Plaj Çantasında Olması Gerekenler

Plaj Çantasında Olması Gerekenler

Üzerine söylenenlerden biliyoruz ki yaz mevsimi hafifliğin, naifliğin, dinlencenin ve muzip bir umursamazlığın mevsimi. Hafiflik derken ruhen bir sevinç hali, bedenen bir rahatlamadan bahsediyoruz ve elbette plajlardan ve sahil kenarlarının salaş hallerinden de. Siz de bu yaz mevsiminde vakit buldukça plajlara, sahillere akın ediyorsunuz eminiz. Güneşin altında, kafanız rahat, içiniz ferah yayılmak ama aynı zamanda ihtiyacınız olan her şeyin de taşıdığınız plaj çantası içinde olmasını istiyorsanız sizin için birtakım ipuçlarımız var. Bir plaj çantası içinde neler bulunmalı, birlikte bakalım:

1. En Temelden Başlayalım: Plaj Terliği

Plaj Çantası Terlik

Plaj çantası içinde bulunması en elzem ürün kesinlikle bir çift plaj terliği. Plaja ulaşana kadar diğer ayakkabılarınızla hiçbir sorun yaşamayacaksınız ancak özellikle altın gibi kumlar üzerinde plaj terliği haricinde hareket etme kabiliyetiniz neredeyse sıfır. Üstelik kumlar gerçekten çok sıcak olduğunda, ayaklarınızı bu sıcaktan korumak gerekecek.

2. Temel İhtiyaçlardan Devam: Plaj Havlusu

Plaj Çantası Havlu

Eksiksiz bir plaj çantası için plaj havlusu da şart. Denizden çıktığınızda vücudunuzu tuzlu sudan arındırmanın ilk adımı, güçlü emici özelliği bulunan bir plaj havlusu. Üstelik her plajda şezlong olmayabiliyor. Sıcak kumların üzerine plaj havlunuzu sererek keyfinize bakmak isteyeceksiniz.

3. Cildiniz İhmale Gelmez!

Plaj Çantası Güneş Kremi

Plaj çantası içinde muhakkak bulunması gereken üçüncü ürünümüz ise cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumakla görevli olan kahraman güneş kremleri. Güneş kremi bir plaj çantasının kraliçesidir adeta. UV ışınlarına karşı cildiniz için uzun vadede koruma sağlayacak olan güneş kremlerini mümkün olduğunda yüksek faktörlü ürünler arasından seçmelisiniz. Aynı zamanda güneş ışığına maruz kalmadan yarım saat önce uygulayacağınız güneş kremleri etki açısından en yüksek performansı sergileyecektir. Yeri geldiğinde plaj çantasından çıkarıp tazeleyebilirsiniz.

4. Belki Hafif Bir Plaj Elbisesi?

Plaj Çantası Pareo

Plajda geçirdiğiniz vakit boyunca bikini ya da mayolarınızla olacaksınız ancak arada kumsaldan çıkmanız gerekebilir. Bu tip durumlarda yürüyüş yoluna çıkarken zahmetsizce üzerinize giyebileceğiniz bir plaj elbisesi, pareo ya da hafif kumaşlardan üretilmiş bir tunik tercih edebilirsiniz. Plaj çantası içinde az yer kaplayacak olan bu türden bir ürün ihtiyaç anında elinizin altında olmalı.

5. Dalgaların Karıştırdığı Saçlar İçin…

Plaj Çantası Saç Kremi

Dalgalı bir denizde yüzdükten sonra kumlara geri döndüğünüzde saçlarınızın nasıl da karman çorman olabildiğine inanamayabilirsiniz. Bu tip durumlarda saçlarınız henüz deniz tuzunun etkisiyle birbirine sert bir biçimde yapışmamışken yumuşak bir tarak ile müdahale etmek isteyebilirsiniz. Tarak, bu nedenle plaj çantası içinde bulunması gereken en işlevsel en doğru ürünlerden biri. Saçlarınızı önemsemeyi unutmayın.

6. Güneş Tepenizde Olacak, Öyleyse Şapka

Plaj Çantası Şapka

Her ne kadar şemsiyelerden faydalansanız da, plaj çantası içinde bulunması gereken ürünler arasında bir şapka da yer almalı. Hem plaj modasının vazgeçilmezlerinden biri olan hem de başınızı doğrudan güneşin sıcaklığından ve yüzünüzü de güneş ışığından koruyan şapkaları bikini ya da mayonuzla uyumlu renklerde, büyük, hasır modellerden seçebilirsiniz.

7. Suyun Etki Alanındayken Su Geçirmezlik Önemli

 

Plaj Çantası Su Geçirmez KılıfPlajlara elektronik aletlerimizi götürüyoruz. Örneğin e-kitap okuyucularınız, telefonlarınız ve tabletleriniz artık güneşlenirken de hep sizinle oluyor. Bu nedenle, bu değerli elektronik ürünlerin başına bir şey gelmemesi için su geçirmez kılıf ve çantalardan edinmeli ve plaj çantasına yerleştirmelisiniz.

8. Güneşten Yanan Dudaklar İçin…

Plaj Çantası Dudak Kremi

Dudaklarımız da güneşin zararlı ışınlarına maruz kalır. Kuruma, çatlama, tahriş gibi olumsuzlukların önüne geçmek için gelişmiş formüller sunan güneş koruyucu dudak kremi çeşitleri de plaj çantası içinde yer almalı.

9. Plaj Çantası Demirbaşı: Güneş Gözlüğü

Plaj Çantası Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüğü, plaj çantası için olmazsa olmaz bir başka ürün. Gözlerinizi güneşten korumak en az cildinizi korumak kadar önemli çünkü. Plaj çantası için düşünebileceğiniz güneş gözlüğü ne kadar büyük olursa o kadar iyi koruma sağlayacaktır. Aynı zamanda UV korumalı olmasına özen göstermelisiniz.

10. Yeterince Su!

Plaj Çantası Su

Güneş altında geçireceğiniz keyifli saatler boyunca vücudunuz her zamankinden daha fazla su alımına ihtiyaç duyacak. Bu nedenle, plaj çantası içinde mutlaka dökülmez, sızdırmaz bir matara ya da termos içinde su bulundurmalısınız. Önceden buzlukta dondurduğunuz birkaç şişe su da işinize yarayabilir.

11. …ve Diğer Keyifli Ayrıntılar

Plaj Çantası Küçük Ayrıntılar

İdeal bir plaj çantası, hafif, serinletici yiyecekler, güzel birkaç dergi ya da okumalık bir kitap gibi muhteşem ayrıntılara da sahip olmalı. Meyveler örneğin, denizin yarattığı rehaveti alarak size enerji verecektir. Ya da enerji veren organik bar ve atıştırmalıkları tercih edebilirsiniz. Plaj çantası içine kulaklığınızı da koyun; güneş altında kestirirken hafif bir müzik dinlemek isteyebilirsiniz. Neticede gün sıcak ve uzun olacak. Eğlenmeye, neşelenmeye, dinlenmeye bakın!

Eğer plaj çantanıza yaraşır bir güneş gözlüğü modeli arıyorsanız 2017’nin en trend güneş gözlüğü modellerini derlediğimiz bu yazımızı mutlaka okumalısınız!

 

Önceki YazıSonraki Yazı