Ofiste Stilinizle Öne Çıkmanın Püf Noktaları

Deri Giyim

Kış modasının en beğenilen 3 trendi; deri, dantel ve ekoseyi ofis stilinize uyarlayarak modayı çalışma alanınıza taşıyabilirsiniz.

Haftanın 5 gününü ofiste geçiriyoruz ve her gün, o gün için planladığımız iş programımıza göre farklı şekillerde giyinmemiz gerekebiliyor. Evet, hepimiz sabah aynanın karşısına geçip eteğimizi hangi gömleğimizle kombinleyebileceğimizi veya seçtiğimiz elbiseye hangi küpenin ya da pantolonumuzun altına hangi ayakkabımızın daha uygun olduğu sorularını kendimize soruyoruz.

İşte tam bu noktada, ‘bugün ne giysem?’ sorusu ile kaçınılmaz olarak karşı karşıya kaldığımızda, ofis modası rüzgarları estirebilmek için, bu kış moda çevrelerince en beğenilen 3 moda trendini bu hafta sizlerle birlikte inceliyor olacağız; deri, dantel ve ekose.

Deri trendi bizleri 80’lerin renkli ve enerji kokan tarzına geri götürüyor. Öyle ki bu kış sezonunda deri parçalar sadece alışkın olduğumuz üzere ceket, mont veya botlarda kullanılmıyor; aynı zamanda kısa ve uzun eteklerde, kalem etek modellerinde, gömleklerde, taytlarda ve hatta jean’lerde olmak üzere birçok farklı parçada karşımıza çıkıyor.

Trendimiz sadece bu çeşitlilikte kalmıyor; yine alıştığımız kış tonları siyah ve grinin yanında, özellikle yazdan kalma renklerin; mavilerin, sarıların, kırmızıların, pudra tonların ve beyazların deri parçalarda kullanıldığını görüyoruz. Peki, biz ofiste bu trendi nasıl yakalayacağız diye soracak olursanız, önerimiz kalem deri eteğimizi, deri detaylı bir gömleğimiz ile veya renkli deri elbisemizi deri yüksek topuklu botlarımız ile kombinlemek olabilir.

Alternatif olarak alışılmışın dışında bir tonda giyeceğiniz deri elbiseniz, yüksek topuklu platform ayakkabılarınızla şıklığınıza şıklık katacaktır.

Ofis Modası

Dantel, kış modasında eteklerden elbiselere, gömleklerden taytlara, pantolonlardan kabanlara kadar neredeyse aklımıza gelebilecek tüm parçalarda trend olmuş durumda. Sadece giysilerimizde değil; özellikle ayakkabı, taç, kolye ve küpe gibi aksesuar detaylarında da moda rüzgarlarında bu kış bizlere eşlik ediyor.

Ofis modasında kullanımı için, dantel detaylı elbisemiz ile kombinlenecek yüksek topuklu dantel detaylı ayakkabımız veya yüksek bel pantolonumuz ile kullanacağımız dantel detaylı gömleğimiz, aynı zamanda ekleyebileceğimiz dantel detaylı taç veya küpe gibi aksesuarlarımız ile modern bir tarz yakalamamız mümkün.

2014 kış modasında müptelası olduğumuz diğer bir trend ise ekose. Öyle ki sadece montlarımızda yer almakla kalmadı; eteklerimiz, ceketlerimiz, pantolonlarımız ve hatta çoraplarımıza kadar tam bir ekose kompozisyonu yaparak tasarımlarını oluşturmuş modacılarımız mevcut. Tabii ki bizler de ofis modasında bu trendi uyguluyor olacağız. Ofis giyimimizde, ekose montumuzu aynı desende ekose elbisemiz ile kombinleyebilir, veya ekose eteğimizi düz beyaz veya siyah tonlarda gömleklerimiz ile rahatlıkla kullanabiliriz.

 

Önceki YazıSonraki Yazı