2017 Erkek Modası

2017 Erkek Modası

Yalnızca kadınlar mı mevsimden mevsime, seneden seneye gardırop alışverişi yapar sanıyorsunuz? Yanıldınız. Moda herkes içindir. Uzun yıllardır özellikle Türkiye’de gündem olmakta problem çekmiş bir konu olarak erkek modası, artık gün geçtikçe daha da popüler hale gelmeye başladı ve erkek modası takipçileri de sayıca hem artıyor hem de görünürler. Erkek moda dergileri her zamankinden daha fazla kişiye hitap ediyor ve hep kadınlarla özdeşleştirilen bir trend olarak bloggerlık erkek moda bloggerları sayesinde erkek modasını da içerecek şekilde genişledi. Hal böyle olunca biz de erkek modası hakkında trendlere dair bir yazı yazmasak eksik olacaktı. Özellikle yaz mevsiminde 2017 erkek modası nasıl eğilimler gösteriyor, erkekler bu yaz neler giymeli, hangi tarz ve parçalar moda sorularına yanıt vereceğimiz bu yazımız tarzına önem veren erkekler için bir rehber niteliğinde.

Geniş yakalı tişörtler erkek modasını belirleyecek.

2017 Erkek Modası Yaka

2017 erkek modasının yılının ilkbahar ve yaz aylarında trendleri belirleyecek olan parçalardan en çok öne çıkanı erkek tişört kulvarında gerçekleşiyor. Bu yazın en çok göreceğimiz erkek tişört modelleri geniş yakalı tişörtler olacak. Uzun zamandır erkek modası daha fit, daha dar modellere göre şekilleniyordu. Ancak bu yenilikle birlikte erkek modası ile birlikte erkekler de rahat bir nefes alacağa benziyor. Siluetler biraz daha rahat, daha nötr tonlar ve desenler de erkek modası için, özellikle erkek tişörtlerinde ve gömleklerinde egemen olacak.

Dar paça pantolonlardan sıkıldıysanız iyi haber geldi!

2017 Erkek Modası Pantolon

Yukarıda da söz ettiğimiz gibi erkek modası biraz daralmaya gitmiş gibiydi. Gömlekler, kazaklar, tişörtler gibi pantolonlar da dar paçaların egemenliği altındaydı. Şimdi tıpkı erkek tişört ve erkek gömlek modellerinde olduğu gibi, erkek pantolonlarında da paçalarda bir rahatlama, bir genişleme görüyoruz. Hem şık, hem spor olarak kullanabileceğiniz geniş paça erkek pantolonları 2017 erkek modası yaz aylarında da gözde parçalar arasında yer alacak.

Hem şık hem spor görünmek isteyen erkekler için…

2017 Erkek Modası Spor Şıklık

Bir süredir spor giyim konusunda biraz da şatafat ve şıklık da arzulanır oldu. Erkek modası artık bir eşofman bir tişört olarak ilerlemiyor spor giyim söz konusu olunca. Yavaş yavaş yükselen bu trend 2017 erkek modası da dahil olmak üzere biraz daha erkeklerin gardıroplarını yönlendirecek. Nasıl mı? Örneğin klasik kesim bir gömleği en sevdiğiniz spor ayakkabılarla ya da bir çift sandaletle kombinlediğinizde gerçekten erkek modasının gereklerini yerine getirmiş sayılacaksınız.

Slogan tişörtler hayatınızda var olmaya devam edecek.

2017 Erkek Modası Slogan

Basic tişörtlerin üzerine koca koca yazılardan bahsediyoruz. Slogan tişört modası 2017 erkek modası için hâlâ geçerliliğini koruyor. Adeta birkaç sezondur erkeklerin gardıroplarından eksik olmayan slogan tişörtler biraz daha sizlerle birlikte olacak. Bu elbette bütçe dostu bir haber. Slogan tişörtlerinizi yine günlük bir kot pantolonla ve rahat spor ayakkabılarınızla giyebilirsiniz.

2017 erkek modası demirbaşı: Aynı renk, farklı ton!

2017 Erkek Modası Renk

Tonal görünüm adı verilen bu erkek modası trendi de oldukça şık bir trend olarak 2017 erkek modası trendlerine damgasını vurdu. Siyahın tonlarını farklı parçalarla birleştirmekten bahsetmiyoruz elbette. Daha farklı, örneğin grinin ya da mavinin tonlarını üzerinizde taşıyabileceğiniz bir erkek modası söz konusu bu sene. Örneğin, lacivert bir ceket, farklı tonda bir mavi pantolonla, içinize giyebileceğiniz beyaz tişört, şık bir tonal görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.

Yaz için şort kombini: Erkek modasında Chino esintileri

2017 Erkek Modası Chino Şort

Chino şort adı verilen bu şort modelleri 2017 ilkbahar/yaz erkek modası için bir diğer belirleyici trend olarak göze çarpıyor. Pastel renkler özellikle chino şort modellerinde egemen olan renkler. Yine de daha renkli giyinmeyi seven erkekler için de daha göz alıcı renkler giymelerinde erkek modası açısından bir problem yokmuş gibi duruyor. Chino olsun, çamurdan olsun.

Gelelim 2017 güneş gözlükleri trendlerine. En popüler güneş gözlüğü modellerini bu yazımızda sizler için sıraladık.

Önceki YazıSonraki Yazı