Ev Hediyeleri

Ev Hediyeleri

Yılbaşı gelip geçmiş olabilir, ancak hediye alıp vermenin sıcaklığı her daim baki kalıyor. Ev hediyeleri, yılbaşında olduğu kadar yılın genelinde de ilişkileri ısıtan, insanları yakınlaştıran aksesuarlar olmuştur. Sevdiklerinize ev hediyeleri alıp yıl boyu sizi hatırlamalarını sağlayabilirsiniz. “Ev hediyesi ne alınır?” sorunuzun farklı kişiler ve farklı durumlar için yanıtları bu yazıda.

1. Yeni Taşınanlara Ev Hediyeleri: Ev Eksiklerini İyi Düşünün

Ev Hediyeleri Eksik

Yeni taşınan biri için ev hediyeleri bakıyorsanız öncelikle evin eksiklerini düşünün. Yeni ev hediyesi olarak sık sık alınan şeyler genelde kupalar, bardaklar ve kaseler gibi mutfak eşyaları çünkü hem taşınırken bir kısmının gözden çıkarılmış olma hem de gerçekten işe yarama ihtimalleri yüksek.

2. Yeni Evlenenlere Ev Hediyeleri: Kışlık Eşyalar Garantili Seçim

Ev Hediyeleri Kışlık

Yeni evlilere hediye seçerken işiniz gerçekten çok kolay çünkü özellikle soğuk ieçrisinde bulunduğumuz bu dönemde kışlık eşyalara odaklanabilirsiniz. Evcil bir çift söz konusuysa koltuklarının rengine uygun, yumuşak bir polar battaniye veya birbiriyle eşleşen panduflar (veya kaymaz tabanlı havlu çoraplar) harika ev hediyeleri olur.

3. İlginç Ev Hediyeleri: Şaşırtmayı Sevenlerden Sürprizleri Sevenlere

Ev Hediyeleri Saat

Ev hediyeleri satın alırken ille kullanışlılık şartı gözetmenize gerek yok. İlginç bir hediyelik eşya hiç düşünmediğiniz kadar ilgi çekebilir ve kullanılabilir. Ters saatler, öksüren küllük veya sincap şeklinde ceviz kırıcı gibi değişik ev hediyesi seçenekleri mevcut.

4. Kız Arkadaş İçin Ev Hediyeleri: Hiç Solmayan Çiçekler

Ev Hediyeleri Çiçek

Kadınlara ev hediyeleri alırken hemen akla çiçek gelmesi biraz klişe ama cazip bir yanı da var. Ev hediyesi alacağınız arkadaşınız pek canlı çiçeklerden yana değilse dekoratif bir saksıda asla solmayacak yapay çiçeklerden alabilirsiniz. Evin baş köşesine koymalık birçok güzel tasarım var.

5. Erkek Arkadaş İçin Ev Hediyeleri: Biraz Teknoloji

Ev Hediyeleri Hoparlör

Yine başka bir ev hediyeleri klişesi. Fakat yine kabul görmesi olası. Eğlenceli teknolojik ürünler konusunda epey seçeneğiniz var. Ev hediyeleri için ayırdığınız bütçeye göre Bluetooth bir hoparlör, araba şeklinde bir USB veya uzaktan kumandalı bir araba alabilirsiniz.

6. Sevgili İçin Ev Hediyeleri: Takım Eşyalar Her Zaman İyi Fikir

Ev Hediyeleri Takım

Kuzey Yarımküre’de yeni yıl aynı zamanda kış da demek. Aslında bu sevgilinize ev hediyeleri alacaksanız büyük bir avantaj. Sıcak içeceklerinizi birlikte içebileceğiniz iki kupa, ayaklarınızı sıcacık tutacak iki çift çorap ve daha başka takımlar aranızdaki bağı güçlendirmenize yardımcı olacak.

7. Çocuklu Arkadaşlar İçin Ev Hediyeleri: Aile Eğlencesi Yaratın

Ev Hediyeleri Puzzle

Çocuklu arkadaşlarınıza ev hediyeleri alırken bütün aile fertlerinin birlikte keyifli zaman geçirecekleri ev hediye çeşitleri üstünde düşünün. Elektronik aletleri bir kenara kaldırın. 1000 parçalık bir puzzle yapım aşamasında müthiş bir aile eğlencesi, bittikten sonra da harika bir tablo olur.

8. Anne Baba İçin Ev Hediyeleri: Haneye Canlılık Katabilirsiniz

Ev Hediyeleri Kuş

Ailenizin yanından ayrılalı epey olduysa, hele de anne babanız emekliyse onların hayatına canlılık ve neşe katacak ev hediyeleri düşünün. Hiçbir cansız nesnenin sizin yerinize geçemeyeceğini varsayarsak varlığıyla onları neşelendirecek bir canlıya ne dersiniz? Bakım kolaylığıyla muhabbet kuşu ilk sırada.

9. Dekoratif Ev Hediyeleri: Göze Hitap Eden Aksesuarlar

Ev Hediyeleri Fener

Sizin için “ev hediyeleri eşittir dekorasyon” ise hediyeyi götüreceğiniz kişinin tarzına göre çok güzel ev hediyeleri satın alabilirsiniz. Dekoratif mumlar, ferforje fenerler, özel tasarım saksılar ve daha nice seçenek sizi bekliyor.

10. Kışa Özel Ev Hediyeleri: Kırmızın Gücü

Ev Hediyeleri Mum

Aldığımız ev hediyeleri yıl boyunca kullanılsın isteriz ama tam da kışa özel ideal bir şeyler almak da gayet yerinde. Kırmızı mumlar, kırmızı çoraplar, samimiyet derecesine göre kırmızı iç çamaşırları en sık tercih edilen kışlık ev hediyeleri arasındadır.

11. El Yapımı Ev Hediyeleri

Ev Hediyeleri El Yapımı

Yukarıdaki seçenekleri harcamak istemeyiz ama en değerli ve en orijinal ev hediyeleri, aslında el yapımı ev hediyeleridir. Halihazırda uğraştığınız bir el işi varsa zaten mazeret aramayın ama böyle bir hobiniz yoksa, vaktiniz ve cesaretiniz varsa hama boncukları, polimer kil veya origami kağıtlarıyla internetten bulabileceğiniz şablonlara bakarak ilginç şeyler üretebilirsiniz. Sonuç çok önemli değil; önemli olan düşünmeniz!

Sizin de ilginç ev hediyeleri önerileriniz mi var? Yorumlar bölümünde bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin!

 

Dünya çapında en yaygın olarak yapılan kış sporlarını merak ediyor musunuz? O zaman sizi şu yazımız ile başbaşa bırakalım!

Önceki YazıSonraki Yazı