Eğlenceli Grup Aktiviteleri

Grup Aktiviteleri

Kalabalık bir grup arkadaş için çoğu zaman bir arada olmak eğlenmek için yeterli olsa da insanın canı bazen değişiklik yapmak isteyebilir. Bir arada olmanın tadını farklı mekânlarda ya da farklı grup aktivitelerinde bulunarak daha fazla çıkarmak isteyebilirsiniz. Sadece sosyal yaşantınızdan arkadaşlarınızla değil, iş arkadaşlarınızla da yapabileceğiniz çeşitli aktiviteler birlikte olmanın ve bir takım ruhu oluşturmanın keyfini çıkarmanız için birebir. Bu yazımızın konusu arkadaşlarınızla birlikte dâhil olabileceğiniz eğlenceli grup aktiviteleri önerileri. Umarız aşağıda bahsedeceğimiz grup aktivitelerinden hoşunuza gidenleri kalabalık ve neşeli bir günde deneyimleme fırsatı bulursunuz. İyi okumalar!

1. Kaçış Oyunları

Kaçış Oyunları

Kaçış oyunları kalabalık arkadaş grupları tarafından en çok tercih edilen grup aktiviteleri arasında. Dünya çapında gün geçtikçe popülerleşen kaçış oyunları hem eğlenceli hem de arkadaşlarınızla aranızdaki bağı kuvvetlendirici, takım ruhunu destekleyici bir grup aktivitesi.

2. Paintball

Paintbal

Paintball, hem eğlenceli bir grup aktivitesi hem de bir spor olarak yıllardır kalabalık gruplar halinde iyi vakit geçirmek isteyen arkadaşların gözdesi. Koruyucu maskelerinizi takıp belli başlı kurallara uyarak güvenliğinizi sağladıktan sonra arkadaşlarınızla kıyasıya bir maç sizi bekliyor.

3. Kano Yapmak

Kano Yapmak

Nehirde ya da denizde, birkaç kişilik gruplarla yapabileceğiniz en güzel grup aktivitelerinden biri de kano yapmaktır. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında güneşin ve mis gibi havanın tadını çıkarmak isteyen gruplar için ilginç olabilecek bir grup aktivitesi.

4. Karaoke Gecesi

Karaoke

Bir süre sonra, en “bana-kimse-şarkı-söyletemez” diyeni bile bülbül gibi şakıtan karaoke gecelerini denemediyseniz arkadaşlarınızla toplanın ve bir karaoke bara gidin. Eğer karaoke barda kendinizi rahat hissedemeyecekseniz, evinize bir karaoke seti de satın alabilir ve küçük bir ev partisi düzenleyebilirsiniz.

5. Grup Halinde Resim Dersi

Resim Dersi

Eğer hem bir arada olalım, hem eğlenelim hem de üretelim diyen bir grup arkadaşsanız, grup halinde resim dersi alma fikrine sıcak bakabilirsiniz. İster birkaç resme ve sanata meraklı arkadaş birleşin, ister iş yerinizdeki arkadaşlarınızla terapi ve motivasyon niyetine bir resim kursuna başlayın. Eğleneceksiniz.

6. Spor Müsabakaları

Spor Müsabakaları

Eğlenceli grup aktiviteleri arasında, ülkemizde kalabalık gruplar halinde belki de en çok tercih edilen grup aktivitesi. Biz genelde bunu futbol maçları olarak düşünüyoruz ancak basketbol, voleybol, hentbol gibi takım oyunlarına meraklı kalabalık gruplar keyifli bir gün için sık sık buluşuyorlar.

7. Karting

Karting

Go-kart ya da karting hem adrenalin dolu bir aktivite hem de grup olarak (özellikle iş arkadaşlarınızla olabilir) tamamen farklı ve eğlenceli bir ortamda iletişim kurabilmeniz açısından da faydalı ve motive edici bir deneyim.

8. Kutu Oyunları

Kutu Oyunları

Evde toplanmaya karar verdiğiniz bir akşamı renklendirecek en eğlenceli şey ne olabilir? Elbette bir kutu oyunu. Arkadaşlarınızla pizzanızı söyleyip, içeceklerinizi yudumlarken bir yandan da sevdiğiniz bir kutu oyununu oynamak kadar eğlenceli pek az şey vardır muhtemelen. Hangi kutu oyununu oynayacağız sorusu için yanıt “En Sevilen 11 Kutu Oyunu yazımızda!

9. Daha Sakin Gruplar İçin: Kitap Kulübü

Kitap Kulübü

Hep adrenalin, hep sınırsız eğlence olacak değil ya hayatımızda. Sizin arkadaş grubunuzun grup aktivitesi anlayışı belki daha sessiz sakin bir yöndedir. Birlikte seçtiğiniz bir kitabı okuyup ardından bir araya gelerek tartışmak da basbayağı bir grup aktivitesi olarak yapılabilir.

1o. Film ve Dizi Geceleri

Film Geceleri

Belki film konusunda ortak zevklere sahipsinizdir ya da grupça yeni bölümünü heyecanla beklediğiniz bir diziniz vardır. Film ve dizi geceleri de eğlenceli grup aktiviteleri arasında ve üstelik bizce oldukça bütçe dostu bir eğlence anlayışı.

11. Kampa Gidin!

Kamp

Grup halinde yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri de birlikte doğaya kaçmaktır. Kamp yapmak, birbirinizle doğada en güzel anları yaşamanızı sağlayacak, birbirinizin daha farklı yönlerini göreceksiniz. Kamp ateşi etrafında marshmallow yemek de ekstrası!

Kamp konusunda tereddütte olanınız varsa “Kamp Yapmanın Hayatınıza Kattığı 11 Fayda” yazımızı acilen kendisine iletin!

Önceki YazıSonraki Yazı