Bahçe Mobilyası

Eğer bahçeli bir eve sahipseniz birçoğumuza göre çok şanslısınız demektir. Doğaya yakın hissetmek, ağaçların ve çiçeklerin tadını çıkarmak sizlere de huzur veriyordur. Bir bahçeye sahip olmanın en güzel yanlarından birisi de dilediğiniz bitkileri yetiştirebiliyor olmanız. Tabii bahçenin tadını çıkarmak bunlarla sınırlı kalmıyor. Özellikle yaz günlerinde bahçede vakit geçirmek insana huzur veriyor. Biz de yaz günlerini bahçenizde en güzel şekilde geçirebileceğiniz bahçe mobilyası önerilerini sizler için hazırladık.

1. Olmazsa Olmaz: Masa Sandalye Takımı

Bahçe Masa Seti

Bahçe mobilyası denince aklınıza ilk gelen tabii ki masa ve sandalyeler olmuştur. Masa ve sandalye seçimi için en önemli kural bahçenizin büyüklüğüne göre karar vermek. Eğer oldukça geniş bir alana sahipseniz büyük takımları tercih edebilirsiniz. Küçük bir bahçeniz varsa portatif bahçe mobilyası setlerine bakmalısınız. Ayrıca küçük bahçenizi renklendirmek adına rengarenk bahçe masaları ve sandalyelerini de tercih edebilirsiniz.

Mobilya seçiminde en önemli kurallardan birisi de saklama alanı. Bahçe mobilyalarınızı kış günlerinde nerede saklayacağınızı belirlemelisiniz. Eğer saklama alanınız küçükse mutlaka katlanabilir mobilyalar tercih etmelisiniz.

2. Yaz Günlerinde Serin Serin Oturmak İçin Şemsiye

Bahçe Şemsiyesi

Bahçenizde bol bol ağaç yoksa düşünmeniz gereken en önemli konulardan birisi güneşten korunmak olmalı. Özellikle yaz aylarını bahçede geçirdiğimiz düşünülürse şemsiye büyük bir ihtiyaç. Siz de bahçeler için tasarlanmış geniş şemsiyeleri tercih edebilirsiniz. Özellikle ampul şemsiye adı verilen model hem kullanışlı hem de şık olması bakımından tercih sebebi.

3. Yumuşacık Koltuk ve Minderler

Bahçe Koltuğu

Eğer yeterli alanınız varsa bahçenizde keyif köşesi oluşturmak da en güzel fikirlerden. Bahçe masanızda yaptığınız hafta sonu kahvaltısının ardından yumuşacık minderlerle kaplı koltuğa oturup günün tadını çıkarabilirsiniz. Fakat evde kullanılan kumaşlar kesinlikle bahçe kullanımı için uygun olmayacaktır. Bu yüzden dış mekanlar için üretilen kumaşlardan yapılmış olan koltuk minderlerini seçmelisiniz. Bu kumaşlar hem her hava şartına uygun üretiliyor hem de nemden çok fazla etkilenmiyor. Ayrıca güneş yüzünden solma etkisi de oldukça az oluyor.

4. Zemini Unutmayın

Bahçe Zemini

Bahçe dekorasyonunuza biraz renk katmaya ne dersiniz? O zaman dış mekanlar için özel üretilen halı ve kilimlere göz atabilirsiniz. Rengarenk halı ve kilimler ile bahçeniz yepyeni bir görünüm kazanacaktır. Ayrıca bu halılar her hava şartına uygun üretiliyor ve oldukça dayanıklılar. Halı fikrinden hoşlanmadıysanız dekoratif taşlar ile zemini düzenleyebilir ve renklendirebilirsiniz.

5. Keyif Zamanları İçin: Salıncak

Bahçe Salıncağı

Bahçenizde boş bir köşe mi var? O zaman sizin için oldukça keyifli bir fikrimiz var. Bahçeler için özel olarak üretilen salıncaklardan satın alarak bu köşeyi değerlendirebilirsiniz. İster tek kişilik isterseniz de koltuk şeklinde olan bahçe salıncağı seçeneklerine göz atabilir, bahçeniz için uygun olanı seçebilirsiniz.

Bahçenizde uygun alan varsa salıncağa alternatif olabilecek diğer bir seçenek de hamaklar. Bahçenize bambaşka bir hava katacak olan hamak aynı zaman evdeki en favori köşeniz olabilir.

6. Eski Mobilyalardan Harikalar Yaratın

Küvet Saksı

Bahçe mobilyalarınızı tamamladıysanız şimdi bahçenizin dekorasyonu için diğer fikirleri düşünmeye başlamış olabilirsiniz. Bahçe aksesuarı olarak satın alabileceğiniz pek çok eşya var. Fakat bizim sizin için daha yaratıcı bir fikrimiz var. Eski mobilyalarınız varsa bunları bahçenizde değerlendirebilir ve benzersiz bir tasarım yaratabilirsiniz. İster eski bir yatak, ister bir küvet isterseniz de küçük bir sandalye. Ne olduğu fark etmez; eski mobilyalarınızı bahçenizde uygun bir köşeye yerleştirin. İçini toprak ve çiçek tohumlarıyla doldurun ve masallardaki gibi bir çiçek köşesi yaratın.

Önceki YazıSonraki Yazı