Ofis Ürünleri

Evde Çalışma Ofis Eşyaları

Beyaz yakalı çalışanlara sorsanız, “Vaktinizi en çok nerede geçiriyorsunuz?” diye. İstisnasız her birinden alacağınız yanıt ofislerdir. Ofis bir çalışanın habitatıdır, doğal yaşam ortamıdır adeta. E, eğer adaptasyon diye bir şeyin varlığına inanıyorsak –ki inanmalıyız- ofislerde çalışanların da çevrelerine uyum sağlama konusunda eşsiz bir yetenek gösterdiğinden, en azından bunun için çabaladığından eminizdir. Bu uyumda ofis çalışanlarına en çok yardımcı olacak şeylerden ilki çalışma ortamının kendi ihtiyaçlarına göre düzenlenmesidir. Ofis masanızda size hitap eden eşyalar bulundurmak, habitatınızı daha işlevsel kılacaktır. Sizin için ofis hayatınızı kolaylaştıracak 11 adet ürünü listeledik. Bu ofis ürünleri etrafınızda bulunması inanın birçok şeyi kolaylaştıracağını göreceksiniz.

1. Kupa

El Yapımı Kupa

Kendi zevkinize göre bir kupa edinmeyi unutmayın. Yoğun iş saatlerinde içilen kahvenin/çayın hesabını tutamıyorsanız hele, yanı başınızda varlığıyla kendisini hatırlatan tarz bir kupa olması iyidir.

2. Su Şişesi

Detoksun Faydaları

Bir ofis çalışanının hayatta kalabilmesi için günlük olarak yeterli miktarda su içmemeyi unutmaması gerekir. Cıvıl cıvıl renklerde, ister cam ister mika, bir su şişesi edinirseniz gün boyu susuz kalıp yorgun hissetmekten kurtulursunuz.

3. Termos

KupalarEn az bir iki saat kafanızı kaldıramayacağınız, pür dikkat odaklanmanızı gerektiren bir göreve başlıyorsunuz diyelim. Mutfağa gitmek dahi imkânsız. Ofis ürünleri listesinin vazgeçilmezi termosunuz yanınıza olunca sorun yok!

4. Gürültü Engelleyici Kulaklık

Gamer Eşyaları Kulaklık

Bazı günlerde ofisler bir panayır haline dönebilir ancak sizin de yetiştirmeniz gereken işleriniz vardır. Gürültü engelleyici kulaklıklar tam da bu zamanlar için imdadınıza yetişecek. Yanınızda kıyamet kopsa duymazsınız. Buraya tıklayarak gürültü engelleyici kulaklıkları inceleyebilirsiniz.

5. USB Çoklayıcı

USB ÇoklayıcıOfis ürünleri de teknoloji ile birlikte evrimleşiyor. Bazen bir USB girişi yetmez, ikinin de yetmediği olur, e üçüncüsünün boynu bükük mü kalsın. Hangi birisini çıkarsam da ötekini taksam diye sinir harbi geçirdiğiniz bütün zamanların intikamını bir USB çoklayıcı edinerek alabilirsiniz.

6. Mıknatıslı Ataş Kutusu

Mıknatıslı AtaşHiç ayrıntıymış gibi düşünmeyin. Önünüzde dağ gibi yığılan kâğıtları düzenlemenin (en azından geçici olarak) en kolay kolu ofis ürünleri demirbaşı olan ataş kullanmaktır. Ataş kutularının karmaşık yapısı bazen of dedirtebilir. O yüzden mıknatıslı ataş kutusu yapılmış. Kolay kullanım, vakitten tasarruf!

7. Çok Amaçlı Masaüstü Organizer

OrganizerOfis ürünleri denince sadece kalemler için değil, aynı zamanda etrafa yayılan küçük not kâğıtları, silgiler, yapıştırıcılar ve diğer minik ofis ürünleri için de ev olacak çok amaçlı bir masaüstü organizer edinmeniz ruhunuzu da aklınızı da derleyip toplayacak.

8. Ajanda

El Yapımı Defter

Artık not almanın tabletlerde, telefonlarda ya da bilgisayarlarda moda olduğu bir dönemdeyiz, kabul. Ancak hâlâ eski usul çalışmanın güzelliğine inananlar da mevcut. Bu kimseler için bir ajanda edinmelerini öneriyoruz. Şöyle ofis ürünleri arasından klas bir şey hoş olmaz mı?

9. Tasarım Not Kâğıtları

Post-it

Klasik beyaz küp şeklindeki not kâğıtlarından sıkılmış olabilirsiniz. Haklısınız da. Hem işlevsel hem de ofis masanıza baktığınızda yüzünüzü gülümsetecek tasarımlarda not kâğıtları bulmak pek de zor değil artık. Sandviç şeklinde olanını mı elma şeklinde olanını mı istersiniz?

10. Pano

Pano

Bizce ofis masanız için küçük bir pano edinmeniz oldukça işinize yarayacaktır. Sağa sola yapıştırdığınız yapışkan not kâğıtlarının karmaşasından hoşlanmıyorsanız, mıknatıslı ya da mantar pano edinip bütün önemli şeyleri oraya kolayca yapıştırabilirsiniz. Dirlik düzenin olduğu yerde başarı oluyor malum.

11. Kablo Tutucu

Kablolarınızı DüzenleyinOfis masalarınızda ya da ayaklarınızın altında pek çok kabloyla uğraşıp durduğunuzu biliyoruz. Telefonun kablosu, tabletin kablosu, harddiskin kablosu derken hepsi birbirine girdiğinde insanı ağlatacak kadar moral bozabiliyor. Kablo tutucular bunun için icat edildiler. Dosttur kablo tutucular, akıl sağlığınızın dostu!

Ofisinizde ya da evinizde daha verimli bir çalışma ortamının özlemini mi çekiyorsunuz? Buradan buyurun, daha verimli bir çalışma ortamı için önerilerimizi okuyun!

Önceki YazıSonraki Yazı