Saç Bakım: Yaza Özel Öneriler

Yaz Saç Bakımı

Saçlar, yazın denizin ve güneşin etkisiyle fazla kırılmakta ve yıpranmaktadır. Tüm yazı yıpranmış saçlarla geçirmek istemezsiniz, öyle değil mi? Saçlarınızın sağlıklı görünmesi ve ışıl ışıl parlaması için doğru saç bakım ürünlerini kullanmanız gerekmektedir.

Kadınların güzelliğine güzellik katan en önemli detaylardan biri saçlarıdır. Hacimli ve havalı görünen saçlar, kadınların göz alıcı görünmesini sağlar. Her kadının hayalini kurduğu ipek gibi yumuşacık saçlar için doğru saç bakım ürünlerini kullanmak çok önemli.

Sağlıklı Saçların İpuçları

Saçların gücünü geri kazanması için her hafta mutlaka saç maskesi kullanılmalı. Evde yapılan saç maskeleriyle uğraşmak ve zaman kaybetmek yerine, banyo sırasında uygulanan saç bakım maskelerini kullanabilirsiniz. Urban Care-Intense Keratin saç bakım maskesi, fön ve maşa gibi işlemlerden kaynaklı çatlakları doldurarak hasarları onarmaya yardımcı olur. Paraben içermeyen yapısı ve nemlendirme özelliği ile saçın elektriklenmesini ve kabarmasını azaltır.

Saç Bakımı

Saç Bakımı: Kuruyan Saçlara Çözüm

Kuruyan ve matlaşan saçların nemini geri kazandırmak ve yeniden parlamasına yardımcı olmak için saç serumları geliştirilmiştir. Sebastian Taming Elixir krem serum, içeriğinden bulanan avokado yağları ile saçın zarar görmesini engeller ve saça netlik kazandırır. Özellikle ısıyla şekillenen saçların onarılmasında ve daha yumuşak görünmesinde etkilidir. Elektriklenmeyi en aza indirerek saçın daha parlak görünmesini sağlar. Isıyla şekillendirilen saçlar, ısıya karşı koruyucu ürünlerle korunma altına alınmalı.

Hava şartlarından ve dış etkenlerden etkilenen saçlar çok çabuk yıpranır, incelir ve kırılır. Saçlarınızı korumak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için her yıkamada saç kremi kullanmanız yararlı olacaktır. Wella-SP Repair serisinin içeriğinde bulunan besleme ve koruma formülleri, saça yoğun bakım sağlayarak saçın yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Saçı besler ve yıpranmaları onarır. İnce telli saçlara ekstra koruma sağlarken, dış etkenlerin yıpratıcı etkilerine karşı da direnç oluşturur. Saçlarınızın eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olur. Saç bakımının olmazsa olmazlarından biri de saç kremleridir.

Saç Maskesi

Güneşe, tuzlu suya ve klorlu suya maruz kalan saçlar bir süre sonra canlılığını kaybederek matlaşır. Bu nedenle özellikle yazın saç bakımınıza daha özenli bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sachajuan-Intensive Repair şampuan ve şaç kremi, içeriğindeki özel formülü sayesinde UV ışınlarına maruz kalarak yıpranan ve kuruyan saçların bakımını sağlar, saçları nemlendirerek eski ışıltısını geri kazandırır.

Siz saç bakımı konusunda neler yapıyorsunuz? Yorum bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın! :)

 

Kadınların sahip olması gereken saç bakım ürünleri neler? Görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı