Kadınlar Günü’ne Özel Kombin Önerisi

blog11-Kombin

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için geri sayım başlamışken bu günde dışarı çıkacaklar için ideal bir kombin önerisinde bulunalım dedik. Kıştan bahara geçişe uygun olan bir kombin ile hem rahat edebilir hem de şık görünebilirsiniz. Tabii ki Dünya Kadınlar Günü havasını yansıtabileceğiniz, kendine önem veren ve özgüveninizi gösteren bir kombin seçmeniz de önemli.

Her yıl 8 Mart’ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü mesajları ile dikkat çeken bir gün. Dünya Kadınlar Günü’nde, iş yerleri ve evlerinde çalışan kadınların emeklerine teşekkürün ve kadınlara sevgiyle saygının ifade edilmesi büyük önem taşır. Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlar eşitlik haklarını savunurlar; bunu sözlü veya yazılı olarak yürüyüşlerde, gruplar halinde veya bireysel olarak dile getirirler. Dolayısıyla, Dünya Kadınlar Günü için kombin yaparken hem kendinize duyduğunuz güveni hem de kadın olma gururunuzu öne çıkaracak kıyafet seçimleri yapmalısınız.

Dünya Kadınlar Günü İçin Kıyafet Kombini Nasıl Yapılır?

“Dünya Kadınlar Günü Kombininde Neler Olmalı?” diye sorarsanız öncelikle 8 Mart tarihini de gözeterek şık, rahat ama bir yandan da mevsime uygun kıyafet seçimleri yapmalısınız diyebiliriz. “Geçiş dönemi” dediğimiz bu havalarda rahatsızlanmamak için en iyisi birkaç kat giyinmek. Böylece sıcakladığınızda kombininizden parça eksiltebilir, üşüdüğünüzde de kombininizdeki parçalardan yararlanabilirsiniz. Renk olarak da hem bahara geçişi hem de Dünya Kadınlar Günü için hazır olduğunuzu ifade edecek doğal renkleri, örneğin kahverengi ve mavi tonlarını tercih edebilirsiniz.

Dünya Kadınlar Günü kombin önerimizde neler var, en baştan söyleyelim: Isınmaya başlayan havalara uygun püfür püfür bir elbise, başka kombinlerle de kullanabileceğiniz şık bir şal, bahar kombinlerinin vazgeçilmez parçalarından biri olan triko hırka ve hafif topuklu kısa bir bot.

 

Sizin İçin Hazırladığımız Dünya Kadınlar Günü Kombin Önerimiz

 

elbise

 

Dünya Kadınlar Günü kombinimizin ikinci parçası olan ve farklı bedenlerini bulabileceğiniz Faik Sönmez triko hırka, yine bahara uygun yeşilimsi sarı rengi ve ışıltılı dokuması sayesinde askılı mavi elbisenizin sadeliğiyle oldukça iyi uyum sağlarken üzerinize hiçbir ağırlık yapmadan sizi bahar esintilerinden koruyacak. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gece dışarı çıkmayı düşünüyorsanız kombininizde bu parçayı mutlaka bulundurun.  Mart ayının hangi hava ile karşınıza çıkacağını bilemeyebilirsiniz, sonra üşütmeyin! Ayrıca hırka kolay giyilip çıkarılan bir giysi olduğu için son derece pratiktir.

 

sal

 

Gelelim ayakkabılara: Vizon renkli, püsküllü ve topuklu bayan bot, 8 Mart Kadınlar Günü’nde hem rahat etmenizi sağlarken hem de ayaklarınızı terletmeden serinliğe ve ani yağışlara karşı koruyacak. El yapımı olan bu suni deri botun beş santim uzunluğundaki kalın topuğu sayesinde Dünya Kadınlar Günü’nde yürüyüşlerinizi rahat bir şekilde yapmanız mümkün. Üstelik vizon renkli süet kumaş kombindeki askılı mavi elbise, karışık renkli Roman şal ve Faik Sönmez triko hırka ile de doğal bir uyum içinde. Üstelik hiç üşümeyeceksiniz!

Elbiseden başlayalım. Dilvin askılı mavi elbise %100 Tensel. Tenseli son zamanlarda sık sık duymaya başladık, o yüzden buraya bir dipnot düşelim. Tencel, aslında bir kumaş türü değil; Avusturya’da bir tekstil şirketinin tescilli markası. Tencel markasının ürettiği kumaşlar liyosel, yani okaliptüs ağacının odun hamurundan üretilen ve selüloz içeren bir tür lif. Türkiye’de “tensel” olarak anılması aslında kumaşın kendisine çok uzak değil çünkü pamuk ve keten gibi diğer lifli kumaş türlerinden daha da cilt dostu, dayanıklı, yumuşak ve emici özellikle. Hal böyle olunca, Dilvin elbiseyi Dünya Kadınlar Günü kombinimize dahil ettik. Rengi itibarıyla baharı anımsatmasının yanı sıra başka kombinlerle ve tek olarak da giyilmeye oldukça uygun.

 

hirka

 

Kombinde sıra Roman şalda. Diğer Roman ürünleri gibi kaliteli olan bu viskoz şal şık bir desene sahip. İçindeki mavi, kahverengi ve kırmızı renkleri kombindeki askılı mavi elbise ve Faik Sönmez triko hırka ile de oldukça uyumlu. Şalların sadece 8 Mart Kadınlar Günü için değil dört mevsim kadın giyimi için kullanışlılığı tartışılmaz. Bu şal da kombine enfes bir dokunuş sağlamasının yanı sıra ani esintilerde boynunuzu koruma görevini de üstlenecek. Hırkanın fazla geldiği anlarda hırkanızı kolunuza, şalınızı omzunuza alabilirsiniz.

 

ayakkabi

 

Kombin, bayan giyiminde büyük önem taşıyor. Dünya Kadınlar Günü’nde ve baharın devamında uygulayabileceğiniz diğer bayan kombin fikirlerini görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı