Havuz Oyunları

Havuz Oyunları

Yazın gelmesiyle birlikte kendimizi serin sulara atmaya başladık. Denizde ya da havuzda yapılabilecek tek aktivite yüzmek değil elbette. Özellikle çocuklu aileler ve kalabalık gruplar tarafından en çok sevilen havuz oyunları ve aktivitelerini sizler için listeledik. Siz de çocuklarınızla, arkadaş grubunuzla ya da maaile bu keyifli havuz oyunlarını oynayarak yazın ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Havuz Oyunları Voleybol

Havuzda Voleybol Oyunu

Havuzda voleybol oynamak en çok tercih edilen havuz oyunları arasında yer almaktadır. Eğer evinizin bahçesindeki havuz varsa havuza file bile kurabilirsiniz. Böylece iki farklı takım oluşturarak yarışma düzenleyebilirsiniz.  

Havuz Oyunları Su Tabancası

Su Tabancasıyla Su Fırlatma

Genellikle çocukların severek oynadığı bu oyuna büyükler olarak sizler de dahil olabilir ve oyunu bir su savaşına çevirebilirsiniz.  Su tabancası ve daha fazla plaj ve deniz oyuncağını incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Havuz Oyunları Basketbol

Havuzda Basketbol Oyunu

Havuz oyunları arasında yine hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından oynanabilecek oyunlardan biri de havuzda basketbol oyunu. Havuzun kenarına yerleştireceğiniz basket potası ve bir top ile oyuna hazırsınız. Bu oyun da iki farklı grup arasında oynandığında daha keyifli olacaktır.

Havuz Oyunları Hulahop

Havuzda Hulahopların İçinden Geçme

Hulahoplara benzetebileceğimiz suda batan havuz oyuncaklarını sıralı olarak dizip çocuğunuzla yüzerek içinden geçme oyunu oynayabilirsiniz. 6 yaşından büyük çocuklar için elverişli olan bu oyun çocukların kinetik-bedensel zekalarının gelişmesine yardımcı olur.

Havuz Oyunları Yakartop

Havuzda Yakartop Oyunu

Kalabalık arkadaş ya da aile grubu ile havuzda yakartopoynamak da son derece keyif vericidir. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir deniz topu. Havuzun içinde bir daire oluşturun ve daha sonra birinin adını söyleyerek topu yukarı atın. Havuzda renk bulmak zor olacağından topu tutamayana kendi belirleyeceğiniz cezalardan birini verebilirsiniz.

Havuz Oyunları Sünger Oyunu

Süngerle Kova Doldurma Oyunu

Bu oyun için iki rakip takım kurulması gerekir. Oyunda takım arkadaşlarınızdan biri boş bir kova tutmalı. Bir diğeri de süngeri suya batırarak yarışacak kişi için hazır hale getirmeli. Yarışacak kişi de suya batmış süngeri kafasında düşürmeden boş kovaya kadar taşımalı ve daha sonra süngerdeki suyu kovaya sıkmalı. Bu şekilde kovayı en hızlı dolduran takım galip gelir.

Havuz Oyunları Çarpışan Top

Çarpışan Top Oyunu

Havuzda çarpışan top oyunu için havuzu bir iple ikiye bölmeniz gerekiyor. Daha sonra böldüğünüz bir tarafta arkadaşlarınızla toplanın. Herkesin elinde bir havuz topu olsun. Topla arkadaşınızı iterek ipe değdirmeye çalışın. İpe değen kişi elenir ve kalan son kişi oyunun galibi olur.

Havuz Oyunları Deniz Yatağı

Deniz Yatağı Yarışı

Deniz yatağı yarışı oyunu havuzda hem eğlenmek hem de öyle çok zahmet etmemek isteyenler için mükemmel bir oyun. Yapmanız gereken tek şey deniz yatağına uzanmak ve rakiplerinizden önce belirlediğiniz hedef noktasına ulaşmaya çalışmak. Deniz aksesuarları ve şişme yatakları buradan inceleyebilirsiniz.

Havuz Oyunları Şişe Bulmaca

Şişe Bulmaca Oyunu

Havuzda kayıp şişeyi bulma oyunu da en keyifli havuz oyunları arasında yer alıyor. Bu oyun için iki rakip takım gerekli. Oyuna dahil olmayan biri şeffaf pet şişeyi suyla doldurarak havuzun herhangi bir yerine bırakıyor. Ve iki takım da bu şişeyi bulmanın peşine düşüyor. Şişeyi ilk bulan takım galip kabul ediliyor.

Havuz oyunları ile hem sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilir hem de hareket ederek günlük sporunuzu tamamlayabilirsiniz. İster çocuklarınızla isterseniz de arkadaş grubunuzla oynayabileceğiniz havuz oyunları sizi çocukluk yaşlarınıza geri götürecek.

Plaj modasının nabzını elinizde tutmak istiyorsanız buradan buyurun!

Önceki YazıSonraki Yazı