Fondöten Sürme İpuçları

Fondöten

Mükemmel bir makyajın olmazsa olmaz ürünlerinin başında fondöten yer alıyor. Yüze aydınlık ve canlılık veren fondöten aynı zamanda yüzün sağlıklı ve ışıltılı görünmesini de sağlıyor. Fondöteni doğru uyguladığınızda yüzünüzdeki kusurların kapandığını ve yüzünüzün daha aydınlık göründüğünü fark edeceksiniz. Aynı şekilde fondöten sürerken yapılan bir takım hatalar da ortaya çok kötü sonuçların çıkmasına neden oluyor.

Bronzer

Bazı basit ipuçlarını uygulayarak makyajınızın kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. Tüm yüzünüze uyguladığınız fondöteni boynunuza kesinlikle sürmemeniz gerektiğini söylüyor makyaj sanatçıları. Kullandığınız fondötenin cilt tonunuz ile uyumlu olması da en önemli noktalardan biri. Fondöten sürdükten sonra burun kenarlarına, elmacık kemiklerine, alın ve saçın birleştiği bölgeye bronzer uygulayabilir ve yüz hatlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Fondöteni tüm yüzünüze maske gibi uygulamaktan kaçının. Saç diplerinize ve çene kısmınıza uygulamayın. Bu kısımlara bronzer uygulamanız daha doğru olacaktır. Cildinizde kapatmak istediğiniz lekeleriniz varsa onun üzerine gerekli miktarda uygulayın. Eğer izleriniz çok yoğunsa fondötenin etkisi yeterli gelmeyebilir, bunun için cilt tonunuza uygun kapatıcı kullanabilirsiniz.

Pudra

Yağlı bir cilde sahip kişilerin fondöten seçimi son derece önemlidir. Bu cilde sahip kişiler, doğru fondöten kullanmadığı takdirde saatler sonra yüzünde çok şiddetli bir parlama görebilir. Üstelik uyguladığı makyaj da parça parça bir görünüm alır. Gün içinde güzelliğinize gölge düşürmek istemiyorsanız cildinize uygun bir fondöten ve pudrayı bir arada kullanın. Eğer cildiniz için çok koyu tonlar seçerseniz, gün içinde bunlar pigmentlerine ayrılacak ve yüzünüzde dalgalanmalar meydana gelecek, bu nedenle transparan pudralar sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Fondöten konusunda usta bir isim varsa o da Kim Kardashian. Kendisinin makyaj sırlarını sizin için listeledik.

 

Önceki YazıSonraki Yazı