LG G7 ThinQ Ürün İncelemesi

LG G7 ThinQ
7.8 / 10
Artılar Yapay zeka kamerası, su geçirmez olması, kulaklık girişi, geniş açılı ikincil kamera Eksiler Eskiye benzer bir tasarım, Google Asistan tuşunun yeniden programlanabilir olmaması, yetersiz batarya ömrü Özet Bir yandan süper parlak ekran, özel yapay zeka tuşu ve güçlü hoparlör yapısı gibi pek çok etkileyici yeni özelliği ile etkileyici bir profil çizen LG G7 ThinQ, diğer yandan ayırt edici olmaktan uzak olan tasarımı ile kafalarda Samsung ve Apple ile yarışabilecek mi sorularını oluşturuyor.

2018 yılının dört gözle beklenen akıllı telefonu LG G7 ThinQ, Mayıs ayı itibariyle tanıtılmaya ve değerlendirilmeye başladı bile. Çentikli ekran ve yüksek teknolojik donanımı ile ön plana çıkan cihazı biz de değerlendirmeye alalım dedik.

LG G7 ThinQ Özellikleri Neler?

İşin aslına bakarsanız LG G7 ThinQ 2017 yılının başında duyurulacaktı ancak eleştirmenler tarafından “yetersiz” ve “sıradan” olarak nitelendirilen telefon, geliştirilmek üzere askıya alındı, dolayısıyla duyurusu da ertelendi. LG’nin amiral gemisi olarak tanımlanan G7 ThinQ, beklememize değecek şekilde iyileştirerek geçtiğimiz Mayıs ayı Seul’de tanıtıma açıldı. LG G7 ThinQ özellikleri arasında neler mi var? Gelin, hep birlikte bakalım.

Çentik Trendine Devam

LG G7 ThinQ

iPhone X ile hayat bulan ön paneldeki çentik akımı, LG G7 ThinQ ile devam ediyor. Her ne kadar LG, iPhone X ile yarışabilmek adına bu çentik trendine ayak uydurmayı tercih etmiş olsa da, yine iPhone X’te olduğu gibi 3D TrueDepth kamera özellikleri, ThinQ’te mevcut değil. Cihazın çentiksiz versiyonunun da uzun vadede piyasaya sürülebileceği söylentiler arasında.

Samsung ile Yarışır Kamera Özellikleri

En büyük rakibi Samsung’a karşı her daim tetikte olan LG, ThinQ ile kamera rekabetini kızdırmayı amaçlıyor. Arkada iki adet 16MP’lik, ön tarafta ise bir adet standart 8MP’lik kamerası ile üç farklı efekt ve 19 farklı çekim modu vaat ediyor. LG ThinQ cihazlarının aynı zamanda AI CAM adı altında yapay zeka destekli kamera yapısı da mevcut.

LG G7 ThinQLG, bu cihazdaki kameralarını geliştirirken akıllı telefon kameralarının en büyük sıkıntısı olan yetersiz ışık performansına bir çözüm getirmeyi amaçlamış. Bu motivasyon ile yola çıkan marka, Thinq üzerinde “Süper Parlak Kamera” adı altında yeni bir kamera modu geliştirerek standart düşük ışıklı fotoğraflardan 4 kata kadar daha parlak görüntü sağlayan fotoğraf sunmayı amaçlıyor. Süper Parlak Kamera modunun sağladığı en büyük avantaj, görüntü esnasında oluşan karıncalanmanın önüne geçmesi.

Yapay Zekanın Hakkını Veren Bir Akıllı Telefon

Son dönemde yapay zeka (AI) üzerine yoğunlaşması ile ön plana çıkan LG, bu çabalarının sonuçlarını G7 ThinQ üzerinde ispat edecek gibi görünüyor. Bunun en büyük örneği de cihazın üzerinde özel bir yapay zeka düğmesi olması. Üzeirnde Samsung cihazlarında bulunan Bixby tuşuna benzer fiziksel bir yapay zeka tuşu bulunan LG G7 ThinQ, sizi doğrudan Google Asistan’a ulaştırıyor. Bununla birlikte tuşa çift kez basıldığında doğrudan Google Lens arayüzüne erişmeniz mümkün.

Piyasanın Bir Adım Önünde Ekran

LG, ThinQ cihazı üzerinde en çok da ekran özelliklerine önem vermiş gibi görünüyor. En-boy oranı 19:5:9 olan cihazın ekran çözünürlüğü ise 3120x1440p QHD+ olarak belirlenmiş. “Super Bright”, yani “Süper Parlak” ismi ile tanıtılan ekran parlaklığı teknolojisi, ekran performansını 1000 nit’e kadar çıkartabiliyor. Güneş en tepede olduğunda bize cihazın ekranından maksimum verimliliği almanız böylece mümkün oluyor.

LG G7 ThinQ

Daha da Fazlası…

Tasarımsal olarak LG G6 ile aşağı yukarı aynı dizayna sahip olan G7 ThinQ’in cam ve metalin harmanlanmasından elde edilen dış çerçevesi, alüminyum kaplama ile desteklenmiş. On kata kadar daha kuvvetli ses performansı gösteren Boom Box hoparlörü, 32 Bit destekli Quad DAC özelliği ve 30 dakikaya kadar suya ve toza karşı dayanıklı olmasını sağlayan IP68 sertifikası da telefonun yüz gülümseten diğer özelliklerinden.

LG G7 ThinQ Fiyatı Ne Olacak?

ABD’de 1 Haziran, Avustralya’da ise 7 Haziran itibariyle piyasaya sürülmüş olan cihazın satış fiyatı şu sıralar 800 dolar civarında. Cihaz Türkiye’de 4850 TL civarında bir fiyat ile satışa sunulmaya başladı. Kırmızı, gri, siyah ve gümüş olmak üzere 4 farklı renk seçeneği bulunan LG G7 ThinQ fiyatı, teknik özellikleri ve trend uyumluluğu sayesinde ülkemizde de oldukça rağbet görecekmiş gibi görünüyor.LG G7 ThinQ

Samsung S9 & Samsung S9 Plus özelliklerini incelemek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı