Bisiklet Aksesuarları Nelerdir?

Bisiklet Aksesuarları Nelerdir?

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte bisikletler de yollarda yerini almaya başladı. Güvenli ve konforlu bir bisiklet sürüşü için gerekli olan bazı bisiklet ekipmanları bulunmaktadır. Bu ekipmanlar “bisiklet aksesuarları” olarak da bilinmektedir. Eğer bisiklet kullanmaya yeni başladıysanız  ve “Bisiklet aksesuarları nelerdir?” diye merak ediyorsanız, sürüş keyfinizi arttıracak bisiklet aksesuarlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Şimdiden keyifli sürüşler!

Bisiklet Aksesuarları Nelerdir Kask

Bisiklet Kaskı

“Bisiklet aksesuarları nelerdir?” diye sorulunca akla ilk gelen aksesuar elbette bisiklet kaskı oluyor. Bisiklet sürüşü esnasında olası düşme, çarpma ve kazalara karşı kafa kısmının korunmasını sağlayan bisiklet kaskları, olmazsa olmaz aksesuarlardandır da diyebiliriz.

Aradığınız bisiklet kaskları burada!

Bisiklet Aksesuarları Nelerdir Eldiven

Bisiklet Eldiveni

Bisiklet eldiveni, çoğunlukla profesyonel bisiklet sürücüleri ve zorlu doğa koşullarında sürüş yapan kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Bisiklet eldivenlerinin temel işlevi kaymazlık sağlıyor olmasıdır. Dağ bisikleti kullanıcıları için oldukça gerekli olan bisiklet eldiveni, bisikleti daha iyi kavrayabilmenize ve yönetebilmenize olanak sağlar.

Sürüş keyfinize konfor katacak bisiklet eldivenleri için tıklayın!

Bisiklet Aksesuarları Nelerdir Çanta

Bisiklet Çantası

Özellikle tur bisikletçiliğinde sırtta yük taşımanız önerilmez. Çünkü size yüklenen yük doğrudan popoya daha fazla yük yüklenmesine ve sürücünün zorlanmasına neden olur. Bu yüzden atıştırmalık, su ya da telefon, powerbank gibi eşyalarınızı yanınızda taşımak için bisiklet çantası kullanmanız daha konforlu ve güvenli olacaktır.

Bisikletinize takarak kullanabileceğiniz bisiklet çantaları burada!

Bisiklet Aksesuarları Nelerdir Çamurluk

Çamurluk

Bisiklet çamurluğunun her bisiklette olması bir kural değildir. Ancak eğer uzun soluklu turlar yapıyorsanız çamurluk sizin için de bir ihtiyaç olacaktır. Tam koruma sağlayan çamurluk ya da daha yüzeysel bir koruma sağlayan lastikten daha mesafeli çamurluk modelleri arasında bir seçim yapabilirsiniz.

Lastiklerinizi çamur deryasından koruyacak çamurluk modelleri n11.com’da!

Bisiklet Aksesuarları Nelerdir Korna

Bisiklet Kornası

Bisiklet kornası ya da zili, bisiklet kullanırken yayaları ya da diğer araçları uyarmak için kullanabileceğiniz bisiklet aksesuarları arasında yer almaktadır. “Bisiklet aksesuarları nelerdir?” sorusuna yanıt olarak kornaları da olmazsa olmazlar arasında gösterebiliriz. Güvenli bir sürüş için bisikletlerde korna bulunması oldukça önemlidir.

Sürüş deneyiminizi güvenli kılacak bisiklet kornalarını görmek için tıklayın!

Bisiklet Aksesuarları Nelerdir Far

Bisiklet Farı

Özellikle gece sürüşü ve hava karardıktan sonraki bisiklet kullanımı için bisiklet farı son derece önemli bir ekipmandır. Bisiklet farı ve flaşör ile ışığın yeterli olmadığı yollarda ve karanlıkta sürüşteyken diğer araç sürücüleri ve yayalar tarafından fark edilmeniz daha kolay olacağı gibi yolunuzu görmeniz de k0laylaşacaktır.

Bisiklet farı satın almak için buradan buyurun!

Bisiklet Aksesuarları Nelerdir Bagaj

Bisiklet Bagajı

Bisiklet bagajı, yanınızda büyük çanta ya da herhangi bir yük taşıyabilmenize olanak sağlayan bisiklet aksesuarlarıdır. Eğer bisiklet bagajı kullanacaksanız, ağırlığın dengeli dağıtılmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Dengeli ve güvenli bir kullanım için toplam ağırlığın 2/3’ü arka bisiklet bagajında, 1/3’ü ise ön bagaj taşıyıcıda olmalıdır.

Bisiklet bagajları için tıklayın!

Bisiklet Aksesuarları Nelerdir Ayaklık

Ayaklık

Bisikletinizi park etmek istediğinizde en pratik çözüm bisiklet ayaklığı kullanmaktadır. Zaman zaman bir yere yaslayarak park etmek de bir seçenek olsa da uzun vadede zorlayıcı olabilir ve her an yer bulmak sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

Park etmenizi ve duraklamanızı kolaylaştıracak bisiklet ayaklıkları burada!

Bisiklet Aksesuarları Nelerdir Kilit

Bisiklet Kilidi

Bisikletinizden ayrılmanız gereken durumlarda, bisikletinizi park ettiğiniz zaman kilit kullanmanız çalıntı durumlarına karşı son derece önemlidir. Bisiklet kilitleri, park esnasında bisikleti bir noktaya sabitlemenizi sağlar. Hırsızlar için de caydırıcı özelliği olan bisiklet kilidi olmazsa olmaz bisiklet aksesuarları arasında yer almaktadır.

Bisikletinizi çalıntı ihtimaline karşı koruyacak kilitler için tıklayın!

Bisiklet modellerini görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı