Yüz Bakım Ürünleri

Yüz Bakım Ürünleri

Güzel, hatta görünümüyle kusursuza yakın bir cilt herkesin ulaşmaya çalıştığı bir hedef. Özellikle yüzümüz bütün bu cilt bakım rutinleri içinde en çok öne çıkan vücut bölgemiz; neticede, iletişim halindeyken yüzümüz tüm süreçte baş aktör olarak yer alıyor. Hal böyle olunca, bakımlı bir yüz her zamankinden daha acil ve gerekli görünüyor gözümüze (haklı olarak). Kendiniz için yüz bakım rutini oluştururken en çok dikkat etmeniz gereken şey yüzünüzle temas eden ürünler, yani yüz bakım ürünleri. Sizin için temel yüz bakım ürünleri rehberi olarak değerlendirilebilecek olan bu yazıyı hazırladık. Bu ürünlerin ve sıkı sıkıya bağlı olduğunuz bir yüz bakım rutininin yardımıyla kısa sürede yüzünüzde farkı görmeniz çok muhtemel.

Yüz Bakım Ürünleri

Yüz Temizleyicisi

Yüzünüzü sadece suyla yıkamak, cilt temizliği için yeterli değildir. Yüz temizleyicisi kullanımı burada öne çıkar. Yüz temizleyicileri cildinizi derinlemesine temizleyerek daha sonra uygulayacağınız ürünlerin cildinize etki etmesinin yolunu açar. Yumuşak, suda çözünen bir yüz temizleyicisi edinmeli ve yüz bakım rutini için ilk adım olarak bu ürünü kullanmalısınız.

Yüz Bakım Ürünleri

Tonik

Yüzünüzü temizledikten sonra, nemlendirici, yenileyici ve canlandırıcı toniklerin kullanımına gelir sıra. Yüz bakım ürünlerinden biri olan tonik, cildinizi yumuşatır ve rahatlatırken cildinizde kalan makyaj kalıntıları temizliğinin son aşamasıdır da. Aynı zamanda yüz temizleyici kullanımı sonrasında cildinize yenileyici bir etkide bulunur.

Yüz Bakım Ürünleri

Peeling Ürünleri

Cildi gözle görülür bir şekilde yenilenmiş bir yüze sahip olmak için ölü derilerden kurtulmalısınız. Bunun için ihtiyacınız olan şey, yumuşak yapılı peeling ürünleridir. Peeling ürünlerinin düzenli kullanımı ölü derilerden kurtulmanıza, kapalı gözeneklerinizin açılmasına ve hatta zamanla yüzünüzdeki ton farklarının yok olmasına katkıda bulunur.

Yüz Bakım Ürünleri

Sivilce Karşıtı Ürünler

Yüzünüze peeling ürününü uygulamanızın ardından, eğer sivilce problemi olan bir yüze sahipseniz, uygulamanız gereken yüz bakım ürünleri sivilce karşıtı ürünlerdir. İçinde benzoil peroksit bulunan ürünleri tercih etmeniz sivilce oluşumu ile savaşınızda size yardımcı olacaktır. Bu içeriğe sahip yüz bakım ürünleri akne oluşumuna neden olan bakterileri öldürür ve daha temiz ve kusursuz bir cilt için çalışır.

Yüz Bakım Ürünleri

Yaşlanma Karşıtı Nemlendirici Kremler

Nemlendirici ürünler tüm cilt tipleri için gerekli yüz bakım ürünleridir. Günlük olarak kullanacağınız yaşlanma karşıtı nemlendirici kremler, yüzünüzün görüntüsünü daha yumuşak ve dolgun bir hale getirecektir. Kırışıklıklara karşı savaşan bu kremlerden mutlaka edinmelisiniz. Aynı zamanda, göz çevreniz için ise lokal ihtiyaçlara yönelik bir nemlendirici krem almanız önemli.

Yüz Bakım Ürünleri

Güneş Koruyucusu

Güneşli günler başta olmak üzere evden çıkmadan yüzünüze son dokunuş olarak uygulamanız gereken güneş koruyucusu, sizi güneşin zararlı etkilerinden korur ve güneşten kaynaklanan cilt problemlerini (leke, kırışıklık vb.) önlemede yardımcı olur. Geniş spektrumlu koruma sağlayan bir güneş koruyucusu edinmek yüz bakımı rutininiz açısından ihmal edilemez.

Yüz Bakım Ürünleri

Leke Karşıtı Ürünler

Eğer cildinizde akne lekeleri, güneş lekeleri ya da yaşa bağlı olarak gelişen lekeler varsa, leke karşıtı ürünleri kullanmanız yüz bakım rutininiz açısından önemlidir. Günde en az 1 defa olmak üzere kullanacağınız bu kremler yüzünüzdeki kahverengi lekelerin kaybolmasına katkıda bulunacaktır. Düzenli kullanım çevresinde en az 1-2 aylık süre içinde problemli alanların yok olmaya başladığını görmeniz mümkün.

Yüz Bakım Ürünleri

Serumlar

Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kullanılması tavsiye edilen serumlar, antioksidan ve yaşlanma karşıtı içerikleri sayesinde yüzünüzü çevrenin zararlı etkilerinden korumayı amaçlayan yüz bakım ürünleridir. Yüzünüzün daha parlak ve canlı görünmesi için katkıda bulunurlar.

Kışa özel cilt bakım önerilerimizi okudunuz mu?

Önceki YazıSonraki Yazı