Gelin Çiçeği Nasıl Olmalı?

Düğün gününüzde, tüm gözler üzerinizdeyken kusursuz görünmek istemez misiniz? Gelinlerin en gözde aksesuarları arasında gelin çiçeği yer almaktadır. Tüm gün boyunca size eşlik edecek olan gelin çiçeğinizi seçerken birtakım detayları göz önünde bulundurmanız gerekmekte. Düğün gününüzde tüm detaylarınızın kusursuz görünmesini istiyorsanız, gelin çiçeğinizi seçerken de son derece özenli davranmanızda yarar olacaktır. 2017 gelin çiçeği modelleri arasında genelde kır çiçeklerinden oluşturulmuş buketler bulunmakta. Düğün gününüz, sizin en mutlu gününüz olacağı için gelin buketinizi de en sevdiğiniz çiçeklerden yaptırabilir ve mutluluğunuza mutluluk katabilirsiniz. Gelin çiçeğinizi yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli detaylar arasında gelinliğiniz ve düğün mekanı yer alıyor.

Papatya Gelin Buketi

Kır düğünü için gelin çiçeği seçimi:

Kır düğünü yapmayı planlıyorsanız, kır çiçeklerinden oluşturulmuş bir gelin buketini tercih edebilir, hatta saçınıza da buketinizde yer alan çiçeklerden bir tanesini takarak daha güzel görünebilirsiniz. Papatya seven kadınlar için kır düğünü konsepti ve papatya gelin buketi uygun bir seçenek olacaktır. Gelin arabasını süslerken de yine papatyalar iliştirerek konsepti tamamlayabilirsiniz.

Gösterişli Gelin Buketi

Havuz başı ya da balo düğünü için gelin buketi seçimi:

Düğünüzü havuz başında ya da bir otelde yapacaksanız, daha gösterişli gelin çiçeklerine göz atabilirsiniz. Düğününüz ilkbahar ve yaz mevsiminde olacaksa, canlı gelin buketi yaptırmayı tercih edebilir ve gün boyunca mis gibi kokan gelin çiçeğinizin olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle mis gibi kokan çiçekler kadınların gönlünü fethettiği için düğün gününüzde siz de lavanta gelin buketi, lale gelin buketi, gül gelin buketi gibi gelin çiçeği modellerini tercih edebilirsiniz.

Mor Gelin Buketi

Bembeyaz gelinliğinize renk katmak için mor gelin çiçeği kullanmayı tercih edebilirsiniz. Mevsimin en güzel canlı çiçeklerinden hazırlanan gelin buketi ile düğün gününüzde mükemmel görünmek elinizde. Dilerseniz gelin çiçeğinizde bulunan çiçeklerden bir tutamı gelin saçınıza ekleyebilir, dilerseniz de gelin buketi ve gelin tacı çiçeğini set olarak satın alabilirsiniz. Gelin çiçeği ve tacı ile mükemmel düğün fotoğrafları çekebilirsiniz.

Pembe Gelin Buketi

Renkli ve göz alıcı bir gelin olmak istiyorsanız, gelinliğinizin arkasına pembe bir fiyonk iliştirebilir ve gelin çiçeğinizi de pembe renkli gül buketi olarak tercih edebilirsiniz. Özellikle fotoğraf çekimlerinde çiçeğinizin görevi büyük olacaktır. Farklı bir düğün konsepti düşünüyorsanız, farklı çiçekleri bir araya getirerek kendi özel gelin buketinizi yaratabilirsiniz. Aynı şekilde gelin çiçeği yapımı için gelin buketi malzemeleri satın alabilir ve yine bu özel gün için çiçeğinizi kendiniz tasarlayabilirsiniz. Ucuz gelin buketi modelleri içinize sinmediyse hemen gelin buketini kendiniz yapın, bütçenizi koruyun.

Gelin buketi, gelinlik ile birbirini tamamlamalı

Özenerek seçtiğiniz gelin buketinizin görüntüsünü çok sade bırakabileceğiniz gibi, tüllerle ve fiyonklarla da süsleyebilirsiniz. Gelinliğiniz çok sadeyse, buketinizi süslü; gelinliğiniz çok detaylıysa, gelin buketinizi sade seçerek ortaya uyumlu bir görüntü çıkarabilirsiniz. Gelin çiçeğinizi bir ömür boyu saklamak ve anısını hatırlamak istiyorsanız, yapay gelin çiçeği modellerini tercih edebilirsiniz. Otantik bir konsept oluşturmak isterseniz, hasırlı gelin çiçeği modellerini inceleyebilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı