Akıllı Telefon: Son 5 Yıla Damgasını Vuran En İyi 11 Model

En İyi Cep Telefonları

Akıllı telefon yarışına girmek isteyen markalar artarken mevcut markalar da yarışın gerisinde kalmamak için hemen her yıl yeni bir modelle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Hiç olmadığı kadar geniş bir çeşitlilikle karşı karşıya kalan kullanıcıları ise bu sefer zorlu bir seçim süreci bekliyor. Seçim yapmanızı kolaylaştırmak için son 5 yıla damgasını vuran en iyi akıllı telefon modelleri ile karşındayız.

1. Galaxy S7 Edge

S7 Edge
Birçok eleştirmenin farklı açılardan inceledikten sonra en iyi akıllı telefonlar arasında saydığı Galaxy S7 Edge, cam ve metal karışımını koruyarak su geçirmezliği eklemiş. Kamerası da düşük ışıkta oldukça iyi sonuç veriyor ve yeniden tasarlanan sensörü odağı hiç kaçırmıyor.

2. iPhone SE

iPhone SEPiyasaya çıktığı andan beri en iyi akıllı telefonlar arasında sayılan iPhone SE, küçük telefon sevenlerin rahatlıkla kullanabileceği bir model. Boyutu büyük olan 6S’le aynı özellikleri taşıyan telefon, uzun süren şarj ömrü ve parmak izi sensörünün yanı sıra uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor.

3. Nexus 6P

NEXUS 6P

Google ve Huawei’nin ortak çabasından doğan Nexus 6P, çıkar çıkmaz eleştirmenlerin beğenisini toplayan telefonlardan biri oldu. Bu model, Nexus 6’daki olumsuz yanların hepsini derleyip toparlamış görünüyor. Yazılmından donanımına kadar arzu edilir bir telefon.

4. HTC 10

HTC 10

HTC 10, güzel ve kaliteli olarak tasarlanmış bir akıllı telefon. Android’in neredeyse pürüzsüz bir versiyonuyla çalışıyor. Kilitsiz geldiği için işletim sisteminizi şişiren sinir bozucu programlar da yok.

5. Samsung Galaxy Note 5

Note 5

Büyük telefon sevenler için en iyi akıllı telefonlar arasına dahil edilebilecek Samsung Galaxy Note 5, büyük ekran alanını hakkıyla kullanmanızı sağlayacak güncellemelerle piyasaya sunulmuş. Kutunun içinde kullanım olanaklarınızı zenginleştirecek S Pen de var.

6. iPhone 6S

iPhone 6S

Satın alabileceğiniz en iyi akıllı telefonlardan bir tanesi de iPhone 6S ve büyük telefon seviyorsanız iPhone 6S Plus. Yüksek kalitede kamera, güvenilir uygulamalar ve güncellemelerle şık tasarım yine bir arada. Gümüş, altın, uzay grisi ve roze altın renk seçenekleri oldukça modern.

7. LG G5

LG G5

LG G5, tamamı metal olan yeni tasarımıyla dikkat çekiyor. Çıkarılabilir alt kısmı, ömrü dolan şarjınızı kolayca çıkarmanızı sağlıyor. Kamerada da değişikler yapılmış. Ayrıca, fotoğraf çekerken size çeşitlilik sunan dual lensi var.

8. Nexus 5X

5X Gallery

En iyi bütçe dostu akıllı telefonlardan sayılan Nexus 5X, iPhone istemeyen ama Android’in de en iyi yönlerini isteyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak bir model. Aynı markadan Nexus 6P ile rekabet halinde.

9. Blackberry Priv

Blackberry
Blackberry’nin adını böyle listelerde artık pek duymuyoruz ama bu modeli es geçmemekte fayda var. Markanın önceki modellerinden epey ayrı bir noktada duran Blackberry Priv, kendi işletim sistemi yerine Android kullanıyor. Standart bir Android telefona benzese de kaydırmalı klavyesiyle farkını ortaya koyuyor.

10. Moto Z

Moto ZMotorola’nın Moto Z Droid ve Force Droid olarak iki Moto Z modeli var. Bu telefonları benzerlerinden ayıran en önemli olan özellikleri modüler olmaları. Örneğin, MotoMods’u mıknatıslarla hemen takıp (sistemi yeniden başlatmaya gerek olmadan) çalıştırmaya başlayabiliyorsunuz. Bu arada modüler telefon alanı ileri de epey hareketlenecek gibi duruyor. Google da 2017’de modüler bir ürünü piyasaya süreceğinin haberini verdi.

11. OnePlus 3

One Plus 3

Çin’in piyasaya hızlı giren telefon üretici OnePlus’ın yeni modeli henüz Türkiye’de satışa sunulmasa da hem kaliteli hem de bütçe dostu olmasıyla yabancı eleştirmenler tarafından akıllı telefon önerilerine dahil ediliyor. Tasarımı pahalı telefonlardan arta kalır değil ve yazılımı gayet hızlı.

Sizin en sevdiğiniz akıllı telefonlar hangileri? Yorum bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın! :)

En popüler 11 cep telefonu uygulamasını görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı