4 Maddede Sıkı Bir Karın!

Hem kadınların hem de erkeklerin hayallerinden biri de dümdüz bir karın. Biraz da karın kası olsa fena olmaz. Sıkı ve düz bir karna sahip olmak için yapmanız gerekenleri biliyor musunuz? Bu yazımızda kolayca hayatınıza ekleyebileceğiniz kilo verme ve zayıflama detaylarını sizin için toparladık.

1. Yürüyüş ve Hareket

Günlük temponuzu ona göre ayarlarsanız karnınızın düzleşmemesi için hiçbir sebep yok. Öncelikle hareketli olmanız şart. Günde mutlaka 20 dakika yürüyüş yapın ve 3 günde bir bu yürüyüşleri 30 dakikaya çıkarın. Hep aynı tempoda işleyen vücudu şaşırtmak kaslarınızın daha çok sıkılaştıracaktır. Böylece sıkı karna sahip olmanız kolaylaşacak. Yürüyüşlerinize karın kası için gerekli olan egzersizleri de ekleyerek sıkılaşabilir ve son derece fit görünebilirsiniz. Yürüyüş yapmak aynı zamanda sıkı bacaklara ve sıkı popoya sahip olmanıza yardımcı olacak.

C Vitamini

2. Yediklerinize Dikkat!

Her gün yemeklerinizde bir miktar C vitamini alarak yeterli enerjiyi sağlayın ve farklı şeyler yemenizin önüne geçin. Sebzelerdeki vitamin de vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılayacağından bol bol sebze yiyin ve açık büfelerdeki tatlılardan uzak durun. Tatlı yiyeceklerin yanı sıra şekerli kokteyllerden de uzak durun. Alkol istiyorsanız tercihinizi en sağlıklı ve kilo yapmayan kırmızı şaraptan yana kullanın. Yemeklerinizi yavaş yiyerek de sıkı bir karna sahip olacağınızı unutmayın. Zayıflamak için de yemekleri yavaş tüketmek gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Ayrıca salatalarınıza elma sirkesi ekleyerek kilo verme işlemini hızlandırabilirsiniz.

Uyku Düzeni

3. Uyku Önemli!

Uyku problemi yaşamayanların daha hızlı ve kolay bir biçimde kilo verdikleri kanıtlanan bir gerçek. Siz de bunun için geceleri iyi bir uyku çekmeyi ihmal etmeyin. Uyku düzeni sağlıklı bir vücudun en büyük ihtiyaçlarından biri. Aynı zamanda düz bir karın için yaptığınız egzersizlere destek olacak. Zayıflama yöntemleri içine düzenli uyumayı da eklemek gerekir. Evde zayıflamak için yapabileceğiniz en kolay şey de uyumak! :)

Su

4. Bol Bol Su İçin

Günde en az 2 litre su içmek hem kilo vermeye hem de yağ yakımına yardımcı olacağı için yanınızda her zaman su bulundurun. Fazlalıklarınızdan kurtulmak için 3 günlük profesyonel bir detoks uygulayın. Bol miktarda su içerek sıkı bir karın için ihtiyacınız olan yağ yakımını sağlayabilirsiniz.

Sizin de karın kası ve sıkı bir vücut için uyguladığınız yöntemler varsa yorum bölümünde paylaşmayı unutmayın!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir