Ege Kamp Alanları

Ege Kamp Alanları

Yaz geldi, geçiyor… Kimimiz tatile gitti kimimiz hala gitme hayalleri kuruyor.  Tatil yerine hala karar verememişler için bu hafta  çok güzel bir alternatifm var. Hem doğayla iç içe, hem aylar öncesinden rezervasyon  yapmtırma derdi olmayan hem de daha uygun fiyatlı bir alternatif ; kamp tatili. Bu yazıda sizi hem kendi  deneyimlediğim rotayı hem de ege kamp alanları rotasını anlatacağım. Nerelerden memnun kaldım nereler olmasa da olurdu hepsi bu yazıda!

Ege Kamp Alanları: Delikli Koy

Ege Kamp Alanları Delikli Koy

Benim sizler için seçtiğim ilk rota izmirden başlıyor. Türkiyenin en güzel şehirlerinden olan İzmir’in ilçeleri de çok farklı deneyimler yaşayabileceğiniz çeşitlilikte. İzmir’de ilk rotamız meşhur Alaçatı, Alaçatı malum güzel sokakları yel değirmenleri kadar mekanlarının pahalılığıyla da ünlü bir yer, o yüzden benim tavsiyem burada kamp kurmak gibi bir istediğiniz varsa ve tabi arabanız varsa ücretsiz kamp kurabileceğiniz Delikli Koyda kamp yapmak. Delikli koy muhteşem doğasıyla günün her vakti güzel orada uyanmak bambaşka bir deneyim ama bilmeniz gereken burada bi tesis yok haliyle tuvalet duş gibi yerlerde bunlara razıysanız kesinlikle es geçmeyin!

Şirince Kayserkaya Dağ Evleri & Camping

Ege Kamp Alanları Şirince Kayserkaya

Ege kamp alanları, İzmirdeki diğer iki rotamız, ilk olarak Efes antik kenti oldu. Bu muhteşem kenti gezdikten sonra Meryem Ana evini ziyaret ettik. Sonraki durağımızda buralara 30 35 dk olan Şirince oldu. Adı gibi çok şirin bir köy Şirince, köyü gezdikten sonra kamp alanına gittik, Arabayla ulaşım her zaman daha rahat olacaktır ama Şirinceye vardıktan sonra yürüyerek de kamp alanına giden insanlar gördük. Kamp alanı oldukça bakımlı hatta kamp alanı beklentiniz için lüks bile gelebilecek seviyede zaten ileri de dağ evleri de var. Kamp alanında elektrik, tuvalet, sıcak su, internet ve hatta bir havuz bile var. Kamp alanının çok sevimli bir barı da var. Ama müzik gereksiz şekilde geç saatlere kadar sürüyor, tek bir gece kaldığımız için o güne özel de olabilir. Onun dışında rahatlıkla çadırınızı kurup keyif sürebileceğiniz bir yer. Neisn matematik köyüne de yürüyerek 5 dk bile değil.

Fiyat ise gecelik kişi başı 40 lira.

Adres: Şirince Mahallesi, Sirince Koyu Kayserkaya Mevkii Kayserkaya, 35920 Selçuk/İzmir

Telefon: (0232) 898 31 72

Ege Kamp Alanları: Alpina Camping

Ege Kamp Alanları Alpina

İzmir sonrasında ege kamp yapılacak yerler listemize güzel deniziyle meşhur Akyaka’ya çevirebilirsiniz rotayı. Burası içi iki kamp yeri önerim olacak birini deneyimlediğim için gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. İkincisinden ise birazdan bahsedelim. İlki Alpina Camping; kamp alanını çok tatlı bir aile işletiyor. Çok samimi ve her konuda çok yardımcı oluyorlar. Gönül rahatlığıyla aile ortamını bulabileceğiniz  bir kamp alanı. Üstelik hemen önü o kadar harika bir denizki günüübirlik deniz için gelen çok fazla insan var, siz ise çadırınızdan çıkıp bu tatlı denize anında ulaşabiliyosunuz. Üstelik çadır başı 30 lira gibi bi fiyata, şezlong kiralar gibi kamp yapabileceğiniz bir alan. Buzdolabını kullanabiliyosunuz, kahvaltı ve hamburgerleri de oldukça lezzetli. Ama şunu eklemeliyim, internet ve sıcak su yok. Böyle şeylere çok takılmıyorsanız, son derece mutlu ayrlabileceğiniz bir yer.

Adres: Sarnıç mahallesi, Akbük Mevkii, No/45 Alpina Beach Camping 48740 Menteşe/Muğla

Telefon: 0532 450 16 69

Akyaka Orman Kampı

Ege Kamp Alanları Akyaka

Ege kamp rotamızda bir diğer durağımız yine Muğla’da yer alan Akyaka Orman Kampı sadece çadır kampı olarak değil bungalov evleri ve taş evleriyle de oldukça memnun kalacağınız bir kamp alanı. Akyakanın eşsiz doğasıyla içiçe geçirmek isteyenler için oldukça güzel deneyimler sunacaktır. Şunu söylemekte fayda var ki, çok fazla talep gören bir yer ve rezarvasyon yapılmıyor. Gitmeden önce arayıp sormak gerekiyor. Listenize buraya alırken bir alternatif ekleyin derim. Fiyat kişi başı 40 tl

Adres: Akyaka Mahallesi, 48650 Ula/Muğla

Telefon: (0252) 243 51 56

Ege Kamp Alanları: Dalyan Camping

Ege Kamp Alanları Dalyan

Güneye doğru tam gaz ilerliyoruz. Sıra dalyanda, burada antik kent gezisi, ve şehir gezisi yapabileceğiniz gibi, oldukça farklı aktivelerde yapabilirsiniz. Kamp alanı olaraksa tercihiniz Dalyan Camping olabilir. Oldukça bakımlı, sevimli bir yer. Barının manzarası anlatılmaz yaşanır diyorum. Sadece kamp yapmayıp güzel vakitte geçirebileceğiniz bir yer. İstiyosanız jakuzide keyif de yapabilirsiniz. Burada İnternet, Sıcak su, mutfak, ortak buzdolabı gibi ihtiyacınız olan her şey var diyebiliriz.

Adres: Dalyan Mahallesi, Maraş Cd, 48840 Ortaca/Muğla

Telefon: 0506 882 91 73

Fethiye Katrancı Orman Kampı

Ege Kamp Alanları Fethiye

Deniz kenarı kamp yerlerinden birinde, eşsiz doğayla bulaşabileceğiniz bir orman kampı daha.. Kamp alanının bulunduğu Katrancı koyu, kamp için gitmesiniz bile görmek isteyeceğiniz güzellikte bir koy. Üstüne bir de burada çadır kurma fikri muazzam değil mi? Akyaka Orman Kampındaki sorun burada geçerli maalesef, yer bulma konusunda sıkıntı yaşayabiliyosunuz.

Adres: Yanıklar Mahallesi, 48300 Fethiye/Muğla

Telefon: (0252) 633 63 67

Han Pension, Restaurant, Camping

Ege Kamp Alanları Han Pansiyon

Bu kamp yerinin en avantajlı yanı Ölüdenize 10-15 dklık bir mesafede olması, Yollar biraz inişli çıkışlı ama buna değiyor. Karşımıza çok tatlı yeşillik bir alan çıkıyor. Kamp alanı köyünün içinde konumlanmış durumda. Burada tatlı bir cafe bölümü mevcut hem kahvaltı yapmak hem akşam bir şey içmek için burada takılabilirsiniz. Akşamları bi de biri bir şeyler çalarsa çok tatlı bir ortam oluyor. Rotanız Ölüdenizse listenize alabilirsiniz.

Adres: Kayaköy Mahallesi, Belen Stret No 3, 48300 Fethiye/Muğla

Telefon: (0252) 618 02 03

Kampa dair ihtiyacınız olanlara buradan sahip olabilirsiniz!

Ege’de kamp yeri bulabilmeniz için aydınlatıcı bir yazı olduğunu umarak veda ediyorum. İyi tatiller..

Kamp malzemeleri nelerdir diye merak ediyorsanız buradan buyurun!

Önceki YazıSonraki Yazı