Teras Dekorasyonu

Teras Dekorasyonu

Yaz aylarında teraslı evlerin en çok zaman geçirilen bölümlerinden biri kuşkusuz ki teraslardır. Şık ve şirin bir teras dekorasyonu ile terasınızı daha da vakit geçirilesi bir alana dönüştürmeye ne dersiniz? Sizler için hazırladığımız teras dekorasyon fikirleri ile terasınızı baştan yaratabilir ya da ufak dokunuşlarla havasını bir anda değiştirebilirsiniz.

Güneş Işınlarından Korunmanızı Sağlayacak Gölgelik/Şemsiye

Teras Dekorasyonu Gölgelik

Eğer gündüz saatlerinde de terasınızda sık sık vakit geçiriyorsanız konforunuzu sağlamak için güneş ışınlarından korunmanız gerekir. Gölgelikler veya şemsiyeler yardımıyla hem güneş ışınlarından korunarak bunalmayı önleyebilir hem de kendinize dinlenmek için gölgelik alanlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz gölgeliğinizin kenarlarını ince bir tül ile de kapatabilir böylece güneş ışınlarının dik vurduğu zamanlarda güneş zararlı ışınlarından korunabilirsiniz.

Mobilya Seçimi: Hem Şık Hem Konforlu

Teras Dekorasyonu Teras Mobilyası

Teras mobilyası seçerken göz önünde bulundurmanız gereken iki önemli kriter bulunmaktadır. Bunlardan ilki mobilyaların konforu ikincisi ise şıklığıdır. Eğer terasınızda yeteri kadar alana sahipseniz masa sandalye takımlarının yerine rahat bir koltuk takımı da kullanabilirsiniz. Özellikle kapalı teras dekorasyonu için rahat koltuklar kullanmak oldukça akılcı bir dekorasyon fikri.

Mini Bir Botanik Görünümüne Ne Dersiniz?

Teras Dekorasyonu Çiçek

Teraslarınızı mini bir botaniğe dönüştürmek için ihtiyacınız olan tek şey saksı bitkileri. Terasınızın çevresini bol yeşil ve rengarenk bitkilerle kuşatarak hem kendinize doğanın bir parçası bir alan yaratabilir hem de teras dekorasyonunuzu daha da sevimli kılabilirsiniz.

Bir Salıncak ya da Hamakla Keyif Doruklarda!

Teras Dekorasyonu Salıncak

Terasların balkonlardan en büyük farkı çok daha geniş ve büyük alanlar olmasıdır. Bu yüzden balkonunuzda yapamadığınız pek çok dekorasyon fikrini teras dekorasyonu ile hayata geçirebilirsiniz. O hep hayalini kurduğunuz salıncak ya da hamak için teraslar en doğru alanlar. Bu sayede kendinize hem dinlence hem de eğlence köşesi oluşturabilirsiniz.

Doğru Aydınlatma Ürünleri Seçmekte Fayda Var

Teras Dekorasyonu Aydınlatma

Teraslar yalnız gündüz saatlerinde değil özellikle çalışanlar tarafından daha sıklıkla akşam saatlerinde kullanılır. Bu yüzden terasın aydınlatması son derece önemlidir. Doğru aydınlatma ürünleri seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Teras dekorasyonu aydınlatması için duvar lambaları, ayaklı lambalar, feneler kullanılabilir. Ayrıca gerektiğinde loş ortam oluşturabilmek için gömülü ışıklandırmalar ve led aydınlatmalar da kullanabilirsiniz.

Terasta Güneşlenmek İsteyenler İçin Şezlonglar

Teras Dekorasyonu Şezlong

Teraslar aslında dekorasyon fikirlerinize bağlı olarak çok amaçlı kullanabileceğiniz alanlardır. Güneş ışınlarına doymak ve biraz güneşlenmek istediğiniz zamanlarda özellikle çatı katında ya da yüksek katta bulunan terasınızı kullanabilirsiniz. Bunun için teras mobilyanıza uygun olarak terasa bir şezlong yerleştirmeniz çok akılcı olacaktır.

Bahçe Görünümlü Teras Dekorasyonu

Teras Dekorasyonu Bahçe

Eğer terasınız giriş katındaysa terasınızı mini bir bahçeye dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı? Bunun için yapmanız gereken ilk şey teras zeminizi çim kaplamayla kaplamak olacak. Daha sonra mekanın farklı yerlerinde kullanabileceğiniz birkaç büyük ağaç bitki ile terasınız adeta bir bahçe görünümüne sahip olacak.

Dekoratif Ürünlerle Son Dokunuş

Teras Dekorasyon Önerileri

Her şeyin tamam olduğunu düşündüğünüz anda kontrol etmeniz gereken nokta dekoratif ürünlerin varlığıdır. Fener, mum, mumluk, sepetler ve diğer dekoratif ürünlerle teras dekorasyonuna son bir dokunuşta bulunabilirsiniz.

Küçük Teraslar İçin Dekorasyon Tüyoları

Küçük Teras Dekorasyonu

Eğer terasınız küçükse ve tüm bunları yapmak için yeterli alanınız yoksa birkaç küçük tüyo ile siz de kendi şık terasınızı oluşturabilirsiniz. Küçük teraslarda çiçek kullanmak için teras korkuluklarından yardım alınabilir. Korkuluk ve demirlere yerleştirilen saksılar hem terasınızı çiçeklerle donatabilmenizi sağlayacak hem de alanınızdan tasarruf etmenizi. Ayrıca dilerseniz duvar saksılıklarından da faydalanabilirsiniz. Teras masası için de alanınız yoksa yine teras demirlerinden faydalanabilirsiniz. Demirlere monte edilerek kullanılan portatif masalar bu gereksiminizi de kolayca gidermenize yardımcı olacaktır.

Teras dekorasyonunda yer verebileceğiniz yaz çiçekleri listesi burada!

Önceki YazıSonraki Yazı