En Popüler Vloggerlar

Vlogger

Vloggerlık müessesesi son yıllarda internet âlemlerini kasıp kavuran bir müessese. Hem Türkiye’de hem de yurt dışında pek çok kişi ilginç konular üzerine videolar çekip Youtube aracılığıyla takipçilerine ulaşıyor: Vlogging diye duyduğumuz kavramın kısaca tanımını bu şekilde yapabiliriz. Türkiye’de popülerleşmesi son birkaç yıla dayanan vlogging furyası sayesinde özellikle makyaj ve moda/stil alanlarında çok faydalı bilgiler edinebiliyor, doğrudan vloggerların deneyimleri üzerinden ilerleyerek kendi seçimlerimizi yapabiliyoruz. Üstelik tüm bunlar olurken gülümsüyor, eğleniyor, hatta bazen vloggerları artık aileden biri gibi görmeye başlayabiliyoruz. Bu yazımızda başarılı vlogging konseptleri olan popüler vlogger listesinden bahsetmek istedik.

1. Duygu Özaslan

Duygu Özaslan, 25 yaşında bir vlogger. Adını Türkiye’nin en popüler vloggerları arasında anıyoruz çünkü o kadar çok seveni var ki… Youtube kanalının şimdi 544.217 takipçisi bulunmakta, bu sayının gün geçtikçe artacağını biliyor, öyle de ümit ediyoruz. Duygu Özaslan’ın kendi adını taşıyan Youtube kanalı önce “itsmeduygu” ismiyle yayına başlamıştı. Tanınmaya ve popülerleşmeye başladığında kanalını kendi adıyla kullanmaya karar veren Duygu Özaslan’ın çok keyifli videoları bulunuyor. Makyaj, bakım ve moda/stil önerilerinden faydalanan çok sayıda genç kadın var.

2. Merve Özkaynak

Kendisini tanıttığı kısa videosundan anlıyoruz ki Merve Özkaynak moda, stil alanında olduğu kadar iletişim ve iletişim teknolojileri alanında da oldukça bilgili. Belki de onu popüler vloggerlardan biri yapan şey de budur. Sizin de etrafınızda alışveriş, moda, bakım, saç ve makyaj gibi konularda Merve Özkaynak’ın Youtube videolarından feyz alan çok kişi vardır eminiz. Aynı zamanda anlatımı ve hitabet yeteneği ile de çoğu izleyeni büyüleyen Merve Özkaynak kanalına 491.378 takipçiyle Youtube kanalında yayın yapmayı sürdürüyor.

3. Ayşegül Kaplan

Ayşegül Kaplan’ı “makyajmıdedin” adlı Youtube kanalı sayesinde tanıdık. İnternet üzerinden yayınlanan en popüler makyaj videolarının sahiplerinden biri olan Ayşegül’ü daha ilk videodan sevmeye başlıyorsunuz. Enerjisi ile sizi hemen çevreleyen ve kendisine ısınmanızı sağlayan Ayşegül’ün kanalı, en iyi makyaj kanalları arasında yer alıyor. Komik ve eğlenceli videolarıyla kanalına rastlayan herkesin kalbini kazanan Ayşegül Kaplan, makyajın gücüne inananlardan.

4. Sebile Ölmez

Sebile Ölmez de, Türkiye’nin en popüler makyaj vloggerlarından biri. Kanalına girdiğinizde sizi karşılayan slogan ise şöyle: “Sebi Bebi’nin Güzellik Okulu’na hoş geldiniz!” Youtube kanalının adı Sebi Bebi olan Sebile Ölmez tam olarak güzellik ve makyaj alanında bir ansiklopedi gibi. Güzellik Okulu derken haksız değil yani! Saç, makyaj ve bakım konularında bilgilenmek için Sebi Bebi’nin kanalını ziyaret etmeyi unutmayın.

5. Cansu Akın

Cansu Akın da sevilen vloggerlardan biri. Aynı adı taşıyan Youtube kanalında makyajdan modaya, günlük hayattan kesitler sunan Cansu Akın, aslında Jeoloji Mühendisliği eğitimi almış. Komik ve eğlenceli videoları ile gönüllere taht kuran, enerjisiyle sizi sıcacık sarıveren bir yapısı var Cansu Akın’ın. Takipçilerini de bağrına basan, onları düşünen bir yanı olduğu her halinden belli. Duygu Özaslan’la olan yakın arkadaşlığı da imrenilecek türden. 244.423 takipçili Youtube kanalında birbirinden güzel ve yararlı tüyolarla yayınına devaö eden Cansu Akın’ı mutlaka izlemelisiniz.

6. Aslı Özdel

Aslı Özdel, makyaj konusunda Amerika’da eğitim almış profesyonel bir makyöz. Kendi adını taşıyan Youtube kanalı üzerinden çok ilginç videolar çekerek karşımıza çıkıyor. Hem günlük yaşamınızda kullanabileceğiniz makyaj ve ilgili tüyoları, hem de efekt makyajı adı verilen makyaj türüne dair görüntü ve bilgileri edinebileceğiniz bir kanalı var. Kirpikleri ile meşhur olan Aslı Özdel’in kanalı şu an 184.668 takipçili bir kanal.

Makyaj mı dediniz? “Sezona Damgasını Vuran 11 Makyaj Trendi” adlı yazımızı mutlaka okumalısınız!

Önceki YazıSonraki Yazı