Erkek Bakımı: Tıraş Ürünleri

Tıraş Ürünleri

Muhtemelen herkes bunu çok iyi biliyordur ama biz yine de yeniden söyleme ihtiyacı duyduk: yüzünüz önemlidir. Özellikle erkek bakımı söz konusu olduğunda, ilk dikkat çeken yer yüzdür! İnsanlarla önce yüzünüz aracılığıyla karşılaşırsınız. İş görüşmeleri, yeni arkadaşlıklar ve romantik karşılaşmalar boyunca diğerleri sizinle ilkin yüzünüz aracılığıyla tanışırlar. Bu bakımdan, yüzünüz ve karşısındakilere nasıl hissettirdiği en önemli ilişkilerin gidişatını belirleyecek biricik bölümüdür vücudunuzun. Bu nedenle, yüzünüzün görünüşü gerçekten iyi olmalıdır. Tıraş olduktan sonra, cildinizin kuru ya da yaralı bereli olmasını elbette istemezsiniz. O halde, cildinizin yumuşak hissettirmesini ve görünmesini sağlayacak tıraş ürünlerine ihtiyacınız var diyebiliriz. Muhteşem tıraşlı yüzünüz ile şampiyon gibi hissetmek için aşağıdaki erkek tıraş ürünlerini mutlaka edinmelisiniz.

1. Tıraş Kremi

Tıraş Kremi

Tıraş kremi, cildine ve nasıl göründüğüne önem veren erkeklerin vazgeçemediği tıraş ürünleri arasında ön sıralarda yer alıyor. Doğal içeriği ile tıraş öncesi kullanıma uygun olan tıraş kremi çeşitlerinin amacı cildinizi tıraş öncesinde nemlendirip rahatlatmak ve sakallarınızı yumuşatarak kolay bir tıraş deneyimi yaşamanızı sağlamak. Erkek bakımı söz konusu olduğunda, tıraş kreminin etkileri fazlasıyla önemli. Eğer cildiniz tıraş sonrasına tahriş oluyor ve yer yer kızarıyorsa, kullanmanız gereken ürün kesinlikle bir tıraş kremi. Cildi hassas olan erkekler için özellikle tavsiye edilir.

2. Erkek Bakım Kiti

erkek-bakim-kiti

Erkek bakım kiti dediğimiz yalnızca ve basitçe bir tıraş makinesi değil. Sakal tıraşının yanı sıra yüzünüzün geri kalan kısmındaki tüylerle de hassas bir biçimde ilgilenmenizi sağlayacak olan bu bakım kitinin içinde kulak ve burun aparatları da bulunuyor. Tıraş olurken burun ve kulaklarınızdaki kıllara da dikkat etmeniz gerektiğini biliyorsunuz; bu nedenle, size sadece tıraş makinesi yetmeyecektir. Kendinize bir bakım kiti hediye edin deriz.

3. Tıraş Jeli

Tıraş Jeli

Tıraş jeli kullanımının tıraş köpüğü kullanımından daha rahat bir tıraş deneyimi sağladığı söyleniyor erkekler arasında. Deneyimlerden duyduğumuz kadarıyla tıraş köpüğü kadar köpürmeden sakallarınızı kesmenizi sağlayan tıraş jellerinin daha pratik ve rahat olduğu gözlemlenmiş. Köpüğün dağılan doğasının aksine tıraş jeli daha derli toplu, temiz bir tıraş deneyimi vadediyor. Erkek bakım ürünlerinizin arasına tıraş jeli eklemeyi unutmayın.

4. Tıraş Yağı

Tıraş Yağı

Tıraş öncesi bakımınızda ihmal etmemeniz gereken erkek tıraş ürünlerinden biri olan tıraş yağları da hızlı ve zahmetsiz bir tıraş için elinden geleni yapan ürünler arasında. Tıraş olurken katır kutur sesler duymaktan bıktıysanız sakalınızı yumuşatacak olan bu ürüne ihtiyacınız var demektir. Tıraş bıçağının kolaylıkla sakallarınız üzerinden kaymasını sağlayan tıraş yağı edinmeniz gereken erkek bakım ürünlerinden.

5. Tıraş Sonrası Bakım Kremi

Tıraş Sonrası Bakım Kremi

Tıraş sonrası bakım kremini tıraş uygulamanız biter bitmez cildinize uygulamalısınız. Cilt tipinize uygun olarak seçeceğiniz bu erkek tıraş ürünü cildinizi yeniler, nemlendirir ve daha canlı görünmesini sağlar. Tıraş sonrası oluşan kızarıklık ve tahrişe de birebir gelen toraş sonrası erkek bakım kremi cildinizin genç kalması için gerekli.

6. Sakal Bakım Yağı

Sakal Bakım Yağı

Eğer sakallarınızı tamamen kesmiyor sadece kısaltıyorsanız, kısaltma ve düzeltme işleminin ardından sakallarınıza uygulayacağınız sakal bakım yağı daha sağlıklı sakallara kavuşmanızı sağlayacaktır. Sakal bakım yağını, sakallarınız için özel olarak üretilmiş nemlendiriciler olarak düşünebilirsiniz. Sakallarınızın diplerine dek nüfuz eden sakal bakım yağı hem sakallarınızı hem de cildinizi nemlendirir.

7. Tıraş Bıçağı

Tıraş BıçağıTıraş bıçağı seçiminizde de cildinizin özelliğine göre karar vermelisiniz. Eğer hassas bir cilde sahipseniz, kesinlikle sıradan bir tıraş bıçağı kullanmamalısınız. Tıraş yüzeyinin çok bıçaklı olmasına özen göstermeniz de kolay ve daha az tahrişe yol açan bir tıraş deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır. Yumuşak başlıklı, yüz hatlarınıza uyum sağlayan tıraş bıçağı çeşitleri sizin için her zaman daha üst sıralarda olmalı.

Sizin kullandığınız erkek tıraş (erkek bakım) ürünleri hangileri? Önerilerinizi yorumlar kısmına bekliyoruz. :)

Cilt bakımını önemseyen erkeklerdenseniz, Erkek Cilt Bakımı Önerileri yazımız kesinlikle hoşunuza gidecektir!

Önceki YazıSonraki Yazı