blog11-Kombin

Rahat ve Şık Kombin Önerisi

Baharı yarıladık bile ama mayıs ayı bize hala tam olarak sıcak yüzünü göstermedi. O yüzden yine değişken havaya uygun bir kombinle karşınızdayız. Bu haftaki sade ama capcanlı kombinimizi genç kızlar kadar ruhu coşkuyla dolu bütün kadınlar deneyebilir. Kombininizdeki parçaları oluştururken hiçbir Devamını oku

Sivilce Nasıl Geçer: Sivilce Maskeleri

Sivilce nasıl geçer” sorusunun sivilceli bir cildi olan ve kendini yüzündeki sivilce ve sivilce izleri ile mücadeleye adamış herkes için sıradan bir sorudan çok, karmaşık bilimsel araştırmaları külliyat halinde hatmedecek kadar azim veren bir hayat gayesi olduğunu tahmin edebiliyoruz. Cilt lekeleri ve sivilcelerinizin cildinizde kötü bir hatıra niyetine bıraktığı sivilce izi ile mücadele etmenin türlü yolları var elbette. Öncelikle iyi bir cilt doktoruna görünmek ve yüzünüzdeki sivilceler için hangi tedaviyi uygulamanız gerektiğini öğrenmek önemli. Cilt lekeleri ve sivilce izi için doktorunuzun tavsiyelerinin yanı sıra evde kendiniz de doğal çözümler uygulamak isteyebilirsiniz. O zaman evde akne, sivilce ve leke tedavisi için öneriler bulabileceğiniz bu yazımız tam size göre! Devamını oku

Tırnak Bakımı

Tırnak Bakımı: Evde Manikür Pedikür Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

El bakımı ve ayak bakımı hemen her kadın için önemlidir. Ellerimiz ve ayaklarımızın güzel görünmesi, özgüvenimizde yükseliş sebebidir. Saklamadığınız tırnaklar, bakımlı ve güzel eller ve ayaklar için kuaförlerde ve güzellik salonlarında yeterince zaman harcadığınızı düşünüyorsanız eğer, sizin de evde manikür pedikür yapmaya başlama zamanınız gelmiş demektir. Evde tırnak bakımı yapmak için birtakım malzemelere ihtiyacınız olacak. Bu yazımızda, evde manikür ve pedikür için gerekli malzemeleri size tanıtalım istedik. Sağlıklı ve bakımlı günler geçirmeniz dileğiyle iyi okumalar!

Devamını oku

Makyaj Fırçaları

Kusursuz Görünümün Sırrı: Makyaj Fırçaları

Makyaj fırçaları, makyaj malzemelerini uygulama esnasında kullanılan fırçalardır. Mükemmel bir makyaj uygulaması yapmak için doğru fırçayı doğru zamanda kullanmanız gerekiyor. Makyaj fırçası satın alırken kaliteli olanlarını tercih etmeniz hem makyaj malzemelerini sürerken size kolaylık sağlayacak hem de yıkarken tüy dökme gibi sorunlar yaratmayacak. Dilerseniz kabuki makyaj fırçalarını kullanmayı deneyebilirsiniz. Kabuki makyaj fırçaları, en iyi kıllardan kesme işlemi olmadan yapılır. Kıllar, fırçaya el ile monte edilir ve alttan çekerek şekil elde edilir, böylece fırçalar yumuşaklığını korur. İstenilen etkiyi kusursuz şekilde gerçekleştiren kabuki fırçalar, makyaj yapmayı seven kişiler tarafından fazlasıyla tercih ediliyor.

Günlük hayatınızda daha profesyonel makyaj yapmak için makyaj fırçalarından yararlanabilirsiniz. Makyaj fırçalarını tek tek alabileceğiniz gibi set olarak da alabilirsiniz. Makyaj fırçası seti içerisinde yer alan fırçaların hangi aşamada uygulandığını sizin için sıraladık:

Kapatıcı Fırçası

1.Kapatıcı Fırçası

Özellikle göz altınıza uygulayacağınız kapatıcınızın eşit şekilde dağılması için kapatıcı fırçalarından yararlanabilirsiniz. Yassı ve yumuşak tüylere sahip olan kapatıcı fırçası ile alt kirpik diplerine kadar kolayca kapatıcı uygulaması yapabilirsiniz. Katı kapatıcı kullanıyorsanız çizgi oluşmaması için fırça kullanmanız önerilmekte.

2.Fondöten Fırçası

Fondöteni yüzünüze kusursuz bir şekilde sürebilmek için fondöten fırçası kullanmayı deneyebilirsiniz. Ten renginize uygun olarak seçtiğiniz fondöteninizi parmaklarınızla uyguladığınızda tabaka gibi görünen bir sonuca ulaşabilirsiniz. Saç çizgisinden itibaren maske gibi görünen fondöten hoş görünmeyecektir. Fondöten fırçası çeşitleri arasında çeşitli sap uçlarına sahip olanları bulunuyor.

Fondöten Fırçası
Pudra Fırçası

3. Pudra Fırçası

Fondötenin üzerine uygulayacağınız pudrayı da fırça kullanarak sürmeniz gerekiyor. Dairesel ya da tampon hareketlerle pudra uygulaması yaparsanız fondöteni yüzünüze sabitlemiş olursunuz. Pudranın yüzünüze eşit dağılması ve doğal bir görüntü oluşturması için uzun kıllara sahip olan pudra fırçalarını kullanabilirsiniz. Pudra fırçası seçimini yüz büyüklüğüne göre yaparsanız daha rahat kullanım imkanı elde edersiniz.

4.Dudak Fırçası

Kusursuz dudaklara sahip olmak için ruj uygulamasını dudak fırçası ile yapmanız gerekiyor. Tam dudak şeklinize göre ruj sürmek için dudak fırçası oldukça ideal. Tüyleri dağınık olmayan küçük bir fırça olan dudak fırçası ile dudaklarınızın köşelerine de ruj uygulaması yapabileceksiniz. Ayrıca dudak fırçasını kullanarak farklı renk tonlarında ruj elde edebilirsiniz.

Dudak Fırçası
Eyeliner Fırçası

5. Eyeliner Fırçası

Göz kapaklarınıza jel eyeliner uygulaması yapmak için ince ya da kesik uçlu eyeliner fırçalarını kullanabilirsiniz. İnce eyeliner fırçalarının kontrolü zor olduğu için kesik uçlu eyeliner fırçaları ile eyeliner sürmek daha kolaydır. Mükemmel bir şekilde eyeliner sürmek için Eyeliner Nasıl Sürülür? adlı yazımızı inceleyebilirsiniz. Eyeliner fırçası ile gözlerinize dumanlı bir efekt katabileceğiniz gibi alt kirpiklerinize de far uygulaması yapabilirsiniz.

6.Kaş Fırçası

Kaş fırçası ile seyrek kaşları doldurabilir, kaşlarınızın şeklini daha da belirgin hale getirebilirsiniz. Kaş fırçasının bir diğer özelliği ise kaşlarda kalan far, pudra gibi diğer makyaj artıklarını temizlemesi. Unutmayın! Bir kadının güzelliğini ön plana çıkaran en önemli detaylar arasında kaşlar ve saçlar yer alıyor.

Kaş Fırçası
Allık Fırçası

7.Allık Fırçası

Tüyleri daha yumuşak olan allık fırçası ile elmacık kemiklerinizi belirginleştirebileceğiniz allık uygulamasını yapabilirsiniz. Cilt tonunuza uygun olarak seçtiğiniz allık ile yüzünüzü daha genç ve daha taze gösterebilirsiniz. Ucu kesik ve yassı allık fırçaları bulunmakta. Allık uygularken doğru oranda uyguladığınızda emin olun. Bunun için allığa bandırdığınız fırçayı yüzünüze sürmeden önce parmağınızla hafifçe silkeleyin.

8.Far Fırçası

Düz uçlu far fırçası çeşitleri ile farı göz kapaklarınıza rahatça sürebilirsiniz. Far fırçası çeşitleri arasında dağıtma ve karıştırma fırçaları bulunuyor. Farklı renk far sürdüğünüzde karıştırma fırçası ile karıştırdığınızda daha doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Far Fırçası
Aydınlatıcı Fırça

9.Aydınlatıcı Fırçası

Yüzünüzde vurgulamak istediğiniz yerleri ön plana çıkarmak ve sağlıklı bir ışıltı vermek için aydınlatıcı uygulamayı tercih edebilirsiniz. Aydınlatıcının son derece hafif bir şekilde uygulanması gerekiyor. Bunun için en ideal uygulama yöntemi ise aydınlatıcı fırçası kullanmak.

10.Bronzer Fırçası

Bronzer, her ne kadar sadece yaz aylarında kullanılması gereken bir kozmetik ürünüymüş gibi görünse de aslında cilt rengini ısıtmak, yüzü gölgelendirmek ve boyutlandırmak için kullanılır. Küçük fırçalar orantısız bir dağılıma neden olacağı için dolgun bronzer fırçası ile uygulama yapabilirsiniz.

Bronzer Fırçası
Kontür Fırçası

11.Kontür Fırçası

Ten makyajının son adımlarından biri olan kontür ile yüz hatlarınızı daha belirgin bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Yüz hatlarını belirginleştirdiğiniz zaman daha güzel göründüğünüzü fark edeceksiniz. Bunun için kullandığınız makyaj malzemeleri kadar kontür fırçasının da önemi büyük. Kontür fırçaları ile yüzünüze istediğiniz boyutu kazandırabilirsiniz. Kontür makyajı yapmaya yeni başlayacaksanız açılı kontür fırçaları tercih edebilirsiniz.

Sıcak günlerde nasıl makyaj yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Çiçekli Elbise

Mezuniyet Elbisesi Seçerken Bunlara Dikkat!

O kadar yoruldunuz, çalıştınız, gecenizi gündüzünüze kattınız ve başardınız! Sonunda ders çalışarak sabahlamalar, koşarak derse yetişmeler, ders notlarının peşinde koşmalar bitiyor… Bu başarıyı en mükemmel şekilde kutlamayı çoktan hakettiniz. Mezuniyet günü, okulun en şık ve en gözde kızı olabilmek için bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Mezuniyet elbisesi seçerken hangi noktalara dikkat etmeli, hangi detayları göz önünde bulundurmalı, hangi renkleri tercih etmeli gibi soruların cevabını Devamını oku

Gelinlik Modelleri

2017 Gelinlik Modelleri

Hem bahar/yaz hem de sonbahar/kış 2017 gelinlik modelleri için moda haftaları çoktan düzenlendi. Genel olarak bahar/yaz için canlı renkler ve hareketli kesimler tercih edilirken sonbahar/kış için soğuk havada gelinleri üşütmeyecek modeller sergilendi. Devamını oku

Anneler Günü Hediyeleri

Güzelliğe Güzellik Katan 11 Anneler Günü Hediyesi

Hepimizin annesi en güzel! Peki bu Anneler Günü’nde annenizin güzelliğine güzellik, gençliğine gençlik katmak istemez misiniz? Henüz Anneler Günü hediyesi olarak ne alacağınıza karar veremediyseniz, önerilerimiz işinize yarayabilir. Anneler Günü ne zaman diye merak ediyorsanız, bu yıl 14 Mayıs 2017 tarihine denk geldiğini hemen söyleyelim. Tarihteki ilk Anneler Günü nasıl ortaya çıktı biliyor musunuz?

Hızla akıp giden zaman kadınları ne yazık ki olumsuz etkiliyor. Zamana yenik düşen cildin yenilenmesi ve eskisi gibi güzel görünmesi için biraz desteğe ihtiyacı var. Vücut bakım ürünleri, masaj yağları, kırışıklık kremleri ve maskeler, kadınların güzelliğine güzellik katmak için geliştirilmiş. Annenizin de her zaman güzel ve genç kalabilmesi için bu ürünlere ihtiyacı olabilir… Klişe haline gelen Anneler Günü hediyesi seçeneklerinden sıkıldıysanız, bu yıl annenize bir güzellik yapın! Bir kadının varlığından asla sıkılmayacağı şeyler arasında makyaj malzemeleri ve kişisel bakım ürünleri bulunuyor, bizden söylemesi. Siz de annenizin mutluluğuna mutluluk katmak için derlediğimiz hediye listesine göz atabilirsiniz.

Devamını oku

Vücut Tipine Göre 11 Gelinlik Önerisi

Düğün gününde mükemmel bir gelin olmak isteyenler, öncelikle gelinlik modelini seçerken vücut tipini göz önünde bulundurmalı. Dışarıdan beğendiğiniz bir gelinlik modeli, üzerinizde sandığınız kadar güzel durmayabilir. Bu nedenle de gelinlik denemesi yaparken vücut tipine uygun olanlar seçilmeli. Hayalini kurduğunuz gelinliği giydiğiniz zaman hüsrana uğrayabilirsiniz. Bazı kadınlar kabarık gelinlik modelleri ile tıpkı prenses gibi görünmeyi hayal eder. Oysa bu model gelinliği giymek için vücut tipinin de uygun olması gerekir. Aynı şekilde vücuda tam oturan balık model gelinlikler için de vücut yapısının gelinliği taşıyabilecek şekilde olması gerekir. Vücudunuzda bulunan kusurları kapatan ve mükemmel görünmenize yardımcı olan gelinlik modelini bulmak için hazırladığımız listeye bakabilirsiniz. Devamını oku