Stüdyo Daire Dekorasyonu

Dekorasyon daire

Stüdyo daireler ne kadar küçük olurlarsa olsunlar, insanın kendine ait bir evi, bir alanı olması gibisi de yok. Küçük evinizde bazen alan problemleri yaşıyor olabilirsiniz elbette ancak bu doğru dekorasyon uygulaması ile çözülebilecek bir durum. Sizin olan bu küçük alanı sevimli ve kullanışlı hale getirmek tamamen sizin elinizde. Hem genç işi, hem sıcak ve samimi, hem de çok fonksiyonlu bir daireniz olsun istiyorsanız, sizin için hazırladığımız stüdyo daire dekorasyonu önerilerine kesinlikle göz atmalısınız. Bu küçük ev dekorasyon önerileri arasında mutlaka size ve dairenize uygun bir şeyler bulacak, evinizi ve evinizde geçirdiğiniz zamanı daha keyifli ve işlevsel hale getireceksiniz.

Ayna kullanımı önemli!

Dekorasyon ayna

Dar alanlarda ayna kullanımı odanın geniş ve aydınlık görünmesi için en çok başvurulan yöntemlerden biridir. Küçük dairenizdeki pencerelerin karşısındaki duvara geniş bir boy aynası yerleştirirseniz, daireniz daha ferah ve aydınlık görünecektir. Ayna kullanmak, ev dekorasyonunda oldukça önemli bir yere sahip.

Duvara monte edilebilen televizyonları tercih edin.

Dekorasyon TV

Malum stüdyo dairelerde yer problemi ana problemdir. Dolayısıyla duvarları mümkün olduğunca etkili bir biçimde kullanmanız gerekiyor. Bir evin olmazsa olmazı televizyon seçiminde duvara monte edilen televizyonları tercih edin ki yer kaplayan televizyon sehpalarına ve ünitelerine gerek duymayın.

Stüdyo dairenizi bölümler halinde düşünüp tasarlayın.

Dekorasyon daire

Stüdyo daire dediğimiz şey tabii ki tek odadan oluşuyor. Bu nedenle, dolayısıyla stüdyo daire dekorasyonu söz konusu olduğunda odayı kafanızda bölmeniz ve eşya yerleşimini ona göre yapmanız evinizin hem estetik hem de derli toplu görünmesini sağlayacaktır. Örneğin, yatağınızı bir koltukla ayırıp o sınırdan itibaren iki farklı yaşam alanı yaratabilirsiniz.

Hafif ve açık renkli perdeler tercih edin.

Dekorasyon perde

Stüdyo daire dekorasyonu sırasında ağır görünümlü ya da kumaşı gerçekten de ağır perde modellerinden uzak durmalısınız. Koyu renkli perde ve tül seçiminden de kesinlikle kaçının. Daha hafif ve eve gün ışığı girmesini sağlayacak perde ve tül modellerini tercih edin.

Karyolanızın altını depolama alanı olarak kullanın.

Dekorasyon kutular

Eğer bazalı bir yatağınız yoksa, karyolanızın altını etkili bir biçimde kullanmanın yöntemlerini öğrenmek zorundasınız demektir. Ayakkabı kutuları, dekoratif kutular, hurçlar ve benzeri ürünler ile dağınıklığı ortadan kaldırmak için karyolanızın altını kullanın. Eğer karyolanızın altındakilerin görünmesini istemiyorsanız, zevkinize uygun bir kumaş ile perdeleyebilirsiniz. Etrafın ferah görünmesi, stüdyo daire dekorasyonu sürecinin en önemli detaylarından.

Gardırobunuz…

Dekorasyon gardrop

Belki de en çok yer kaplayan mobilyalardan biri olan gardıroplar sadece cüsseleri ile değil, aynı zamanda açılıp kapanan kapıları ile de yer tasarrufuna engel olurlar. Yer tasarrufu sizin için oldukça değerli. Gardırobunuzun kapaklarını söküp yerine bir şık bir kumaş asabilirsiniz.

Duvarlarınızı kullanın.

Dekorasyon duvarlar

Duvarlar ev dekorasyonu tasarımında can kurtaran yerlerdir. Duvarlarınıza dekoratif raflar monte ederek dairenizi daha derli toplu bir hale getirebilirsiniz. İsterseniz kendiniz kendi zevkinize göre raf tasarımı yapabilir ve duvara monte edebilirsiniz, isterseniz hazır olarak satılan dekoratif duvar raflarından edinebilirsiniz.

Sepetler

Sepetler

Sepetler stüdyo daire dekorasyonunda evinizin derli toplu durması için kullanabileceğiniz ürünlerdir. Çeşitli boyutlarda hasır sepetler edinerek (dilerseniz istediğiniz renge boyayabilirsiniz üstelik) hem duvar raflarının üzerine yerleştirebilirsiniz, hem de dairenizin bir köşesinde normalde dağınıklık yapacak küçük eşyalarınızı içlerine doldurabilirsiniz. Estetik bir stüdyo daire dekorasyonu için sepetler vazgeçilmez ürünler olarak karşımıza çıkıyor.

Mutfak bölümünü ayırabilirsiniz.

Dekorasyon mutfak

Stüdyo dairelerde en çok dert edilen mevzu kimi zaman dağınık kalan mutfağın her zaman gözünüzün önünde durması ve göz zevkinizi bozması olabilir. Misafirleriniz gelebilir ve hazırlıksız yakalanabilirsiniz örneğin. Kimse bulaşıklarla birlikte oturmak istemez. Bu durum için mutfak bölümünü iki duvarın arasına gereceğiniz dekoratif bir perde ile gizleyebilirsiniz. Böylece yapacağınız ev dekorasyonunda mutfağı evin diğer kısmından ayırmış olursunuz.

Küçük Evinizi Daha Geniş Göstermek İçin 11 İpucu yazımızı da mutlaka okumalısınız!

Önceki YazıSonraki Yazı