Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Banyo dekorasyonu en az evin diğer alanları kadar önemli. Seçeceğiniz dekorasyon ürünleri ile banyonuzun evinizin en huzurlu alanı haline getirebilirsiniz. Banyo dekorasyonunuzda birçok renk ve ürün seçebilirsiniz. Biz de sizler için en ekonomik yoldan en güzel banyoları yaratmanın ipuçlarını derledik.

Marjinal Banyo Perdeleri

Banyo Perdesi
n11.com

Banyo dekorasyonu denince akla ilk gelen madde banyo perdesi. Banyonun en büyük bölümünü küvetin kapladığı düşünülürse seçilecek olan perdenin etkisi büyük. Siz de banyo dekorasyonunuzu yenilemeye banyo perdesinden başlayabilirsiniz. Banyo perdesi seçiminde özgür olun. İsterseniz rengarenk perdeler ile banyonuza neşe katabilirsiniz. Ya da klasiğin dışına çıkarak marjinal olabilirsiniz. Bunun için ilginç ya da komik mesajlara sahip banyo perdelerini seçebilirsiniz.

Işık Katın

Ayna Üstü Aplikler

Evlerin atmosferini en iyi şekilde değiştiren öğeler aydınlatma ürünleri. Banyonuzun atmosferini oldukça ekonomik fiyatlarla değiştirebilirsiniz. Işıklandırmanın hem ekonomik hem de oldukça etkileyici öğeleri olan ayna üstü aplikleri kullanın. Aynalarınızın üzerine ekleyeceğiniz birbirinden çeşitli aplik lambalar ile fark yaratın.

Hasırın Doğallığından Faydalanın

Hasır Sepet

Hasır ürünler doğal görünümleri ile evlere yumuşak ve şık bir hava sağlıyor. Banyolarda hasır kullanımı da oldukça şık bir hava yaratabilir. Hem uygun fiyatlı hem de dekoratif hasır çamaşır sepetlerini tercih edebilir, farklı boyutlara sahip sepetler ile banyo dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Mutlaka Ayna Kullanın

Banyo Aynası

Banyoların en gösterişli öğelerinden birisi aynalar. Ayna kullanımı için tercih edebileceğiniz pek çok yöntem var. Büyük bir ayna kullanarak banyonuzun daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Ya da küçük makyaj aynaları ile banyo dekorasyonunuza özgün bir hava katabilirsiniz. Bunun için oldukça ekonomik yöntemler de var. Sıradan bir aynaya deniz kabukları ile çerçeve yaparak kendi aynanızı oluşturabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey silikon tabancası ve farklı boyutlara sahip deniz kabukları.

Tepsiler ile Zarafet Katın

Banyo Tepsisi

Banyo dekorasyon modelleri içerisinde en dekoratif öğelerden birisi tepsi kullanımı. Banyolar için satılan özel tepsilerden alabilirsiniz. Ya da kullanmadığınız bir tepsinizi bunun için ayırabilirsiniz. İçerisine mini misafir havlusu, kokulu sabunlar ve çiçek koyarak banyonuzun en güzel köşesini yaratabilirsiniz.

Olmazsa Olmaz: Aksesuarlar

Banyo Aksesuarları

Diş fırçalık, sabunluk, pamukluk gibi aksesuarlar banyoların olmazsa olmazlarından. Banyo dekorasyonunuz temel hatları ile hazırsa sıra geldi bu öğeleri belirlemeye. Renk ve model seçiminde banyonuz ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

Banyonuz Mis Gibi Koksun

Banyo Mumları

Banyo denince akla temizlik ve güzel kokular geliyor. Banyonun mis gibi kokması için kokulu mumlardan faydalanabilirsiniz. Kokulu mumları banyonuza yerleştirdiğiniz sepetin içerisine koyabilir ya da banyo dolabınızın üzerinde farklı boyutlardaki mumlar ile dekoratif bir hava yaratabilirsiniz.

Bambu ile Doğallığı Yakalayın

Bambu Paspas

Son dönemlerde bambu malzelemeler doğal yapıları ile ilgi çekiyor. Siz de banyo dekorasyonunuza son dokunuşu bambu banyo paspası ile yapabilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı