Sonbahar Elbise Kombinleri

Sonbahar Elbise Kombinleri

Haydi hep birlikte itiraf edelim, bir, iki, üç: Elbiseleri çok seviyoruz! Sebebi sadece tek parça rahatlığı yaratması değil tabii ki, aynı zamanda stile tek başına bile feminen görünüm vermesi, göz alıcı kombin yapmayı kolaylaştırması ve bir göreni illa ki bir daha dönüp baktırması, elbiselerden vazgeçemememizin başlıca sebeplerinden. Sonbahar elbise kombinleri birbirinden çeşitli renkleri ve kumaşları ile iç açıcı. Onları her mevsime uyarlayan markalar ise bizlere birbirinden farklı seçenekler sunuyor. Hem kim demiş elbiseler sadece yazın giyilir diye? Doğru parçalar ile kombinlendiğinde ve elbise kombinleri kurallarına uyulduğunda elbiseleriniz ile sonbaharda nasıl da muazzam bir stil yaratabileceğine gelin, hep birlikte bakalım.

Kural 1: Opak Çorap

Soğuyan havalarla birlikte ne giyeceğinize karar veremediğinizde imdadımıza koşan elbise kombinleri, maalesef yazın olduğu gibi giyip çıkma lüksünü artık sunamıyor, değil mi? Bu noktada çözüm tabii ki opak çorap oluyor. Hem bacaklarınızı soğuktan koruyacak hem de sonbahar-vari bir hava yaratacak opak çoraplar ile elbiselerinizi sonbahara uydurmanız mümkün. Hele ki bu kombini şık bir çizme ya da yarım botlarla tamamladığınız mı, hazırsınız! Boyları çok kısa olmadığı sürece yüksek topukların da bu kombine çok yakışacağını unutmayın. Eğer romantik bir tarz yakalamak isterseniz pastel renklerden seçim yapabilirsiniz. Pastel renkler ile yapılan elbise kombinleri özellikle sonbaharda taba renk maxi boy çantalar ve ayakkabılar ile harika bir görüntü oluşturuyor.

Pastel Elbise

Kural 2: Mini Boy Değil, Midi Boy Candır

Serin ve rüzgarlı sonbahar aylarında mini boy elbiseler giymek biraz abes kaçabilir, zira hem mevsim dışı bir stil yaratmış olur hem de soğuk alma riski yaratmış olursunuz. Bunun yerine sonbahar elbise kombinleri yaparken dizüstü, midi boy ya da dizaltı eteklere sahip olan elbiseler çok daha zamanlı olacaktır. Ofis stilinde, akşam davetlerinde ya da hafta sonu gezintilerinde dikkat çeken bir tarz yakalamak isterseniz seçiminizi midi boy sonbahar elbiselerinden yana kullanın. Midi boy elbiseler oldukça şık görünümleri sayesinde sonbahar stilinizi tamamlayacaktır. Ayrıca midi boy elbisenizi sonbahar renklerinden seçerseniz, mevsime uygun hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Turuncu, bordo, hardal sarısı, taş ve vizon renkler şu sıralar elbise kombinleri yaparken ilk tercihiniz olsun.

Midi Elbise

Kural 3: Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi

Elbise kombinleri seçiminizi vücut tipinize göre yaparsanız daha orantılı ve şık bir görüntü elde etmeniz mümkün. Bölgesel fazlalıklarınız varsa, ona uygun elbiseler seçmeye gayret göstermelisiniz. Örneğin göbeğinizde fazlalıklarınız olduğunu düşünüyorsanız göğüs altından itibaren bollaşan, kemerli ya da büzgülü elbiseler ile karnınızı saklayabilirsiniz. Aynı şekilde kalçalarınızdaki fazlalıklarınızı da yine alt kısmı bol, A kesim elbiselerle gizleyebilirsiniz. Kısa boydan şikayetçiyseniz maxi boy elbiselerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte boyunuz ortalamanın üstündeyse midi boy bir elbiseyi bilekte biten botlar ile kombinleyerek harika bir sonbahar elbisesi kombini yaratabilirsiniz. İddialı bir kombin yaratmak için ise tek yapmanız gereken vücudu saran triko bir elbiseyi topuklu dizüstü çizmelerle birleştirmek. Şimdi bakışları üzerinize çekmeye hazır mısınız?

Elbise Kombinleri

Şimdi de sıra yazlık elbiseleri kışın değerlendirmeye geldi. İşte size özel ipuçlarımız!

Önceki YazıSonraki Yazı