Yazlık Elbiseleri Kışın Kullanmanın Yolları

Yazlık Elbise

Evet, yine kış geldi! Onu giyme üşürsün, bunu giyme donarsın mevsimi başladı. Bu, zaman zaman kendi kendimize düşündüğümüz, zaman zaman annelerimizin ve arkadaşlarımızın uyarısıyla daraldığımız kışlık giyinme meselesi geri döndü anlamına geliyor. Fakat içinizde bir yerde gizli gizli inat ediyorsunuz belli: Yazlık elbise sevdamdan vazgeçmeyeceğim, istemiyorum, diye! E, güzelce sarınıp giyindikten sonra neden yazlık elbise kışın da kullanılmasın ki? Sizi kış-geçirmez yapacak şekillerde hem yazlık elbise modelleri kullanarak tarz olup hem de soğuklardan korunmak mümkün. İşte sizin için yazlık elbiseler kışın nasıl giyilir sorusuna verdiğimiz yanıtlar!

1. Yazlık elbise 101: Hırkaların gücü adına!

Yazlık Elbise Hırka

Hırkalar kış gardırobunuzda olması gereken parçaların başında geliyor. E yazlık elbiseler uzun kış aylarında haliyle dolaplarda yalnız kalıyor. Elbette kışın yazlık elbise kombinleri yapmak istiyorsanız özellikle hırkaların yardımına başvuracaksınız demektir. Hırkalar hemen her yazlık elbise üzerine giyildiğinde elbisenizi doğrudan kışlık bir elbise haline getirecektir. Özellikle dar ve uzun elbise modelleri üzerine alacağınız salaş hırkalar hem şık hem de rahat bir kış stili yaratmanıza yardımcı olacak. Mini yazlık elbise parçalarınızı ise ister uzun ister kısa boy hırkalarla kombinleyebilirsiniz. Boynunuza saracağınız bir şal ve çeşitli aksesuarlar ile oldukça hoş görüneceksiniz ve kimse üstünüzdekinin yazlık elbise olduğunu anlamayacak bile!

2. Yazlık elbise 102: Tabii ki opak çoraplar!

Yazlık Elbise Opak Çorap

Opak çoraplar kışın yazlık elbise kullanarak da tapılası stiller yaratmanıza yardımcı olan vazgeçilmez ürünlerdir. Tabii ki bahsettiğimiz yazlık elbise, abiye elbiseler ya da gece elbiseleri gibi abartılı bir elbise olmamalı. Yazlık elbise kışın nasıl giyilir derseniz, herkesten “elbette opak çorapla” yanıtını almanız oldukça muhtemel. Cıvıl cıvıl yazlık elbise modellerinizi yine cıvıl cıvıl opak çorap çeşitleri ile kombinleyebilirsiniz. Böylece koyu kış renklerine paydos demiş olur, yazlık elbise parçalarınızı değerlendirir ve soğuk havalarda bile bir bahar neşesi gibi görünürsünüz. Özellikle mini yazlık elbise ile opak çorap kullanmak kesinlikle doğru bir tercih yaptığınızı gösterir. Üzerine de uyumlu bir renkte hırka ya da kazak giyerek tarzınızı konuşturabilirsiniz.

3. Yazlık elbiseleriniz ile kazaklarınızı birlikte kullanabilirsiniz.

Yazlık Elbise Kazak

Kazaklarınız ve yazlık elbiseler kış gardırobunuzun aynı bölümünde dursun. Dursun ki gardırobunuzu her açıp baktığınızda kafanızda yazlık elbise ve kazak içeren yazlık elbise kombinleri oluşturabilesiniz. Kısa boy kazaklarınız ve uzun boy kazaklarınız, yazlık elbise ile kullanmak için sizi bekliyor. Eğer düz, basit ve dar bir yazlık elbise var ise, bol ve salaş kazaklarınızı üzerine giyebilirsiniz. Eğer çan ya da aşağıya doğru bollaşan bir yazlık elbise giymek isterseniz, elbisenizin bollaştığı yere denk gelecek bir kazak seçmelisiniz ki haddinden fazla şişkin görünmesin.

4. Kolsuz elbiselerinizin altına: Tişört ve gömlek!

Yazlık Elbise Gömlek

Kolsuz yazlık elbise de kışın giyilebilir, değil mi? Uzun kollu tişörtler bu iş için biçilmiş kaftandır. Geniş yakalı yazlık elbise altına giyeceğiniz gömlekler de işinize yarayacaktır. Bir önceki maddede kazakları yazlık elbise üzerine giyebileceğinizden bahsetmiştik. Burada, giymek istediğiniz yazlık elbise özellikle dar yakalıysa, içine dar bir boğazlı kazak giyerek daha genç bir stil elde edebilirsiniz.

5. Çizmeler, çizmeler…

Yazlık Elbise Çizme

Yazlık elbise olarak özellikle mini elbiselerden gerçekten vazgeçemiyorsanız opak çorap tercih etmeniz gerektiğinden bahsetmiştik. Peki, opak çorapların üstüne ne giyebilirsiniz? İşte şimdi çizmeler sahneye çıkıyor. Mini elbiselerinizi uzun çizmelerle kombinlediğinizde yazlık elbise stilinizin bir anda kışlık olduğunu göreceksiniz. Hem bacaklarınızın büyük bir bölümü üşümeyecek, hem de çok sevdiğiniz o yazlık elbise içinde olacaksınız. Sadece mini elbise de değil, uzun elbise altına da çizme giyebilir, kendinize has bir tarz yaratabilirsiniz.

6. Bu kış yazlık elbiselerinizin üzerine şık bir ceket uydurun!

Yazlık Elbise Ceket

Çok basit bir yazlık elbise bile doğru ceket ile kombinlendiğinde gerçek bir tarz patlaması yaratabilir. Dolabınızda düz renk, hatta mümkünse siyah bir yazlık elbise varsa, üzerine giymek için seçeceğiniz ceketi daha canlı renkler arasından tercih ederek göz alıcı bir stile kavuşabilirsiniz. Bol, maxi boy uzun elbiselerinizi kısa ve dar deri ceketler ile beraber giymeyi hiç düşündünüz mü?

Peki size göre yazlık elbise kışın nasıl giyilmeli? Stil önerilerinizi “Yorumlar” bölümüne bekliyoruz!

Soğuk havalarda en çok önemsemeniz gereken giysiniz elbette cildiniz. Buraya tıklayarak soğuk havalarda kullanmanız gereken cilt ürünlerini öğrenebilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir