Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyeliner Sürme Teknikleri

Eyeliner, makyajın en önemli adımlarından biridir. Yaptığınız makyajın türüne göre eyeliner’ınızın bitişine karar verebilirsiniz. Kuyruğunu uzun tuttuğunuz eyeliner’ınız ile gözlerinizi kedi görünümüne kavuşturabilir ve daha büyük görünmelerini sağlayabilirsiniz. Günlük makyajınızda kısa eyeliner çekerek fazla abartıdan uzak durabileceğiniz gibi, eyeliner’ınızın inceliğine ve kalınlığına yine kendiniz karar verebilirsiniz. Eyeliner sürmek, son derece dikkat ve özen gösteren bir makyaj uygulamasıdır. Eyeliner sürerken sadece dikkatli olmak da çözüm değil, birtakım eyeliner sürme tekniklerinin bilinmesi gerekiyor. Bugüne kadar denediğiniz tüm yöntemlerde başarısız olduysanız artık bu bazı ipuçlarını öğrenmenizin vakti gelmiş demektir. Eyeliner nasıl sürülür diye soranlardansanız, aşağıda sizin için ipuçlarını paylaşıyoruz. 

Eyeliner Sürme Teknikleri

Eyeliner sürme teknikleri:

Öncelikle göz kapağınızın üzerinde başlangıç ve bitiş noktası belirlemeniz gerekiyor. Eyeliner’ınız ister jel olsun ister likit, tüm eyeliner çeşitlerini kolayca uygulayabilmek için başlangıç ve bitiş noktasının mutlaka belirlenmesi gerekiyor.

Eyeliner sürme işlemi için tek el kesinlikle yeterli değil, bu yüzden sürerken iki elden destek almak gerekiyor. Eyeliner’ın başlangıç ve bitiş noktasını belirlediğiniz göz kapağınızı sol eliniz ile gerdirin ve ardından sağ elinizle başlangıç ve bitiş noktası arasında tek katlı bir yol oluşturun. Eyeliner sürmek işte bu kadar basit dersek sizi çok yanıltmış oluruz. Daha sonra kirpik dipleri ile başlangıç ve bitiş noktası arasında kalan boşlukları kapatmak için birkaç kez daha çekmeniz gerekecek.

Kuyruk ucunun sivri ve yumuşak görünebilmesi için eyeliner fırçası ile hafifçe uzatılması gerekir. Fırçasız uygulanan eyeliner bitişi çok keskin ve kaba görüneceği için fırçadan yardım alarak yumuşatılması, daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Kedi Gözü Makyajı

Likit eyeliner yerine kalem kullanıyorsanız, daha rahat sürebilmek için kalemin uç kısmını yumuşatabilirsiniz. Bunun için saç kurutma makinesinden yardım alabilirsiniz. Böylece göz kapağınızda yaratacağınız çizgiler daha mükemmel olacak.

Eğer likit eyeliner çekmekte zorlanıyorsanız, öncesinde göz kalemi ile yol yapabilir ve ardından likit eyeliner çekebilirsiniz. Böylece yamuk çizgilerin ve taşmaların önüne geçebilirsiniz.

Mükemmel bir kedi gözü makyajı yapmak için kart veya karton parçasından yararlanabilirsiniz. Kartı, gözünüzün ve kirpiklerinizin bittiği noktaya koyarak mükemmel kuyruk oluşturabilirsiniz. Karton ya da kartla uğraşmak istemezseniz eyeliner sürme aparatı ya da eyeliner sürme şablonu olarak bilinen ürünlerden destek alarak eyeliner çekebilirsiniz.

Düzgün bir görüntü için eyeliner sürmeye gözün bitiş noktasından başlarsanız, kalınlık oranını doğru ayarlamış olacaksınız. Böylece istediğiniz uzunlukta kuyruğu ve istediğiniz kalınlığı rahatça oluşturabileceksiniz.

Dilerseniz makyaj bloggerlarının eyeliner modellerini inceleyebilir, beğendiğinizi kolayca satın alabilirsiniz.

Kedi gözü makyajı gibi dumanlı göz makyajı da kadınların en çok tercih ettiği çeşitler arasında yer alıyor. Dumanlı göz makyajı uygulama yöntemini öğrenmek için tıklayın.

Önceki YazıSonraki Yazı