Oyun Bilgisayarı: En İyi 11 Bilgisayar

Bilgisayar oyunları ve gerektirdikleri teknolojilere baktığımızda hızlı bir evrime şahit oluyoruz. Fallout 4 ya da Metal Gear Solid V gibi dillere destan oyunları bütün grafik potansiyellerinin tadına vararak oynamak istiyorsanız, kendinize uygun bir oyun bilgisayarı almanız gerekecek. Dizüstü ya da masaüstü olsun, oyun tutkunlarının sıklıkla tercih ettiği bazı bilgisayarlar var elbette. Bu yazımızda, sizler için en iyi 11 oyun bilgisayarını derledik. Eğer yeni bir oyun bilgisayarı alma niyetiniz varsa, yazımız sizin için kısa bir rehber görevi görecektir.

1. Chillblast Fusion Catapult

Oyun Bilgisayarı

VR (sanal gerçeklik) yüklü olarak gelen Chillblast Fusion Catapult, performans ve özellikleri sayesinde en iyi oyun bilgisayarları arasına girdi bile. VR deneyiminizin tadını sonuna kadar çıkarmak istiyorsanız, sizin için doğru masaüstü bilgisayar bu demektir.

2. Digital Storm Bolt II

Oyun Bilgisayarı

Üst düzey grafik kartı, yarım terabaytlık SSD’si ve hızlandırılmış CPU özelliklerinin yanı sıra başka güçlü nitelikler de barındıran Digital Storm Bolt II, piyasadaki en iyi oyun bilgisayarlarından biri olmayı sürdürüyor. Salon ve oturma odalarınızdaki eğlence köşenize yakışır dizaynı ile de göz dolduruyor.

3. OcUK Kinetic VR Gaming PC

Oyun Bilgisayarı

Evde VR oyunları oynamak bütün oyun tutkunlarının uzun zamandır hayaliydi. Overclockers’ın ürettiği VR Gaming PC oyuncularını bu özlemiyle buluşturuyor ve kendisine piyasada önde gelen bir konum elde ediyor. Fiyat olarak diğer oyun bilgisayarı çeşitlerine kıyasla daha uygun olan bu bilgisayar da oyuncuların tercih ettiği teçhizat arasında.

4. Maingear Shift

Oyun Bilgisayarı

Biraz lüks bir oyun bilgisayarı olarak kabul edilebilecek olan Maingear Shift, içinde bulunan NVidia GTX 980Ti grafik kartı sayesinde 4K ve VR oyunlarını kolaylıkla çalıştırmanızı sağlıyor. Lüksten sayılacağı için biraz da pahalı. Eğer hayatım oyun diyorsanız, cüzdanınızı boşaltmaya hazır olun.

5. Lenovo Ideacentre Y900

Oyun Bilgisayarı

Tasarımının usta ellerden çıktığı belli olan Lenovo Ideacentre Y900, elbette sadece görsellikten ibaret değil. İç tasarımı daha farklı geliştirmelere ve eklemelere müsait bir alan barındıran bu oyun bilgisayarı hız ve performans açısından da beğeniliyor.

6. Alienware Area 51

Oyun Bilgisayarı

Dell’in yan kuruluşu olan Ailenware’den harika bir şase tasarımı geliyor. AMD grafikleri ve hızlı işlemcisi sayesinde oyuncuların favori oyun bilgisayarları arasında sayılan Alienware Area 51 de en iyi oyun bilgisayarlarından biri.

7. Origin Millenium

Oyun Bilgisayarı

Origin Millenium fiyat açısından düşünüldüğünde orta halli bir araba fiyatına denk geliyor tabi. Ancak 4K çözünürlük vadeden Origin Millenium’un altından kalkamayacağı oyun yok diyebiliriz. Geleceğe dönük bir yatırım olarak düşünürseniz, Origin Millenium mantıklı bir tercih.

8. Dell Inspiron 15 7000 Series (7559)

Oyun Bilgisayarı

Biraz da oyun laptoplarından bahsedelim. Dell’in Insprion 15 serisi oyun laptopu olarak sağlam performans sergilemesiyle ve görece uygun fiyatıyla ün kazanmış. Full HD görüntüsü ve NVidia GeForce GTX 960M grafik kartı ile sorunsuz bir oyun deneyimi sunuyor.

9. MSI GT62VR Dominator Pro-005

Oyun Bilgisayarı

Ayrıcalıklı bir oyun deneyimi sunan MSI GT62VR Dominator Pro-005, aynı zamanda fiyat açısından da makul kabul edilebilir. Depolama alanı çoktur ve VR oyunları için oldukça tercih edilen bir marka halini almıştır. Biraz büyük ve ağır olmasını saymazsak, en iyi oyun laptopları arasında.

10. Acer Predator 15 (G9-591-74KN)

Oyun Bilgisayarı

En yeni Intel Core i7 işlemcisi ve Nvidia GeForce GTX grafik kartıyla Acer Predator 15, muhteşem bir performans sunuyor. Batarya ömrü konusunda en iyilerden biri olan bu oyun laptopu 32 GB RAM özelliği sayesinde de en çok tercih edilen oyun laptoplarından biri.

11. Razer Blade Stealth (QHD)

Oyun Bilgisayarı

Yazımızı en iyi oyun laptopları arasında değerlendirilen Razer Blade Stealth (QHD) ile bitiriyoruz. Hızlı performansı ile güçlü bir oyun deneyimi sağlarken, kolay taşınabilir olması her yerde oyun oynayabileceğinizin müjdesini veriyor.

Sizin en iyi oyun bilgisayarları konusunda önerileriniz var mı? “Yorumlar” kısmından bizimle paylaşın!

Oyun demişken, “Son Yılların En Popüler Araba Oyunları” yazımızı okumadan geçmeyin!

Önceki YazıSonraki Yazı