Makyaj Fırçaları

Kusursuz Görünümün Sırrı: Makyaj Fırçaları

Makyaj fırçaları, makyaj malzemelerini uygulama esnasında kullanılan fırçalardır. Mükemmel bir makyaj uygulaması yapmak için doğru fırçayı doğru zamanda kullanmanız gerekiyor. Makyaj fırçası satın alırken kaliteli olanlarını tercih etmeniz hem makyaj malzemelerini sürerken size kolaylık sağlayacak hem de yıkarken tüy dökme gibi sorunlar yaratmayacak. Dilerseniz kabuki makyaj fırçalarını kullanmayı deneyebilirsiniz. Kabuki makyaj fırçaları, en iyi kıllardan kesme işlemi olmadan yapılır. Kıllar, fırçaya el ile monte edilir ve alttan çekerek şekil elde edilir, böylece fırçalar yumuşaklığını korur. İstenilen etkiyi kusursuz şekilde gerçekleştiren kabuki fırçalar, makyaj yapmayı seven kişiler tarafından fazlasıyla tercih ediliyor.

Günlük hayatınızda daha profesyonel makyaj yapmak için makyaj fırçalarından yararlanabilirsiniz. Makyaj fırçalarını tek tek alabileceğiniz gibi set olarak da alabilirsiniz. Makyaj fırçası seti içerisinde yer alan fırçaların hangi aşamada uygulandığını sizin için sıraladık:

Kapatıcı Fırçası

1.Kapatıcı Fırçası

Özellikle göz altınıza uygulayacağınız kapatıcınızın eşit şekilde dağılması için kapatıcı fırçalarından yararlanabilirsiniz. Yassı ve yumuşak tüylere sahip olan kapatıcı fırçası ile alt kirpik diplerine kadar kolayca kapatıcı uygulaması yapabilirsiniz. Katı kapatıcı kullanıyorsanız çizgi oluşmaması için fırça kullanmanız önerilmekte.

2.Fondöten Fırçası

Fondöteni yüzünüze kusursuz bir şekilde sürebilmek için fondöten fırçası kullanmayı deneyebilirsiniz. Ten renginize uygun olarak seçtiğiniz fondöteninizi parmaklarınızla uyguladığınızda tabaka gibi görünen bir sonuca ulaşabilirsiniz. Saç çizgisinden itibaren maske gibi görünen fondöten hoş görünmeyecektir. Fondöten fırçası çeşitleri arasında çeşitli sap uçlarına sahip olanları bulunuyor.

Fondöten Fırçası
Pudra Fırçası

3. Pudra Fırçası

Fondötenin üzerine uygulayacağınız pudrayı da fırça kullanarak sürmeniz gerekiyor. Dairesel ya da tampon hareketlerle pudra uygulaması yaparsanız fondöteni yüzünüze sabitlemiş olursunuz. Pudranın yüzünüze eşit dağılması ve doğal bir görüntü oluşturması için uzun kıllara sahip olan pudra fırçalarını kullanabilirsiniz. Pudra fırçası seçimini yüz büyüklüğüne göre yaparsanız daha rahat kullanım imkanı elde edersiniz.

4.Dudak Fırçası

Kusursuz dudaklara sahip olmak için ruj uygulamasını dudak fırçası ile yapmanız gerekiyor. Tam dudak şeklinize göre ruj sürmek için dudak fırçası oldukça ideal. Tüyleri dağınık olmayan küçük bir fırça olan dudak fırçası ile dudaklarınızın köşelerine de ruj uygulaması yapabileceksiniz. Ayrıca dudak fırçasını kullanarak farklı renk tonlarında ruj elde edebilirsiniz.

Dudak Fırçası
Eyeliner Fırçası

5. Eyeliner Fırçası

Göz kapaklarınıza jel eyeliner uygulaması yapmak için ince ya da kesik uçlu eyeliner fırçalarını kullanabilirsiniz. İnce eyeliner fırçalarının kontrolü zor olduğu için kesik uçlu eyeliner fırçaları ile eyeliner sürmek daha kolaydır. Mükemmel bir şekilde eyeliner sürmek için Eyeliner Nasıl Sürülür? adlı yazımızı inceleyebilirsiniz. Eyeliner fırçası ile gözlerinize dumanlı bir efekt katabileceğiniz gibi alt kirpiklerinize de far uygulaması yapabilirsiniz.

6.Kaş Fırçası

Kaş fırçası ile seyrek kaşları doldurabilir, kaşlarınızın şeklini daha da belirgin hale getirebilirsiniz. Kaş fırçasının bir diğer özelliği ise kaşlarda kalan far, pudra gibi diğer makyaj artıklarını temizlemesi. Unutmayın! Bir kadının güzelliğini ön plana çıkaran en önemli detaylar arasında kaşlar ve saçlar yer alıyor.

Kaş Fırçası
Allık Fırçası

7.Allık Fırçası

Tüyleri daha yumuşak olan allık fırçası ile elmacık kemiklerinizi belirginleştirebileceğiniz allık uygulamasını yapabilirsiniz. Cilt tonunuza uygun olarak seçtiğiniz allık ile yüzünüzü daha genç ve daha taze gösterebilirsiniz. Ucu kesik ve yassı allık fırçaları bulunmakta. Allık uygularken doğru oranda uyguladığınızda emin olun. Bunun için allığa bandırdığınız fırçayı yüzünüze sürmeden önce parmağınızla hafifçe silkeleyin.

8.Far Fırçası

Düz uçlu far fırçası çeşitleri ile farı göz kapaklarınıza rahatça sürebilirsiniz. Far fırçası çeşitleri arasında dağıtma ve karıştırma fırçaları bulunuyor. Farklı renk far sürdüğünüzde karıştırma fırçası ile karıştırdığınızda daha doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Far Fırçası
Aydınlatıcı Fırça

9.Aydınlatıcı Fırçası

Yüzünüzde vurgulamak istediğiniz yerleri ön plana çıkarmak ve sağlıklı bir ışıltı vermek için aydınlatıcı uygulamayı tercih edebilirsiniz. Aydınlatıcının son derece hafif bir şekilde uygulanması gerekiyor. Bunun için en ideal uygulama yöntemi ise aydınlatıcı fırçası kullanmak.

10.Bronzer Fırçası

Bronzer, her ne kadar sadece yaz aylarında kullanılması gereken bir kozmetik ürünüymüş gibi görünse de aslında cilt rengini ısıtmak, yüzü gölgelendirmek ve boyutlandırmak için kullanılır. Küçük fırçalar orantısız bir dağılıma neden olacağı için dolgun bronzer fırçası ile uygulama yapabilirsiniz.

Bronzer Fırçası
Kontür Fırçası

11.Kontür Fırçası

Ten makyajının son adımlarından biri olan kontür ile yüz hatlarınızı daha belirgin bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Yüz hatlarını belirginleştirdiğiniz zaman daha güzel göründüğünüzü fark edeceksiniz. Bunun için kullandığınız makyaj malzemeleri kadar kontür fırçasının da önemi büyük. Kontür fırçaları ile yüzünüze istediğiniz boyutu kazandırabilirsiniz. Kontür makyajı yapmaya yeni başlayacaksanız açılı kontür fırçaları tercih edebilirsiniz.

Sıcak günlerde nasıl makyaj yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Vlogger

Hayatınıza Biraz Eğlence Katın: En Popüler Vloggerlar

Vloggerlık müessesesi son yıllarda internet âlemlerini kasıp kavuran bir müessese. Hem Türkiye’de hem de yurt dışında pek çok kişi ilginç konular üzerine videolar çekip Youtube aracılığıyla takipçilerine ulaşıyor: Vlogging diye duyduğumuz kavramın kısaca tanımını bu şekilde yapabiliriz. Türkiye’de popülerleşmesi son birkaç yıla dayanan vlogging furyası sayesinde özellikle makyaj ve moda/stil alanlarında çok faydalı bilgiler edinebiliyor, doğrudan vloggerların deneyimleri üzerinden ilerleyerek kendi seçimlerimizi yapabiliyoruz. Üstelik tüm bunlar olurken gülümsüyor, eğleniyor, hatta bazen vloggerları artık aileden biri gibi görmeye başlayabiliyoruz. Bu yazımızda başarılı vlogging konseptleri olan popüler vloggerlardan bahsetmek istedik. Devamını oku

Aydınlatıcı Kullanımı

Makyajını Ortaya Çıkar: Aydınlatıcı Kullanımı

Makyaj yapmanın türlü türlü yolu var. Özellikle her sene, hatta mevsimden mevsime değişen makyaj trendleri sayesinde pek çok farklı ürünü farklı yer ve şekillerde kullanmayı öğrendik. Örneğin, kontürlemenin yerini bu yaz non-touring tekniği aldı ve aydınlatıcı kullanımı bu yeni teknikle birlikte farklı bir boyuta ulaştı. Yeni trend ne olursa olsun, iyi bir makyaj için özellikle aydınlatıcı kullanımına özen göstermemiz gerektiğinin farkındayız.

Elbette makyaj bir bütün. Cildinizin pürüzsüzlüğünden ya da sağlıklı olmasından tutun da, kullandığınız makyaj ürünlerinin kalitesi ve çeşitliliğine kadar pek çok faktör makyaj yaptığınızda nasıl görüneceğinizi belirliyor. Haliyle biliyoruz ki kimse de kusursuz değil. Bu nedenle, kendimizi kusurlarımızla sevmek ve beğenmek başta gelse de, bazen ufak dokunuşlarla büyük farklar yaratabileceğimizi de bilelim. Aydınlatıcı kullanımının önemi işte burada ortaya çıkıyor. Bu konuya dair ayrıntıları öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Devamını oku

Makyaj

Sezona Damgasını Vuran 11 Makyaj Trendi

Cildimiz en güzel giysimiz elbette ama azıcık süslenmenin kimseye zararı olmaz. 2016 yaz sezonu makyaj trendi için söylenebilecek çok şey var ancak biz önce anahtar sözcüklerle başlayalım: ışıltılı, parlak ve iddialı. Koyu kırmızı rujlar, kedi gözü makyajı, belirgin rimeller ve göz kalemleri… 2016 yaz makyaj trendlerine yaz güzelliğini yeniden tanımlıyor.

1. Kendi zevkiniz ön planda

Renkli Makyaj

Kadınların makyaj konusundaki tavırlarının çok çeşitlendiğini biliyoruz. Kimileri için makyajsızlık ya da makyaj yokmuş gibi makyaj yapmak önemliyken, kimileri tuvallerinde cesur ve iddialı renkleri ve fırça vuruşlarını sever. 2016 makyaj trendlerinden ilki size kendiniz olma ve kendi istediğiniz makyajı yapma alanını tanıması. Devamını oku

Yaz Makyajı

Sıcak Günlerde Makyaj Nasıl Yapılmalı?

Yaz sıcaklarında makyaj yapmak ne kadar zor değil mi? Uzun uğraşlarla yaptığımız makyajın kısa sürede terleyerek bozulması, akması yazın makyaj yapmanın en zor yanlarından biri. Oysa, doğru ürünler kullanarak hem hafif ve doğal bir yaz makyajı yapmak hem de güzelliğimizi korumak mümkün.

1. Kullanacağınız ürünlerin kalitesine dikkat edin

Kaliteli Ürün

Ürünlerin kalitesi, cildinizle temas ettiği için her zaman önemli olsa da güneşe maruz kaldığınız yaz aylarında daha fazla dikkat etmeniz gereken bir özellik halini alıyor. Yaz makyajı yaparken güneş korumalı ürünler kullanmaya dikkat edin. Devamını oku

Gözlük Kullananlara Öneriler

Gözlük Kullananlara 11 Makyaj Önerisi

Makyajın en önemli adımları arasında göz makyajı bulunuyor. Göz makyajının yerinde ve yeterli olması makyajın dengesini sağlıyor. Bu durum gözlük kullananlarda biraz farklı olabilir. Gözlük, yüzün bir kısmını kapladığı için gözleri geri planda bırakabilir. Gözlük kullananların, tıpkı kullanmayanlar gibi mükemmel makyaj yapabilmesi için birtakım teknikleri bilmesi ve uygulaması gerekiyor. Siz de gözlük kullanıyor ve makyaj yapmayı seviyorsanız, sizin için derlediğimiz listeye bakabilir, günlük hayatta uygulayarak daha güzel görünebilirsiniz. Devamını oku

Fondöten

Fondöten Sürme İpuçları

Mükemmel bir makyajın olmazsa olmaz ürünlerinin başında fondöten yer alıyor. Yüze aydınlık ve canlılık veren fondöten aynı zamanda yüzün sağlıklı ve ışıltılı görünmesini de sağlıyor. Fondöteni doğru uyguladığınızda yüzünüzdeki kusurların kapandığını ve yüzünüzün daha aydınlık göründüğünü fark edeceksiniz. Aynı şekilde fondöten sürerken yapılan bir takım hatalar da ortaya çok kötü sonuçların çıkmasına neden oluyor. Devamını oku

2015 Oskar Ödülleri'nin En Güzel Makyajları

2015 Oscar Ödülleri’nin En Güzel Makyajları

Kırmızı halının en vurucu makyajları ile tanışmak ister misiniz?

Pazar gecesi gerçekleştirilen ve bir süre daha konuşulacağa benzeyen 87. Oscar Ödülleri kırmızı halısına damga vuran üç makyajı sizin için seçtik…

Kırmızı dudakları ve buğulu göz makyajı ile Margot Robbie, kırmızı halı için tercih ettiği makyajı ile bir adım öndeydi.

Natürelliği tarzının imzası haline getiren Gwyneth Paltrow, nude tonlardaki makyajı ile kırmızı halının en sade ve en şık isimleri arasında yer aldı.

Kırmızı ruju tercih eden diğer isim Dakota Johanson, göz makyajına uyguladığı yoğun buğulu etki ile bakışları üzerine toplamayı başardı.

 

Lancôme’nin Yeni İlham Perisi Caroline de Maigret

Lancôme’nin Yeni İlham Perisi Caroline de Maigret

Lancôme, Fransız şıklığının temsilcisi Caroline de Maigret ile mükemmel bir işbirliğine imza attığını duyurdu.

Lancôme, yeni ilham perisinin bir Parizyen olduğunu duyurdu; Caroline de Maigret. Yeni başlayan bu iş birliği, 2015’te her ayrıntısıyla Maigret’in tasarımı olan orijinal bir makyaj koleksiyonunun yaratımı ve geliştirilmesi ile daha çok ilerleyecek ve özel projelerle devam edecek. Siz de Lancôme ürünlerini kullanmayı seviyorsanız Caroline de Maigret tasarımları ile Lancôme markasına daha da hayran kalabilirsiniz. Birbirinden özenli ürünlerden oluşan bu koleksiyon ile farklı ve şık bir makyaj tarzı yakalayabilirsiniz.

“Diğerlerinden çok farklı ve Lancôme’yi gerçekten yansıtan bu iş birliğinden dolayı çok mutluyum,” diyen Maigret sözlerine, “Bu, çok sevdiğim bu marka ile güzel bir maceranın başlangıcı. Feminenliğe farklı bir vizyon sunan bir marka; özgür, zeki ve hem kalbe hem de akla dokunuyor,” şeklinde devam etti.

Shiseido Sheer Göz Altı Kapatıcısı

Shiseido ile Koyu Halkalara Son!

Shiseido göz çevresindeki renk farklılıklarına yönelik özel bir renk tonu üretti. Bu renk tonu sayesinde artık hem koyu halkalar görünmeyecek hem de onu kullanınca oldukça doğal hissedeceksiniz.

Shiseido Sheer Eye Zone Corrector, şeffaf bitişli özgün renk düzenleyici olarak, özel renkleri ve ultra ince formülü ile göz çevresindeki koyu halkaları nötralize ediyor. Aydınlatıcı veya kapatıcı olarak kullanılabilen ürün, koyu halkalardan şikâyetçi olan kadınların gözaltında cildin ihtiyaç duyduğu sarı ve kırmızı renk pigmentlerini sağlayabilmek için üretildi.

Shiseido’ya özel bu yeni “koyu halkayı gideren renk tonu”, koyu halkaların daha koyu ve donuk olan tonunu kendi tonuyla birleştirerek, koyu halkaların görünümünü etkin bir şekilde ortadan kaldırıyor. Koyu halkalara parlaklık katıyor, koyu ve donuk tonu düzeltiyor ve cildin normal tonuyla birleşerek dengeli bir cilt görünümü sağlıyor. Siz de doğal görünümlü, etkili bir kapatıcı arıyorsanız Shiseido Sheer Eye Zone Corrector göz altı kapatıcısını deneyebilirsiniz.