İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

kamp

Doğanın içinde, huzurlu bir tatil için son zamanlarda birçok tatilcinin tercihi olan kampçılık faaliyeti büyük şehirlerde de rahatça yapılabiliyor. Kamp yapmak için başka bir şehre gitmeye, uzun yollar aşmaya hiç gerek yok. Bunun için yapmanız gereken, bulunduğunuz şehirde en uygun kamp alanlarını araştırarak sizin için en uygun kriterlere sahip alanı belirlemeniz. Gerekli kamp ekipmanlarını da aldıktan sonra keyifli bir tatile hazırsınız. Özellikle İstanbul’da yaşayanların uzun yollar tepmeden huzurlu vakit geçirebileceği en uygun kamp alanlarını araştırdık ve sizler için sıraladık.

Kamp sezonunda ihtiyacınız olacak ürünler bir hayli fazla, yola çıkmadan önce beslenme, uyku, kamp kurma ve depolama ürünleri gibi gerekli ekipmanları edindiğinizden emin olun. 1 Nisan 2021 tarihine kadar geçerli olacak kampanyaya özel kamp malzemelerini kaçırmayın!

İstanbul Kamp Alanları 

İstanbul’a yakın kamp alanları, şehrin gürültüsünden ve yoğunluğundan kısa bir kaçamak yapmak isteyenler için ideal mesafe ve konumlardadır. İstanbul’da yaşıyor olmak sakin, huzurlu, stresten uzak bir tatil deneyimi yaşamaya engel değildir. Kısa bir araştırma ile İstanbul çevresinde yer alan isteğinize en uygun kamp alanlarını bulabilir ve bu alanlarla ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. İster göl kenarında ister ormanlık bir alanda ya da tam da deniz kıyısında sessizliğin ve huzurun tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz. 

İşlerin stresinden, günlerin koşturmacasından uzaklaşıp bir nefes almak herkesin hakkı ve bunu gerçekleştirebilmek de oldukça kolay. Sizin için en uygun olabilecek kamp alanlarını araştırarak çok kısa sürede keyifli bir tatil planı yapabilirsiniz. İstanbul kamp alanları hakkında bilgi edinmek için şehirden uzaklığına, imkânlarına göre farklılık gösteren kamp alanlarını keşfedin.

sahil kamp istanbul

Sahil Kamp İstanbul

İstanbul kamp alanları içerisinde en çok tercih edilen mekânlardan biridir. İçerisinde bulundurduğu imkânlarla ihtiyacınıza en uygun tatil ve dinlenme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Deniz kenarında dinlenmek isteyenler için ideal bir kamp alanıdır. Ayrıca işletme içerisinde villa, bungalow, market ve restoran bulundurmaktadır. Çadır kiralayabileceğiniz ve her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz ücretli bir kamp alanıdır. 

Merkeze yakın bir konumda olması da ulaşım kolaylığı sağlıyor. Sahil kamp alanı boyunca ormanda ve sahilde yürüyüşler yapabilir, denize girebilirsiniz. Plajı tatilciler tarafından oldukça beğenilmektedir. Kamp ateşi yakmak istediğinizde bunun için belirlenen bölgeler dışında ateş yakmanız yasaktır. Belirlenen bölgelerde ortak kamp ateşi yakabilirsiniz. Ücretli kamp alanları listesinde en çok tercih edilen kamp alanlarından biridir.

marmaracık koyu

Marmaracık Koyu Tabiat Parkı Kamp Alanı

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer alan Marmaracık Tabiat Parkı, yeşil ve mavinin buluştuğu en dinlendirici kamp alanlarından biridir. İstanbul kamp yapılacak yerler arasında masmavi deniziyle ve doğal tabiatıyla kampseverler için ideal mekânlar arasındadır. Uzun yürüyüşlere çıkabileceğiniz sessiz ve sakin bir kamp alanıdır. Ulaşımı kolay bir bölgede yer alıyor. Telefon ve interneti rahatça kullanabileceğiniz, herhangi bir iletişim sıkıntısı çekmeyeceğiniz bir alan olarak öne çıkmaktadır. 

Temel kamp malzemelerinizi yanınıza alarak Marmaracık Koyu’nda son derece konforlu bir tatil geçirebilmeniz mümkün. Tuvalet ve duş alma ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mekânlar bulunmamaktadır. Diğer kamp alanlarına göre daha ıssız ve yiyecek ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz marketlerden uzaktır. Bu faktörler göz önünde bulundurularak hazırlıklı gitmenizi öneririz.

Elmasburnu kamp

Riva Elmasburnu Plajı Kamp Alanı

İstanbul’da kamp alanları arasında en çok rağbet gören yerlerden biri de Riva Elmasburnu Plajı’dır. Deniz kenarında kamp yapmak istiyorsanız manzarası ve şehirden uzaklığı ile size dinlendirici bir alan vadediyor. İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı olan kamp alanına ulaşım da oldukça kolay. Kamp alanında yer alan işletmeler sayesinde yiyecek ve diğer ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz mümkün. Ayrıca kamp alanı içerisinde tuvalet ve duş imkânı da bulunmaktadır. 

Yeşilin ve denizin bir arada olduğu bu alanda uzun yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Hem denizin kokusu hem de doğa size eşlik edecektir. Kamp alanında belirlenen bölgeler dışında kamp ateşi yakmak yasaktır. Deniz kenarında kamp yapmak isteyenler için oldukça güvenli ve sakin bir kamp alanıdır. 

polonezköy kamp ala

Polonezköy Kamp Alanı

İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan Polonezköy kamp alanı, İstanbul kamp yerleri arayanlar için oldukça ideal bir mekândır. Ulaşımı kolay, kısa sürede gidip doğanın tadını çıkarabileceğiniz bir alana sahiptir. İlçe merkezine yakın olması bakımından da oldukça avantajlıdır. Aracınızla trafiğe takılmadan kolayca ulaşabilirsiniz. Gıda ve su ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz marketler ve hazır yemek imkânı sunan işletmeler bulunmaktadır. 

Ayrıca kamp alanı içerisinde trekking, ATV turu gibi eğlenceli faaliyetlere de katılabilirsiniz. İstanbul’un birçok yerinden ulaşımı kolay olması açısından oldukça rağbet gören bir kamp alanıdır. Tuvalet ve duş ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz alanları bulabilmeniz mümkün. Bir hafta sonu şehirden kaçıp kısa süreliğine de olsa dinlenme imkânı yakalayabileceğiniz ideal kamp alanlarından biridir. 

kilimli ağva

Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı

Doğayla baş başa bir kamp planı için İstanbul tatil yerleri içerisinde kendinizi en özgür hissedebileceğiniz mekânlardan biri de Ağva kilimli koyu kamp alanıdır. Gökyüzüne kendinizi en yakın hissedebileceğiniz, deniz ve ormanın bir arada olduğu çok etkileyici bir manzaraya sahiptir. Sessiz sakin bir koy arayanlar için ideal bir mekândır. Ücretsiz kamp alanları içerisinde en huzurlu kamp alanlarından biridir. 

Orman ve denizin birleştiği yerde kamp çadırınızı kurabilir ve ateşinizi güvenle yakabilirsiniz. Kalabalık olmaması size sessiz ve sakin bir kamp deneyimi yaşamanıza imkân sağlayabilmektedir. Merkeze yakın bir konumda olması nedeni ile de ulaşımı kolaydır. Sessiz ve sakin bir kamp alanı arıyorsanız Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı’nı keşfetmelisiniz. 

kumköy kilyos

Kumköy Kilyos Kamp Alanı

İstanbul civarı kamp alanları listesinde deniz kenarında kamp yapmak isteyenler için tercih edilen Kumköy Kilyos Kamp Alanı ücretli ve ücretsiz kamp bölümlerine sahiptir. Kamp alanı, İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer almaktadır. Ulaşımının kolay olması hafta sonu kaçamak yapmak isteyenler için ideal bir alandır. Muhteşem doğasıyla ihtiyacınız olan huzurlu kamp tatilinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Hem denizin tadını çıkarmak hem de çadırınızda sakin bir tatil geçirmek için ziyaret edebilirsiniz. 

Telefon ve internetinizin çekmesi konusunda sorun yaşanmamaktadır. Ayrıca çevresinde yer alan işletmelerden yiyecek ve temiz su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kamp alanı içerisinde tuvalet ve duş ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz temiz alanlar yer almaktadır. İlçe merkezine yakın konumdadır ve güvenli olması açısından en çok tercih edilen kamp alanlarından biridir. 

seferoğulları kamp

Şile Seferoğulları Kamping

Ağva’nın Kurfallı köyünde orman içerisinde yer alan kamp alanında doğayla iç içe olabileceğiniz bir tatil yapabilirsiniz. Şehirden uzak, kuş sesleri içerisinde uzun yürüyüşler yapabileceğiniz huzurlu bir kamp alanıdır. Deniz ve kumsala kolayca ulaşabileceğiniz yollar bulunmaktadır. 

Kamp alanı işletmesinden kamp çadırları edinebilmeniz mümkün. Hazır yiyecek bulabileceğiniz işletmeler de bulunmaktadır. Tuvalet ve duş ihtiyacınızı da rahatlıkla giderebilirsiniz. Yemyeşil bir orman içerisinde bulunan kamp alanında her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz işletmeler yer almaktadır. Köy konseptinde bir kamp düşünüyorsanız Şile Seferoğlu Kamping’e göz atabilirsiniz.

burgazada madam martha koyu

Burgazada Madam Martha Koyu

İstanbul’un en sevilen adalarından biri olan Burgazada’da bulunan Madam Martha Koyu, sakinliği, denizi ve eşsiz doğasıyla tatil yapmak isteyenlerin en sık tercih ettiği mekânlardan biridir. Sessiz bir kamp alanına sahip koyda hem rahatlıkla kamp çadırınızı kurabilir hem de çevre işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 

İstanbul deniz kenarında kamp alanı arıyorsanız Madam Martha Koyu sizin için ideal kamp alanlarından biridir. Yürüyüş yapabileceğiniz ve sürekli fotoğraf çekmek isteyeceğiniz etkileyici manzaralara sahiptir. Kamp ateşinizi de güvenle yakabilme imkânınız bulunuyor. Hem hesaplı hem de eşsiz bir manzaraya sahip kamp deneyimi için oldukça uygun bir kamp alanıdır.

iğneada longoz ormanları

Kırklareli İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı

İstanbul çevresi kamp alanları arasında ormanın içinde kamp yapmak isteyenler için oldukça büyüleyici bir kamp alanıdır. Dünyanın en büyük longoz ormanlarından biri olan İğneada Longozu, bitki ve hayvan çeşitliliği oldukça fazla bir milli parktır. Ormanın bir bölümü kamp yapmak isteyenler için özel olarak ayrılmaktadır. Buradaki kamp alanında kendinizi tam olarak doğayla iç içe hissedebilirsiniz. 

Kamp yapmak için yaz aylarını tercih etmelisiniz. Sulak ve nemli bir orman olduğundan yaz ayları dışında kamp yapmanız sakıncalı olabilir. Temiz su ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir kaynak bulunmamaktadır. Bunu bilerek hazırlıklı gitmelisiniz. İstanbul’a 3 saat uzaklıkta olan kamp alanına ulaştığınızda şehrin yoğun yaşam temposundan tamamen uzaklaştığınızı hissedeceksiniz. 

tekirdağ uçmakdere

Tekirdağ Uçmakdere 

İstanbul çevresi tatil alanlarından bir diğeri ise İstanbul’a 3 saat uzaklıkta yer alan Tekirdağ Uçmakdere Kamp Alanı’dır. Sakin bir kamp için en ideal mekânlardan biridir. Sahilde ücretsiz olarak kamp çadırı kurabilir ve doğal köy havasının tadını çıkarabilirsiniz. Tuvalet, su, elektrik, duş ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabileceğiniz bir alandır. 

İstanbul’un gürültüsünden uzak salaş bir köy kampına ihtiyaç duyuyorsanız bu kamp alanını tercih edebilirsiniz. İstanbul civarı tatil yerleri içerisinde en salaş ve sakin kamp alanlarından biridir. Uygun fiyata bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilir hem hesaplı hem de huzurlu bir kamp tatili gerçekleştirebilirsiniz. Eğer İstanbul içerisinde değil de çevresinde rahat bir kamp ortamı yakalamak istiyorsanız bu kamp alanı tam size göre. Doğanın ve sessizliğin tadını çıkaracağınız huzurlu bir tatil için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

Danamandıra Tabiat Parkı Kamp Alanı

İstanbul’un Silivri ilçesinde yer alan Danamandıra Tabiat Parkı doğal gölün etrafında yer almaktadır. Seyir terasları, mesire alanları ve kamp alanları ile göl kenarında tatil yapmak isteyenlerin gözde mekânlarından biridir. İstanbul kamp alanları arasında yakın zamanda hızlı bir şekilde rağbet gören kamp alanları arasında yer almıştır. İstanbul’dan ulaşım oldukça kolaydır. 

Kamp alanında belirlenen alanlarda kamp ateşi yakılabilmekte ve güvenli bir kamp deneyimi yaşanabilmektedir. Güvenli bir bölge olması özelliği ile dikkat çekmektedir. Göl kenarında kamp çadırınızı kurarak gölden balık tutabilirsiniz. Tuvalet imkânı da bulunmaktadır. Ayrıca trekking faaliyetlerine katılabileceğiniz alanlar da bulunuyor. Göl kenarında, sakin bir kamp tatili yapmak için Danamandıra Tabiat Parkı’nı tercih edebilirsiniz. 

Darlık Barajı Kamp Alanı

İstanbul’un en büyük barajlarından biri olan Darlık barajı, Şile-Ömerli arasında yer almaktadır. İstanbul kamp alanları arasında az bilinen bir bölge olmasından dolayı sessiz sakin bir alandır. İlçe merkezine yakın bir konumdadır. Arkadaşlarınızla rahat bir kamp ortamı yakalamak istiyorsanız az bilinen ve gelinen bu kamp alanını tercih edebilirsiniz. Baraj kenarına çadırınızı kurarak sessizliğin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. 

Tuvalet ve duş ihtiyacınızı karşılayacağınız bir mekân bulunmamaktadır. Temiz su kaynağı bulmanız da oldukça güçtür. Bu sebeple hazırlıklı gelmelisiniz. Ayrıca telefon ve internetin çekmemesi gibi bir sorunla da karşılaşabilirsiniz. Gelmeden önce bu problemi göz önünde bulmanız ve ona göre hareket etmeniz sizin için iyi olacaktır. Barajın eşsiz manzarası ormanın havasıyla da birleşerek oldukça dinlendirici bir atmosfer sunmaktadır. Baraj kenarında, şehirden uzak, balık tutmak isteyenlerin tercih edebileceği bir kamp alanıdır.

kamp

Sırapınar Barajı

İstanbul’un Çekmeköy ilçesine bağlı olan Sırapınar köyü, ormanın içerisinde yer alan, barajın dinlendirici manzarasıyla kamp severlere ev sahipliği yapıyor. İstanbul içerisinde sessiz bir kamp yeri arıyorsanız baraj kenarına kuracağınız çadırla gürültüden uzak, sakin bir tatil geçirmeniz mümkün. Hem köy hayatını deneyimlemek isteyenler hem de doğanın en el değmemiş halini görmek isteyenler için doğru bir seçim olacaktır. Baraj çevresinde oldukça geniş bir kamp alanı bulunmaktadır. Geniş kamp alanında insanlardan uzak sakin bir alan bulabilmeniz mümkün.

Kamp ateşinizi yakmak için ormandan odun toplayabilir ve belirlenen alanlarda ateşinizi yakabilirsiniz. Telefonunuz ve internetiniz çekmektedir. Alana çok yakın bir bölgede yer alan marketten ihtiyacınız olan yiyecek ve su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Balık tutabileceğiniz, oldukça sakin ve doğayla iç içe bir kamp tatili için keşfedilmesi gereken kamp alanlarından biridir.

çilingöz

Çilingöz Ormanı Tabiat Parkı Kamp Alanı

İstanbul içerisinde yer alan ücretli bir kamp alanıdır. Hayvan çeşitliliğinin çok olduğu tabiat parkında, sessizliği tam olarak bulabilmeniz mümkün. Hayvanları doğal yaşam alanlarında görebileceğiniz, doğanın içinde huzurlu bir alandır. Oldukça rağbet gören tabiat parkında, doğanın sessizliği ve enerjisi tatilinizi daha tatmin edici hale getirecektir. Yiyecek ve içecek ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz büfe bulunmaktadır. Ayrıca tuvalet ve temiz su kaynağı bulabileceğiniz mekânlar bulunmaktadır. İstanbul içerisinde deniz kenarı kamp alanı arayanlar için uygundur. 

İstanbul’dan uzaklaşıp deniz manzarasının ve sakinliğin tadını çıkarmak isteyenlere önerilmektedir. Balık tutarak kamp etkinliğinizi zenginleştirebileceğiniz huzurlu bir tatil için en uygun kamp alanları arasında yer almaktadır. İstanbul kamp yerleri ve fiyatları araştırması yaptığınızda en uygun fiyatlı kamp alanlarından biri olduğunu görebilirsiniz. Bütçenize uygun, sakin bir tabiat kamp deneyimi için tercih edebileceğiniz en iyi kamp alanlarından biridir.

Karakiraz Köyü

İstanbul içerisinde yer alan ve Şile’ye 35 km uzaklıkta olan Karakiraz köyü, oldukça şirin bir köydür. Kamp için oldukça geniş bir alana sahiptir. Sahilinde rahatlıkla çadırınızı kurabilirsiniz. Çok fazla bilinmemesi nedeni ile sessizliği ve sakinliği arayanlar için ideal bir kamp alanıdır. Sahilin etrafında yer alan ormanlık alandan odun toplayabilir ve kamp ateşinizi çevre kurallarına uygun bir şekilde yakabilirsiniz. Telefon ve internet erişimi konusunda bir problem yaşanmamaktadır. Tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Bu duruma hazırlıklı olarak gelmeniz gerekmektedir. 

Doğal yaşam alanı korunabilmiş nadir alanlardan biri olan Karakiraz köyünde, sıkça hayvanlara rastlayabilirsiniz. Kamp çadırınızı kurarken hayvanların gelip rahatsız edebileceği alanlardan uzak bir yere kurmaya dikkat etmelisiniz. Ancak oldukça sakin bir kamp alanı arıyorsanız burada arkadaşlarınızla ya da tek başınıza tam olarak o sakinliği bulabilirsiniz. Karakiraz köyü, İstanbul ücretsiz kamp alanları içerisinde yer almaktadır.

Kocaeli Ormanya Doğal Yaşam Parkı 

İstanbul’a yakın kamp alanları içerisinde yer alan Ormanya Doğal Yaşam Parkı, doğaseverlerin oldukça sevebileceği huzurlu bir kamp alanına sahiptir. Parkın içerisinde kamp yapılabilecek ayrı bir alan yer almaktadır. Kocaeli’nde 4 bin dönüm arazi üzerine kurulu olan Ormanya, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkıdır. Bu nedenle İstanbul’a yakın olan kamp alanları arasında en sık tercih edilenlerden biridir.

Ormanya kamp alanına giriş yaparken kamp kurallarıyla ilgili bilgilendirilmektesiniz. Kampa giriş ücretsizdir. Tuvalet ve duş ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz alanlar bulundurulmaktadır. Duş için sıcak su da bulabilmeniz mümkündür. 

Güvenli ve bütün ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabileceğiniz bir kamp alanı arıyorsanız sizin için tam olarak biçilmiş kaftan. İstanbul’dan rahatça ulaşabileceğiniz huzurlu bu yaşam parkını bir hafta sonu bile keşfedebilirsiniz. Kamp ateşi yakmak yasak. Ateş yakmanız için mangalınızı yanınızda getirmeniz gerekmektedir. 100 çadır kapasiteli yaşam parkında doğanın en keyifli yanlarını keşfedebileceğiniz bir kamp tatili için Kocaeli Ormanya Doğal Yaşam Parkı’nı tercih edebilirsiniz. 

Önceki YazıSonraki Yazı