Erkek Tıraş Makinesi Çeşitleri ve Özellikleri

tıraş makinesi

Tıraş makinesi, sunduğu birçok farklı fonksiyon ile saç ve sakalınızda istediğiniz değişimi yapabilmenize olanak tanıyor. Tıraş makineleri, yalnızca sakal tıraşı için değil saç tıraşı için de kullanılabiliyor. Sundukları aparatlar yardımıyla sayısız şekillendirme işlevi sunan erkek tıraş makinesi modelleri, özellikleri ile de dikkatleri üzerine topluyor. Kolay kullanım imkanı sayesinde kuaföre ayırdığınız zamandan ve bütçeden de tasarruf etmenizi sağlayan tıraş makineleri, sahip oldukları özelliklere göre farklı çeşitlere ayrılıyor.

Düz ızgaralı, döner başlıklı, ıslak, kuru, saç sakal şekillendirici gibi farklı özelliklere sahip olan ürünler,  şarjlı, pilli ve elektrikli olarak kullanılabiliyor. Siz de tıraş makinesi çeşitlerini inceleyerek ihtiyacınıza en uygun ürünü kolayca bulabilirsiniz.

tıraş makinesi

Öne Çıkan Tıraş Makinesi Çeşitleri ve Özellikleri

Tıraş makinesi çeşitleri, düz ızgaralı, yuvarlak döner başlıklı, ıslak ve kuru, saç sakal şekillendirici gibi birçok modele sahip. Bu modellerin her biri, farklı özellikleri ile ön plana çıkıyor. Tıraş makinesi modelleri, ızgara, başlık ve kullanım şekli gibi detaylarına göre birbirinden ayrılırken aynı zamanda çeşitli özelliklerle de öne çıkıyor. Bu nedenle satın alma esnasında bıçak ve başlıkların kalitesine de dikkat etmekte fayda var. Bıçakları uzun süre dayanan tıraş makinesi modellerini tercih ederek en doğru kararı verebilirsiniz. İşte öne çıkan erkek tıraş makinesi çeşitleri ve özellikleri:

tıraş makinesi

Düz Izgaralı Tıraş Makineleri

Tıraş makinesi tavsiye ve yorumlarında en sık önerilen ve tercih edilen çeşitlerden biri düz ızgaralı modeller. Bu ürünler, jilet kısımlarının düz olması ile biliniyor. Sinekkaydı tıraş olmayı sevenler tarafından sıkça tercih edilen düz ızgaralı tıraş makinesi öneri listelerinde de ilk sıralarda. Sakalları düz olarak uzayanlar için iyi bir alternatif olan düz ızgaralı tıraş makinesi, bıçaklarının sağa sola hareket etmesi prensibi ile çalışıyor. Böylece oldukça kullanışlı seçeneklerden oluyor.

Düz ızgaralı tıraş makinesi modelleri, uzunluk ayarı yapabilmenize olanak tanıması yönünden de beğeni kazanıyor. Bu ayar sayesinde sakallarınızı farklı uzunluklarda kesebilirsiniz. Dilerseniz kirli sakal; dilerseniz de sinekkaydı tıraş yapabilirsiniz. Aparatları yardımıyla ayarlar yapabilmenizi sağlayan düz ızgaralı tıraş makinesi, saçlarınızı da istediğiniz modelde kesebilmenize olanak tanıyor. Saç ve sakal tıraşı için düz ızgaralı tıraş makineleri en ideal seçenekler arasında.

tıraş makinesi

Döner Başlıklı Tıraş Makineleri

Yuvarlak döner başlıklı tıraş makinelerini de mutlaka en iyi tıraş makinesi markaları arasında görmüşsünüzdür. Bu ürünler, 3 adet döner dairesel metal başlığa sahip. Her dairenin yanındaki küçük bıçaklar, sakallarınızı kesmenizi sağlıyor. Yüz hatlarına daha iyi uyum sağlayan döner başlıklı tıraş makineleri, genel olarak suya dayanıklı üretiliyor. Dolayısıyla duşta kullanım için de oldukça uygun. En iyi tıraş makinesi markası olarak bilinen markalarda popüler hale gelmiş birçok döner başlıklı tıraş makinesini bulabilirsiniz.

Sakalları kalın ve dağınık olan, sık sık tıraş olmayan kimseler tarafından daha sık tercih edilen döner başlıklı tıraş makineleri, sakalları farklı yönlerden çıkanlar tarafından da büyük bir kurtarıcı. Daha kısa kesim yapabilme fonksiyonuna sahip olması yönü ile beğeni kazanan döner başlıklı tıraş makinesi, pürüzsüz görünümleri sevenlerin favorisi. Bu ürünler, yalnızca sakalları tıraş etmek için kullanılıyor. Yüzünüzdeki farklı noktalarda iyi bir şekilde hareket ediyor ve en zor noktalara bile ulaşabiliyor. Boy ayarının yapılamaması, bu tıraş makinelerini diğerlerinden ayırıyor. Genelde tek tip tıraş oluyorsanız ve saç kesimi için bir makineye ihtiyacınız yoksa döner başlıklı modelleri tercih edebilirsiniz.

tıraş makinesi

Islak – Kuru Tıraş Makineleri

Tıraş makinesi sakal ve saç tıraşı için kullanılırken bazı özellikleri de beraberinde getiriyor ve bu doğrultuda kullanıcılara avantaj sunuyor. Bunlardan biri de ıslak – kuru özelliğe sahip erkek tıraş makineleri. Islak – kuru avantajı sunan ürünler, su kullanılarak ve duşta kullanılabiliyor. Suya dayanıklı olarak da bilinen bu makineler, duş esnasında tıraş olmayı seven erkekler için en ideal seçenekler arasında. Suya dayanıklılık özelliği bulunmayan diğer modeller yalnızca cilt kuru olduğunda kullanılabilirken ıslak – kuru özelliğe sahip modelleri duşta da kullanabilirsiniz.

Pek çok kişi elektrikli cihazları suda kullanmaktan korksa da ıslak – kuru kullanıma sahip ürün modellerinde bu korkuyu yaşamanıza gerek yok. Duştayken de dilediğiniz gibi tıraş olabilmenizi sağlayan bu ürünler, sabun veya tıraş köpüğü gibi ürünlerin kullanımını da destekliyor. Dolayısıyla cildiniz, bu ürünler sayesinde oldukça pürüzsüz hale geliyor. Islak – kuru olarak bilinen ürünler de kendi içerisinde ayrılıyor. Örneğin, bazı ürünler yalnızca ıslak kullanım için uygun olurken bazıları hem ıslak hem de kuru kullanımı destekliyor. Kullanım alışkanlıklarınız zaman zaman değişiyorsa hem ıslak hem de kuru olarak kullanılabilen modelleri tercih edebilirsiniz.

tıraş makinesi

Saç – Sakal Şekillendirici Makineler

Tıraş makinesi özellikleri, oldukça çeşitli seçenekler sunuyor. Bunlardan biri de şekillendirici özelliğe sahip makineler. Saç ve sakal şekillendirici tıraş makineleri, özellikle berberler tarafından da sık kullanılıyor. Bunun nedeni, bu ürünlerin profesyonel kullanıma hitap etmesi. Farklı uç ve başlıkları sayesinde uzunluk kısalık ayarı yapabilme imkanı sunan bu modeller, kirli sakal bırakma konusunda da oldukça avantajlı. Özellikle pürüzsüz, sinekkaydı tıraş olmayı sevmeyenler tarafından şekillendirici özellikli makineler sıkça tercih ediliyor.

Başlıklarını değiştirerek bu ürünlerle saç ve sakallarınıza farklı şekiller de verebilirsiniz. Saç ve sakallarınızı istediğiniz şekilde kesebilmenize olanak tanıyan şekillendirici makineler, kendi tarzınızı en iyi şekilde yansıtabilmenize olanak tanıyor. Kullanım alanı oldukça fazla olan saç – sakal şekillendirici makineler ile kendi evinizin konforunda, kuaför kalitesinde tıraş olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu ürünler, başlık sayılarına göre birbirinden ayrıldığından seçimleriniz esnasında ürünlerin farklı özelliklerine dikkat etmenizde fayda var.

tıraş makinesi

Şarjlı/Pilli/Elektrikli Tıraş Makineleri

Tıraş makineleri, kullanım amaçlarına göre düz ızgaralı, döner başlıklı, ıslak ve kuru gibi seçeneklerinin yanı sıra kullanım şekillerine göre de birbirinden ayrılıyor. Bu ürünlerden bazıları şarjlı, bazıları pilli ve bazıları da elektrikli çalışma prensibine sahip. Pilli tıraş makineleri, şarjlı ve elektrikli modellere göre daha az ısınması ile biliniyor ancak pili bittikçe pil satın alma gereksinimi olduğundan diğer modellere göre daha az üretiliyor.

Şarjlı tıraş makinelerinde tıpkı telefon ve diğer şarjlı cihazlarda olduğu gibi bir batarya sistemi mevcut. Bu batarya sistemi, belli süre boyunca, yani şarjı bitene kadar, çalışıyor ve şarjı bittiğinde çalışmayı durduruyor. Şarjlı olması sayesinde kolay taşıma imkanı sunan bu modeller, sık seyahate çıkanlar için oldukça avantajlı.

Elektrikli tıraş makinesi modelleri ise çalışma esnasında prize bağlama gereksiniminin duyulduğu ürünlerden. Motor gücünün son derece yüksek olması yönüyle performans açısından da büyük bir farka sahip. Yine de seyahatlerde priz bulmak zorlaşabileceğinden sık sık seyahat edenler tarafından çok fazla tercih edilmiyor. Günlük kullanım için profesyonel bir makine arayanlar çoğunlukla elektrikli tıraş makinelerini satın alıyor.

Tıraş makinesi modelleri, geniş ürün yelpazesi sayesinde herkesin ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu doğrultuda tıraş makinesi fiyatları da birbirinden farklı seçenekler sunuyor. Bilgiler doğrultusunda kendi ihtiyaçlarınızı en çok karşılayan tıraş makinesi modelini tercih edebilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı