Powerbank - Taşınabilir Şarj Cihazı

Powerbank Hakkında Bilmeniz Gereken 11 Şey

Akıllı telefonların şarjlarının ne kadar hızlı bittiği malum. Hele de sürekli internete bağlıysanız. İletişiminizin kopmaması için şarjınızın bitmemesi gerekiyor ama her yerde her zaman telefon şarj etmek mümkün değil. Bu durumda imdadınıza powerbank yetişiyor. Powerbank hakkında bilmeniz gerekenleri öğrenmek için okumaya devam.

1. Powerbank Nedir?

“Powerbank nedir?” sorusuna kısaca taşınabilir şarj cihazı ya da yedek şarj cihazı denilebilir. Ama günümüzdeki çeşitlilik göz önünde bulundurulursa bu tanım yeterli değil. Aslında kelimesi kelimesine güç bankası anlamına gelir. Telefonunuz veya başka elektronik cihazlarınız için ekstra veya dış batarya görevi görür.  Devamını oku

Kaplosuz Yedekleme

Yedeklemede Kablosuz Dönem

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte yedekleme ve saklama ürünlerinde de gözle görülür bir gelişme ve ilerleme meydana geldi. Yedekleme konusunda kablosuz döneme geçildiği günümüzde kablosuz yedekleme ürünleri hayli rağbet görüyor. Bu ürünler dosyalarınızı güvenle depolamanızı ve dilediğiniz zaman bu içeriklere kolayca ulaşmanızı sağlıyor. Devamını oku

37 Derece Akıllı Saat

Yeni Koçunuz: 37 Derece Akıllı Bileklik

İş hayatı, okul hayatı, günlük aktiviteler zamanı verimli kullanmanız konusunda sizi uyarıyor; çünkü zamanınız çok kısa! Sadece 24 saatiniz olan bir günde yapacaklarınızı planlamanız gerekiyor: işlerinizi, hobilerinizi, sporunuzu, ailenizle vakit geçirmeyi, arkadaşlarınızla dışarı çıkmayı… Bu kadar yoğunlukta kendinizi de ihmal etmemeniz gerekiyor. Bünyeniz acaba tüm bu yoğunluğa karşı nasıl tepki veriyor, hiç merak ettiniz mi? Her gün aynı ruh halinde olmayabilirsiniz, uykunuzu alamamış olabilirsiniz, dinamik tansiyonunuzda dalgalanmalar olabilir… Eh bu kadar yoğun tempoyu takip etmeye bir yaşam koçu lazım! “Benim yaşam koçu için bütçem yetmez” diyorsanız, sizi 37 Derece akıllı bileklik ile tanıştıralım.

37 Derece akıllı bileklik, şık ve kompakt yapısıyla bileğinize tam oturur ve 24 saat boyunca sizi takip eder. Üstelik bunun için sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmaz. Dilerseniz 37 Derece akıllı bileklikle ilgili biraz daha detaylara inelim. Devamını oku

Hibrit Otomobil

Hibrit Otomobillerin Fiyatları, Özellikleri ve Geleceği

Hibrit araçlar piyasaya sürüldüğünden beri kendilerinden gitgide daha fazla söz ettirir oldular. Peki, hibrit otomobillerin özellikleri nedir ve gerçekten de pazarlandıkları gibi gelecekleri parlak mı? Yazımızda hibrit araçların özelliklerinden faydalarına ve geleceğine kadar aklınızdaki birçok soruyu bulabilirsiniz.

Hibrit Otomobil Nedir?

Hibrit araçlar ne değildir ile başlayalım. Hibrit araçlar, tamamen elektrikli araçlar değildir. “Hybrid” melez anlamına gelen bir kelimedir. Adından da anlaşılacağı üzere bu araçlar hem elektrikle hem de benzinle çalışır.

Hibrit otomobiller nasıl çalışır?” diye sorarsanız o da şöyle: İlk çalışma elektrik motoruyla gerçekleşir ve (arabalara göre değişmekle birlikte) 50 km kadar bir hıza ulaştığınızda benzinli motora geçer.

Bu araçları satın aldığınızda fellik fellik şarj arayacağınızı da düşünmeyin çünkü birçok hibrit aracın elektrik motoru benzin motoru çalıştırılınca (veya fren yapılınca) şarj olabiliyor. Anlaşılacağı üzere özellikle kalabalık büyük şehirler için oldukça kullanışlı. Devamını oku

iPhone 7

iOS 10 Güncellemesinde 11 Yenilik

iOS 10 güncellemesi önce yazılımcılara sunuldu, daha sonra bütün kullanıcılara açıldı. iPhone 5 ve üstündeki telefonlar ile iPad 3 ve üzerindeki tabletlere yüklenebilen bu yeni güncelleme (hatta daha doğrusu sürüm), birçok büyük değişimi ve yeniliği de beraberinde getirdi. Haydi, bu güncellemenin getirdiklerine bakalım. Devamını oku

Akıllı Dövme

Akıllı Dövme: Beden Bir Kumanda Mı Olacak?

Dövme yaptırmanın tarihi tahmin ettiğinizden çok daha eskilere dayanıyor. Bedeni birtakım sembollerle boyamak, o sembollerle bedensel bir dil oluşturmak ve bir kendini ifade biçimi olarak dövme hemen her toplum ve kültürde karşımıza çıkan bir olgu. Ancak şimdi size bahsedeceğimiz dövmeler sanki zamanın ötesinden, tabiri caizse uzay çağından çıkıp gelmiş gibi. Her şeyin akıllısı var da dövmenin olmaz mı? Olmaz demeyin, oluyor. Akıllı dövmeler belki de yaşadığımız çağın en tuhaf icadı olarak karşımıza çıkıyor ve belki de artık bedenlerimiz birer akıllı makine olarak tarihe geçecek. Elbette bu dövmeler sayesinde. Hep birlikte akıllı dövme nedir bakalım. Devamını oku

Minecraft

Neden Minecraft Oynamalısınız?

Dünyaca ünlü bir bilgisayar oyunu ve artık bir mobil oyun olan Minecraft, oyuncularına kaynak bulup bina inşa etmeyi sağlayan, bazen de canavarlarla savaşılan sınırsız bir dünya yaratıyor. Ama aslında o, bir oyundan da öte. Üç boyutlu dünyada birçok beceri kazanmanızı sağlıyor.

Minecraft Nedir?

Minecraft oyunları ilk olarak masaüstü bilgisayarlar için çıktı. Başta da belirttiğimiz gibi temel olarak yeni binalar inşa ederek yeni bir dünya yaratmanıza olanak tanıyor ve ara sıra da çeşitli canavarlarla savaşmanız gerekiyor. 16 milyondan fazla satılan bu oyun, basit grafiklerine rağmen hala popüler. Bunda mobil cihazlar için tasarlanan Minecraft PE’nin de (Pocket Edition, yani Cep Versiyonu) etkisi büyük.

Neden Minecraft Oynamalısınız?

Devamını oku

Bulut Depolama

Cep Telefonunuz ve Bilgisayarınız İçin En İyi Yedekleme Uygulamaları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte masaüstü bilgisayarlarımız, dizüstü bilgisayarlarımız, cep telefonlarımız, tabletlerimiz oldu. Her cihazla birlikte veri depolama sıklığımız ve ihtiyacımız da arttı. Fakat bu sefer de verilerimizi kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldık. Bunun için de teknoloji şirketlerinden çözüm gecikmedi: yedekleme uygulamaları.

Bulut depolama nedir?

Yedekleme uygulamaları, farklı şekillerde çalışıyor. Temel olarak, sabit diske yedekleme yapan uygulamaların yanı sıra bulut depolamadan yararlanan uygulamaların sayısı da epey fazla. Bulut depolama, kullanıcılar için pratik, hızlı ve güvenli bir yöntem. Bu veri depolama yönteminde dijital veri mantıksal havuzlarda saklanıyor. Böylece, ona istediğiniz her yerde her zaman hızlı bir şekilde erişebiliyorsunuz. Üstelik, verileriniz fiziksel olarak tek bir hosting şirketinin sunucularında saklandığı için güvenli bir ortam yaratılmış oluyor.

Bulut depolama yöntemini de kullanan programların da bulunduğu yedekleme programları listesine göz atın: Devamını oku

Piyasayı Şekillendiren Markaların En İyi Cep Telefonları

Eskiden, akıllı telefonlar bir yana, cep telefonları için ancak birkaç marka varken günümüzde “En iyi cep telefonları hangileri?” diye sorduğunuzda upuzun bir listeyle karşılaşıyorsunuz. Ayrı markalar şöyle dursun, aynı markanın modelleri arasında bir seçim yapmak, hangi fiyata hangi özelliklere sahip olan ürünü almanız gerektiğine kadar vermek artık iyi bir araştırma süreci gerektiriyor.

En iyi cep telefonları karşılaştırma kriterleri elbette kişisel ihtiyaçlarınızın ne olduğuna göre değişiklik gösterir. Ne var ki, hemen her telefon kullanıcısının aradığı birtakım genel özellikler de var. Bu özellikleri göz önünde bulundurarak hazırladığımız en iyi cep telefonları listesi için yazının devamına göz atabilirsiniz. Devamını oku

Yaz için teknolojik eşyalar

Tatilde Yanınızda Bulundurmanız Gereken 11 Teknolojik Ürün

İster yaz olsun ister kış… Tatile gitmek, tatili beklemek ve güzel zaman geçirmek için planlar yapmak kadar heyecan verici çok az şey var. Tatil zamanı yaklaştığında bavulunuzu toplamak tüm bu heyecan verici ve mutlu sürecin bir parçası. Tatile giderken bavulumuza ne koymamız gerektiği konusunda çok yazıldı çizildi. Her birimiz kusursuz bir bavulun nelerle dolu olması gerektiğini aşağı yukarı tahmin edebiliyoruz artık; ancak bir eksikle. Tatile giderken alınacaklar listesi yapıp teknolojik ürünleri bu listenin dışında tutmak en azından gerçekçi olmaz. Tatile giderken yanınıza almayı düşünebilirsiniz diye sizin için 11 teknolojik üründen oluşan bir liste yaptık. Tatilde bile “bağlı” olmayı seçenler ve sevenler için bir kontrol listesi niteliğinde olsun istedik. İyi okumalar!

Devamını oku