iPhone ve Android İçin En İyi Hatırlatma Uygulamaları

Hatırlatma Uygulamaları

Teknoloji, hayatımıza girdiğinden beri bize birçok kolaylık sağladı. Hatırlatma uygulamaları da bu kolaylıklardan biri. Gün içinde yapmamız gerekenlerden doğum günleri ve yıl dönümlerine kadar, hatırlatma uygulamaları bize unutmamamız gereken her şeyi hatırlatmaya hazır.

Ne yapacaktınız? Ne alacaktınız? Bugün günlerden neydi? Unutkanlığa artık bir son vermeniz mümkün! Bu müthiş teknolojiyle tanışmak isterseniz veya halihazırda bir uygulama arayışı içindeyseniz iPhone ve Android telefonlara en çok indirilen hatırlatma uygulamaları listemize göz atın.

iPhone Hatırlatma Uygulamaları:

1. Evernote

Evernote

Ücretsiz olan ve uygulama içi alımlar sunan Evernote, iPhone hatırlatma uygulamaları arasında en fazla indirilenlerden biri. Bunun bir sebebi var elbette: Oldukça kolay ve kullanışlı olmasının yanı sıra başka uygulamalar tarafından da destekleniyor. İstediğiniz zaman yeni hatırlatma ve bu hatırlatmalara bildirim eklemeniz mümkün.

2. Wunderlist

Wunderlist

Wunderlist, sadece iPhone ve iPad’de değil Mac ve Windows uygulamalarında da mevcut. Herhangi bir internet tarayıcısından giriş yapıp hatırlatmaları düzenlemeniz mümkün. Wunderlist, klasik hatırlatma uygulamaları ile aynı özelliklere sahip ama bir yandan da hayatınızdaki karışıklığı düzenlemenize yardım ediyor. Liste paylaştığınız kişilerin hatırlatmalarına not bırakmanıza da olanak tanıyor. Ücretsiz ama uygulama içi satın alımlar var.

3. Any.DO

Any.Do

iOS cihazlarınızın yanı sıra Android cihazlarınıza da yükleyebileceğiniz Any.DO, yine sizi karmaşıklıktan kurtarmayı hedefliyor ve isterseniz hatırlatmalarınızı klasörlere ayırmanızı sağlıyor. Hatırlatmaları önemli diye işaretleyebiliyor veya arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Any.Do’yu Facebook veya Google hesaplarınızla da kullanabiliyorsunuz. Ücretsiz ama uygulama için satın alımlar var.

4. Due

Due

Çok sade bir uygulama olan Due’nun tek bir amacı var, o da size yapmanız gereken şeyleri hatırlatmak. Hatırlatmalara tarih eklemek istediğinizde Due’dan daha hızlı bir uygulama bulmanız zor. Kolayca alarm kurabilecek ve kapanan alarmlar için bildirim alacaksınız. Akıllı etiketlerden yararlanabilir ve uygulamayı bütün iOS cihazlarınızda senkronize edebilirsiniz. Ücretli.

5. Clear

Clear

Clear da değindiğimiz diğer iPhone hatırlatma uygulamaları gibi oldukça sade ve pratik. Harekete bağlı yönlendirmeyle işlerinizi kolayca halledebiliyorsunuz. Aşağı çekme hareketiyle yeni bir hatırlatma açabiliyor, giriş tuşuna basarak aynı liste içinde çoklu hatırlatmalar yaratabiliyorsunuz. iCloud desteği olduğu için bu uygulamayı da iOS cihazlarında senkronize edebiliyorsunuz. Ücretli.

Android Hatırlatma Uygulamaları:

6. RemindMe

Remind Me

“Asla unutma” sloganını kullanan RemindMe, sadeliği hedefleyen bir uygulama. Bu uygulama sayesinde sosyal yaşamınızda veya iş hayatınızda yapacaklarınızı unutmak tarihe karışıyor. Uygulama, genel olarak büyük hatırlatmaların gerisinde kalan basit hatırlatmalara odaklanıyor: Ailene telefon et, arkadaşlarına mesaj at, vb.

7. Todoist

Todoist

Hatırlatma uygulamaları listemizde yerini alan Todoist’in vaatleri sizi düzenli tutmak, dikkatinizi toplamak ve daha verimli olmanızı sağlamak. Uygulama mobil ve masaüstü cihazlar, internet tarayıcıları ve e-posta ile kullanılabiliyor. Bulut sayesinde bütün cihazlarınızda otomatik olarak senkronize oluyor. Hem kişisel hem de mesleki hatırlatmalarınız için kullanışlı. Sesli komut özelliği de var.

8. Google Keep

Google Keep

Google’ın bu uygulaması, aklınızda tuttuğunuz görevleri kurmanızı sağlıyor ve onları size doğru yer ve doğru zamanda hatırlatıyor. Uygulamaya metin, görsel ve ses ekleyebiliyor ve onları ailenizle veya arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Eklediğiniz veriler bütün cihazlarınızda senkronize ediliyor. Konum bazlı hatırlatmalar da kurabiliyorsunuz, böylece belirli bir konumda yapmanız gereken görevlere erişebiliyorsunuz. Ücretsiz.

9. aCalender

A Calender

aCalender, Google Takvim’i kullanmayanlar için cazip bir alternatif. Takvimlerinize konu verebiliyor ve birkaç hesabı senkronize edebiliyorsunuz. Ayrıca QR ve NFC desteği de var. Basit versiyonu ücretsiz ama tam versiyonunu satın alarak kilitli özelliklerle daha güçlü bir uygulamaya sahip olabilirsiniz.

10. BZ Reminder

BZreminden

Android’in ücretsiz hatırlatma uygulamaları içinde BZ Reminder basitliğiyle dikkat çekiyor. Her şey hakkında bir hatırlatma kurabiliyor ve gerektiğinde onu kaldırabiliyorsunuz. Android’in giyilebilir cihazlarında da kullanılabiliyor. Basit bir takvimi de mevcut. Benzerleri kadar çok özelliğe sahip olmasa da pratik bir şeyler arıyorsanız işinizi görecektir.

11. Google Now

Google Now

Google başka bir hatırlatma uygulaması ile listemizde yerini alıyor. Google Now’a Google App’i yükleyerek sahip olabilirsiniz. Adeta kişisel asistanınız haline gelen bu uygulama size bilgiyi ihtiyacınız olduğu şekilde veriyor. Ses komutu da kullanabiliyorsunuz. Ücretsiz.

Sizin de kullandığınız hatırlatma uygulamalarınız varsa yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.  :)

En iyi yedekleme uygulamalarını görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı