Tayt Kombinleri

Tayt Kombinleri

Havaların soğumasıyla birlikte taytlar dolaplarda yerini aldı. Doğru parçalar bir araya getirilerek yapılan tayt kombinleri ile oldukça tarz ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Taytları hem günlük kombinlerinizde hem de daha şık olmak istediğiniz bir zamanda doğru ayakkabı, aksesuar ve üst seçimleriyle şık bir şekilde de kombinleyebilirsiniz. Farklı tayt modelleri bulunduğundan alternatifiniz hayli fazladır.  “Doğru tayt kombinleri nasıl olmalıdır?” sorusunun yanıtını sizler için yanıtladık, keyifli okumalar!

Tayt Kombini Nasıl Yapılır?

Tayt Kombinleri Nasıl Yapılır

Tayt kombini yapmanın ilk önemli püf noktası doğru taytı seçmekten geçer. Eğer tayt giymek istiyor ancak bacak ve kalça bölgenizdeki fazlalıklardan yakınıyorsanız toplayıcı veya bir beden inceltici tayt modellerini seçebilirsiniz. Ayrıca fazlalıklarınızı kapatmak için tayt üzerine uzun parçalar kombinleyebilirsiniz. Tayt seçiminde unutmamanız gereken bir nokta da desenli taytların olduğunuzdan daha geniş görünmenize neden olacağıdır. Bu yüzden eğer kalın bacaklara sahipseniz desenli taytlar yerine düz tek renk taytları tercih etmelisiniz.

Bunun yanı sıra her taytın yeri farklıdır. Örneğin penye ya da spor taytları ile şık bir kombin elde edemezsiniz. Eğer hem tayt giymek hem de şık görünmek istiyorsanız deri tayt kombinleri yapabilirsiniz. Ya da oldukça sportif bir görünüme sahip olmak istiyorsanız sporcu taytlarını tercih edebilirsiniz.

Deri Tayt Kombinleri: Şık görünmek istediğinizde gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz taytlar, deri taytlardır. Boyfriend ceket ve gömlekler deri  kombin yapmanız da size yardımcı olacak parçalardır. Son noktayı da topuklu ayakkabı ile koyduğunuzda şıklık yolunda gerekli tüm adımları atmış olacaksınız. Şık bir başka tayt kombini de payetli taytlarda yapılan kombinlerdir.

Siyah Tayt Kombinleri: Siyah tayt, kombini en kolay parçadır. Siyah bir taytı hem spor hem de şık olarak kombinleyebilirsiniz. Siyah taytlarınızı kış aylarında bol ve salaş kazaklarla, bahar aylarında ise uzun bol tişörtlerinizde kombinleyebilirsiniz. Ayrıca son zamanların oldukça trend bir aksesuarı olan kemerleri de uzun tayt ve gömleklerinizle birleştirerek tayt kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Parlak Tayt Kombinleri: Parlak taytlar son iki sezondur hayli popüler. Farklı renklerde tasarlanan parlak taytlar özellikle spor ve günlük kombinler için idealdir. Parlak tayt kombini yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, iddiayı sadece taytlarda bırakmak. Yani zaten hayli gösterişli olan taytları bir de gösterişli ve iddialı parçalarla bir araya getirirseniz fazla kalabalık görünen bir kombine neden olursunuz. Bu yüzden parlak taytlarınızla olabildiğine sade ve sakin parçaları birleştirmenizi öneririz. Bu taytlarla ayrıca son zamanlarda oldukça popüler olan bel çantalarını kullanabilirsiniz.

Tayt Kombinleri Parlak Tayt

Desenli Tayt Kombinleri: Desenli taytlar, ince ve uzun bir fiziğe sahip olan kadınlar tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Desenli taytlar oldukça hareketli olduğundan seçeceğiniz diğer parçalar düz olmalıdır. Desenli taytları desen içinden seçeceğiniz bir renkteki düz tişört ya da gömlekle oldukça kolay bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

Tayt Kombinleri Desenli Tayt

Sporcu Tayt Kombinleri: Sporcu tayt kombinleri daha çok hafta sonu etkinliklerinde ve tamamen sportif görünmek istediğiniz bir günde tercih edebilirsiniz. Sporcu taytlarını gömlek, tunik gibi parçalarla kombinlemeniz yanlış bir görünüme neden olacaktır. Sporcu taytları kombinlerken seçebileceğiniz en doğru parça sweatshirtler ve spor ayakkabılardır.

Tayt Kombinleri Sporcu Tayt

Kadife Tayt Kombinleri: Kadife taytlar özellikle kış aylarında sıkça tercih edilmektedir. Kısa bot ve çizmelerle şık bir görünüm yakalamanızı sağlayan kadife taytları düz ve soft renklerle kombinlemenizi öneririz. Eğer bacaklarınız çok inceyse ve olduğundan daha kalın görünmesini istiyorsanız kadife taytları tercih edebilirsiniz.

İddialı Tayt Kombinleri: Eğer taytla bile iddianızı konuşturmak ve tüm dikkatleri üzerinizde toplamak istiyorsanız yırtık veya transparan tayt modellerini tercih edebilirsiniz.

Dolabınızdaki en rahat parçalardan biri olan taytların gördüğünüz gibi pek çok farklı kombin edilme şekilleri var. Fiziğinizi en iyi tanıyan kişi siz olduğunuzdan en iyi kombini yapabilecek olan kişi de yine sizsiniz. Tayt kombinleri fikirlerimizden ilham alarak bunları kendi tarzınızla ve fiziğinize en uygun parçalarla uyarlayabilirsiniz. Eğer dolabınızdaki tayt sayısını arttırmak ve tüm tayt kombinlerini yapabilmek istiyorsanız birbirinden şık tayt modellerini Tayt kategorimiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Sonbahar elbise kombinlerini görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı