Yazlık Elbise Kışın Nasıl Giyilir?

Yazlık Elbise Kombinleri

Sonbahar ve kışa girerken gardırobumuzda bulunan ve bu iki soğuk mevsim boyunca bize eşlik edecek olan giysilerimizi çok sevsek de içimizin burulduğu belli anlar da yaşarız. Özellikle en sevdiğimiz yaz giysilerinden ve elbiselerinden uzaklaşmak içimizde “şunları keşke biraz daha giyebilseydim” hissi bırakır. Ama üzülmek yok! Ev sevdiğiniz elbiselerinizi birkaç yaratıcı dokunuşla sonbaharda ve hatta kış mevsimi boyunca da giyilebilir hale getirebilirsiniz. Bu yazımız, yazlık elbise kışın nasıl giyilir sorusuna yanıt vermek ve size birtakım öneriler sunmak için yazıldı. Yazımızın vermesini umduğumuz ilhamla sizler de artık yazlık gardırobunuzdaki en sevdiğiniz parçaları yıl boyu değişik şekillerde kullanmaya başlayabilirsiniz.

1. Hırkalar

Hırka & Elbise

Yazlık elbiselerinizi ve elbette bluz ve tişörtlerinizi de bir hırka ile kombinleyerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle sonbaharda yani havalar henüz kış mevsiminde olduğu kadar sertleşmemişken ve henüz geçiş dönemi sayılabilirken sevdiğiniz yazlık elbiseleri hırka ile kullanmak hem akılcı hem de şık bir çözüm olabilir. En sevdiğiniz yazlık elbiseniz kısa bir elbise ise, uzun bir hırka tercih ederek hem üşüme sorununu çözebilirsiniz hem de şıklığı garantilemiş olursunuz. Eğer elbiseniz uzun ise, kısa hırkalar hoş görünecektir.

2. Renkli Çoraplar

Renkli Çorap

Yazlık elbise kışın nasıl giyilir sorusuna cevap vermeden önce sonbaharda havaların serin olduğunu unutmamak lazım. Hele kışın elbise giydiğinizde bacaklarınızın üşümemesi için sizi soğuktan koruyacak kadar kalın bir çorapla birlikte giymeniz gerekiyor. Yazlık elbisenizi kışın tarzınıza ve zevkinize uygun bir külotlu çorap ile giyebilirsiniz. Kim demiş kışın bütün renkler solar diye? Çorap seçiminizi yaparken renkli külotlu çoraplar arasından beğendiğiniz renk ve desenleri seçerek neşeli ve canlı bir kış tarzı yakalayabilirsiniz.

3. Ceketler

Ceket & Elbise

Yazlık elbise kışın nasıl giyilir sorunuza bir yanıt da ceketler tarafından veriliyor. Kış mevsimi için yazlık elbisenizin üzerine yalnızca bir ceket giyip çıkmak çoğu zaman mümkün olmasa da, yazlık elbise ve ceket kombinini rahatlıkla sonbahar serinliği için düşünebilirsiniz. Elbisenizin üzerine giyeceğiniz kumaş ya da kot bir ceket sayesinde hem spor hem de şık olabilirsiniz. Çalışan kadınlar için en güzel alternatif blazer ceketler olacaktır. Deri ceketler de sonbahar akşamlarında yazlık elbiseniz üzerine giyebileceğiniz ceketler arasında.

4. Taytlar

Taytlı Kombin

En sevdiğiniz yazlık elbiseniz biraz boydan kısaysa ve bu nedenle kış sıcaklıklarına uygun olduğunu düşünmüyorsanız, onu taytlarla kombinleyebilirsiniz. Tayt hem sizi sıcak tutacak hem de elbisenize farklı bir hava katarak tarzınızı konuşturmanızı sağlayacaktır. Örgü taytlar hafif yaz elbiselerinin altında gerçekten şık bir görünüm yakalamanızı sağlayabilir. Aynı zamanda bu tarz kombinler rahattır ve hareket alanınızı genişletir.

5. Çizmeler

Çizme & Elbise

Annelerimizin “Ayaklarını sıcak tut, vücudun üşümez” sözlerini hatırlayalım. Yazlık elbisenizi sonbahar ve kış mevsiminin soğuklarında giyerken değerlendirebileceğiniz bir başka alternatif de çizmelerinizdir. Ayaklarınızı sıcak tutacak, elbisenin rengiyle ve dokusuyla uyumlu çizmeler göz alıcı bir kombin yaratmada kesinlikle yardımcı olacaktır.

6. Yelekler

Yelek & Elbise

Eğer gündüz gezmesine çıkıyorsanız ve hava ne ceket giymelik ne de üstünüze bir şey almadan çıkmalık, arada bir hava ise, her ihtimale karşı küçük esintilerden hasta olmamak için yazlık elbisenizin üzerine şık bir yelek giyebilirsiniz. Özellikle örgü yelekler yazlık elbiselerin ferah ve açık tonlarına çok yakışıyor. Kot yelekleri de bir seçenek olarak değerlendirebilirsiniz.

7. Şallar

Elbise & Şal

Yaz mevsiminden sonbahara geçişte özellikle işe yarayan aksesuarlar olarak şalları da yazlık elbiseniz ile birlikte kombinleyebilirsiniz. Eğer en sevdiğiniz yazlık elbiselerinizin yakası ve/veya kolları açıksa, üşümemek için omzunuza alacağınız ya da boynunuza dolayacağınız bir şal gayet hoş bir kombin yaratacaktır.

Vücut Kusurlarını Saklama Teknikleri yazımızı henüz okumadıysanız, buraya tıklayarak sizin için derlediğimiz önerilere göz atabilirsiniz!

Önceki YazıSonraki Yazı