Yavru Kedi Bakımı İçin İhtiyaç Duyacağınız Ürünler

Yavru Kedi Bakımı

Minik, masum yavru kedilerin ailenizin yeni üyesi olarak hane nüfusuna katılması her zaman heyecan verici ve eğlencelidir. Kedi cinsleri ne olursa olsun, yavru kediler olağanüstü tatlı yaratıklardır. Nedeni olsun olmasın, kendiliğinden heyecanlanır, oradan oraya koşturur, yeni oyunlar icat ederler. Aniden de yorgun düşüp, olur olmadık yerlerde tatlı uykulara dalarlar. Ancak bir yavru kediyle birlikte yaşama kararı,  yavru kedi bakımı sorumluluklarını da beraberinde getirir. İlk sorumluluğunuz ona konforlu ve sağlıklı bir yaşam sunabilecek temel kedi ürünlerini gecikmeden edinmektir. Yavru kediniz daha mutlu, daha hareketli, daha eğlenceli bir yaşam sürsün istiyorsanız, bu yazımızda sizin için listelediğimiz yavru kedi bakımı ürünlerini kediniz evinize gelmeden ya da gelmesinin üzerinden çok geçmeden mutlaka edinmelisiniz.

Yavru Kedi Maması

Yavru kedi bakımı sırasında tabii ki bir numaralı ihtiyaç, beslenme. Yavru kedilerin beslenme ihtiyaçları yetişkin kedilerinkinden oldukça farklıdır. Bu nedenle, özel olarak yapılandırılmış ve planlanmış bir beslenme programı gereklidir. Yavru kedi maması çeşitleri şimdilerde oldukça fazla, dolayısıyla çeşit çeşit tatlarda yavru kedi maması bulmanız mümkün.

Yavru Kedi Mama ve Su Kabı

Yavru Kedi Bakımı

Dolaptan iki plastik kap çıkarayım, birine su birine mama koyarım diye düşünmeyin. Kediniz kendisine ait en az birer adet mama ve su kabını hak eder. Üstelik kedi mama ve su kabı çeşitlerinde öyle eğlenceli tasarımlar bulacaksınız ki kedi olasınız gelecek. Eğer hareketli yavru kedinizin mamasını ve suyunu dökmesinden endişeleniyorsanız, mama ve kedi su kabını kaydırmaz bir mat üzerine yerleştirebilirsiniz.

Kedi Tuvaleti & Kedi Kumu

Yavru kedi bakımının en önemli eğitim süreçlerinden: Tuvalet eğitimi. Aslına bakarsanız çoğu kedi kumunu kedi tuvaletine yapmayı kısa sürede öğrenir.  Ne de olsa kediler, dışkılarını içgüdüsel olarak saklamaya ve örtmeye programlıdırlar, bu yüzden de aslında evde kedi tuvaleti ile kedi kumu olması onun işine gelir. Bazı durumlarda da tuvalet eğitimini hali hazırda almış halde bile gelebilir size… Yavru kediniz eve gelmeden önce kedi tuvaletini içindeki kedi kumu ile birlikte hazırlamalısınız. Yavru kediniz sık yiyip çok hareket ettiğinden kedi tuvaletini hemen kullanmak isteyebilir.

Kedi Yatağı

Yavru Kediler Kedi Yatağı

Yavru kedi ürünleri arasında en keyifli alışveriş deneyiminizi kedi yatakları satın alırken yaşayabilirsiniz. Yavru kediniz için sıcak ve konforlu, aynı zamanda sevimli bir yataktan daha güzel ne olabilir?

Kedi Tırmalama Tahtası

Tırmalamak kedilerin doğal refleksleridir. Yavru kediler; tırnaklarını törpülemek, koku bırakmak, gerinmek vb. ihtiyaçları için önce evdeki koltuklarınıza göz koyarlar. Ancak tırmalama tahtası ile kediniz mutlu, koltuklarınız mutlu!

Taşıma Çantası

Kedi taşıma çantası ilk bakışta çok önemli görünmeyebilir ancak ihtiyacınız olan ilk şey belki de budur. Kedinizi eve bu taşıma çantası ile getireceksiniz. Yavru kedi bakımı için elzem bir süreç olan aşılar için kedinizi bu çantada veterinere götüreceksiniz. Ayrıca yeni bir kedi, yeni sorumluluklar demek. Kedinizde alışılagelmişin dışında herhangi bir reaksiyon gördüğünüzde de ilk etapta içgüdüsel olarak onu bir hekime gösterme ihtiyacı hissedeceksiniz. Başka bir deyişle kedi taşıma çantaları özellikle yavru kedi bakımı için mühim mi mühim. Sırt çantası ya da tekerlekli valiz benzeri modelleri olan bu kedi ürünleri de ihtiyaç listenizin başında.

Yavru Kedi Oyuncakları

Yavru Kediler OyuncakYavru kedilerin ne kadar oyuncu olduklarını söylememize gerek yok. Kedi oyunları oynamak onların başlıca eğlenceleri. Bu enerji yumaklarının hem fiziksel gelişimi hem de mutlu olmaları için elzem olan sevebilecekleri oyuncaklardır. Bununla birlikte kedi oyunlarını ve oyuncaklarını yavru kedi bakımı süreçlerinize dahil etmeniz, onunla çok daha kısa bir sürede güçlü bir bağ kurmanıza vesile olacaktır.

Ödül Maması

Hiçbir kedi ödül mamalarına karşı koyamaz! Hem sağlıklı hem de lezzetli olan bu ödül mamaları, kedinize atıştırmalık olarak verebileceğiniz gibi, daha çok bol disiplin ve bol eğitime ihtiyaç duyan kedinizin yaşken eğilmesine vesile olacak eğitiminde kullanmanız önerilir. Söz konusu kedi eğitimi olduğu zaman kedi ödül mamaları, eğitim yöntemlerinin en etkili halini almasına vesile oluyor.

Birbirinden Sevimli 11 Kedi Cinsi yazımızı okurken bunca tatlılık karşısında içiniz eriyecek!

Önceki YazıSonraki Yazı