Diyet Yemekleri

Size bu yazımızda birbirinden lezzetli, birbirinden düşük kalorili ve kilo vermenize yardımcı alternatif diyet yemekleri tarifleri sunacağımız doğru, ancak eğri oturup doğru konuşalım: Bu diyet yemekleri, siz iradenize sahip çıkıp ekstra çaba göstermediğiniz sürece maalesef hiçbir işe yaramayacak! Sağlam irade, bol egzersiz ve en önemlisi de bitmek tükenmek bilmeyen bir motivasyon ile diyet yemekleri arasından en leziz tercihleri yaparak o fazla kiloları sapır sapır verebilirsiniz. Lezzetli mi lezzetli bir çipura tarifinden diyet yemeklerinin olmazsa olmazı kinoa salatasına, kahvaltınızı şenlendirecek ıspanaklı omletten kalorisini duyduğunuzda şokta kalacağınız ızgara tavuk tarifine, diyet dostu yemek listemiz ile gururla karşınızdayız. Şimdi o hamburgeri yavaşça yerine bırakın ve kolları sıvayıp doğrama tahtasına doğru uzanın!

Diyet Yemekleri & Tarifleri

Kahvaltı sofrasına yepyeni bir soluk: Ispanaklı omlet

Ispanağın gücü, yumurtanın damakları şenlendiren tadı ile bir araya gelerek ortaya bol demirli, bol proteinli bir kahvaltı alternatifi çıkıyor. Diyet yemekleri arasında gün geçtikçe popülerleşen ıspanaklı omlet tarifi için buraya.

Ispanaklı omlet tarifi

Diyet Yemekleri & Tarifleri

Salatadan vazgeçemeyenlere: Avokadolu karides salatası

Aynı zamanda yaz yemekleri listemizde de yer alan bu muhteşem salata tarifiyle diyet yemekleri listemizle adeta şov yapmaya geldik. Avokadonun faydalarıyla karidesin lezzeti birleşip, harika bir diyet salatası oluyor, doyuruculuğundan da bir şey yitirmiyor.

Avokadolu karider salatası tarifi

Diyet Yemekleri & Tarifleri

Diyet yemekleri 101: Sebzeli ızgara tavuk

Diyet yemekleri dendiği zaman ızgara tavuk tarifini anmamak büyük ayıp olur. Şaşırtıcı derecede düşük kalori oranıyla sebze ve protein kaynağı tavuk göğsünü bir araya getiren sebzeli tavuk ızgara tarifi, parmaklarınızı yalatacak cinsten!

Sebzeli tavuk ızgara tarifi

Diyet Yemekleri & Tarifleri

Anne eli değmiş gibi: Yeşil mercimek yemeği

Protein desen protein, düşük kalori desen düşük kalori, doyurucu desen doyurucu, pratik desen pratik! Karşınızda yeşil mercimek yemeği. Yeşil mercimek faydaları ise saymakla bitmek bilmiyor. Kilo vermeye yardımcı olan diyet yemekleri arasında eşsiz!

Yeşil mercimek tarifi

Diyet Yemekleri & Tarifleri

Diyet yapanlarda bugün: Kinoa salatası

Hayatımıza “kinoa” diye bir gerçeğin girmesi ile diyet yemeklerinin çok daha havalı bir hale geldiği ortada. Düşük kolesterol düzeyi, bol protein içeriği ve bitkisel özleri ile rejim yapanların kadim dostu kinoa, en lezzetli ve faydalı haline kinoa salatası eşliğinde kavuşuyor.

Kinoa salatası tarifi

Diyet Yemekleri & Tarifleri

Balık olmadan olmaz: Kabaklı çipura

Diyet yemekleri olur da balık tarifi listeye koyulmaz mı? Hem sağlıklı hem pratik diyet yemekleri arasında yer alan bu çipura tarifi çok kolay. En tazesi ve en lezzetlisi mevsiminde olan çipura, sebzelerin en tatlısı kabakla buluşarak harika bir diyet yemeği ortaya çıkıyor.

Kabaklı çipura tarifi

Diyet Yemekleri & Tarifleri

Deniz mahsüllerine doyamadık: Izgara somon

Menüsünde bol balık bulunan diyet listesi candır. Izgara somon, protein kaynakları ele alındığında en doyurucu ve yüksek proteine sahip, en düşük kalorili ettir, bu yüzden de diyet yemekleri listemize fazlasıyla uygundur. Hafif mi hafif bir ızgara somon tarifi burada!

Izgara somon tarifi

Düşük kaloriden devam: Salata tarifleri ve şekersiz tatlı çeşitleri sizleri bekliyor.

Önceki YazıSonraki Yazı