Erkek Saç Bakım Ürünleri

Erkek Saç Bakım Ürünleri

Erkekler için saç mevzusu derin mevzulardan biridir. Hassas mevzular özen ister. Bu nedenle, erkeklerin öncelikle farkında olması gereken şey kendi saçlarının ve saç derilerinin kadınlarınkilerden farklı olduğu, dolayısıyla da kendilerine özgü ihtiyaçları olduğudur. Erkekler olarak bakımsız saçlara mahkûm değilsiniz. Saçlarınızı doğru tanıyıp neye ihtiyaçları olduğunu anladığınızda erkek saç bakımı için en önemli adımı atmış oluyorsunuz. Ardından doğru ürünleri seçip kullanmaya başlamanız geliyor. Güzel, bakımlı, gür saçlara kavuşmak için bir miktar zaman ve bütçe ayırmak gerekiyor elbette ama moral bozan bakımsız saçlarınızı düşününce tüm bunlara değdiğini anlayacaksınız. Şimdi, erkeklerin sahip olması gereken erkek saç bakım ürünleri listemize birlikte bakmaya ne dersiniz?

1. Saç Şekillendirici Pomatlar

Saç Şekillendirici Pomat

Erkeklerin saçlarını şekillendirmesi özellikle kısa saçlılarsa bazen zor olabiliyor. Saçın ince telli mi yoksa kalın telli mi olmasından, yağlı ya da yağsız olmasına kadar çeşitli faktörler erkeklerin saçlarını şekillendirmesini etkileyebiliyor. Bu durumda, sizin için uygun olan erkek saç şekillendirme ürünlerini bulmanız önemli. Saç şekillendirici pomatlar ise bu ürünlerden yalnızca biri.

2. Kuru Şampuan

Kuru Şampuan

Çabuk yağlanan saçlarınız varsa onları her gün yıkama eğiliminde olursunuz. Ancak bu saçlarınız için iyi değildir. Şampuan saç derinizdeki doğal yağı siler süpürür ve kuru saç derisi problemleriyle karşılaşırsınız. Bu nedenle, saçlarınızı yıkamak yerine yağlanma sorununa erkek saç bakım ürünleri arasından bir çözüm için kuru şampuanları kullanmayı deneyebilirsiniz.

3. Wax

Wax

Erkek saç bakım ürünleri içinde wax da yaygın olarak kullanılan ürünlerden biridir. Wax kuru saça uygulandığında en iyi sonucu verecektir. Görece kısa saçlarda daha verimli sonuç almanız olasıdır. Hafif bir parıltı ve orta derecede sabitlik veren waxlar da erkek saç bakımı için elzem.

4. Jöle

Jöle

Marketlerde satılan sıradan jölelerden bahsediyoruz sanmayın. Aslında aynı türden jöle ancak daha kaliteli olanlarından satın almalısınız (eğer saçınız kaskatı kesilsin istemiyorsanız elbette). Piyasada saç hücrelerinize zarar vermeyen daha hafif ölçekli jöleler bulmanız mümkün. Havluyla nemini aldığınız saçınıza uyguladığınızda muhteşem parlaklık ve azami düzeyde sabitlik elde edebilirsiniz.

5. Banyo Sonrası Saç Kremi

Banyo Sonrası Saç Bakımı

Banyo sonrası saç kremi de erkek saç bakım ürünleri arasında önemli bir yer tutar. Bu ürünü kullandıktan sonra saçınızın hafiflediğini ve daha da parlak bir hale geldiğini görmeniz an meselesi. Havluyla nemi alınmış saçlara uygulandığında en iyi sonucu veren banyo sonrası saç kremleri saçlarınızın sağlıklı ve özenle yapılmış görünmesini sağlamakta yardımcı olur.

6. Saç Dolgunlaştırıcılar

Saç Dolgunlaştırıcı

Erkeklerin en büyük problemlerinden biri saç dökülmesi ve saçta meydana gelen dökülmeler yaşa bakmıyor ne yazık ki. Bu nedenle her yaştan erkeğin can dostu haline gelmiş olan saç dolgunlaştırıcı ürünler (yaygın adıyla saç fiberleri) en çok tercih edilen erkek saç bakım ürünleri arasında yerini çoktan aldı bile. Tüm saç tiplerine ve saç renklerine uyum sağlayan bu ürünler erkekler arasında bir mucize olarak anılıyor.

7. Saç Spreyi

Erkek Saç Spreyi

Eğer orta uzunlukta ya da uzun saçları olan erkeklerdenseniz, bir saç spreyine ihtiyacınız olacak. Saçlarınızı şekillendirmede en sık başvurulan erkek saç ürünlerinden biri olan saç spreyi çeşitlerinden size uygun olanını seçerken dikkat etmeniz gereken şey hafif ya da orta sabitleyici etkileri olan ürünlerden tercih etmenizdir.

8. Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Spreyler

Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici

Her saç tipi için uygun olan deniz tuzu etkili saç şekillendirici spreyler, saçlarınıza dolgunluk ve hacim kazandırmak için formüle edilmiştir. Kuru ya da nemli saça uygulayabileceğiniz bu erkek saç bakım ürünleri özellikle orta ve uzun saçlarda denizden yeni çıkmış gibi dalgalar meydana getirmede oldukça beceriklidir.

Saç dökülmesinin nedenlerini merak mı ediyorsunuz? Buraya tıklayın ve yazımızı okuyun!

Önceki YazıSonraki Yazı