı profesyonel makinaların yerini akıllı telefonlar ve onlara yüklediğimiz fotoğraf uygulamaları alıyor. Her anımızı fotoğraflayıp paylaşmayı sevdiğimiz gibi bu fotoğrafların da güzel olmasını istiyoruz. Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal mecralarda paylaştığınız fotoğrafların daha güzel görünmesi için birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekmekte. Özellikle yemek fotoğrafı çekmek ekstra bir özen gerektiriyor.

Akıllı telefonunuz ile yemek fotoğrafı çekmekte uzmanlaşmak ister misiniz? Siz de sevdiklerinizi, gittiğiniz mekanları, doğayı ve yemekleri fotoğraflamaktan zevk alıyor ve bunu daha ustalıkla yapmak istiyorsanız fotoğraf çekme tekniklerini bilmelisiniz.

Devamını oku