Uzun Hırka Kombinleri

Uzun Hırka Kombinleri

Soğuk kış aylarından ılık bahar aylarına geçiş döneminde gardırobunuz için doğru parçaları bulabilmek ve kombinleyebilmek çok önemli hale geliyor. Özellikle havaların bir gün mevsim normallerinin üstünde, bir gün altında olduğu bir dönem olduğunu göz önünde bulundurursanız bu geçiş sürecinde hem sizi ısıtacak, hem de istediğiniz zaman kolaylıkla çıkartabileceğiniz ve terlemenize engel olacak parçalara ihtiyacınız olacak. Pekiyi bu parçalar neler mi? Elbette uzun hırkalar! Uzun hırka, mevsimsel geçişlerin olmazsa olmaz parçaları olarak karşımıza çıkıyor. Sağladığı konforlu his ve iç ısıtan görünüm, uzun hırkaları bahar gardıroplarının vazgeçilmez demirbaşları haline getiriyor. Ancak ne kadar mükemmel olursa olsun, uzun hırkaları kombinlemenin de kendince bir zorluğu olduğunu kabul etmek gerek. Şimdi gelin, bu sıcaklık geçişlerinde oluşturabileceğiniz uzun hırka kombinlerine yakından bakalım. Ofiste, sokakta, kafede ve hatta evde; her yerde şıklığınızı konuşturmanızı sağlayacak uzun hırka kombinleri sizlerle.

Uzun Hırka Kombinleri

Uzun Hırka & Kot Pantolon Kombini

Uzun hırka kombinleri oluştururken akla gelen ilk parça elbette jean pantolonlar oluyor. Bol paça ya da geniş paça kot pantolonların pek tercih edilmediği bu kombinde mom jean’ler ya da skinny kot pantolonlar ideal birer alternatif oluyor. İçine hafif askılı bir bluz ile kombini tamamlamak mümkün.

Uzun Hırka Kombinleri

Uzun Hırka & Gömlek Kombini

Yine uzun hırka kombinleri dendiğinde akla gelen bir diğer önemli parça da gömlekler oluyor. Gömleklerin hırkalar ile olan keskin ve resmi görüntüsüne söylenecek yok; şık da bir pantolon ile bir araya getirildiğinde bu uzun hırka kombini ofiste harika bir stil yaratmanıza vesile olabilir.

Uzun Hırka Kombinleri

Oversize Uzun Hırka Kombinleri

Bir uzun hırka var, bir de aşırı uzun hırka var! Bu oversize model boydan boya uzun hırka modelleri, hırka ile palto arasında bir kimlik karmaşası yaşıyor gibiler; bu yüzden de havaların mont gerektirmeyecek derecede ısındığı bahar dönemlerinde şık bir bluz ile kombinlemek mümkün.

Uzun Hırka Kombinleri

Uzun Hırka & Tulum Kombini

Uzun hırkaların sade ve zarif tulumlarla da mükemmel bir uyum yakaladığı aşikar. Dilerseniz zıt renklerde uzun hırka ile tulumu kombinleyerek iddialı bir görünüm oluşturabilir, dilerseniz de siyah üstüne siyah klasiğine sadık kalarak yalın ama asil bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Uzun Hırka Kombinleri

Uzun Hırka & Elbise Kombini

Kışın ya da ilkbaharda elbise giymeye çalışmanın en büyük zorluklarından bir tanesi şüphesiz ki elbisenin yarattığı yaz efektini kırabilecek bir parça bulmak. Uzun hırka kombinleri burada devreye giriyor ve en yazlık elbiseyi bile anında sıcak, konforlu ve kışlık bir görünüme sokuyor.

Uzun Hırka Kombinleri

Düğmeli Uzun Hırka Kombinleri

Uzun hırka kombinleri bayan gardırobunda çoğu zaman önü açık olarak tercih edilen ve bilinen kombinlerdir; oysa ki düğmeli bir hırkayı da önünü kapatarak stil sahibi bir şekilde kombinlemek mümkün. Görseldeki gibi canlı ve vurucu bir renkle tamamlayacağınız spor kombininiz size havalı bir görünüm katacak.

Uzun Hırka Kombinleri

Uzun Hırka & Tayt Kombini

Yine uzun hırka kombinleri dendiğinde atlanmaması gereken bir diğer önemli parça da elbette tayt. Siyah bir boğazlı kazak, siyah bir tayt ve yumuşacık görünümlü, sıcacık bir hırka ile konforlu bir hafta sonu stili yaratabilirsiniz. Oversize güneş gözlüklerini de unutmayalım!

Uzun Hırka Kombinleri

Uzun Hırka Deri Ceket Kombini

Belki de moda dünyasının en zor ve en top-level kombini: Uzun hırka deri ceket kombini. İçindeki parçası uzun, dışındaki parçası kısa olan bu kombini oluştururken kat arası geçişlere dikkat etmeli, deri ceketin mümkünse bir beden büyük olmasına ve kollarınızı sıkıştırıyormuş gibi durmamasına dikkat etmelisiniz.

Uzun Hırka Kombinleri

Uzun Hırka & Beyaz Pantolon Kombini

Havalar ısınmaya başladığında her kadın, gardırobunun uzak raflarına kaldırdığı o beyaz kot pantolonuna özlemle bakmaya başlar. Yaz gelmeden beyaz üstüne beyaz kombini yapıp sırıtmamanın en iyi yollarından biri ise elbette bu kombini toprak tonlarında bir hırka ile tamamlamaktır!

Uzun Hırka Kombinleri

Gri Uzun Hırka Kombinleri

Her rengin yeri ayrı, ancak uzun hırkalara en çok yakışan rengin gri olduğunu kabul etmek lazım. Kombininize anında soft ve rahatlatıcı bir dokunuş kazandıran uzun gri hırkalar ister işyeri ister ev olsun, her ortamın ağırlığına kolaylıkla uydurulabilecek parçalar olarak karşımıza çıkıyor.

Uzun Hırka Kombinleri

Uzun Hırka & Şort Kombini

Son olarak iddialı fakat sezonun trendleri arasına girebilecek bir uzun hırka kombini ile huzurlarınızdan ayrılıyoruz: Yazlık şortlarınızı özlüyorsanız, opak bir külotlu çorap ve şık Oxford’lar eşliğinde stil kokan bir uzun hırka kombini yaratabilirsiniz.

En az hırkalar kadar popüler: Tayt kombinleri için buraya!

Önceki YazıSonraki Yazı