Saç Bakım Ürünleri

Saç Ürünleri

Saçlarımız, görünüşümüzü tamamen değiştirebilir. Bakımlı, ışıl ışıl, güzel saçlara sahipseniz dış görünüşünüz baştan aşağıya olumlu yönde etkilenecektir. Ne kadar şık bir tarza sahip olursanız olun, eğer saçlarınız cansız ve sönük ise, bu durum tarzınızı kurtarmaya ne yazık ki yetmeyecektir. Dolayısıyla, saç bakımı kesinlikle önemsemeniz ve özenle ele almanız gereken bir meseledir. Eminiz ki siz de saçlarınıza gereken özeni göstermeye çalışıyorsunuz. Gerek saç bakımı için geliştirilmiş teknolojilerle gerekse de saç bakım ürünleri ile desteklediğiniz saçlarınız için en temel 11 saç ürününü derleyelim istedik. Saçlarınız güzelliğinizin bir parçası, ihmale gelmez. Aşağıdaki 11 saç bakım ürünü arasından eksikleriniz varsa, en kısa zamanda tamamlayın ve eksiksiz bir saç bakım seti oluşturun deriz.

1. Saç Düzleştirici

Saç Düzleştirici

Saç düzleştiriciler kadınların vazgeçemediği saç ürünleri arasında. Saçınızın doğal halinden memnun olsanız da, bazen değişiklik iyi gelir. Bu değişikliği yapmak istediğinizde saç düzleştiriciler hemen yardımınıza koşarak çeşitli modeller yaratmanıza olanak tanır.

2. Saç Maşası

Saç Maşası

Saç şekillendiriciler arasında saç düzleştiricisi ile birlikte en çok tercih edilen saç ürünlerinden biri de saç maşasıdır. Edineceğiniz bir saç maşası ise, güzel buklelere sahip olabilirsiniz ve bir anda bambaşka biri olduğunu hissedebilirsiniz.

3. Saç Nemlendirici Sprey

Saç Spreyi

Saçlarınıza duşta saç kremi uyguluyor olsanız da, duştan sonra saçlarınızı kurutmadan önce saç nemlendirici spreylerden faydalanmanız saçlarınızı korumanıza yardımcı olur. Popüler saç bakım ürünleri arasında olan bu spreyler ayrıca saçlarınızı kolay şekillendirmenizi de sağlar.

4. Ahşap Saç Fırçası

Yaz Saç Bakımı

Saç fırçası seçiminizde ahşap ürünleri tercih etmeniz saç sağlığınız için oldukça önemlidir. Plastik ürünler yüzünden elektriklenen saçlar hem hacmini hem de sağlığını kaybedebilir. Ahşap saç fırça ve taraklar da temel saç bakım ürünleri arasında.

5. Saç Yağı

Argan Yağı

Saç bakım yağı da mutlaka bulundurmanız gereken saç ürünlerinden biri. Saçlarınızın ışıldamasını, nem dengesini korumasını ve şekillendirirken ve tararken kolayca taraktan akıp gitmesini istiyorsanız, saç bakım yağları biçilmiş kaftan

6. Kaliteli Bir Saç Kurutma Makinesi

Saç Kurutma Makinesi

Saç kurutma makinesi seçiminizde de dikkatli olmalısınız. Mümkünse profesyonel bir saç kurutma makinesi edinin. Kuaför tipi kurutma makineleri daha hacimli saçlara sahip olmanıza ve zamandan tasarruf etmenize yarayacaktır.

7. Isıya Karşı Koruyucu Sprey

Saç Bandı

Saçlarınız maşa, düzleştirici ve saç kurutma makinesi derken fazlasıyla ısıya maruz kalmaktan zamanla yıpranır, kırılır ve uçları çatallanır. Bu etkileri engellemek için edinmeniz gereken saç bakım ürünleri ise ısıya karşı koruyucu spreylerdir.

8. Kuru Şampuan

Kuru Şampuan

Saçlarımızı her gün yıkamıyoruz. Gerçi saç bakım uzmanları da saçların her gün yıkanmasına karşılar. Saçlarınız eğer çabuk yağlanıyorsa, kuru şampuan ürünlerini tercih ederek saçınızı yıkamadan yağdan kurtulup saçınıza hacim kazandırabilirsiniz. Bizce kadınların saç bakım ürünleri arasındaki en iyi dostlarından biri kuru şampuanlar.

9. Seramik Fön Fırçası

Seramik Saç Fırçası

Seramik fön fırçaları jilet gibi fön istemeyenler, gönlü daha çok hacimli fön modellerinden yana olanlar için vazgeçilmez saç bakım ürünleri arasındadır. Delikli yapısıyla ısıyı saça güzelce yayan ve evde fön çekmeyi kolaylaştıran bu ürünler kolay kullanımıyla ve sunduğu sonuçlarla kalbinizi çalıyor.

10. Şampuan ve Saç Kremi

Daha Hafif Şampuana Geçiş Soğuk Havalarda Saç Bakımı

Elbette saçlarınızı vücut sabununuzla yıkamadığınızı biliyoruz. Herkesin tercih ettiği bir şampuan var ancak şampuanınız saçınızın ve saç derinizin ihtiyaçlarını karşılamaya yetiyor mu? Asıl soru bu. Doğru şampuan ve saç kremi seçimi saç bakım ürünleri için oldukça önemli.

11. Saç Spreyi

Saç Şekillendirme

Son olarak, ihtiyacınız olan şey bir saç spreyi. Saç spreyinizi seçerken hafif ve saçınızın elastik yapısını koruyacak bir sprey seçmelisiniz. Böylece saçlarınız şeklini gün boyu bozulmadan korur.

Evde Hazırlayabileceğiniz 11 Saç Maskesi Tarifi yazımızdan ilham alarak saç bakım rutininizi taçlandırabilirsiniz!

Önceki YazıSonraki Yazı