Ramazan Bayramı’nda Tatile Gidemeyenler İçin 11 Alternatif

Ramazan Bayramı

Müslümanların ibadetlerini yerine getirdiği Ramazan ayının sonlarına doğru yaklaşıyoruz. Ramazan ayının bitimi, herkesin dört gözle beklediği Ramazan Bayramı’nın gelişini müjdeliyor. Ramazan Bayramı’nın Türkiye kültüründeki yeri her zaman ayrı olmuştur; tüm dini bayramlar gibi. Hemen herkes Ramazan Bayramı için tatil planları yapmaya başlar öncelikle. Şehirlerarası bayram ziyaretlerinden tutun, tatil yörelerine kısa kaçamaklara kadar herkesin heyecanla beklediği Ramazan Bayramı için eğer bir tatil planı yapmayı tercih etmiyorsanız, sizin için önerebileceğimiz tatil dışı aktiviteler var. Bulunduğunuz şehirde, hazır şehir boşalmışken ve herkes akın akın başka yerlere kaçmışken, Ramazan Bayramı boyunca yapabileceğiniz aktivite önerileriyle karşınızdayız.

Tabi ilkin Ramazan Bayramı ne zaman, hatırlatalım. Ramazan Bayramı 2017 yılı için 25 Haziran Pazar günü başlıyor ve üç gün sürüyor. Bu üç gün boyunca aşağıdaki aktiviteleri yapmayı düşünebilirsiniz:

Ramazan Bayramı Klasiği: Akraba, Eş-Dost, Komşu Ziyareti

Ramazan Bayramı Akraba Ziyareti

Madem Ramazan Bayramı sizin için bulunduğunuz şehirde geçecek, sizinle aynı şehirde yaşayan ve sizin gibi tatile gitmemiş olan büyüklerinizi, akrabalarınızı, tanıdıklarınızı ya da komşularınızı ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Hem mis gibi Ramazan Bayramı ikramlarından faydalanırsınız, hem de gönül yapmış olursunuz, fena mı?

Yakın Yerlere Günübirlik Geziler

Ramazan Bayramı Günübirlik Gezi

Ramazan Bayramı için çoğu kişi deniz, kum, güneş tatili için kıyı şeridine akın ettiyse, siz ise Ramazan Bayramı tatilinin üç gününün üçünde de evde oturmayayım diye düşünüyorsanız, şehrinizin etrafında günübirlik olarak gidip gezip akşam da eve dönebileceğiniz yerlere uğrayın, keşfedin deriz.

Kendi Şehrinizde Turist Olmak

Ramazan Bayramı Turist

Ramazan Bayramı boyunca yaşadığınız şehirde daha önce gidip görmediğiniz fakat görülmeye değer olduğunu duyduğunuz, planlayıp bir türlü yolunuzu düşüremediğiniz yerlere, kafelere, parklara gidin. Hem şehirdeki nüfus azalmışken, rahat rahat görebilirsiniz her şeyi.

Dizi ve Film Maratonu

Ramazan Bayramı Film Maratonu

Sinemanın iyileştirici gücünü hafife almayın ve Ramazan Bayramı boyunca yorgunluğunuzu bol bol film izleyerek atmayı bir düşünün. Kendinize Ramazan Bayramı’nda İzlenecek Filmler listesi hazırlayıp her gün şimdiye kadar izlemeyi ertelemiş olduğunuz filmleri izleyin.

Aynı Kaderi Paylaştığınız Arkadaşları Selamlamak

Ramazan Bayramı Arkadaşlarla Buluşma

Belki yakın çevreniz de sizin gibi Ramazan Bayramı için tatil planı yapmamıştır, olamaz mı? En azından yapmayan birkaç keyifli insan bulabilirsiniz. Arkadaşlarınızla güzel bir şehir turu yapabilir, normal zamanda planlayıp hiç gerçekleştiremediğiniz şehir aktivitelerini yapabilirsiniz. Güzel bir piknik mesela?

Bir Türlü Bitmeyen O Kitap Var Ya…

Ramazan Bayramı Kitap

Aylardır elinizde gezen, çantanızda sizinle oradan oraya dolaşan ancak bir türlü sona ermeyen bir kitabınız mı var. Gelin bu kitabı bitirin ve rafa kaldırın. Ramazan Bayramı, en az bir kitap bitirdiğiniz bir bayram olsun.

Gamerlara Gün Doğdu!

Ramazan Bayramı Gamer

Eğer bir gamersanız ve tatile çıkmadıysanız, Ramazan Bayramı size ayrı bir bayramdır. Sabah uyanın ve gece artık gözleriniz kapanana kadar oyun maratonuna koşun. Sizden mutlusu yok.

Bahar Temizliği

Ramazan Bayramı Bahar Temizliği

“Bahar” temizliği dediğimize bakmayın; birkaç ay önce yapmayı planlayıp da yazın ortasına gelmiş olmamıza rağmen bir türlü elinizin gitmediği o temizlikten bizim de haberimiz var. Sizce de bu Ramazan Bayramı tam zamanı değil mi?

…ve Hep Ertelediğiniz O İşler

Ramazan Bayramı Erteleme

Eski kıyafetleri toplayıp atmak, evrak kalabalığını düzeltmek, iade etmek istediğiniz o ayakkabıları geri vermek, köpeğinize yeni bir tasma almak ve daha nicesi… Hayat koşuşturmacası içerisinde erteleyip durduğunuz her şeyi bu bayram yapmanız ve tertemiz bir Yapılacaklar Listesi ile yeni haftaya başlamanız mümkün!

Siz de Ramazan Bayramı için tatil planları yapmayanlardansanız, bizimle Ramazan Bayramı boyunca neler yapmayı düşündüğünüzü Yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Ramazan bitmeden son menülere Domates Soslu Köfte de eklenmesin mi? Tarifi burada!

Önceki YazıSonraki Yazı