8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış, aslen uluslararası bir anma günüdür. Kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesi ve başarılarının kutlanması amacıyla belirlenmiş olan bu özel gün, 1921 yılından beri kutlanmakta.

Nereden geliyor?

8 Mart’ın ortaya çıkış hikayesi ise mutlaka bilinmeye değer. New York’ta dokuma işçileri, daha iyi çalışma koşulları istedikleri için greve başlamışlardır. Daha sonra polis, işçilere saldırarak onları fabrikaya kilitlemiş; ardından çıkan yangın ise 129 kadın işçinin yanarak can vermesine sebep olmuştur. 1910 yılında Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderliğinde Clara Zetkin, ölen kadın işçilerin anısına 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını önermiştir. Oy birliği ile kabul edilen bu öneri, 8 Mart’ın Kadınlar  Günü olarak anılmasını sağlamıştır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Kadının değerini belirtmek ve ona kendini özel hissettirmek adına 8 Mart’ta kadınlara hediye vermek artık adet haline gelmiştir desek yanlış olmaz. Kadının önemini vurgulamak ve bu konuda insanları biraz daha bilinçlendirmek adına dünyanın farklı bölgelerinde çeşitli Kadınlar Günü etkinlikleri de düzenlenmektedir. Siz de sevdiğiniz kadınlara, onların ne kadar değerli ve önemli olduğunu anlatmak için küçük birer hediye alabilirsiniz.

Aslına bakarsanız Kadınlar Günü’nün önemi, en az Anneler Günü kadar değerli ve kıymetli. Tek fark; Anneler Günü sadece annelere aitken, Kadınlar Günü tüm kadınlarındır, başka bir deyişle annelik vasfını göstermeyen kadın da en az diğer tüm kadınlar kadar eşit ve değerlidir.

Kadınlar Günü hediyeleri: Ona değerli olduğunu hissettirin

8 Mart Kadınlar günü ülkemizde de yaygın olarak bilinmekte ve kutlanmaktadır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak ülkemizde birçok kampanya ve promosyon bulmanız mümkün. Kadınların indirime ve alışverişe zaafı olduğunu söylemek yanlış olmaz, değil mi? 8 Mart Dünya Kadınlar Günü indirimlerinden yararlanarak sevdiğiniz kadınlara sürprizler hazırlayabilir, en sevdiği hediyeleri kapısına dizerek gözüne girebilirsiniz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Biz söylemiş olalım; Kadınlar Günü’nde annenizi, eşinizi, halanızı, teyzenizi ve ablanızı sakın unutmayın. Bu özel günde onları unutmadığınızı göstermek için küçük de olsa mutlaka bir hediye alın. Kadınlar Günü hediyeleri arasında birçok farklı seçenek olduğu kesin. Ne hediye alacağınıza karar vermeden önce n11.com’a göz gezdirmenizde de fayda olduğunu belirtelim. Kadınlar Günü hediyesi olarak annenize elektrikli ev aletleri ya da yeni bir çanta alabileceğiniz gibi; eşiniz ve sevgiliniz için de yüzük, kolye, elbise, ayakkabı gibi bir kadının asla hayır diyemeyeceği ürünlerden seçim yapabilirsiniz. Hiçbir şey olmasa bile eve bir buket çiçekle gitmek sevdiğiniz kadını sandığınızdan da mutlu edecektir!

En ince ve en özel hediye seçimleri için adresiniz tabii ki n11.com. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

Önceki YazıSonraki Yazı